Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ali ,Babetka a Charlie
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lulu
Člen SKCHF

Založený: 12.09.2009

PríspevokZaslal: Nedeľa 17.Jan. 2010 19:54    Predmet: Ali ,Babetka a Charlie Odpovedať s citátom

Ahojte vsetci.Tento dennik je venovany mojim fretulkam-Alimu a Babetke.Pisem ho trochu oneskorene Embarassed , predsa len-Ali uz bude mat 9 mes.Mam ho od malicka a je to moja uplne prva fretka.S Alim som si toho uzila dost, ked bol mensi..bol to taky maly lotor.Ale vdaka radam a skusenostiam na tomto forume som zvladla aj tie najvacsie starosti a problemy.Teraz mame s Alim krasny vztah, strasne ho lubim.Momentalne mi dava dalsie lekcie o fretkach-t.j. ako sa sprava fretak v ruji Laughing takze to je tiez vesele obdobie.
Babetka mala vcera 7 mes., je to zive striebro.Doniesla som si ju pred mesiacom z Ciech, z CHS Silverstar.Zial, v tom obdobi Alimu uz prepukla ruja, takze su oddelene.Obcas ich dam spolu, ale Ali je jak besny, hrkuta jak holub, nasledne trenuje Rolling Eyes,poriadne ju zakusne, ta pisti..mozno som neni na taketo "hratky" zvyknuta, ale bojim sa ze jej moze ublizit.S kastraciou som sa rozhodla pockat najdlhsie ako sa bude dat.
Babetka je krasne hrava fretka, rada provokuje,kradne a schovava si vsetko mozne a rada si aj kusne-hlavne ked je rozsantena..je uzasne,ako vie rozveselit kazdeho v svojej pritomnosti.Este sme spolu len mesiac, takze si vytvarame svoj vztah,svoje hranice a zvyky. Smile
Je toho vela o com by som chcela pisat, ale nebudem prehanat.Toto su moje fretulky, bez ktorych den si naozaj neviem a ani nechcem predstavit.Oni su moje slniecka.
TAK AHOJTE
Babet a Ali Twisted Evil Twisted Evil

Naposledy upravil lulu dňa Piatok 19.Aug. 2011 20:25, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ina
Člen SKCHF

Založený: 20.06.2007

PríspevokZaslal: Nedeľa 17.Jan. 2010 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile krasne sa to cita. citi z vas pohodu a lasku. lulu, hrkutanie j eteraz u viacerych samcekov, ktori zacali ruju Wink aj my nie sme vynimka Very Happy . prejeme vam vela veselych stranok v tomto dennicku. Very Happy
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Jan. 2010 9:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tesim sa na zazitky s tvojimi fretulkami. Budes to mat teraz ozaj vesele, kym bude rujne obdobie, ale aspon si kazdeho osobitne vychutnas. Wink
Návrat hore
lulu
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 19.Jan. 2010 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakuljeme pekne, ja tiez dufam a verim, ze budeme mat co najviac krasnych spoloc. chvil s ktorymi sa budeme s vami delit.Nuz, dnes tomu tak nebolo.
Confused Alinko vcera vecer nejako divno dychal.Tak tazko, sypavo..potom akoby ho nieco drhlo v krku..do toho obcas kychol..Vobec sa mi to nepacilo, celu noc som nanho davala pozor.
Dnes sme boli u veta a kedze mu chcel robit vysetrenia ako:krvny obraz, rôntgen..musel ho uspat.Viem, ze to je normalny postup,ale pre mna to bolo hrozne.Ale najhorsi bol ten pohlad nanho,ked uz mal drenaz(ci ako sa tomu nadava) na labke a este sa len zacinal pomalicky preberat. Vidiet ho takeho nevladneho, trasuceho a tie jeho ocka..pre mna trochu silna kava..chudatko moje Sad Zistilo sa, ze krv. obraz je v poridku, srdieckin tiez, ale na rôntgene je nieco na plucach,zevraj to moze mat zahlienene..dostal calciovku a antihistemika.zajtra ideme pre dalsiu porciu.Vyzera to na prechladnutie,
Takze dneska sme mali tazsi den..ale hlavne ze sa to dava do poriadku.Som zvedava ci mu drenaz do zajtra vydrzi.Uz nech je vsetko o.k.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 20.Jan. 2010 8:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Alinkovi drzime palce aj labky, nech sa rychlo vylieci!!!!
Návrat hore
Linduš
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 15.06.2008

PríspevokZaslal: Streda 20.Jan. 2010 11:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Držím palce, aby to všetko dopadlo dobre. Možeš Alinkovi kúpiť aj Skorocelový sirup. Raz boli všetky moje 3 freťule nachladené a brali antibiotiká+ten Skorocelový sirup a aj Lipový čaj sme im dávali. Možeš aj čaj z Materinej dúšky. Skorocelový sirup je sladký, takže by Alinkovi mal chutiť. Stačí kávová lyžička pár krát za deň.

Ako Alinko znáša lieky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lulu
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 10:27    Predmet: Odpovedať s citátom

nemohla som skor odpisat..doteraz som sa nedostala k PC.Alinko znasa lieky dobre a caje miluje.Minule bol tak nasilny,az mi rozbil pohar s cajom..
Mame dalsie spravy-vcera sme sli s Alinkom k vetovi,aby sa mu podala ta kalciovka do zily.Ale my sme tomu doktorovi vyslovene utekali, pretoze Ali mal tu obviazanu labku uplne napuchnutu.A k tomu,ten leukoplast sa mu uplne prilepil na packu.Neslo to dole, takze Ali si vytrpel svoje.Prvykrat som ho pocula kricat Sad
A aby toho nebolo malo, zobrala som aj Babetku k doktorovi.Babetka nas trapi svojou srstou.Na chvostiku, na bokoch pri zad. labkach a na brusku to ma uplne riedke, presvita jej az koza.Uz sme boli raz u veta, ale povedali nam, ze sa to spravi kvalit. krmivom. Ale mne to nedalo a tak isla s nami aj Babet.
Babetke tentokrat nasiel velmi plne zahnisane vacky Confused A kedze sa nedali vymackat a ani vyplach sa nedal spravit-musela ist pod narkozu.Takze jeden den Ali a na druhy den Babetka Sad
Teraz to ma krasne ciste, ale krvny obraz nemala v poriadku.Cukor jej vyletel na 20 , co je hodnota cukrovky. Je tu moznost ze to moze vyletiet tak vysoko zo stresu,takze nam dal take papieriky-na sposob tehotenskych testov-tam sa ma tiez ukazat ake su tie hodnoty.Co je dobre, robi sa to doma, bez stresu.Zatial na dvoch papierikoch ukazuje, ze hladina cukru je v normale.Chvalabohu! ale v sobotu aj tak ideme na krv.Len sa obavam, ci zase to tak nevyskoci, kedze bude zasa v strese Confused
Takze mam dvoch pacientov doma.Babet dostava antibiotika, Ali masticku na packu, obidvoch sledujeme a dufame ze budu v poriadku.Za tieto dni sme si uzili velmi vela strachu o nich..Trosku si vycitam u Aliho ze ked napadol sneh, bola som s nim nachvilku vonku-to mu asi nespravilo dobre..
Lindus dnes idem kupit ten caj z materiny dusky-to bude rad pit.Inak sa mu ten stav pekne zlepsuje. Tak nam pri Babetke a Aliunkovi drzte labky.

skusim sem hodit nejake foto, ale ja sa to este len ucim robit, tak neviem..[/img]
Návrat hore
Linduš
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 15.06.2008

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Chudáčik Alinko Sad , ten leukoplast...au...veď to je strašné. Však to nemožu nalepiť na srstíky...

A ešte k tomu aj Babetka...

Prajem skoré uzdravenie obidvom a informuj.

Držíme palce a všetky tlapky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked Oh obyčajna zdravotna prehliadka a toto ... Rolling Eyes Ale aspon potom budeš mať istotu, že sú zdravučký. Radšej niečo podchytiť skorej ako potom nariekat, že je neskoro Wink

želáme skore uzdravenie pacientom Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
lulu
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 22.Jan. 2010 17:31    Predmet: Odpovedať s citátom

packu mal vyholenu na tom mieste, ale ostatne mal chlpate a ten leukoplast mal tak prilepeny, ze sa tam doktor nevedel noznickami dostat . Confused na tom leukoplaste bol este taky elasticky obvaz..ved preto mu to aj opuchlo..je to hrozne,ale lepsie teraz si vytrpet toto vsetko nez potom aby bolo este horsie..ako pise hena.A co sa tyka Babetky, velmi dufam ze nebude mat cukrovku, zajtra ideme na krv, to zasa bude..Babetka je uz v cakarni uplne stuhnuta, je vidiet ze nie je v pohode..
ale mame aj milu spravu-dnes ma Ali uz 9mesiacov, uz je z neho chlap ako sa patri Laughing Laughing

macko moj, gratulujem a som stastna ze ta mam
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Ďalší
Strana 1 z 28

Prejdi na: