Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

krutý osud
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> OFF TOPIC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Emka
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 24.01.2009

PríspevokZaslal: Streda 31.Mar. 2010 15:54    Predmet: krutý osud Odpovedať s citátom

Keď som bola šteniatko, zabávala som ťa svojím šantením a rozosmievala som ťa. Nazýval si ma svojím dieťaťom a napriek mnohým rozkúsaným topánkam a niekoľkým "zavraždeným" vankúšom som sa stala tvojím najlepším priateľom. Vždy, keď som bola zlá, pokýval si nado mnou prstom a spýtal si sa: "Ako si mohla?!" - ale nakoniec si mi vždy odpustil, zvalil si ma na chrbát a poškrabkal na bruchu.
... Zobraziť viac
Moja výchova k čistotnosti trvala trochu dlhšie, než si predpokladal, lebo si bol hrozne zaneprázdnený, ale spolu sme to zvládli. Pamätám si tie noci, keď som bola pritúlená v posteli k tebe, načúvajúc tvojim tajomstvám a snom a verila som, že život proste nemôže byť lepší. Chodili sme na dlhé prechádzky, behali sme v parku, jazdili v aute, zastavili sa na zmrzlinu (mne si dal len kornútok, lebo vraj zmrzlina nie je dobrá pre psov) a driemala som na slnku, keď som čakala na tvoj príchod domov na sklonku dňa. Postupne si začal tráviť viac času v práci a na svojej kariére a viac času si venoval hľadaniu ľudského partnera. Čakávala som na teba trpezlivo, utešovala ťa, keď si mal zlomené srdce a bol si sklamaný, nikdy som ti nevyčítala zlé rozhodnutia, vždy som nadšene vítala tvoj príchod domov a tešila som sa s tebou, keď si sa zamiloval.... Zobraziť viac

Ona, teraz tvoja žena, nie je "psíčkar" - ale aj tak som ju privítala v našom dome, snažila som jej prejaviť svoju náklonnosť a poslúchala som ju.

Bola som šťastná, pretože ty si bol šťastný. Potom prišli bábätká a ja som bola vzrušená spolu s tebou. Fascinovala ma ich ružovosť, ich vôňa a tiež som sa chcela o ne starať. Ale ty a ona ste sa obávali, že by som im mohla ublížiť a ja som trávila väčšinu času vyvretá v inej izbe alebo v klietke. Och, ako som ich chcela ľúbiť, ale stala som sa "zajatcom lásky". Ako vyrastali, stala som sa ich kamarátkou. Vešali sa na moju srsť a ťahali sa za ňu hore na svoje vratké nožičky, pchali mi prstíky do očí, skúmali moje uši a dávali mi pusinky na nos. Milovala som to všetko okolo nich a ich dotyk - pretože tvoj dotyk bol teraz taký zriedkavý - a keby bolo treba, bránila by som ich vlastným životom. Vkrádala som sa do ich postelí a načúvala ich trápeniam a tajným snom a spolu sme čakali na zvuk tvojho auta na prístupovej ceste. Bývali časy, že keď sa ťa iní spýtali, či máš psa, ty si vytiahol z peňaženky moju fotku a rozprával si im o mne príbehy. V posledných rokoch už len povieš "áno" a zmeníš tému.

Už nie som "tvoj pes", ale "iba pes" a rozčuľujú ťa všetky výdavky na mňa. Teraz máš veľkú pracovnú príležitosť v inom meste a ty a oni sa budete sťahovať do bytu, kde nie je dovolené držať zvieratá. Urobil si správne rozhodnutie pre svoju rodinu, ale boli časy, keď ja som bola tvoja jediná rodina. Bola som vzrušená z cesty autom, kým sme neprišli k zvieraciemu útulku. Bolo tam cítiť psy a mačky, strach a beznádej. Vyplnil si papiere a povedal: "Viem, že jej nájdete dobrý domov." Pokrčili ramenom a venovali ti bolestný pohľad. Poznali reálnosť umiestnenia psa v strednom veku, aj keď je s "papiermi". Musel si vyprostiť prsty tvojho syna z mojho obojku, keď kričal "Nie, tatko! Prosím, nenechaj ich zobrať môjho psa!" A ja som mala o neho starosť; a akú lekciu si mu to práve dal o priateľstve a vernosti, o láske a zodpovednosti a o úcte k celému životu? Rozlúčil si sa mnou tľapnutím po hlave, vyhol si sa môjmu pohľadu a zdvorilo si odmietol zobrať si môj obojok a vodítko. Ponáhľal si sa, lebo si mal nejaký termín... a teraz mám jeden aj ja.

Keď si odišiel, tie dve milé panie povedali, že si pravdepodobne o všetkom vedel niekoľko mesiacov dopredu a neurobil si žiadny pokus nájsť mi nový domov. Potriasli hlavou a povedali "Ako to mohol?" Venujú nám tu v útulku toľko pozornosti, koľko im to ich nabitý rozvrh dovolí. Kŕmia nás, samozrejme, ale moja chuť k jedlu sa stratila už pred mnohými dňami. Najprv som vyskočila a ponáhľala sa ku vchodu vždy, keď niekto prechádzal okolo môjho kotca, dúfajúc, že si to ty - že si zmenil názor - že to celé bol len zlý sen... alebo som dúfala, že to bude aspoň niekto, kto sa o mňa zaujíma, niekto, kto ma zachráni. Keď som si uvedomila, že nemôžem súperiť o upútanie pozornosti so šantením šťastných šteniat, neuvedomujúcich si svoj osud, ustúpila som do najvzdialenejšieho kúta a čakala som.

Začula som jej kroky, keď pre mňa prišla na konci jedného dňa a kráčala som za ňou pozdĺž uličky do oddelenej miestnosti. Veľmi tichá miestnosť.

Dala ma na stôl, poškrabkala za uchom a povedala mi, aby som sa nebála. Srdce mi búšilo v predtuche toho, čo príde, ale miešal sa v tom aj pocit úľavy. Zajatec lásky odišiel v priebehu dní. Ako to už mám v povahe, viac som sa starostila o ňu. Bremeno, ktoré nosí, ju hrozne ťaží, a ja to viem rovnako, ako som rozoznala každú tvoju náladu. Jemne mi stiahla prednú nohu a slza stiekla dolu jej lícom. Oblizla som jej ruku rovnako, ako som teba zvykla utešovať pred mnohými rokmi. Odborne vsunula ihlu do mojej žily. Zacítila som pichnutie a studenú tekutinu prúdiacu do môjho tela, ospalo som si ľahla, pozrela som sa do jej milých očí a zamrmlala som "Ako si mohol?" Možno pretože rozumela mojej psej reči, povedala: "Je mi to tak ľúto." Potľapkala ma a náhlivo vysvetľovala, že je to jej práca zabezpečiť, že pôjdem na lepšie miesto, kde ma nebudú ignorovať, týrať ani zanedbávať, a kde sa nebudem musieť brániť - miesto plné lásky a svetla, tak odlišné od tohto miesta na Zemi. A s posledným zvyškom mojej energie som sa ju snažila presvedčiť zavrtením môjho chvosta, že moje "Ako si mohol?" nebolo myslené na ňu. Bolo to určené tebe, môj milovaný pane, na teba som myslela. Budem na teba myslieť a čakať navždy. Kiež by ti každý v tvojom živote preukázal takú vernosť.

Koniec.

Poznámka autora: Ak vám článok "Ako si mohol" vohnal slzy do očí tak ako mne, keď som ho písal, je to preto, lebo je to príbeh zložený z osudov miliónov zvierat, ktoré umierajú každý rok v amerických útulkoch. Vítaná je snaha všetkých, čo by chceli článok ďalej šíriť pre nekomerčné účely, pokiaľ pripisujú poznámku s autorským právom. Prosím, použite ho na vzdelanie ľudí na svojich stránkach, časopisoch, na informačných tabuliach útulkov a vetrinárnych ošetrovní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Streda 31.Mar. 2010 21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

najsmutnejsie je to, ze je to fakt vsade nie len v amerike Sad
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Člen SKCHF

Založený: 20.06.2007

PríspevokZaslal: Štvrtok 01.Apr. 2010 7:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes Rolling Eyes chcela by som pochvalit emku s pipou. snazia sa byt zodpovedne. su to citlive dusicky. chyby urobime nevedome , neumyselne. zial stane sa. podstatne je, ze nas to posunie dalej, k lepsiemu. Smile to sa tyka nas vsetkych Wink
zuzka2
Člen SKCHF

Založený: 25.02.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 11:39    Predmet: nekonecna ludska hlupost.... Odpovedať s citátom

...nevedela som kam to napisat, ale myslim, ze sem to bude ok...minuly tyzden vo stvrtok sa mi stala naozaj pre mna nepredstavitelna vec...mam doma okrem tchorikov este aj macky a psov, macky su obe chovane vnutri v dome, ale pustame ich pobehat na dvor, nakolko ich to von laka...takze su vonku max 2 hodiny denne...takze vecer o 19:30 nam este nasa Mici vybehla von, hovorim si, pobeha si po dvore a pojde dnu, behom 20minut sme ju zbadali ako divne sedi pri brane, mamina vybehla von a Mici nic, ked otvorila vbehla dnu, ale vsimla si ze ma poranene ocko, tak som ju nejako chytila a leteli sme na veterinu...na veterine pozreli a objednali nas na druhy den s tym, ze ocko musi ist von, ze s najvacsou pravdebodobnostou je to postrelene...pozerala som jak puk, ale hovorim si no dobre, pockam teda do zajtra ked pojde na operaciu, budu robit aj rontgen uvidime...samozrejme sa to potvrdilo, mame aj "krasny" snimok, kde vidiet naboj...Micinke to museli nechat v hlave lebo to bolo velmi hlboko...ocko teda uz nema...akoze naozaj ma to nasralo, lebo to spravil jeden z dvoch nasich uzasnych "susedov"...ako to uz vazne nechapem kde to zijem? co je to za ludi, co vedia spravit nieco taketo zivemu tvorovi? nikomu nic nespravila, bola to velmi spolocenska a doverciva macka...teraz sa len stale laka, a taha sa do pivnice...nechce jest, pit...nic...dufam, ze sa to casom zlepsi...samozrejme som isla na policiu podat trestne oznamenie na neznameho pachatela, aspon nech je zaznam... Sad ale ako vazne nechapem...ako bezhranicna ludska blbost... vidlickou do oka tomu chujovi co to spravil... najviac ma stve to, ze neviem kto to spravil a nemozem ho ani konfrontovat...hnusni ludia...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Dominkaa
Člen SKCHF

Založený: 03.06.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

tak mna stve to, ze na policii si len spisu papiere a tym to pre nich konci. aj keby si vedela kto to je, nepomoze ti to. ten clovek sa ti vysmeje este do oci a bude dalej ublizovat bezbrannym tvorom. clovek aby sa bal aj na ulicu vyst, lebo takyto psychopati zostanu nepotrestany a potom si mylsia, ze mozu vsetko. jediny, kto na to doplati je macicka, ktora si z toho ponesie nasledky na cely zivot Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zuzka2
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ale aspon, ze nieco spisu na policii, najprv na mna pozerali ci mi nehrabe, sak co nejaka macka, ale ked som ukazala snimok z rontgenu, tak sa v nich asi ozvalo nejake to svedomie...je to des... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Dominkaa
Člen SKCHF

Založený: 03.06.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

pristup policajtov ani nekomentujem... je to len dalsi bezcenny papier, ktory nic nezmeni a to ma stve Sad Vela som rozmyslala ako to vsetko zmenit, lenze pri pokusoch o bojovanie za prava zvierat, zrazu zistim, ze to, co by sme chceli pre ne, tento stat neposkytuje ani ludom...
Návrat hore
zuzka2
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

...no to si presne vystihla... Sad
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 22:03    Predmet: kruty osud Odpovedať s citátom

Je to velmi smutne.Tak strasne ako sa ludia spravaju ku zvieratkam tak sa spravaju aj k sebe navzajom. Crying or Very sad Sad Proti takemu spravaniu by sme mali bojovat aj ked si obcas myslime ze to nema zmysel. Nedajme sa
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Utorok 17.Máj. 2011 9:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nanešťastie sú u nás také zlé zákony,že tyrani a vrahovia zvierat vždy zo všetkého výjdu bez újmy. Každý musí začať od seba, pomôcť aspoň troškou, aspoň podpísaním nejakej petície, prichýlením a adopciou zvieratka, osvetou a najlepšie pri malých deťoch, ktoré sa dajú ešte "sformovať"

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> OFF TOPIC Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: