Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

zabezpečenie
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mary
Medium
Medium

Založený: 01.11.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Nov. 2004 13:14    Predmet: zabezpečenie Odpovedať s citátom

zaujíma ma ako mate zabezpečenú miestnosť, v ktorej nechávate fretku pustenú Confused
a čo elektrické káble,kuše ich fretka Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Nov. 2004 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim,ze fretky kable nekusu teda Samantha to nastastie nerobi Smile za tie dva roky co ju mam este nic neznicila ani nepokazila (co je dobre Wink )zabezpecienie hmm len taku ohradku aby sa nedostala k pocitacu ale inak nic podobne asi nepotrebujeme.
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Nov. 2004 15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvej rade treba zabezpecit vsetky diery, kam by sa fretula mohla schovat a odkial by sa tazko vytahovala. Co sa tyka kablov, nepoznam fretku, ktora by si na nich pochutila, aj ked nas Kuko je v poslednej dobe nejaky nadrzany na dvojkolikovu sastrcku od stolnej lampy. Ale tipujem, ze ju ohryza len z hecu, aby ma zobudil a dvihol z postele.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
damor
Prima
Prima

Založený: 12.08.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Nov. 2004 18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam tu za pc cely prales kablov a ani jeden ho nezaujal. Vsetky dolezite veci (najma sklenene, kvetinace) je najlepsie dat hore na skrinu, kos na smeti niekam spakovat, skrinu najlepsie stale zatvorenu, aby satstvo nenavonalo, zamedzit pristup na stol a zo stola pripadne na skrinu, na okno, okno otvorene len pod dozorom, na zemi najlepsie nemat nic, spravit mu par pelechov, alebo pockat si, ktore miesta si vyberie, rozsmiestnit zachody, na lahko umyvatelnej podlahe mu nechat misky, ku ktorym bude mat neustaly pristup, nechat mu pripadne nejaku bednu s hrackami, rolku z koberca a spravit mu nejake miesto, do ktoreho sa zasije v pripade prievanu (u nas prepravka v hale) a este mnoho veci, ale prave ma nic nenapada. Prve dni az tyzdne bude vsade, sama zistis, co je zle, co dobre. Casom si navykne na priestor a bude v nom uz ako doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Nov. 2004 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne je treba zabezpečiť, aby sa fretka nedostala: za kuchynskú linku, za šporák, pod vaňu, do inštalačnej šachty cez WC, na otvorené okno, k ostrým predmetom, k rozbitným predmetom, k saponátom, neušla bytovými dverami, nevliezla do skrine, do chladničky, mrazáku - proste ideálne je keď má fretka svoju izbu (alebo byt?). Keď som splnila vyššieuvedené, zistila som, že bývam u fretky (nie ona u mňa), ale znášame sa dobre. Laughing
Návrat hore
Mousy
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 02.08.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Nov. 2004 9:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Fred ma pristup k PC a mozem kludne povedat, ze ho len obchadza, kablov je tam kopec, ale on si ich vobec nevsima. Za kuchynsku linku uz nemoze, cely vikend sme davali parkety do kuchyne a tak sme rovno spravili aj zatarasy. Chudak teraz je z toho uplne mimo, nema sa nam kde skrit... (nepocitam za skrinkami)

Kvetinac mame aj na zeby ale mame na nom spravenu zatarasu z pletiva, aj ked si Fred vylezie na kvetinac, nema v nom ako skrabat. Vystveral sa nan len raz ked zistil, ze zo skrabania nic nebude, uz nan nechodi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Nov. 2004 9:36    Predmet: Odpovedať s citátom

To Johana: ja som vcera s hrozou zistila, ze nielen byvam u fretiek, ale u nich aj spim... Evil or Very Mad ...potom sa mi Roby priznal, ze ked som bola prec, tak Sara okupovala moju postel. No a ja sa mozem divit, ze som zo spalne vystahovana prec... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Nov. 2004 11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem, neviem, Maja! Shocked Prečo to asi Roby robí? Wink Inak Saru v Tvojej posteli si viem predstaviť dosť dobre, zato Teba v jej pelechu ... Alebo Ti vyhradili voliéru? Laughing
Návrat hore
Lenka
Člen SKCHF

Založený: 06.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 09.Nov. 2004 8:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Maja, nič si z toho nerob. Mne okupujú posteľ obidva tchori. Akonáhle sa ráno postavím a popostielam v momente sú nasťahovaní v perinách a chrápu. A vstávajú až keď prídeme z práce. Celé poobedie potom stále okupujú posteľ a uráči sa im z nej vyjsť až keď ideme spať. Zaujímavé je, že na Igorovu polovici postele nespávajú, výhradne len na mojej. Takže ja som potom tá "zlá", ktorá ich vyháňa a Igor ich potom mojká a ľutuje a hovorí: "vidíte, ani postielku vám panička nedopraje, chúďatká moje"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Henrieta
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 10.09.2004

PríspevokZaslal: Utorok 09.Nov. 2004 16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím, že fretku, káble nezaujímajú. Elli občas síce strčí nos do zásuvky, ale pre istotu ju neokrikujem, pretože zo skúseností viem, že by tam potom chodila na truc. Smetný kôš vždy vyložím, no a na kvietok som si dala urobiť kryt z preglejky.Okolo pňa som sme vyrezali otvor na polievanie s priemerom 5 cm, lenže naša Elli tam aj tak vopchá hlavu a predné labky, takže ho musím tiež vykladať ak nechcem aby mi "zožrala všetku hlinu" Smile Inak v byte nemám žiadne čačky-mačky takže je pre Elli bezpečný. Skôr sa obávam jej lezenia za kuchynskú linku. Vlezie tam a neviem či tam nežerie tú špinu alebo možno sú tam rúry niečím obalené, pretože má dosť špinavú papuľku keď odtiaľ vylezie. Bojím sa aby sa jej niečo nestalo ale bohužiaľ to neviem nijak zatarasiť. A ešte k tomu všetkému sa vie dostať do šachty k spoločným rúram od plynu, tak len dúfam, že tam neobjaví nejakú dieru a neprelezie k susedom.(čo by bol ešte ten lepší prípad) Sad
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 1 z 8

Prejdi na: