Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ali ,Babetka a Charlie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Linduš
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 15.06.2008

PríspevokZaslal: Sobota 23.Jan. 2010 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi teda odľahlo, že Babetka nemá cukrovku. Držíme palce a všetky tlapky, aby všetko bolo OK. A nech sa Alinko a Babetka čo najskor vyliečia.

Všetko najlepšie Alinkovi k 9 mesiacom. Very Happy
(Naša Winnie-Fren mala 9 mesiacov 21.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lulu
Člen SKCHF

Založený: 12.09.2009

PríspevokZaslal: Streda 27.Jan. 2010 9:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ali ma prekvapuje stale viac a viac.Zistila som , ze je lepsi v posluchani nez poniektori psikovia.Ali vzdy pride ked ho zavolam, ale v poslednej dobe pekne poslucha ked mu poviem-lazkaj si!.Zatial to mame odskusane v klietke.Ale nie je to tak, zeby bol ospaly a lahol si.Praveze je v klietke a Babetka je vonku, on ju vidi a je cely poblazneny.Robi strasny randal,dobija sa von z klietky.. Rolling Eyes a v takomto stave som mu povedala aby si lahol a on krasne posluchol.Uz som to skusila asi 7 x a pokazde si lahol Shocked Laughing Cool
Tie fretulky su naozaj velmi rozumne,stale ma prekvapuju
Chuda Babetka sa stale skrabe, dnes ideme vetovi podat dalsie antibiotika..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 27.Jan. 2010 9:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Fretulky su velmi inteligentne zvieratka! Vedeli by sa aj vselico ine naucit, tak ako psikovia, ale to by najprv museli oni sami chciet! Su to svojhlave tvory!
Babetke robili aj nejake stery z tej pokozky?
Návrat hore
lulu
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 27.Jan. 2010 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

cami, uz zacinam byt trosku zufala..zobral jej ster z koze-parazity nemala, aj tak sme jej dali antiparazitikum.Mala plne a uz aj hnisave vacky-vsetko sa vycistilo, vyplachlo,stale sa to kontroluje a dostala aj antibiotika.Jej krvny obraz pozname a dnes jej robil sono.Pri vajecniku nema ziadne cysty-tam sa zda byt vsetko v poriadku.Dnes jej dal vet dalsiu davku tych antibiotik a k tomu dostala aj antialergika-ze mozno je to nejaka alergia.Ked sa nic nezisti,na rad pride sterilizacia.Babetka este nemala ani ruju, velmi sa o nu bojim a naozaj sa citim uplne bezmocna-ze jej neviem nijako pomoct.Ja som na tu srst poukazovala od zaciatku ako som to zistila.To akurat k nam prisla a ta riedka srst bola lahko prehliadnutelna.Vsetci mi hovorili, ze kvalit.stravou sa to znormalizuje..Teraz je to horsie a horsie Sad chudinka mala.Jej ta srst nevypadava, ona si ju vykusuje a vyskrabava
Confused takze ju musi vsetko svrbiet.Dnes to bolo uplne najhorsie. Cez den aj malo spala,budilo ju to svrbenie..vsade kde dociahne, tak sa sklbe.Inak papa, pije normalne a je stale velmi hrava.
V piatok mam volat doktorovi,ze ako reagovala na antialergika..
Alinko je uz v pohode, nekasle, labka je pekna, odpuchnuta.Len beha hore-dole, sam nevie co chce..uz z tej ruji aj schudol, teraz vazi 2kg, predtym mal 2,3kg
Smile
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Jan. 2010 8:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Lulu a kam chodis k vetovi? Mozno si to aj pisala, len som nepostrehla. Co keby si skusila ist aj k niekomu inemu. Aspon na konzultaciu. Vies, viac hlav viac rozumu.
Návrat hore
Linduš
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Jan. 2010 13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Som rada, že Alinkovi je lepšie Very Happy .
Bojím sa však o Babetku Sad , skús naozaj zájsť aj k inému veterinárovi, ako písala Cami.
Návrat hore
lulu
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Jan. 2010 13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

cami, chodime do Bennetu a myslim ze su velmi dobri, starostlivy..vlastne tam chodi vacsina fretkarov, ze? Dnes som ju este nevidela skrabat sa, mozno to bude nejaka alergia.Ale ako mam dojst na tu alergiu- ze na co je alergicka,,to moze byt hocico, granule, stelivo, avivaz..ved uvidime. ja spravim hocico pre to, aby sa princezna vyliecila.Aj do Brna by som sla.A ktory veterinar je este dobry a rozumie fretkam?
Ali je stale blaznivejsi, stale len pobehuje a znackuje Rano som si nasla oznackovany notebook.Zase Twisted Evil Rolling Eyes
uz sa tesim, ked bude Babet zdrava a Ali vykastrovany a budu spolu. To si neviem teraz ani predstavit
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Jan. 2010 13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

to svrbenie môže byť spôsobené hocičím: od šamponu, krmiva, aj prášku na pranie... ani u nás sa nezistila presná príčina. tiež dostala injekcie a škrabanie ustalo. no trvalo niekoľko týždňov dokedy jej srsť dorástla a zhojili sa vyškrabané miesta.
ja som ešte skúsila ju kúpať v odvare z prasličky roľnej, lipového kvetu a harmančeka a dotoho všetkého som dala lyžičku medu . to tiež pomohlo v hojení aj srsť sa zlepšila, bo ju mala suchú a lámavú.
takto vyzeral fretin chrbátik http://picasaweb.google.cz/amberanr/AmbraALeon#5367947329991447250 babetka to má jpo celom telíčku? moja to mala len na chrbátiku a bokoch. zvyšok telíčka bol v poriadku, tam sa ani neškriabala.

Naposledy upravil ambera dňa Štvrtok 28.Jan. 2010 13:23, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Linduš
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Jan. 2010 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

U Babetky asi zabrali antialergiká, to je dobré. Len aby sa už čo najskor z toho dostala. Držím palce aby sa čo najskor uzdravila.
Návrat hore
lulu
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 28.Jan. 2010 13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Lindus, nevies si predstavit, ako sa o nu bojim.Mna ani nenapadlo ist inemu vetovi,pretoze sa to vlastne teraz zacalo riesit a este mame nejake moznosti, kde by mohla byt ta pricina-napr. tie hormony.S bBennetom som spokojna, akurat sa mi nepaci, ze uz na zaciatku pri celkovom vysetreni sa jej nepozreli na tie vacky..a ze sa toto vsetko mohlo riesit skor.Ale skusim ist aj inemu fretkarskemu doktorovi, s tym nemozem nic pokazit.Dakujem za radu!
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Ďalší
Strana 3 z 28

Prejdi na: