Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ušný svrab
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 07.Nov. 2004 20:50    Predmet: Ušný svrab Odpovedať s citátom

Boli sme dnes na veterine, pretože Kuko si neustále škrabal uši. Zistili mu ušný svrab, ktorý sa prenáša kontaktom. Nakazil sa od niektorej z fretiek, s ktorými sa stýka. Prosím majiteľov fretiek, ktorí chodievajú na vychádzky, aby svoje fretky sledovali.
Príznaky svrabu:
Nadmerné zanášanie uší ušným mazom (pri čistení raz za týždeň - dva by nemali byť v ušiach "kopy" mazu), časté škrabanie. Pokiaľ pôjdete na očkovanie, nechajte uši fretke pozrieť a povedzte veterinárovi, že vaša fretka bola v styku s fretkou, ktorá mala ušný svrab. Ak je parazitov málo, je možné ich vidieť iba pod mikroskopom.
Aplikované liečenie:
Dôkladné vyčistenie uší dezinfekciou, nakvapkanie kvapky Frontline (proti blchám a kliešťom pre mačky) do zvukovodu tak, aby to stieklo až dole (pozor na trasenie hlavou, treba mu zabrániť), dôkladné vmasírovanie kvapky do ucha.
Na svrab existujú aj iné kvapky, ale náš veterinár má s týmto postupom dobré skúsenosti.
Nerobte to ale prosím preventívne, je naozaj potrebné, aby fretku pri podozrení na svrab prezrel veterinár.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 12:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To MajaZ:

Na toto som mal podozrenie i u nasej Misky, hned ako sme ju priniesli domov zo zverimexu. Veto nam kazal cistit jej usi harmancekom, neskor sme si kupili kvapky od Keti (Marshall) a zda sa, ze je uz vsetko ok. Okrem toho veterinarka mi povedala, ze ak sa to nezlepsi dala by jej na to antibiotika, co sa mi zdalo dost drasticke pre vtedy 8 tyzdnovu Misku. Tie kvapky sme jej uz davali pred stretkom v Kubine, tak dufam, ze sa uz Kuko nemohol nakazit od Misky. (BTW nie mi je jasne a z vetovko vyjadrenia to ani nevyznelo, ci mala alebo nemala usny svrab.) Ale pokial si dobre pamatam, tak spolu ani neboli. Teraz ma Miska uska uplne ciste a dufam, ze jej to aj vydrzi. Aj tak jej ich cistime cca 1x do tyzdna. Ma z toho "obrovsku" radost. Mozem to oznacit za najnenavidenejsiu proceduru. Sad Uz len ked otvorim ampulku a zaciti zapach, okamzite sa ma drzi ako kliest.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To Maja:
Boli sme u veta, Vlňák má uši v poriadku.

To Miki:
Nie je to moc často, čistiť usi 1x týždenne? Vet ma upozorňoval, že pričastým čistením sa ešte podporí tvorba ušného mazu. Ja čistím Vlňákovi uši 1x za 2-3 týždne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

To Johana:

No pise sa to na tej flasticke co mame. Tak sa to snazim dodrziavat. Kedze neviem presne urcit, ci Miska je uz z toho vonku alebo nie. Neviem urcit, co je prirodzene znecistenie a co uz su mikroby. Prave zvazujem, ci jej dat urobit nejaky vyter, aby som mal istotu. Uska ma sice ciste, ale zarodky by tam mohli zostat a mohlo by sa jej to vratit. Preto prv nez prestanem, by som ju radsej dal skontrolovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 16:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To Miki:

Ušný svrab je spôsobený parazitmi - zákožkou. Zistí sa vizuálne (v pokročilejšom štádiu), alebo mikroskopickým vyšetrením výteru z uší (ušného mazu). V počiatočnom štádiu nemusia byť žiadne voľným okom badateľné príznaky prítomnosti parazita.

To nie som taká múdra, opisujem z knižky od MVDr. Jiřího Svobodu "Problematika chovu a chorob fretek". Dala som Vlňákovi urobiť mikroskopický rozbor výteru z uší.
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve som sa vrátila od veterinára a mám smutnú správu. Svrab majú všetky tri moje fretky a zajtra beriem na vyšetrenie aj kocúra. Videla som to cez mikroskop a teraz nám pocit, že ho mám aj ja. Zajtra dostanú všetci kvapky za krk. Sad
Sledujte fretky, ktoré s nami prišli do styku, či nemajú príznaky aké opisuje MajaZ. V žiadnom prípade im pred návštevou veterinára nečistite uši!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JelaF
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 21.10.2004

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes sme boli s Fibi na poslednom očkovaní a tak sme dali skontrolovať aj ušká,aj ked ona ešte nebola na stretku,iba Betka,veterinár povedal,že tam niečo má,ale o ušnom svrabe nehovoril nič-že to je niečo kvasinkové,tak sme dostali kvapky Mitex a pre istotu ich dostane aj Betka. To Jolana: aké kvapky za krk sa dávajú pri ušnom svrabe...
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To JelaF: aj o Kukovi jeden menej skuseny veterinar pred dvoma tyzdnami povedal, ze to nie je svrab, ze je to nieco kvasinkove. Prosim, daj im urobit mikroskopicke vysetrenie. Na krk sa dava Frontline, ale v pripade svrabu je to neucinne, Frontline treba kvapnut do ucha. Info moze poskytnut MVDr. Nemec z polikliniky Bennet, ktory ma s tymto postupom velmi dobre skusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajtra zistím, čo im budú dávať za krk. Pýtala som sa, či je to účinné. Vraj áno. Jedna dávka pre fretku stojí 277,- Sk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JelaF
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 21.10.2004

PríspevokZaslal: Streda 10.Nov. 2004 22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To MajaZ: poslala som ss.
Myslím, že všetci,ktorí chodia na stretko by mali svoje fretule dať vyšetriť.
Asi sa to šíri dost rýchlo. Už aj mňa všetko svrbí.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Ďalší
Strana 1 z 19

Prejdi na: