Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kojot-Kodo a Fifi
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 14.Nov. 2004 16:41    Predmet: Kojot-Kodo a Fifi Odpovedať s citátom

Ahojte!
Volám sa Kojot-Kodo Čizmadia,alias MiKi.
Narodil som sa 15.8.2004 maminke Kire a ocinovi Mišovi.Nazvali ma Codo.Mám 6 súrodencov.Traja sme tchorovití-Eli,Podo a ja,štyria sú marhuláci-Coudy,Boba ,Fibi a Sendy.
Starali sa o mňa Lucka a Igor,až kým v mojom živote nenastala veľká zmena....
23.10.2004 sobota
Lucka ma spolu s maminou Kirou a sestričkou Sendy dáva do prepravky a niekam nás berú Confused .
Vyťahuje ma z prepravky a podáva dievčaťu menom Kinga.Predstavujú mi aj tetu Fifi-4ročnú tchorovitú fretčiu samičku,s ktorou budem odteraz bývať.Tá ma na privítanie celého pooblizuje,zdá sa,že má zo mňa radosť Very Happy .
Všetci ma obkukovali,tak som radšej zaspal.

Na pol ucha som začul reakcie ľudí :
Johana:ňufák má tmavý laby veľké.Kojot je krásny a veľký a dobručký.... Jolana:Maxipes Fík je nádherný,teda jeho hlavička,viac z neho nevidím,lebo spí.
Priviezli ma domov.Ešte som nesmelý,nepoznám prostredie,ani ľudí.

Trocha som zbil tetu Fifi Confused a šiel som spať pod skriňu.
Predstavím Vám svoju novú rodinu- hlava rodiny-Pišta,jeho žena Marta,ich deti Tunde,Kinga a Kristi.Fretka -teta Fifi,korytnačka Troti.
Aby som nezabudol,mám aj svojho patróna-Rudiho-môžete ho vidiet na Tundinom logu.Nepoznal som ho,lebo umrel 4dni pred mojim príchodom.Poznala ho mamka Kira a teta Fifi,obe sa zhodli na tom,že to bol perfektný chlapík.Určite na mňa dáva pozor z fretčieho nebíčka Wink .
24.10.2004 nedeľa
Už som sa trochu osmelil.Poobzeral som sa po kuchyni.Je tu kopa zaujímavých vecí.Veľa hračiek,ale aj tak mám najradšej svojho marťana,ktorého mi Lucka pribalila na cestu.

Zaujala ma nádoba s vodou.Pekne si v nej namočím ňufáčik,poobzerám sa po dne tanierika,potom si namočím predné labky,čím sa tanierik prevrhne a ja môžem piť zo zeme.Jeej,to je zábava!Nechápem,prečo sa Kinga hnevá,berie ma na ruky a utiera ma.
Na raňajky mi dali granulky namočené do mliečka.Mňam!Ale čo to papá teta Fifi?Vraj kuracie mäsko.Aj ja chcem!Dajú mi pár kúskov,ktoré požužlem a vypľujem.Nechápem,prečo to má teta Fifi tak rada Confused
Začul som,že ma ohovárajú Evil or Very Mad .Vraj som ešte hlúpučké medvieďa.Veď ja im ukážem!Teta Fifi je múdra,skúsená fretka,tak ju budem pozorovať čo robí a učiť sa od nej Laughing .
Chcú,aby som chodil na záchod,hoci na prah je to pohodlnejšie Embarassed .
Idem si oči vyočiť,ako to robí teta Fifi a skúsim to po nej zopakovať.
Pozrime sa ,skočím do záchodíka všetkými štyrmi.Niečo tu nesedí,Fifi mala labky vonku .Takže vystrčím zadné labky a možem čúrať.Nechápem ako to,ale zas to išlo vedľa.čo som urobil zle?Žeby bolo treba vystrčiť predné labky? Embarassed
Ďalšiu skvelú vec som sa naučil od Fifky-liezť pod nohavice a obkusovať nohy.Ľudia pritom tak perfektne pištia! Twisted Evil
25.10.2004 pondelok
Prišla domov Tunde,doniesla mi obrovskú klietku,v ktorej budem spávať.Vraj je to kvôli mojej bezpečnosti.Ale ja aj tak najradšej spím pod skriňou.
Tunde sa zo mňa velmi vytešovala,hrala sa so mnou.Trochu som ju pooblizoval,aby mala väčšiu radosť,len nech si nemyslí,že jej dám pusu hocikedy.
Ukázal som jej,ako vysoko viem vyskakovať,ako vyleziem na stolíčku,ako sa viem bleskurýchle schovať a pre istotu som ju aj trocha kusol Rolling Eyes .
26.10.2004 utorok
Tunde mi na raňajky dala kuracie mäsko nakrájané nadrobno.Prichádzam tomu na chuť.Po raňajkách by som sa chcel trochu pohrať s tetou Fifi,ale ona nechce.Myslí si,že ju bijem a plače,keď ju kušem do krku a skáčem jej z 1metra na hlavu Razz
Všetci Fifku ľutujú,vraj je smutná a unavená.Keď ide spať,zabalí sa do prikrývky ako cukrík a ja sa k nej nemožem prehrabať.Tak jej vždy poskáčem po hlave,aby si nemyslela,že ju nemám rád Wink
27.10.2004 streda
Kuracie mäsko na raňajky mi zachutilo.Najprv som zjedol svoje minikúsočky,potom som odtlačil Fifku od jej porcie a zjedol som aj jej väčšie kúsky Embarassed .
Odkukal som,že Fifi si pár kúskov z jedla vždy niekde schová na horšie časy.Takže aj ja schmatnem kúsok maska a nesiem si ho do úkrytu.Cestou si to však rozmyslím.To mäsko je také dobré,radšej ho zjem hneď teraz!
Teta Fifi ma má predsa len rada Very Happy .Veľmi som ju zbil,tak ma zavreli do klietky.Hneď som sa pobral spať do pivnice.Teta Fifi sa nado mnou zľutovala a vydrankala,aby mi klietku otvorili.Pridala sa ku mne a obaja sme spali v pivnici.
28.10.2004 štvrtok
Zmenil som taktiku jedenia raňajok Laughing .Odjem si pár kúskov zo svojej misky,potom vytlačím Fifku ,zjem jej porciu a vrátim sa k svojmu tanieriku,kde dojem svoju dávku.Nelutujte Fifku,ju potom nakŕmia z ruky,ale mne by ďalšiu dávku mäsa nedali,vraj aby som nedostal hnačku Evil or Very Mad .

Naposledy upravil Tunde dňa Piatok 04.Feb. 2005 2:34, celkom upravené 7 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 14.Nov. 2004 18:20    Predmet: Odpovedať s citátom

1.11.2004 pondelok
Teta Fifi je dobrá herečka!Keď som sa s ňou chcel hrať,plakala,len čo som sa priblížil,potom bola smutná.Všetci ju nosili na rukách.Aj mňa by nosili,ale ja radšej poskakujem na zemi.
Pobral som sa spať do svojej pivnice.Fifi v momente ako zbadala,že už nie som vonku,začala poskakovať hrať sa s igelitkou aj ľuďmi.To je teda kamarátka!Prečo sa so mnou nechce hrať?
3.11.2004 streda
Prišiel domov Pišta.Hneď som sa rozhodol,že to bude môj najobľúbenejší člen rodiny Very Happy .Nielenže je to okrem mňa a korytnačky jediný chlap v domácnosti,ale má aj perfektné chlpaté ruky,s ktorými sa dá bojovať a môžem ich aj obkusovať.
4.11.2004 štvrtok
Kinga mi ušila spálňu.Všetci sú z nej nadšení.Išiel som si ju obzrieť.Rozhodol som sa,že škoda špiniť takú spálňu,budem spať naďalej v pivnici svojej klietky.
6.11.2004 sobota
Dnes mám peeerfektný deň.Tunde išla s Fifkou na stretko a predstavte si,koho mi priviedla-Lucku,Igora,maminku Kiru a sestričku Sendy.Veľmi som sa potešil.Mamina,ani Sendy si ma spočiatku nevšímali,očumovali nové prostredie.
Tak som skúsil,či sa so mnou nebude hrať Fifka.Ale tá len zaliezla do mamkynej tašky a zaspala tam.Ale hrajú sa so mnou Igor a Lucka.To je úžasné,vidieť znovu milé známe tváre.
Sendy si konečne uvedomila,že aj ja som tu.Hrdinsky jej kuchyňu poukazujem a pustíme sa do bitky.To je paráda,tak dobre som sa nezahral,odkedy bývam v novom domove.Skúšam sa hrať aj s maminou,ale tá je asi unavená z vychádzky.Nevadí,vystačíme si aj so Sendy.Po dlhej hre odprevádzame maminu a Sendy,idú domov.Dúfam,že ešte niekedy prídu.
7.11.2004 nedeľa
Johana píše Tunde,aby nás dala vyšetriť,vraj sa u fretiek rozmohol ušný svrab.Dúfam,že ja ho nemám,veď som ešte ani na stretku nebol Mad
8.11.2004 pondelok
Kinga ma chce zobrať k tete doktorke,aby ma zaočkovala a vyšetrila mi uši.Ja sa teda gniaviť nenechám.Pekne sa vyváľam v záchodíku.
Taaak!Už som špinavý a smrdím,takto predsa k doktorke nemôžem ísť Twisted Evil
Kinga ma berie z kuchyne do kúpeľne a umýva mi kožúštek.Moc sa nebránim.
Po pár hodinách som už suchý.Ooops,zbadali to.Rýchlo sa schovám pod skriňu,odtiaľ ma nevytiahnu Razz .A ja nevyleziem,až kým sa nezotmie.
11.11.2004 štvrtok
Dnes by som sa zas rád vyhol tomu,aby som šiel k doktorke,ale tentokrát mi to nevyšlo.Kinga ma balí do prepravky a ideme.
Pani doktorka mi hneď po príchode čistí uši.Pozerá sa na paličku a predstavte si ,po paličke špacíruje parazit!Takže aj ja mám svrab Crying or Very sad
Ešte ma zaočkujú.Moc to nebolí a budem môcť chodiť na vychádzky.
Doktorka má digitálne váhy,zo zvedavosti sa na ne postavím,trochu si na nich poskáčem.Vážim 1250g.

12.11.2004 piatok
Dostali sme kvapky do uší.Odo dneška 2týždne bude Kinga 2x denne mne aj Fifke čistiť uši a kvapkať kvapky.Brr,je to nepríjemné,bránim sa,ako môžem.Dajú mi mliečko ako úplatok.Všetko zlé je na niečo dobré. Wink
Teta Fifi je prefíkanejšia.Pije mliečko,ale uši si stiahne,takže jej ich nedokážu moc vyčistiť.Aj ja by som si ich stiahol,ale moje sú dosť veľké po tatkovi,takže to nedokážem Rolling Eyes
13.11.2004 sobota
Kinga na mňa píska a ukazuje mi fľašku od mliečka.Viem,že mi chce zas čistiť uši,ale po mliečku veľmi túžim,takže vyskočím na stoličku,predné labky si dám na stôl.Dávajú mi mliečko,takže si môžu so mnou robiť,čo chcú.
14.11.2004 nedeľa
No,dnes som to prehnal-aj s jedením,aj s poskakovaním.Dobre som sa napratal banánov ,a potom som sa hral s Kingou Wink .Vyskakoval som a jašil som sa.Zrazu som začal zvracať.Všetci sa na mnňa vyplašeni pozerajú.Je to nepríjemné,ale ja sa z toho rýchlo pozviecham.Za pol hodinku si idem naplniť prázdne bruško.
15.11.2004 pondelok
Hihi!Zabudli,že v mojej prítomnosti nesmú umývať dlážku.Veľmi ma zaujíma to mokré špongiovité,čím umývajú dlážku.Zakusnem sa do toho a už to nepustím! Twisted Evil Možu s tým robiť čo chcú,ja sa pevne držím,nespadnem.Aspoň sa trochu povozím.
16.11.2004 utorok
Martuška a Kinga si zmysleli,že odtiahnu moju skriňu a poupratujú pod ňou Rolling Eyes .Moje drahé poklady,ani si ich nemôžem schovať,lebo som práve vo svojej klietke a bezmocne sa prizerám,čo robia Evil or Very Mad .
Našli Rudinkovu veľrybu.No,nič moc sa jej nestalo,nemusíte ju ľutovať,len som jej trochu odkusol chvostík.Hľadajte len pekne ďalej,odkusnutú časť som niekde schoval.
Cool OO,našli slimáka.Musím uznať,vyzerá úboho.Najprv som mu odkusol noštek.Potom som mu rozpáral bruško.Potrebujem sa predsa vzdelávať!Veľmi ma zaujímalo,ako to,že slimak lozí.Z bruška som mu vytiahol strojček,ale naspäť ho neviem dať Embarassed .
No,ale musíte ma pochváliť.Svojmu marťanovi som vobec neublížil.Len je trochu špinavý Confused .
Pod skriňou je upratané,keď ma pustia,možem si tam navláčiť svoje poklady Twisted Evil

Naposledy upravil Tunde dňa Piatok 04.Feb. 2005 2:36, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 26.Dec. 2004 15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

17.11.2004 streda
Pišta sa so mnou často hrá a volá ma chrobáčik.Asi ma má rád Very Happy .
Podľa kuchynskej váhy vážim 1,4kg.Martuška sa bojí,že zo mňa vyrastie obor Confused

18.11.2004 štvrtok
Dnes som nešetril ani svojho ufóna.Odtrhol som mu tykadlá Embarassed
Fifi je v poslednom čase moc vyberavá.Okrem kuracieho mäska nechce nič jesť.Granulky papá Kinge iba z ruky a keď jej ich dá do tanierika,drgá do nej ňufákom,aby jej dávala z ruky Twisted Evil

19.11.2004 piatok
Objavil som na stole citróny.Sú krásne,žltučké,ale nechceli mi z nich dať. Evil or Very Mad Dovtedy som dobiedzal,kým mi jeden nenechali a mohol som sa s ním hrať.Všetci sa na mne zabávali.Pišta ma pochválil,že mám dobrú techniku spracovania lopty.Od bývalého hádzanára je to pre mňa veľký kompliment.Chcel som sa mu zavďačiť,tak som sa s tým citrónom dlho hral.Celá kuchyňa aj ja sme voňali od citrónov.

20.11.2004 sobota
Stále som pozoroval tetu Fifi,ako mláti plyšovú myš.

Všetci sa mi vyhrážali,že to trénuje ťahy na mňa.Neveril som im,veď Fifi sa ma bojí,plače,le čo sa k nej priblížim,ale dnes to prišlo...Kľudne som si ležal na zemi,teta Fifi mi skočila na chrbát a vozila sa na mne.Potom ma zbila.Och, ja chudáčik maličký.

21.11.2004 nedeľa
Pišta piekol dajakú dobrotu v rúre.Na tie nádherné vône som sa zobudil.Nechceli ma pustiť von z klietky,aby som sa nepopálil.Ale mne sa v klietke nepáčilo,veľmi som vyvádzal.Pišta tomu hovorí,že hrám na harfu,keď škriabem stenu klietky.Tunde sa nado mnou zľutovala,dala mi obojok a zobrala ma na prechádzku.Ale ja som sa veľmi bál.Štveral som sa jej na nohy a pod kabát.Položila ma do trávy a urobila krok.Veľmi som sa zľakol toho zvuku,od ľaku som zakričal.Toho sa zas zľakla Tunde.Vraj taký zvuk ešte nepočula a zaľahlo jej v ušiach.
Zobrala ma na ruky.Tam sa mi parádne sedelo!Obzeral som si okolie a bol som v bezpečí a v teplúčku.Zrazu som zbadal poletujúce listy.Zatúžil som ponaháňať ich trochu,tak som sa vypýtal na zem.Bŕŕ,ale bola zima.Nezostali sme vonku dlho,aby som neprechladol.Tunde ma pochválila,že viem pekne chodiť hore schodmi.Chcel som sa jej pochváliť,že viem chodiť aj dole schodmi,ale to sa jej veľmi nepáčilo.Chcela ísť domov,tak ma zobrala na ruky a vyniesla ma hore.Vraj to chodenie po schodoch ešte budeme trénovať Rolling Eyes

22.11.2004 pondelok
Bez akéhokoľvek upozornenia mňa aj Fifku zbalili do prepravky a zobrali k doktorke na kontrolu,či sme vyliečení od svrabu.U doktorky čakala fretka Deniska.Chúďatko,boleli ju zúbky,tak jej pár museli vytrhnúť.A teraz sa jej zapálilo ďasno.Určite dostala antibiotiká a dúfam,že bude v poriadku.
Vyčistili Fifke ušká Twisted Evil .Jej sa to nepáčilo.Potom ju odvážili.Váži 1,1 kg,čo je na samičku dosť veľa,ale ona nie je tučná,len pevná-podľa doktorkyných slov.
Ajaj!Dostal som sa na rad ja.Najprv som si poskákal na váhe.Vážim 1,75-1,80kg.Potom mi vyčistili ušká.Nakoniec ma zaočkovali.Nebolo to nič príjemné,ale držal som sa statočne,ani som nemukol.Doktorka ma chcela odmeniť Calopetom,ale fuuj,ja ho neľúbim.Takže aj moju porciu spapkala Fifka.
Sestrička došla oznámiť,že mikroskopické vyšetrenie bolo negatívne,takže sme zbavení svrabu Razz .
Kým Tunde platila,držala ma teta,ktorá má Denisku.Bol som taký dobručký,že si ma chcela zobrať domov Twisted Evil .
Večer sme išli na návštevu k Vlňákovi.Tunde sa so mnou chcela Johane pochváliť,ale ja som jej urobil hanbu Embarassed .Bili sme sa s Vlňom ako správni chlapi.Som menší,ale chcel som ukázať,že silu mám.Chytil som Vlňa za krk a trochu som ho pošklbal.Vlňovi sa urobil výron Embarassed .Jeho to nebolelo,lebo sa so mnou hral ďalej ,ale Tunde a Johana sa zľakli,že mu ublížim,tak ma zavreli do prepravky.Vlňoma chcel vyslobodiť,ale nedarilo sa mu.

25.11.2004 štvrtok
Už nám nekvapkajú do uší,takže dostávame menej mliečka. Confused Ako správny gentleman som sľúbil Fifke,že to mliečko zaobstarám.Viem,že je v chladničke,len musím vymyslieť,ako sa k nemu dostať.
Dnes som vystihol vhodný okamžik.Pišta sa hrabal v chladničke,pri ktorej bola prepravka.Vyskočil som na prepravku a odtiaľ jedným skokom do chladničky.Pišta bol najprv prekvapený,potom sa začal smiať,takže som mal chvíľku,aby som snoril v chladničke.Ale smola,mliečko som nenašiel.Musím vymyslieť iný sposob,ako sa k nemu dostať Twisted Evil

26.11.2004 piatok
Teta Fifi bola na exkurzii v Kinginej izbe.V smetiaku našla zaschnuté lepidlo.Nevedela,čo to je,tak to ochutnala.Moc jej nechutilo,ale videla vydesený výraz v Kinginej tvári,tak ho pre istotu ešte viac požužlala a nechcela ho pustiť.Kinga bola šikovnejšia a zobrala jej ho Razz .

27.11.2004 sobota
Kinga urobila z ponožky freťaciu maňušku.

28.11.2004 nedeľa
Už je po freťacej maňuške.Tentokrát som v tom nevinne.To teta Fifi ju rozobrala na franforce.Kinga má čo naprávať.

Naposledy upravil Tunde dňa Piatok 04.Feb. 2005 2:39, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 20.Jan. 2005 18:47    Predmet: december Odpovedať s citátom

9.12.2004
Martuška má takého malého smiešneho Mikuláša,ktorý chodí,spieva a zvoní zvončekom.Ukázali mi ho.Najprv som sa ho bál,vliezol som za skrinku,ale vystrčil som čumáčik,aby som náhodou o dajakú udalosť neprišiel.Pozoroval som Mikuláša a keď som zistil,že je neškodný,zaútočil som naňho.Hádam si nemyslí ,že mi tu tým spevom a zvonením bude pílovať uši! Evil or Very Mad

18.12.2004
Prišla k nám babka-Martuškyna mamka.Babka má šedý zákal,takže zle vidí a nemá rada čierne zvieratá.Keď si tieto dve veci dám dokopy,vôbec sa nečudujem jej reakcii,keď ma prvýkrát uvidela.Povedala "Juuj,ten je škaredý."Ja som bol až do krvi urazený,chcel som sa pomstiť-začal som na babku vyskakovať a trochu som ju aj kusol. Twisted Evil
Ale doplatil som na to Confused .Keď bola babka v kuchyni,ja som musel byť v klietke.

21.12.2004Škrabkanie po brušku je skvelá vec,ale len keď chcem ja!Práve teraz som mal na to náladu.Zvalil som sa pred Kingou na chrbátik.Múdre dievča!V momente pochopila,že ma má poškrabkať.Za odmenu som ju tento deň vôbec nekusol Razz

24.12.2004

Sú tu moje prvé Vianoce.Dostali sme aj darčeky-Kristinka nám doniesla plno mliečka a mäska.Tunde nám spravila bunker z tvrdého kartónu.S Fifkou sa nám náramne páčil,schovávali sme sa v ňom a jašili sme sa.Do večera sme ho stihli aj rozobrať. Twisted Evil
Vonku niečo strašne treští.Ja sa samozrejme neznámych zvukov zatiaľ bojím,tak iba čučím spod skrine,čo sa deje.Vraj to búchajú petardy,či čo to,ktoré sú pôvodne určené na Silvestra.

Tunde nám doniesla detskú výživu,ktorú vraj Rudi veľmi mal rád.Chceli ma tým nakŕmiť,ale fúúúj,takú žbrndu bez tvaru jesť nebudem!Pomleté mäso so zeleneinou,neosolené,nedochutené.Bŕŕŕ! Mad

26.12.2004
Predsa som len tú žbrndu ochutnal.Nie je to také zlé,ako to vyzerá.Ale kuracie mäsko je len kuracie mäsko! Wink

28.12.2004
Už som sa spriatelil s babkou Laughing ,dokonca ma má rada.Keď niečo vyvediem,obraňuje ma.
Celý deň ma nechali vonku.Pokúsil som sa votrieť do Fifkynej spálne.Čuduj sa svete,nikto ma odtiaľ nevyhodil!Všetci sa chodili na mňa pozerať,ako zlatučko spím s Fifkou.No,keby som to vedel skôr,že tam môžem spať,nespával by som pod skriňou.Aj tak sa tam kvôli nazhromaždeným pokladom pomaly nezmestím. Rolling Eyes

31.12.2004
Dnes je Silvester,končí sa rok 2004.V tomto roku sa u mojej novej rodiny stalo ohľadom nás-fretiek dosť veľa smutných udalostí.
Fifka najprv dostala zápal močových ciest,v auguste ju museli operovať a kastrovať kvôli nádoru na maternici.Našťastie,teraz je v poriaku.
Koncom júna Rudimu zistili vrodenú chorobu srdca,ktorej v októbri podľahol Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ale je tu aj niečo pozitívne-dostal som sa k nim ja Twisted Evil Wink Very Happy .Najprv som nechcel ísť preč od Lucky,Igora , mamky Kiry a setričky Sendy.Ale Lucka mi vysvetlila,že moja nová rodina ma potrebuje viacej a ja som jej pošepkal,že keď mi sľúbi,že sa naďalej budeme stretávať,môže ma dať na adopciu Wink

Naposledy upravil Tunde dňa Piatok 04.Feb. 2005 2:55, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 04.Feb. 2005 1:44    Predmet: január 2005 Odpovedať s citátom

1.1.2005
Je pár minút po polnoci.Vonku je veľký rachot,moja rodinka sa na mňa ide pozrieť,ako ten rachot znášam.Ale ja som správny freťák,spím ako zabitý Wink

2.1.2005
Kinguška mi dnes vymenila v klietke komplet celú podstielku.Ale ale,Kinguška,už som Ti tisíckrát ukázal,že nesmieš vymieňať celú podstielku,ale Ty si nepoučitelná!Teraz mám s tým kopu roboty!Musím vliezť do záchodíka a zverlit premiešať.Cúvam dookola v záchodíku,ešte aj rebrík mi zavadzia!
Pri cúvaní sa rebrík ťažko podlieza,skúšali ste to už niekto?Premiešavanie mi trvá asi pol hodiny.
Okolo mojej klietky sa zhŕkla celá rodina a smejú sa na mne,čo to robím.Takto znevažujú moju ťažkú prácu!
Keď po pol hodine vyleziem,môj krásny čierny kožúštek je celý šedý a musia ma oprášiť.

4.1.2005
Vo Fifkynej postielke sa mi spí veľmi dobre.Keď Fifi vylezie na záchod,idem ju ako správny gentleman odprevadiť.Vyleziem za ňou,aj keď som veľmi ospalý.Počkám,kým sa vyčúra a ideme ďalej spať.Nechápem,prečo sa mi za to zase všetci smejú.

7.1.2005
Konečne ma pustili do predsiene.Odrazu mám viac miesta na behanie a na naháňačky s tetou Fifi Cool .

8.1.2005
Dnes nás Lucka s Igorom zobrali na Železnú Studničku,aby sme sa vybehali a vyjašili.Síce svietilo slniečko,ale bola strašná zima,tak sme sa prechádzali takto:

Hihi,dobre sme vyvenčili našich páničkov!
A aspoň nachvíľku som bol so svojou pôvodnou rodinkou

Kristínka dobre vie,že mám rád citrusové plody,tak ma ponúkla mandarinkou.
Pozrime sa,čo to tu máme?

Počkaj mandarinka,ulovím si ťa!

Potom si ťa požužlem.

A odtiahnem si ťa pod skriňu,kde ťa s veľkým mľaskotom zjem!

9.1.2005
Moje prvé stretko!Moc som sa na neho tešil,konečne spoznám viac fretiek,o ktorých sa Kinga a Tunde často rozprávajú.Ale keď sme došli na miesto konania stretka,moc ma už fretky nezaujímali,bolo tam omnoho viac zaujímavého naokolo.Mohol som kľudne skákať do výšky aj do diaľky,nemusel som sa báť,že do niečoho narazím.Potom som začal behať,Tunde musela utekať za mnou Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .No,veď nech sa rozhýbe!Trocha pohybu jej nezaškodí!Keď som už bol unavený,vyliezol som Tunde na ruky a kľudne som si zvrchu obzeral svet.Všetci hovorili,že som dobrý chlapec Twisted Evil
Teta Fifi si prenajala Fredkovu-Lojzíkovu tašku a celé stretko sa vozila.Vraj to robí na každom stretku Embarassed

10.1.2005
Rozhodol som sa,že sa zmením a budem dobručký.Všetci moju zmenu zaregistrovali.
Nastal historický okamih-Martuška si ma zobrala na ruky prvýkrát v živote.Zareagovala:"Juj,aký je ťažký!"

11.1.2005
Dnes som bol taký dobručký,že som sa dobrovoľne odobral spať do klietky,keď ma nikto nevidel.Kinguška ma začala hľadať.Keď už bola na pokraji zúfalstva,infarkt na mále,napadlo ju,či nespím v klietke.Mala sa tam pozrieť skôr,ušetrila by si kopu nervozity Twisted Evil

14.1.2005
Prišla domov Kristínka.Aj ona zaregistrovala moju zmenu Wink .Pýtala sa,či ma nevymenili,lebo som dobrý a aj kožúštek mám svetlejší/no jasné,veď už bolo načase vymeniť letný za zimný/
Pustili nás do predsiene,ako zvyčajne sme sa naháňali s Fifkou.Vravela mi,že jej sa už nechce,ale ja som ešte nebol dosť vyjašený,tak som ju naháňal ďalej.Ale Fifi so mnou tak vybabrala,že keď si na to spomeniem,ešte stále sa cítim dotknutý.Obrovskou rýchlosťou vbehla do kuchyne a ja za ňou.Lenže ona sa už na prahu otočila a išla sa ďalej hrať do predsiene.Ja som nezbadal tento jej ťah a zúfalo som ju hľadal po celej kuchyni.Kinge sa to najprv zdalo smiešne,ale potom začala moju maličkosť ľutovať,keď videla,aký som bezbranný.

20.1.2005
Zistil som,že som chlap. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Fifi je pohľadná dáma,veď len posúďte:

Tak som ju schňapol za krk kým spala Razz

Ostatné podrobnosti a obrázky z mojich prvých skúseností z mravnostných dôvodov neuvádzam Embarassed .

22.1.2005
Zistil som,že tento byt má viac miestností ako kuchyňu a predsieň,len sú oddelené dverami,cez ktoré sa nedostanem.Alebo žeby predsa?Dvere do obývačky sú zašupovacie a majú svoj slabý bod.Rudinko mi z nebíčka poradil,že on ich otváral tak,že si ľahol na bok a prednými labkami sa snažil dvere odtlačiť.Skúšal som to,ale nie je to príliš dobrá metóda.Ide to pomaly a skôr než sa dostanem dovnútra,vždy ma niekto chytí a odtiahne od dverí preč.Vynašiel som lepšiu taktiku Razz .Tam kde sa dvere zatvárajú je malá škáročka.Stačí, keď sa rozbehnem ako býk oproti škáročke a jedným šupom som v obývačke.Tam vždy rýchlo zaleziem za gauč,odtiaľ ma nevedia vytiahnuť.Nemajú radi,keď vleziem do obývačky,je to panstvo našej korytnačky,v ktorom je kopa kvetín v kvetináčoch.Ako rád by som tú hlinu povyhrabal Twisted Evil .

25.1.2005
Zase som chcel vojsť do obývačky,ale Martuška kričala"Miki nesmieš!"No čo by som nesmel!Som predsa fretka a fretka také slovo,že nesmieš nepozná Rolling Eyes .Kinga ma chcela odstrániť od dverí a ja som ju kusol. Embarassed Trafil som sa na zlé miesto,Kinguške začala veľmi tiecť krv a slzy sa jej nahrnuli do očí Shocked .Prepáč,Kinguška,to som nechcel Embarassed

26.1.2005
Kiga ma pustila do detskej izby.Centimeter po centimetry som ju presnoril.Objavil som aj ten skvelý smetiak,o ktorom mi Fifi rozprávala. Laughing Ukradol som si z neho banánovú šupku.Chceli mi ju zobrať,ale ja som ju len tak ľahko nepustil Twisted Evil Nakoniec mi ju Kinga zobrala,ale podarilo sa mi z nej kúsok odtrhnúť ,ktorý som rýchlo zjedol.No čo mám robiť,keď mi stále dávajú iba to hnusné vnútro banánov a šupku-lahôdku si určite nechávajú pre seba Evil or Very Mad Tak mi nič iné neostáva,len si šupku ukradnúť.
Keďže mi zobrali banánovú pochúťku,našiel som si v smetiaku ešte šupku z mandarinky.Na tú som nemal chuť,len som ju premiestňoval z jedného kúta do druhého a nakoniec som ju poslušne dal naspäť do koša.Skúsil som vydrankať šupku z banána,ale Kinga bola neoblomná Confused .Tak som sa vrátil pre šupku z mandarinky,aby som ju ochutnal,hoci z mandarinky mám rád vnútornú časť.Kinge konečne zaplo,že som asi hladný Very Happy Zjedol som dva tanieriky jedla.

27.1.2005
Ešte pred Vianocami Martuška hodila Tunde čokoládový bonbón.Ale Tunde má deravé ruky a bonbón nechytila.Hľadali ho vyše mesiaca,ale napriek tomu,že niekoľkokrát vysávali,nemohli ho nájsť.
Zato ja som ho našiel hneď ,len čo sa mi podarilo na dlhšiu dobu vkĺznuť do obývačky.Kinga pozerala,čo to robím,vytiahla ma a ja som mal v puse čokoládu.Chcela mi ju zobrať Evil or Very Mad ,ale ja som ju len tak nepustil.Veď fretka sa lentak ľahko k čokoláde nedostane!Predsa mi ho zobrala,opica jedna!Neviem,načo jej bude,veď taký dožužlaný bonbón už aj tak nikto jesť nebude a ja by som si na ňom taaak pochutnal!

30.1.2005
Okúpali ma!Kde nabrali tú drzosť!Už som bol celý navoňaný svojim značkovaním a teraz toto!Celé moje samoznačkovanie vyšlo navnivoč!
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 05.Mar. 2005 18:45    Predmet: FEBRUÁR 2005 Odpovedať s citátom

6.2.2005 nedeľa
Dnes som "to"s Fifkou naozaj robil Embarassed .Tak rýchlo som ju schňapol za kožúštek a odvliekol do bezpečia,že ľudia nestihli zasiahnuť.Asi sa to aj Fifke páčilo,lebo najprv kňučala,ale potom už bola ticho a ani sa nepohla Razz .

7.2.2005 pondelok
Kristínka vyhlásila,že už vie,prečo sa jej Fifi tak Veľmi páči.Vraj jej pripomína ježka Shocked Confused Cool

10.2.2005 štvrtok
Kristínka nám priniesla také mäkké tyčinky z rybieho mäsa.Fifi strašne chutia,tak ich hlce,že sa nimi ide zadrhnúť.Ja som ich s ohrnutým nosom ochutnal-nič moc.Lepšia je žuvačka,ktorú ukradnem z Kinginho smetiaka Twisted Evil .Kinga vyhlásila,že ja vraj nikdy nestlstnem,lebo si príliš vyberám a papám iba vtedy,keď som hladný.Dokonca ani mliečko si nedám,keď mám plné bruško.

12.2.2005 sobota
Dobre som sa vyjašil s Tunde a Kingou.Bol som ospalučký,tak ma dali do klietky.Capkal som do pivnice,že sa tam uložím,ale rýchlo som sa prebral.Predstavte si,v mojej pivnici spala Fifka.Hneď som jej začal kvokať ľúbostnú serenádu,aby som ju čo najnežnejšie zobudil,ale to som nemal robiť!Kinga tú serenádu začula a Fifku vyslobodila z môjho objatia.

13.2.2005 nedeľa
Jolana písala Tunde,že v Auparku majú skvelé ruksaky a zlacnené.No a čo by nám Tunde nekúpila?!Ja som dostal väčší a Fifi menší ruksak.Hnéď sme si ich aj vyskúšali.Tunde uznala,že na naše nosenie nie je vhodný,lebo cez neho si nevidi pod nohy,asi by sa prizabila a aj tak v ruksaku neobsedíme.Tak ich odložila,vraj keď bude mať svoj vlastný byt ,kde budeme mať jednu izbu my-fretky pre seba/na Svätého Dindiho/,z ruksakov budú dobré pelechy.

16.2.2005 streda
Prišla k nám Kingina spolužiačka Dana.Zatvorili sa v obývačke.S Fifkou sme sa dohodli,že sa pred návštevou potrebujeme predviesť.Obývačkové dvere pre mňa nie sú žiadnou prekážkou,rozbehol som sa a už aj sme boli vnútri.
Fifi predvádzala svoje bojové umenie,skákala na všetkých štyroch naraz s otvorenou papuľkou.To sa Dane náramne páčilo.
Ja som si išiel Danu opáčiť zblízka.Poviem Vám,ona nie je vhodná návšteva pre fretky.Vôbec nevyskakuje,a ani nepiští,keď ju oňuchávam.Ale ani ma nechce zdvihnúť a poškrabkať,lebo kedysi zdvihla Rudinka a zdal sa jej príliš krehký.Nedala si vysvetliť,že nie sme krehkí,iba príliš ohybní.
Ale Dana má u mňa jedno veľké plus Wink .Kinga jej ukazovala,aké všeliaké farebné varianty fretiek .Danulka vyhlásila,že jej sa aj tak najviac páčia také šedo fľakaté,ako sme my Razz .

18.2.2005 piatok
Napadol sypký sneh a Tunde uznala za vhodné,že mi ho ukáže zblízka.Obliekla mi postroj a už sme boli vonku.Sneh je mokrý a studený,nič moc.Zato sa v ňom dobre noruje.Tunde sa nestačila čudovať,aké obrovské stopy zanechávam v snehu.Aj v nej skrsol jeden poriadne bláznivý nápad...Počúvajte,čo mi tá osoba vyviedla.
Napadlo ju ,že do môjho dennika dá miesto podpisu odtlačok mojej packy, Rolling Eyes Nechcela mi labku namočiť do atramentu,alebo podobného sviňstva,tak si spomenula na Leninovu metódu...Poznáte ju?Keď písete mliekom na papier a necháte uschnúť,text nie je vidieť.Ale keď papier nahrejete nad plameňom,mlieko zhnedne a už je text čitateľný.
Tak mi namočila labku do mlieka,že mi urobí odtlačok.Lenže mlieko bolo pre moje labky studené a vôbec,celá vec sa mi nepáčila,tak som poskakoval a kusal,takže sa jej žiaden odtlačok nepodarilo urobiť Razz .
Večer si s Kingou zmysleli,že príliš smrdím,tak ma okúpali.Pre zmenu napustili vodu do vane,a trochu viac,že či viem plávať.
Jasné,na Rudinovi neexperimentovali,báli sa,aby sa mu niečo nestalo.Ale teraz sú už múdre z fóra a majú potvrdené,že my fretky vieme plávať,tak ma chceli vidieť,ako sa predvediem.Mne sa to plávanie celkom páčilo,aj oni sa dobre zabávali,ale horšie to bolo,keď ma mokrého vytiahli z vane.Behal som po byte ako pojašený a sušil som sa.
Ale dobre že ma okúpali,lebo večer volala Maja,že mi donesú frajerku,Eny.Takto som mohol ženskú očakávať vyfešákovaný. Wink

19.2.2005 sobota
Priniesli Enynku-ponožkovú princeznú.Nemohol som sa dočkať,tak som jej šiel naproti do predsiene.
Keď ma Maja uvidela,povedala"Júj,aký je veľký,Eny,na tvojom mieste by som sa ho bála!"
Našťastie Eny ju nepočúvala a s údivom na mňa pozerala z lóže svojej prepravky.
Ja som pri pohľade na ňu onemel,ešte aj serenádu som zabudol zakvokať,to je ale baba! Laughing Keď ju pustili,v momente som ju zdrapol a ťahal preč.Bol som prekvapený,aká je ľahučká,nemusím s ňou šmýkať po podlahe ako s Fifkou,ale môžem ju zdvihnúť do vzduchu aniesť ju.Asi som to trochu prehnal,lebo všetci na mňa kričali,keď som ju nasilu chel krížom vopchať medzi skriňu a sporák,tak,ako to robím so žirafou.Žirafa sa prelomí napoly a už je vnútri.Prečo by sa to nepodarilo s Eny?No dobre,dobre,keď sa tak všetci boja,už sa ďalej nebudem pokúšať!
Tak som ju dllho prevlačoval pokuchyni a potom sme sa pokúsili splodiť Kojoto -Enynčatá.Išlo nám to ako skúseným dospelákom/veď som dosť nacvičoval na Fifke/,teraz je len otázne,či sú vo mne kojotíkovia už zrelí na splodenie potomkov Confused Uvidíme,budem Vás informovať.

20.2.2005 nedeľa
Aj dnes som párkrát obšťastnil Eny,aby sme si tých potomkov poistili.
Všetci sa báli,ako sa budú znášať Fifi a Eny,lebo vlani vraj Fifi strašne žiarlila a s Eny sa nemali rady.Tento rok to bolo niečo úplne inakšie,dali si pusu ako staré kamošky a dokonca aj spali v jednom pelechu.
Prišla k nám Mima pozriet sa na nás.Umrel jej freťáčik Crying or Very sad ,ale keď sa nám s Eny dnes a včera niečo podarilo,Mima bude mať jedného z mojich synov.Som moc rád,že keď to tak bude,môj syn bude v dobrých rukách Wink
Medzitým prišla aj Maja s Matejom pre Eny Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad .Nechcel som ju tak ľahko pustiť domov,tak som ju ešte raz schňapol......

21.2.2005 pondelok
Pustili ma do celého bytu.To som presne potreboval!Musel som sa predsa presvedčit,či mitu Eny náhodou nenechali.Kvkoal som o stošesť,behal som po byte,ale Eny nikde Crying or Very sad .
Fifke dám teraz nachvíľu pokoj,keďže som zistil,aký je rozdiel medzi ňou a samičkou v ruji.Myslím,že to Fifi ocení.

22.2.2005 utorok
Dostali sme mliečko,každý do svojej misky.Ale my sme s Fifkou pili spoločne z jej misky a keď sa mliečko minulo,presunul som sa k svojej kameninovej.Fifi sa tam už nezmestila.Začala mi oblizovať krk a šepkala mi do ucha:"Budem ťa mať rada,len sa trocha posuň,aby som sa aj ja zmestila,aj ja chcem ešte!"
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 31.Mar. 2005 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

04.03.2005 piatok
Viete ako sa môže stať z Kojota kovboj?Veľmi jednoducho.
Prišiel k nám Csaba so Žofkou.Tunde sa so mnou chcela pochváliť,lebo Žofka ma ešte nevidela.Myslel som si,že s a Žofke nebudem páčiť,lebo pravdu povediac v tomto období mám svoju výraznú arómu.Ale Žofka ma pohladkala a povedala,že som fešák.Ale zle si zapamätala moje meno.Keď odchádzala,opýtala sa:“Kovboj už spinká?“.Takže mám ďalšiu prezývku...

05.03.2005 sobota
Bola u nás Lucka.Doniesla prekrásny kalendár,ktorý je plný fotiek mojich najbližších a som v ňom aj ja.
Nechcela sa dlho zdržať,lebo ju Igor čakal dole v aute.Ale aj tak ma vystískala a pohrala sa so mnou.
Postavil som sa oproti nej , pozrel som sa jej drzo do očí a vykakal som sa v strede predsiene na koberec.To som ešte nikdy neurobil,nikto sa z môjho činu nezmohol ani na slovo.Až neskôr začali filozofovať,čo som tým chcel povedať.
Kinga si myslí,že som Lucke chcel povedať:“To máš za to,že si si ma nenechala,ale dala si ma k nim!“
Lucka má až dve verzie:
1.“Ha,pozri,čo si môžem dovoliť!Oni ma tak ľúbia,že ma za to nevybijú!Som totiž ich miláčik.“
2.“Neber ma späť k vám!Ja som tu spokojný.Ak ma zoberieš,tak ti toto budem robiť každú chvíľu!“
Chi-chi,ani jedna z nich nemá pravdu!Mal som na svoj čin svoje dôvody,ale nikdy ich nikomu nevyzradím!

07.03.2005 pondelok
Som vrcholne urazený!Sľúbili mi,že k doktorke pôjdem najskôr na jeseň na preočkovanie.Nedodržali sľub!
Tunde mala nádchu a ja som ju od nej pravdepodobne dostal.Začal som kýchať a kašlať,tak ma Kinga zbalila do prepravky a zanedlho som sa ocitol u doktorky na vyšetrovacom stole.
Nechcel som obsedieť ani u sestričky,ani u doktorky.Utekal som ku Kinguške,aby ma zachránila.Predné labky som jej dal na plecia a ňufákom som sa dotýkal jej nosa.Držal som sa jej ako kliešť,ale vyšetriť ma aj tak museli.Strčili mi do zadku teplomer.Bŕŕ,bolo to veľmi nepríjemné,všeliako som sa snažil teplomer ostrániť.Ale doktorka sa mi iba smiala,povedala:“Môj zlatý,akokoľvek sa snažíš,teplomer sa ti nepodarí vykakať!“Teplotu som nemal našťastie zvýšenú.
Potom ma popočúvali.Srdiečko mám našťastie v poriadku,len nádcha sa mi usadzovala na ľavú stranu pľúc.
Ešte sa mi chceli pozrieť do hrdla,či ho nemám zapálené.Doktorka Zuzka ma chytila za vypínač a nechala ma visieť.Niežeby som jej chcel ukázať hrdlo,to teda nie!Ale táto poloha mi pripomínala obdobie,keď ma mamka nosila v zuboch.Bola to taká príjemná spomienka,že som si pri nej zývol.
Ale všetci okolo boli nadšení,že som ukázal hrdlo.No,len nech sa radujú!
Nakoniec si ma odvážili.Držím si svoju hmotnosť-1950g.
Dostal som injekciu a kopu tabletiek.Kinga sa bála,že nebudem papať tabletky,potom by ma musela každý deň nosiť na injekciu.
Ale lieky mi dobre zamaskovali do mliečka,tak ich v pohode pojem všetky.
Boja sa ,aby to aj Fifka nedostala,tak jej dávajú med a celaskon. Ja med neľúbim,darmo mi ho ponúkajú.

14.03.2005 pondelok
Fifke nepomohol ani med,ani celaskon.Aj ona začala kýchať a funieť.Tak aj ona putovala k doktorke a prešla všetkými procedúrami ako ja.Aj ona si udržuje svoju stálu hmotnosť 1100g.Dostala také isté lieky ,ako ja.
Aj keď sa môj stav zlepšoval,musel som lieky naďalej užívať,aby som sa spätne od Fifky nenakazil.

18.03.2005 piatok
Vonku sa veľmi oteplilo.Miesto pivnice a domčeka som sa presťahoval medzi záchodík a klietku,tam je trošku zimšie.

Tunde zle pochopila moje funenie,zľakla sa,že mi niečo je.Plakala a už ma pakovala do prepravky a išli sme k doktorke Zuzke.Ani som jej nestačil vysvetliť,že nie som chorý,ako bol Rudinko,len mi je teplo.
Doktorka ma popočúvala,poprehmatala,odmerala mi teplotu a ubezpečila Tunde,že som úplne v poriadku.
Bál som sa,že dostanem zas injekciu ,tak som sa pritúlil k Tunde a držal som sa jej.Keď to doma rozprávala,Kristinka vyhlásila:“Aj ja ho chcem zobrať k doktorke,aby sa aj ku mne pritúlil!“

19.03.2005 sobota
Kinga nás pustila do predsiene.Fifi mala bojovú náladu!Cúvala a skákala, akoby mala epilepsiu.Ja som na ňu len prihlúplo pozeral,čo to robí.Zrazu mi vyskočila na chrbát.Radšej som cúvol,čo keď scvokla?

22.03.2005 utorok
Dnes sme boli rozjašení obaja .Raz darmo,vo svojich labkách cítime jar.
Martuška nechala v kuchyni lavór.Kým sa vrátila do kuchyne,Fifka v ňom už bojovala.Potom požužlala Pištovi nohu,keď niečo v predsieni opravoval.
Potom som sa prihrnul ja.Skákal som všetkými smermi tri metre.Behal som po byte na plný plyn.Samozrejme,že som vyhladol.
Spapal som takmer celé vrecúško mačacej konzervy.Zachvíľku dávala Kinga jesť Fifke,tak som sa priplichtil a drankal som,že aj ja chcem.Ale Kinga ma zle pochopila.Myslela si,že sa chcem len hrať,tak ma ignorovala. Lenže mne škŕkalo v žalúdku,tak som sa pustil do granuliek.
Kinga pochopila, že som hladný, tak so dostal ďalšiu dávku mäska.

23.03.2005 streda
Chi-chi, nechali na zemi plné vedro vody, ktorým utierali podlahu a ja som sa k nemu dostal.Vedel som, že je v ňom, mokrá handra. Twisted Evil Mokré handry milujem už odmalička. Aby som sa k nej ľahšie dostal, prevrhol som vedro, v ktorom bolo asi päť litrov vody a fujazdil som s mokrou handrou na opačný koniec bytu, aby som ju dobre ukryl.
Koberec schol celý týždeň, ale ja som aspoň na chvíľu mal vzácnu trofej.

26.03.2005 sobota
Tunde ma obliekla do popruhov.Kam ma to zase berie?
Uff,ale som si vydýchol,iba von na dvor.Zabehal som si chvíľu po okolí,naplašil som jedného bieleho pudlíka.
Pubertálni chlapci ma ohodnotili: “No,pitbul to asi nebude...“Pitbul síce nie som ale zakusnúť sa dokážem,škoda,že nepodišli bižšie!
Občas som sa vypýtal hore na ruky a dobre som sa poutieral do Tundinho kabáta,aby sa mi náhodou niekde nestratila.
Potom prišla Kistinka s Fifkou.Spolu s Tunde zúrili,že kde Kinga toľko trčí.Po čase sa objavila aj Kinga.Mala toľko vecí na starosti,že mi zabudla doniesť prepravku,aby sme mohli ísť na stretko.Bez prepravky som ešte v autobuse necestoval.Tunde si so mnou sadla a vedľa nás Kristínka s Fifkou.Kristínka ma celou cestou strašila,aby som bol dobrý,lebo pôjdeme k doktorke.Neveril som jej,ale pre istotu som celkom poslušne sedel.
Ľudia na sedadle za nami pootvorili okno.No,treba uznať,v tom autobuse bolo dosť teplo ...... Razz Twisted Evil
Kinga,Kristi a Fifi uháňali dopredu,Tunde a ja sme zaostávali.Prišli sme do parku a konečne som sa dostal na zem.
Tunde si myslela,že rovno pobežím za svojimi kamošmi,ale ja som chcel vyskúšať jej reflexy.Veľmi rýchlo som menil smer a Tunde ledva stačila uskakovať,aby ma nazašliapla.
Došli sme k ostatným.Sú to síce kamoši,ale teraz máme bitkárske obdobie.Najprv som sa pustil do bitky s Miškou.Tunde ma brala na ruky,aby som sa nebil.
Potom prišiel deduško Feďo.Napriek svojmu veku a chorobám je čiperný a zaujíma sa o baby.
Tunde dostala neodolateľnú chuť trošku si ho zobrať na ruky.Mňa zatiaľ strčila do ruky Janke-Icke.Určite mnou nebola nadšená,lebo som sa na rukách vrtel ako húsenička a keď ma dala na zem,ťahal som sa tým smerom,kadiaľ som nesmel a chcel som sa za každú cenu s niekým biť.
Chvíľku som sedel na rukách,ale vtom som zbadal,ako sa bije Valček s Hrčom.Aj ja som sa chcel pridať,tak som sa hrabal na zem.Tých dvoch od seba oddelili a nastala bitka medzi mnou a Hrčom.Naša bitka dlho netrvala,lebo nás od seba rýchlo oddelili.
Potom som zbadal Valčeka.Už som sa chcel naňho vrhnúť,ale oboch nás držali moc nakrátko.Tak sme na seba vrhali vražedné pohľady a Valček ešte pritom hrabal zem ako rozzúrený býk.
Naše bitky sa skončili neočakávane.Oboch nás dala do laty 750gramová Nerinka.Začal som ju naháňať,že sa spolu trocha pohráme,ale ona sa na mňa vrhla,vynadala mi,či sa nehanbím,taký chlap a bije každého ,kto mu príde do cesty.Ja od prekvapenia a zahanbenia som sa nechal od nej trocha zbiť a potom som pred ňou radšej utiekol.Veď si ju len pozrite,aká je,keď je rozzúrená:

Pomaly sa všetci porozchádzali.Kristi a Tunde sa rozhodli,že všetci sme špinaví a smrdíme,že radšej pôjdeme pešo domov.Kinga sa ich snažila prehovoriť na autobos,ale ony boli neoblomné.
Fifka sa viezla vo vaku a ja som utekal popri Tunde.Kinga sa čudovala,ako pekne a rovno viem utekať.
Chceli ma zobrať na ruky,ale ja nie som žiadne béčko.Hoci bola cesta dlhá a dvojnohí priatelia boli uťahaní,zmákol som ju po vlastných.

V noci sa mi perfektne spalo.Aj Fifke,ešte aj draculkovské zuby vystrčila:.

27.03.2005 nedeľa
Aj dnes som chcel ísť na túru,ale vraj vonku prší.No to je ale smola.

28.03.2005 pondelok
Je sviatok,Veľkonočný pondelok-chlapci oblievajú dievčatá.
Naše baby asi nemali dosť vody,tak sa rozhodli,že ma vykúpu.Vôbec sa mi to nepáči,prečo práve mňa?!Čo,Fifka je od macochy,okúpte aj ju!
Nedali si povedať a ani som sa nenazdal,už som bol vo vode.
Tunde som sa dobre pomstil!Vyskakoval som z vane a nedal som sa udržať.Nakoniec bola viac mokrá ako ja.Tak jej treba!
Tak sa vymenili a šampónovala ma Kinga.Na jej ruky som viac zvyknutý,tak som sa trocha ukľudnil.
Musím uznať,bol som špinavý,voda bola po mne žltohnedá.
Keď ma pustili,poutieral som si kožúštek do koberca.Potom som ešte nechal,aby mi ho Tunde dosušila uterákom.
Večer som ponaháňal Fifku.Nepáčilo sa jej to,jačala.Tak som si ľahol oproti nej,aby videla,aký som dobrý.
Tunde ma začala škrabkať po chrbátiku.Najprv som sa zhrbil,ale potom som sa natiahol na koberec.To škrabkanie bolo príjemné!

29.03.2005 utorok
Ráno som sa nezmestil do kožúška,tak ma Tunde zobrala na prechádzku.
Rudino mi ukázal jeho obľúbenú trasu.S trochou obmien som ju celú prešiel.Celkom dobrá trasa.
Škôlkari boli zrovna na prechádzke ako ja.Keď ma uvideli,začali vykrikovať“Aha,fretka!“
Aby ma nezašliapli,pani učiteľka ich postavila doradu k stene do pozoru.
A ja som pred nimi hrdo pochodoval ako generál.
Deti ma chceli pohladkať,tak ma Tunde zdvihla a ja som bol dobručký,takže ma všetky detičky rad-radom hladkali.

30.03.2005 streda
No už vidím,že prechádzky u nás budú na dennom poriadku.Tunde sa už nemohla dočkať,kedy ju pôjdem vyvenčiť.Ani sa nenajedla,už ma obliekla a mali sme ísť von.Kým si obúvala topánky utiekol som jej za tetou Fifi.
Moje počínanie si zase zle vysvetlili.Nechcel som Fifku buzerovať,len som sa jej šiel opýtať,či nejde s nami.Ona sa na mňa ospalo pozrela a zafrflala,že ona nerada chodí na prechádzky,radšej sa vyjaší doma v predsieni.
No dobre,nikoho nútiť nebudem.Keď nechce,nech si zostane doma!
Vonku som uvidel krásne červené auto.Hneď som sa rozhodol,že budem automechanik,ako bol Rudinko.Pooňuchával som auto zospodu,zistil som,že je bez závad a mohli sme pokračovať v ceste.
Tentokrát mi hrozilo,že dnešná prechádzka skončí predčasne.V strede cesty som uvidel jednu hlbokú špinavú mláku.Nacapkal som do jej stredu a ľahol som si.Nebola dosť hlboká,lebo som sa do nej nemohol ponoriť celý,siahala mi iba po ňufák.
Tunde bola z môjho činu taká šokovaná,že ma na pár sekúnd nechala ležať v mláke,kde sa mi strašne páčilo.Keď ma vyťahovala,frflala si:
“Jasné,Kojote,doma sa v čistej teplučkej vode nechceš kúpať,ale do špinavej mláky si ľahneš!“Ja som sa tváril ako neviniatko.Veď som sa chcel len ochladiť. Cool
Bol som veľmi mokrý a špinavý,mali sme ísť domov.Ale keď ma Tunde zobrala na ruky,celý som sa do nej poutieral.Tak a už bola mokrá a špinavá ona a ja čistučký a suchý.Ja už domov ísť nemusím!
Táto udalosť ma inšpirovala k jednej hre,ktorá rozvíja reflexy a precvičuje kondičku.Nazval som ju-kto skôr zbadá mláku a kto bude pri nej skôr.
Musím sa pochváliť, bol som skoro vždy rýchlejší a podarilo sa mi vyčvachtať ešte v troch mlákach.
Pokračovali v ceste.Stretol som malého bradáča Nera.Najprv bol na mňa zvedavý,ale potom ho zaujala pachová stopa dajakej sučky,tak ju šiel vystopovať.
Kúsok ďalej sa prechádzal šedý pudlík a šicu-Terezka.Pudlík na mňa kričal,ale stačilo,aby som sa mu pozrel do očí,s kňučaním odtiahol čiaru.
Terezka bola Rudinkova kamoška, keď ma uvidela,na privítanie začala vrtieť chvostíkom.Podišla ku mne bližšie a oňuchala ma.Trocha cúvla a zadivene sa na mňa pozerala.Ale,ale Terezka,ja som Kojot a keď chceš,aj ja môžem byť tvoj kamarát.
Zmenil som smer cesty,aby som si predĺžil trasu.Hore na terase klebetili tri baby.Boli mi na prvý pohľad sympatické.Jedna si ma zobrala na ruky napriek tomu,že ju Tunde upozornila,že bude špinavá.Privoňala ku mne a vyhlásila,že krásne voniam.Z tej by bola dobrá fretkárka!
Nie tak ako jedna predávajúca na trhu!Za každú cenu si ku mne chcela privoňať.Odskočila odo mňa,akoby som pálil a tvárila sa,že jej je na vracanie.Pišťala,že je to taký smrad až ju to štípe v nose.
No jasné,ťapa jedna,veď netreba privoniavať pri čuráčiku a zadku,ale pekne za hlavou,tam je tá moja krásna vôňa!
Domov som došiel vyhladnutý a vysmädnutý.Dostal som mäsovú kapsičku z diviny.Neveriacky som pozeral na Tunde-„Hej a mliečko nebude?Vážne chceš,aby som jedol toto,alebo granulky?“
Myslela to vážne,lebo vyšla z kuchyne.Tak som sa napapal a zalomil som.
O dve hodiny prišiel Pišta.Strašné,vôbec nevedia odhadnúť moje potreby.
Trieskal som tanierikom a škrabal klietku,aby zbadali,že mám len granulky a nič iného,čo by zaplnilo moje hladné bruško.
Miesto toho,aby mi dali jesť,obliekli ma a brali na akési miesto,kde mala Kinga čosi vybaviť.Vraj tam je dobrý plac na moje venčenie.
Našťastie som tam nešiel s prázdnym bruškom,tesne pred odchodom som spraskal mäsko,ktoré mala prichystané Fifka.
Na to dané miesto sme cestovali autom.Nebol som v prepravke,tak som potreboval celé auto presnoriť.Tunde nebola vôbec nadšená,stále ma ťahala k sebe.Najviac sa mi páčilo vzadu pri okne-tam som mal prehľad aj o tom,čo sa deje v aute,aj v okolí.
Vôbec sa mi už nechcelo behať,ale to nové okolie som si musel aspoň trocha označkovať.Kinga sa našťastie rýchlo vrátila a mohli sme ísť domov.
Babka Terka keď je unavená,vyhlási,že jej padol cukor do nôh.Tak teda dnes aj mne padol cukor do nôh,takže som sa pobral spinkať.
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 13.Máj. 2005 21:31    Predmet: apríl Odpovedať s citátom

02.04.2005 sobota
Poobede sme sa znova vybrali na stretko , hurá!
Predstavte si,kto tam prišiel!Moja sestrička Elli.Už som ju ani nespoznal , tak narástla.Nemá ostatné fretky príliš v láske,ale zato so mnou sa statočne pobila.Veď konieckoncov je trénovaná,ona s nami zostala u maminy dosť dlho a my sme sa tam mlátili o dušu!Všetci nás obdivovali,ako sa s Elli podobáme,akurád je ona menšia a má čisto hnedé očká,kdežto ja v nich mám zelené fosforeskujúce škvrnky.
Neskôr prišiel fešák Miťo.Teta Miťová mu stále dohovárala:Kojot je kamarát!Aj ja som pozorne načúval,ale potom som sa držal hesla:“Kamaráti buďme ,kožúšky si driapme.“Veď sa musíme zacvičiť,čo keď na nás zaútoči naozajstný nepriateľ? Razz
Tak sme si vzájomne vyprášili kožúšky,no nie úplne,lebo nás od seba oddelili.
Zolo bol zvedavý,či ma zbije jeho Sabrina.
Chvíľu som sa s ňou symbolicky bil,ale potom som odstúpil.Nepatrí sa,aby som bil dámu, ktorá sa zmestí do jednej dlane.
*
Ľahol som si vedľa nej na znak zmierenia.
Ale Sabrina je malá divoška,bola veľmi rozbesnená,bila ma hlava-nehlava.Nebolo to nič príjemné,tak som radšej odcupital preč.
Koho to nevidia moje oči?!Moja Fifi prišla. Very Happy Hneď som k nej pribehol a navzájom sme sa pooblizovali.Kinga a Tunde boli z toho hotové,skrátka sa nevedia vžiť do freťacej nátury.Aj keď sa doma mlátime,máme sa veľmi radi.
Domov som samozrejme išiel po vlastných,cestu už dobre poznám.
Prišiel som na dobrú taktiku,ako donútiť Tunde,aby ma dala na zem,keď ma drží na rukách.Je to veľmi jednoduché – stačí ju trocha kusnúť.
Odo dneška kusnutie použijem ako donucovací prostriedok:kusnutie do ruky-daj ma na zem!;kusnutie do kolena-poď so mnou von,alebo chcemísť na ruky!;kusnutie do zadku-neseď a poď sa so mnou hrať!Musím Vám prezradiť,že kušem jedine ju,lebo Kinga a Pišta sa kusnutia neboja,takže by som u nich nič nedosiahol .Kristi a Martuška sa ma boja,tak ich predsa ešte viac strašiť nebudem.

03.04.2005 nedeľa
Na dnešnom stretku bolo asi najviac mojich súrodencov.Fibi si ma už asi moc nepamätá,prišla sa s nami pohrať,ale dosť skoro odišla,nestihli sme sa poriadne pohrať.
Všetci nás porovnávali s mojim bráškom Coudym.
**
Fotili sme sa a chvíľu sme si aj pokecali.Nabádal som Coudyho,aby sme sa trošku pobili,ale on medveď ľadový mi len odvetil:“Daj pokoj,mne sa dobre sedí na rukách!“Ale ja som medveď neposedný stále som sa pýtal na ruky.Tunde si chcela podržať Coudyho,tak sa ma ujal Mišo.
U neho mi bolo veeľmi dobre,tak som sa mu usalašil v náručí a trocha som si pospal,ale naozaj len trolilinka.
Ešte nás pofotili s maminkou Kirou a sestričkou Sendy a bračekom Coudym.Mamina a Sendy boli vyfešákované,mali okolo krku uviazané
červené šatky.
Sendy si ma pamätá zo všetkých súrodencov najviac.V momente ako nás dali na zem,začala sa so mnou mlátiť.To je ono!
Cítil som sa ako za starých dobrých čias,keď som býval u maminy.Ešte by som rád videl sestričku Bobu a môjho najobľúbenejšieho bračeka- Poda,no a v neposlednom rade aj tatka Miša,ktorého nepoznám. Confused
Fifi si ulovila na zemi kúsok odhodeného banána.Ale Tunde jej ho nedopriala,hneď jej ho zobrala.Chúďa Fifi,bola už veľmi hladná,veď sme z parku odchádzali ako poslední.
„Heej,Kinga,zmýlila si si cestu,domov sa ide opačným smerom!“
Vysvitlo,že si ju nezmýlila,len chcela ísť autobusom,lebo bolo vonku plno psov.Ale veď mne sú havkáči ukradnutí,tak som nástojil na svojom a ťahal som Kingu pešky domov.Zvíťazil som! Twisted Evil Very Happy

05.04.2005 utorok
Tak ako,rodinka,Tunde odišla,prechádzky nebudú?!Ráno som skúšal na Kingu všetky svoje donucovacie prostriedky-pozeral som sa na ňu smutnými očami,ukazoval som jej vychádzkovú tašku,ešte som sa aj uhol,aby mohla otvoriť dvere,ale ona nič! Crying or Very sad Jej strach zo psov je väčší ako moja túžba zabehať si povonku.Nezazlievam jej to,keď bola vonku s Rudinkom,naplašil ju pitbul,odvtedy sa bojí,aby nám –fretkám pes neublížil.
Poobede prišiel Pišta z roboty,uľútostil sa nado mnou a zobral ma von.Kinga a Kristi venčili Fifku.
Doma nás oboch okúpali. Sad Mňa musela Kinga dvakrát našampónovať,lebo som bol taký špinavý ,že šampón vôbec nepenil. Razz
Po kúpaní som sa dostal do obývačky a vyváľal sa v kvetináči.Prečo ma ešte raz strčili pod vodu?!

10.04.2005 nedeľa
Som až do krvi urazený!
Hral som sa s Kingou na chodbičke,keď som počul,že idú domov susedia. Pán sused zahlásil:“Fuu ,Rudo bol na prechádzke!“
Je mi známe,že dvojnohí majú pokazený čuch.Pochopil by som,že nerozoznajú moju vôňu od vône nebohého Rudinka.Ale to ,že nerozoznajú moju vôňu od smradu vytepovaného a zle uschnutého kovralového koberca,to je už vrchol.Ľudia sú hluchí na nos!!! Rolling Eyes

12.04.2005 utorok
Cézar a Lilinka sa stali šťastnými rodičmi jedenástic deťúreniec.
Škoda,že nám to s Eny nevyšlo Crying or Very sad
Jedna vec ma štve,Tunde si pýta rady ako schudnúť od Cézara a Kuka!
Prečo sa priamo neopýta mňa?Aby som jej dokázal,že to viem aj ja ,za ten týždeň,čo bola preč moja hmotnosť klesla z 1950g na 1650g.To je výkon,že?! Shocked Very Happy
Mám pre Tunde chudnúci plán,o ktorom ešte nevie Laughing .
Zakaždým,keď si sadne k stolu,že sa naje,ja sa zobudím a kusnem ju do zadku,aby musela vzskakovať a nemohla sa poriadne najesť. Twisted Evil
Okrem toho bude so mnou dennodenne chodiť na dlhočizné prechádzky.
Z tých prechádzok budem mať osoh aj ja-môžem si značkovať terén a cestou možno natrafím na dajakú fešandu.

13.04.2005 streda
Hneď ráno som začal so svojim plánom.Tunde sa nemohla ani naraňajkovať, keď chcela, aby moja klietka a moje zuby zostali celé.
Rezignovala,obliekla ma a už sme boli vonku.No ale na moju smolu,začalo popŕchať.Tunde chcela ísť domov.No žiadne také!Domov sa nepôjde!Kedy si ja zabehnem svojich sto jarných kilometrov,keď kvôli dažďu si budeme skracovať vychádzky?
Zvolil som freťaciu taktiku-tri kroky smerom,ako chce Tunde,rýchlo sa otočiť na všetkých štyroch labkách a rýchlo fujazdiť smerom,akým chcem ja! Twisted Evil Razz
Bol som dobre zašpinený,tak ma Tunde nechcela brať na ruky ,tak sa zas presadila moja vôľa a zostali sme vonku až kým nezačal poriadny lejak.

14.04.2005 štvrtok
Rudinko ma poveril bojovou úlohou.Vlani vraj kdesi zahrabal poklad,presme mi dal popis polohy ukrytého pokladu.Nechcel som sklamať svojho zlatého patróna,tak moja prvá cesta na vychádzke viedla k určenému miestu.Hrabanie sa v zemi ani netrvalo dloho a naďabil som na niečo tvrdé.Hádajte,čo to bolo?Jedno prekrásne malé autíčko,ktoré sa mi presne zmestilo do papuľky.Ako inak,chcel som si ho odniesť domov,ale Tunde mi ho za každú cenu chcela zobrať.Ale ja mám pevnú vôľu ,tak ma ubezpečila,že ho nevyhodí,ale si ho dá do vačku a doma si ho môžem zobrať.To ma ukľudnilo.Doma mi ho síce ešte ukázali,ale potom ho Martuška vyhodila.Raz darmo,nemá zmysel pre krásu. Rolling Eyes

16.04.2005 sobota
Po dnešnom stretku sa podaktorí dohodli,že zakotvia v McDonalde.Vôbec sa mi to nepáčilo,narušilo to môj chudnúci plán pre Tunde.Ale žiadne protesty mi nepomohli,lebo ma zatvorili do Sabrininej prepravky.Nechápem,ako môžu jesť také fujtajblové jedlo! Confused Tunde,vidím ťa,ako sa napchávaš zmrzlinou,no veď len počkaj,už mám pre teba plán! Twisted Evil
Tým mojim plánom bolo,že sme domov šli obrovskou obkľukou.
Tunde nepomohli žiadne protesty typu:“Hej,,Kojot,už nevieš cestu,ideš zlým smerom!“Dobre poznám cestu,ale musíš aspoň trochu vybehať to,čo si spráskala pri posedení.
Môj plán trošičku pokazila Fifi.Rozhodla sa,že aj ona pôjde domov po vlastných,lebo ju Zolo urazil,keď jej povedal,že má veľký zadok.Tak na ňom chcela zapracovať.No ale tá „rýchlosť“,akou sa sunie dopredu!Cestou všetko oňuchávala,hrabala.No,Fifi,ak pôjdeš takouto slimačou rýchlosťou,nezískaš kondičku,ani zadok Ti nespľaskne. Wink

18.04.2005 pondelok
Tunde zas nie je doma.Kinga celú noc pracovala,takže ráno spí.Ale ja chceeem ísť vooon!Ujala sa ma Kristi a Martuška.Chichi!Môžem vyvádzať! Obe sa ma boja,že ich kusnem,keď som rozbláznený Surprised).
Taaak smiešne spolu komunikovali:
„Jaj Kristi,vyliezol na stôl,daj ho dole!“
„Nedám ho dole,čo keď ma kusne?!“
„Jaj chystá sa zo stola zoskočiť,daj ho dole!Neskoro,už zoskočil! Confused
Potom Kriszti začala pišťať,že máme v byte duchov.Nápadne som sa pozeral na jedno miesto na prázdnej stene a to veľmi dlho:
Horkýže duchovia! To mi len Rudinko dával dobré rady do života a ja som ho pozorne počúval.

Vonku prší, Kinga postrehla,že vtedy papám viacej.No jasné,čo mám robiť,keď ma nezoberú von. Evil or Very Mad
A pritom som vyskúšal novú fintu-
nehodil som „depku“na zemi, ale vyliezol som na stôl a tam som sa hral na deprimovaného.Nič mi to nebolo platné.

19.04.2005 utorok
Fifi si dnes poriadne vystrelila z Kingy. Laughing Hrali sa spolu v detskej izbe a Fifi vliezla na zakázané miesto-za skriňu.Kinga sa ju snažila odtiaľ vylákať,strčila za skriňu ruku,ale nič nepomáhalo.Keď Fifi nevyliezala ani po 10-tich minútach,Kingu už oblieval studený pot, nervózne sa otočila,že pôjde pre najväčšie lákadlo mliečko.A koho nevidí za sebou? Shocked Fifku,ako sa hrá so žirafou! Laughing Samozrejme, Kinga začala Fifke dohovárať.
Tá hlasná vrava prebrala aj mňa.Chvíľku sme sa s Fifi naháňali,ale v tom mi bolo straašne treba čúrať.Vyparil som sa a zacúval som na Fifkyn záchod.Kinga ma za to pochválila,aký viem byť slušne vychovaný chlapec.
Potom sme sa išli najesť.Fifi nechcela to,čo dostala,lebo mala tajné zásoby.Ráno Martuške spadol kúsok surového zemiaku na zem.Darmo ho hľadala,lebo Fifi bola rýchlejšia a schovala si ho.No a teraz len jednou labkou nadvihla linoleum pod ktorým bola korisť schovaná a druhou labkou si zemiačik vyšmátrala von a potom ho s obrovským chrumkaním zbaštila ,zlodejka jedna malá! Embarassed

20.04.2005 streda
Ráno mala Kinga dobrý budíček – mňa.Martuška ju upozornila“Kinga,Miki je hore! “Kinga sa nestihla poriadne prebrať,keď z Martušky vyhŕklo oznámenie: „Kinga,púšťam ho do izby!“ Twisted Evil
A ja som nelenil a môj prvý skok viedol rovno k nej do postele.Aby sa rýchlo prebrala, v momente som začal predvádzať bojové umenie.Vyskakoval som ako lopta a Kinga vyskakovala tiež.
Aby som si ju trocha udobril,dovolil som jej,aby ma škrabkala.Ešte som sa aj nahrbil tak,ako ma to učila Fifi.
5*
Vonku je počasie pod psa,celý deň prší.Pišta ma musí mať veľmi rád,lebo aj napriek ufňukanému počasiu ma zobral na prechádzku.Stretli sme dievčinu,ktorá ma pochválila, aký som fešák,vraj ona má freťulu albínku .
V momente, keď sa ku mne zohla,vylizol som jej do náručia a skontroloval som, či náhodou svoju fešandu nemá so sebou.Nemala Sad ,tak som utekal svojou cestou.

21.04.2005 štvrok
Kinga údajne našla spôsob,ako ma udržať aspoň 10 minút na rukách.
Návod opíšem jej slovami:
1. lapíš rozbesneného tchora
2. chytíš ho pod pazuchami a trocha nadvihneš do vzduchu
3. potom ho začneš pomaličky škrabkať za uškami
4. keď už sa tchor trocha ukľudnil,potom ho
5. opatrne položíš na zem alebo na svoje kolená a
6. najprv pomaličky a čím ďalej, tým rýchlejšie ho začneš škrabkať hlava-
nehlava.
7.odporúčam dať si tchora radšej na kolená,lebo od škrabkania sa dostane
do takého tranzu,že začne oblizovať,čo sa mu dostane do cesty.Radšej nech oblizuje teba,ako zem.
8.Tchor takto v náručí garantovane vydrží v tvojom náručí pár minút a môže sa stať,že to vzdáš skôr, ako tchor.

Je to síce pekný plán,ale Kinga ešte nevie,že jej to nevyjde zrovna vtedy,keď to prakticky bude chcieť niekomu predviesť. Laughing Twisted Evil Razz
Fifi sa zas úplne zbláznila.Bojovala so všetkým a s každým,kto jej vošiel do cesty.Jednou z obetí bola aj Martuška,ktorá nič netušiac vyšla z kuchyne .
Fifi sa do nej hneď pustila.Martuška poskakovala a pišťala,čo Fifku vyprovokovalo k ešte väčšej bojovnosti.Martuška poskakujúc kričala: „Jááj,Kinga,chyť ju ,ja sa jej bojím!“, ale Kinga sa len váľala od smiechu po zemi a nebola vôbec schopná iného pohybu.
Aj na mňa Fifi skočila asi z dvoch metrov,od prekvapenia som sa nezmohol na slovo. Shocked

23.04.2005 sobota
Na dnešnom stretku som to s bitkou trocha prehnal. Embarassed Chceli sme sa trochu pobiť s kamošom Miťom,ale nepúšťali nás k sebe.V nestráženej chvíli som sa k nemu priblížil nadosah a schňapol som ho ,kam dočiahli moje zuby.Nebola to ideálna poloha ,lebo moje horné zuby boli za Miťovým okom a dolné pri Miťových zuboch.Nuž,ale povedal som si,že keď ho už raz držím,len tak ľahko ho nepustím a okrem toho aj Miťo sa zakusol do mňa.
Keď nás oddelili od seba,Tunde mi strašne vynadala a každý ľutoval zraneného Miťa. Confused Jediný,kto sa na mňa nehneval,bol Miťo,len bol vyplašený, ale neskôr mi so škodoradostným kamarátskym úsmevom povedal: „Počkaj,ja ti to vrátim!“
Skôr než stihol svoju hrozbu splniť, vyparil som sa do parku zabehať si.
Po stretku sa baby rozhodli,že zas idú do McDonaldu. Evil or Very Mad
Chichichi!Tentokrát nemali so sebou žiadnu prepravku,nemali ma kde spacifikovať. Razz
Síce sa o všetko možné pokúšali – strčiť ma do Cézarovho košíka na bicykli,
ale čo je to pre trénovaného Kojota otvoriť zips na košíku?Úplná hračka.
Potom na mňa skúšala Tunde inú taktiku-chcela ma podplatiť zmrzlinou.
Ochutnal som ju,bola výborná,ale ak nedostanem celý kelímok,neobsedím na zadku!Tak bola Tunde nútená behať ku mne po okolí.Zaujali ma zašupovacie dvere do Auparku,chvíľu som si pred ne sadol a pozoroval,ako sa dvere otvárajú a zatvárajú,ako ľudia vchádzajú a vychádzajú.Zrazu šiel smerom ku mne veľký pes bez náhubku a nebol ani uviazaný.
Úpenlivo som sa mu pozrel do očí, pes sa naľakal a ušiel späť dovnútra do budovy.Jeho páničkovia utekali za ním,ale asi sa ma poriadne zľakol a utiekol ďaleko,lebo z budovy vyšli po takej dobrej štvrťhodinke.Tak im treba!Psíka mali mať uviazaného!
Došli sme domov,Tunde zvonil mobil ,nadšene začala pišťať,ale neprezradila ,s kým a o čom sa po telefóne rozprávala.Povedala mi len toľko,že sa mám doružova vyspať a zbierať si sily na zajtrajšok.
Ja ,medveď poslušný som spal veľmi tvrdo a veľmi dlho.

24.04.2005 nedeľa
Môj spánok bol taký tvrdý,že som zaspal a nezobudil som sa ani na stretko.Teda ,ktovie,čo všetko mi ušlo. Evil or Very Mad
Ale neľutujem,pretože hádajte, kto ku mne prišiel.Moja krásna princeznička Eny.V momente som sa na ňu vrhol,ale miesto láskyplného objatia sa mi dostalo iba plno nadávok.Vraj čo som to za chlapa,že vo mne nie je ani kúsok nežnosti a hneď idem na vec.
Eny sa tak zaťala,že hoci bola u nás do štvrtka,nechcela si ma pripustiť k telu.Raz sa mi to síce podarilo,ale len na kratučkú chvíľu,ale z toho Kojotčatá asi nebudú. Crying or Very sad
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 25.Máj. 2005 17:46    Predmet: komiks Odpovedať s citátom

Takto nás vidí Kristi:
Reklama na fretky-
[img]http://forum.fretka.sk/album_thumbnail.php?pic_id=1216[/img]
Návod na použitie :naplniť mačacím mliekom a vypustit do bytu.Zaručene vyčistí všetky,dokonca aj nedostupné miesta a prevonia celý byt Twisted Evil

Toto je naša Fifi ako baletka:
[img]http://forum.fretka.sk/album_thumbnail.php?pic_id=1217[/img]

Takto trhám na stretku iným fretkam kožúšky:
[img]http://forum.fretka.sk/album_thumbnail.php?pic_id=1219[/img]

No a takto to dopadne,ked po mne vyštartuje Neri:
[img]http://forum.fretka.sk/album_thumbnail.php?pic_id=1215[/img]

Naposledy upravil Tunde dňa Pondelok 28.Apr. 2008 10:44, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 04.Aug. 2005 18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

07.05.2005 Sobota
Tünde je doma,to pre mňa znamená,že pôjdem na prechádzku už hneď ráno.Martuška ma nakŕmila,čakal som,že mi dôjde Tünde dať vodítko,ale ona neprichádzala...Lomcoval som klietkou ,snažil som sa rozobrať mriežky zubami,ale tentokrát nič nepomohlo...Neskôr som sa dozvedel,že Tünde niekde odišla.No teda,toľká drzosť,nevyvenčí ma a odíde!
Potom mi to došlo!Nešla ma ráno vyvenčiť,lebo pôjdeme na stretko!
Hurááá!
Poobede som sa zas zobudil,Kinga sa so mnou asi dve hodiny hrala v predsieni a potom ma zas šupla spať.No ale toto teda nie!
Rázne som žiadal,aby nás na to stretko láskavo zobrali,tak mi vyhoveli.
No predstavte si,Tünde už bola v parku!Tak toto si s ňou ešte musím vydiskutovať,ako si predstavuje ísť na stretko bezo mňa!
Kinga ma mala plné zuby a vyhlásila,že bez prepravky ma už nikdy nikam nevezme.Celú cestu som sa jej vrtel v rukách a chcel som ísť dole na zem.Veď nemôže odo mňa chcieť,aby som kľudne sedel,keď v parku je plno mojich kamošov.
Podišiel som ku Kukovi.Už ho poznám odminule,ale stále sa neviem rozhodnúť,či mám Kuka zakusnúť,alebo sa s ním len hrať.Hoci som sa rozhodol,že ho budem len priateľsky hrýzť,nechceli ma k nemu pustiť a okrem toho Kuko na mňa vrčal a ukazoval mi,aké má mocné zuby.Zafrflal,
aby som radšej šiel za jeho priateľkou Sarou.Nevedel som ,ako Sara vyzerá,tak som šiel hľadať kočku,ktorú ešte nepoznám.No ale keď som ju zočil,pohľad na ňu mi úplne vyrazil dych!Sara je úplne inakšia,ako krásavice,ktoré poznám.V momente som sa do nej zamiloval.
Priskočil som k nej,zdrapol som ju a chcel som ju odniesť na tiché miestečko,kde nás nikto nebude rušiť.Sara sa preľakla a veľmi mi vynadala,že takého neohrabanca ešte nevidela a neviem,ako sa mám k dáme správať.
Veľmi som sa hanbil,ale moja túžba po Sare bola obrovská ,tak som sa o ňu ešte párkrát pokúsil.Ale v momente,keď som ju už poriadne držal a mohli sme ísť na vec,zakročila Maja.Vynadala mi:“Kojot,necháš mi moju fretku!“
Jasné,že som ju dobrovoľne nenechal,ale zobrali mi ju Surprised( .
Potom mi na diaľku ukázali môjho kamoša Miťa,ale do jeho blízkosti ma nepustili.Veľmi som sa hneval a mlátil som každého,kto mi prišiel do cesty.
Aby ma trocha ukľudnili,dali ku mne Nerinku.Nerinka je skúsená samička,vychovávala Mišku a Cézara a doteraz ich drží nakrátko. Strááášne som od nej dostal vynadané,dala mi aj pár faciek.Tak sa pri tej výchove rozohnila,že sa celá naježila a vypustila svoju silnú arómu.Nadávala mi aj keď som už bol úplne kľudný.Odišiel som od nej,baby jednej rozhádanej.Ona utekala za mnou a cestou narazila na Kristínku.Vliezla jej pod gate a tam sa chvíľu motala.Kristi vyskakovala,pišťala a ostatní sa na nej zabávali.
Keďže mi neumožnili naozajstnú bitku,rozhodol som sa,že povodím Tünde po parku,nech nestojí na jednom mieste a neklábosí s ostatnými.Cestou som sa snažil označkovať čo najviac stromov pekne dookola,aby ma fešandy mohli ľahšie nájsť.
Nakoniec sme sa pobrali domov.Fifi chce vždy cestu domov absolvovať po vlastných,ale poviem vám,len zdržuje.Ja utekám ,nestačí,že Tünde musím ťahať za sebou,lebo je šuchtavá,ale ešte aj Fifku musíme čakať,lebo ona vtedy začína objavovať svet....
Neďaleko od domu som urobil „Koji hopp!“ a vpratal som sa Tünde pod sveter.

Aha,že neviete,ako sa robí „Koji hopp!“?Tak vám to popíšem.
Postavíte sa na zadné labky,rozostriete predné labky a opriete sa nimi človeku o nohu.Ten zbadá,že chcete ísť hore a zohne sa pre vás,vtedy trošku nadskočíte,keď vás chytia pod pazuchami.
Kinga sa smiala,že mi už došla para ,ale ja som sa len zresetoval a po chvíľke ma už nikto nezastavil v mojom pokluse domov.
Doma ma uz čakala pripravená vodička a mäkkučká postieľka v ktorej som mohol snívať o mojej tajnej láske Sare.Aby ma nikto nerušil,poprosil som Pištu,aby ma pustil do mojej klietky.

08.05.2005 nedeľa
Na dnešnom stretku ma nazvali Tazmánsky diabol Surprised( ,lebo vraj tak straaašne hryziem a mám silný stisk čelustí.Vôbec to nie je také tragické, ako to vidia ľudia,veď len uznajte:
Na stretko prišli noví kamoši-Dorka a Chilly.Dorka sa nás ešte trochu bála.
S Chillym sme sa hneď pobili,aby sa ukázalo,kto z nás je silnejší chlap.No skôr,než by sa boj rozhodol,oddelili nás od seba.Strašne ma to nahnevalo.
Chillyho pán –Laco ma chcel pohladkať,ja som bol zaslepený zúrivosťou a zacítil som Chillyho vôňu,tak som sa poriadne zakusol.Zistil som ,že to nie je Chilly,ale ľudská ruka,chcel som ju pustiť,ale Laco straašne zreval,čo ma vyľakalo a to viedlo ešte k hlbšiemu zakusnutiu.Laco vravel ,že keby ma mal on doma,tak by ma schytil za kožuch a poriadne by ma vyprášil.No, ešteže nepatrím k jeho rodine,u našich na bitky nie som zvyknutý a vlastne to ani nie je dobrá výchovná metóda.Pravdu povediac,ani by nezabrala, vyvolala by vo mne iba agresivitu.A ja som dobrý freťáčik,nepotrebujem bitku!
Potom sme si trocha pobehali po parku,vyhrabal som jamy a zas sme sa vrátili k ostatným.Tünde si ma zobrala na ruky,ale ja som zbadal na rukách Adri Chillyho.Stúpol vo mne adrenalín, prebralo to vo mne chlapa a vypýtal som sa na zem.
U Adri som urobil „Koji hopp!“,ale Adri nepochopila,čo chcem.Tak som sa jej zakusol do kolena .Ale miesto toho,aby ma zdvihla,začala pišťať,odhodila Chillyho.Ja som chcel v lete Chillyho zachytiť zubami,ale miesto toho sa mi do cesty dostala Adrina ruka.Chilly letel na zem obrovskou rýchlosťou,lebo Adri odo mňa dostala do ruky poriadny kusanec.Tak viete,keď Kojot počíta s freťacím kožúškom,zakusne sa poriadne.Ja už za to nemôžem,že sa tam omylom dostala jemná ľudská ruka .Prepáč,Adri,moc sa ospravedlňujem.
Tünde bola zo mňa zhrozená,nikto doteraz odo mňa ešte také kusance neutŕžil.Aby som si ju trocha udobril,zaspinkal som jej na rukách a ona mohla kľudne klábosiť s Jolanou.
Začalo pršať,z čoho vyplývali moje obavy,že pôjdeme domov autobusom.
Ale Tünde sa našťastie pochlapila a bežali sme domov celú cestu.Jupíííí!

11.05.2005 streda
Na minulej prechádzke sme s Pištom objavili prekrásneho motýľa.
Chcel som,aby sa aj Tünde pokochala pohľadom naňho,tak moja prvá cesta viedla k motýľovi.Jejda!Tentokrát na trávičke vysedávali dva motýle.
Aby ich Tünde zbadala,poskakoval som okolo nich a hrabal pôdu popri nich ,ale baba jedna slepá,myslela si že sú to hríby.Je pravda ,že motýle boli v kóme, vôbec sa nehýbali a splývali s prostredím.Zachytil som jedného z motýľov a spadol do jamy.Vtedy ich Tünde konečne zbadala a nemohla sa vynadívať.

Je nádherný a obrovský,že?
Niekto vyhodil starú hlinu z kvetináča.To bol pre mňa raj.Rochnil som sa v zemine odušu.Tündina prvá reakcia bol obrovský smiech.Smiala sa tak nahlas,keď ma uvidela špinavého ako prasiatko,až som sa hanbil,že ju niekto bude počuť.
Ale doma ma nič dobrého nečakalo,s Kingou sa rozhodli,že ma okúpu.
Pomoooc!Volajte sanitku,hasičov,políciu!!!!
Kinga zo mňa vyprala farbu!!!Ani som nebol špinavý,ale keď ma posadila do vody,začala zo mňa púšťať farba a o chvíľu bola voda tmavšia ako ja.
No len sa pozrite,nezľakli by ste sa?

Ale po uschnutí som musel uznať,že moja pôvodná farba mi zostala.Žeby v tej vode bola predsa len špina?!

14.05.2005 sobota
Z dnešného stretka nemám veľmi dobrý dojem.Spočiatku som bol dobrý Kojot,lebo na stretku bol len Fredík,Tina a Sabrina.
No ale neskôr prišiel kamarát Miťo a ten vo mne zbudil Tazmánskeho diabla.Mám poradie zakusnutia:
1.nekastrovaný freťák
2.Tünde
3.pán,alebo panička nekastrovaného freťáka
Poradie som dodržal:
1.Pokus o zakusnutie Miťa skončil neúspešne,lebo ma k nemu nepustili.
2.Tünde zdŕhala predo mnou,len čo som sa k nej priblížil a na ruky ma
vôbec nechcela zobrať.
3.Rozbehol som sa k nič netušiacej tete Miťovej a zakusol sa jej do nohy,
Hups,asi som zase neodhadol silu kusnutia a prehnal som to.Tete Miťovej sa od bolesti nahrnuli slzy do očí,ale inak moje kusnutie znášala statočne.
Sľubujem,už sa to viac nestane,poprosím moje baby,aby ma k nikomu
nepúšťali .
Jediný,ktorý môže škrabkať aj mňa,aj Miťa a nedokušeme ho je Mišo. Nikto nechápe prečo je to tak,ani my sami s Miťom nevieme,len dúfame, že sa to nikdy nezmení.
Zase sa po stretku vybrali na TO preslávené miesto!Tentokrát ma zas zavreli do Sabrininej prepravky.Ale ja som mal pripravenú fintu.Vypľul som trocha vody .Maťa Miťová sa na mňa pozrela v prepravke a zahlásila,že mi pení z pusy.Moje baby sa tak preľakli,že ma okamžite vybrali z prepravky.
Celý šťastný,že som sa vyslobodil,zaliezol som do Kinginej tašky a pobral sa do hajan.
Baby sa rozhodli ,že tentokrát pôjdeme domov autobusom,ale moje donucovacie prostriedky už poznáte...Zas bolo po mojom....
Domov sme išli obrovskou obkľukou,ale tentokrát to nebola moja zásluha.
Už sme bolu celkom blízko domu,keď sa oproti nám rútili dvaja obrovskí havkáči,z ktorých bol len jeden uviazaný.Tünde prosila paničku,aby si chytila svojho obra,lebo sme tam my fretky, ale tej ženskej sme boli ukradnutí, pustila ešte aj druhého psa z vodítka.
No len nech sa mi tá ženská dostane do môjho dosahu!Len vtedy sa ukáže, ako silne dokáže kusnúť Tazmánsky diabol!
Tá obkľuka nám bola k ničomu,lebo len čo sme sa vynorili spoza kopca,hádajte,kto šiel oproti nám?No tí dvaja psi!Zas sme s Fifkou putovali do náručia a baby ozlomkrky utekali na druhú stranu cesty.
Celou cestou sme stretali obrovských neuviazaných psov.Kinga vyhlásila,že toto bola posledná cesta,ktorú s nami absolvovala peši.
Fifi je strašne pažravá!No dobre,nemôžem jej to vzhľadom na jej minulosť zazlievať,ale dnes to trocha prehnala!Chytila včielku Majku a už aj ju baštila.Našťastie to zbadala Kinga a včelu jej vybrala z papuľky.
Toto zostalo z včely:

Aby ste neodsudzovali Fifi,niečo vám poviem z jej minulosti.
Fifi sa narodila v roku 2000 na neznámom mieste.Dostala sa do chovproduktu v Bratislave,odkiaľ si ju kúpila dievčina z istej dediny blizko Bratislavy a nazvala ju Roxanka.Nemala sa zle u dievčiny,starala sa o ňu ako mohla.Dokonca aby v nej prebudila tchorovito-lovecké vlastnosti, kupovala jej biele myšky, aby si ich Fifi ulovila a zjedla ich.Tak sa Fifi naučila loviť myši.
Keď mala Fifi asi rok,dali ju nakryť a narodilo sa jej šesť mláďatok-tri tchorovité a tri albínčatá. Horezmieňovaná dievčina si nechala jedného tchorovitého samčeka. To bol ale chybný krok.
Na ďalší rok sa obaja dostali do ruje a syn chcel nakryť svoju maminu.
Dievčina tomuto najprv chcela zabrániť tak,že chcela dať Fifku-Roxanku nakryť Tündinmu Rudinkovi. Ale potom si to rozmyslela, nakoľko veľa cestovala, o miminká by sa nevedela postarať. Takže sa rozhodla, že Fifku predá jednej rodine s dvomi malými deťmi. Nevravím,že ju tá rodina nemala rada,ale veľa toho o fretkách nevedeli. Kŕmili ju prevážne ľudským jedlom, no a nakoľko vedela loviť myši, využívali ju na lov neželaných domácich hlodavcov. Okrem nekvalitného jedla sa Fifke/tak ju nazvala táto rodina/ nepáčilo, že ju ,malé deti stále naťahovali ,prevlačovali ju a budili, keď chcela spať. Fifke sa to celé zunovalo, skamarátila sa myšami a začala s nimi spávať, lebo vedela, že deti sa myší boja, a tak jej dajú pokoj.
No ale toto sa znepáčilo paničke a rozhodla sa, že sa Fifky zbaví.
Došla za Tünde, či nechce Fifku, lebo keď nie, tak ju vypustí do poľa. A miesto fretky si kúpia papagája. To sú ale nezodpovední ľudia!
Keď som sa už tak rozkecal a Fifke, dokončím jej historku- ako žila predtým, než som sa k nej dostal ja.
Tünde samozrejme nenechala, aby Fifi skončila niekde v poli, zobrala si ju k sebe, hoci nevedela, ako to povie doma, že už má dve fretky.
Koncom júna roku 2003 si brala Tünde Fifku domov. Fifi nemala ani postroj, ani prepravku, ale cestou domov sa držala Tündinho pleca ako malý kliešť. Po píchode domov ju Tünde vykúpala protiparazitovým šampónom, vyčistila jej ušká a odčervila ju pastou. Fifi sa držala statočne. Tünde bola z Fifky vyvalená, lebo všade za ňou chodila, ako malý psík a dávala veľa pusiniek. Bola /a aj je/ roztomilá.
Nadišiel čas, aby sa zoznámila s Rudinkom. Tie prvé momenty si Fifi nepamätá dobre, len sa jej marí, že sa s Rudinkom nemali moc v láske, nakoľko ju Rudino bral ako votrelkyňu.
Na druhý deň doniesli k Tünde ďalšiu freku – Dorinu. Dorina prišla iba na prázdniny, kým boli jej páničkovia na dovolenke v zahraničí.
Dorinina prítomnosť pomáhala Fifke adaptovať sa na nové prostredie. Rudinko sa celé dni zaoberal Dorinou/už ju poznal z minulého roka, mal s ňou syna- Juniora/ a Dori bola v ruji.
Keď bola Dorina voľná, lebo Rudinko spal, alebo papal, nelenila, schytila Fifku za krk a šmýkala s ňou po podlahe celého bytu. Fifi sa vôbec nebránila, páčilo sa jej to. Tünde sa to zdalo strašne zábavné, ako vzrastom malá Dorina prevlačuje dvakrát tak veľkú Fifi.
Nadišla noc ,ktorá bola strašidlom pre Tünde - nevedela, ako má fretky uložiť spať. Rudina ako domáceho pána nechala navoľno, vedela, že pre neho je byt fretkovzdorný. Ale pre malé samičky nebol úplne bezpečný.
Tak Doriku ako hosťa ubytovala v Rudinkovej klietke, Fifke ustlala v obrovskej vysokej kartónovej krabici. S kľudným svedomím, že má tchorošov v bezpečí si ľahla spať. Aké bolo jej prekvapenie, keď ráno našla Fifku spinkať pri Rudinovi! Ale hlavne, že sa skamošili!
Potom Tünde prišla o služobný byt a musela sa znova nasťahovať k rodičom. Pre Rudina a Fifi sa stal panelákový byt v Petržalke, kam dovtedy chodili len na weekendy, ich novým domovom.
Nažívali si šťastne a v láske, až kým neprišlo to nešťastné leto roku 2004.
Rudinkovi zistili vrodenú chybu srdiečka, s jeho zdravím to išlo dole kopcom. Fifi na začiatku júla prekonala zápal močových ciest, ktorý jej preliečili antibiotikami. Asi v strede augusta vyšetrením zistili, že to, čo Fifke rastie v brušku nie sú miminká, ale hnusný nádor. Tünde sa rozhodla, že ju dá čo najskôr operovať. Urobila dobre. Fifke zachránil operáciou život doktor Robo a doktorka Dada. Vybrali jej veľký nádor a zároveň ju aj kastrovali. Fifi dostala inhalačnú anesteziu, takže sa z operácie veľmi rýchlo spamätala. Večer, keď si pre ňu Kinga išla, hrala sa s doktorom. Ten ju pochválil, že je to šikovná baba, stihla sa už vyzliecť z úboru, do ktorého ju navliekli po operácii.
No a viete čo vyviedla na druhý deň po operácii?
S Rudinom bývali v kuchyni a aby jej Rudino neublížil, kuchyňa bola predelená na dve časti asi metrovou ohradou, ktorú aj dvojnohí veľmi ťažko preliezali.
Rudino bol ubytovaný v časti pri dverách a Fifi v časti pri balkóne.
Ráno ich Kinga išla nakŕmiť mäskom a zdalo sa jej podozrivé, akým previnilým pohľadom ju Rudinko privítal. Skoro dostala infarkt, keď Rudino stál pred ňou a zozadu ju čosi poštuchalo do nohy. Obzrela sa a skoro odpadla! Fifi sa na ňu pozerala nevinným pohľadom a drankala jesť. Baba jedna bláznivá! S rozrezaným a zašitým bruškom preskočila bez problémov ohradu. Ešteže sa jej nič nestalo!
Po operácii Fifi akoby ožila. Dovedy len vylihovala na rukách ,ale po nej bojovala, skákala Rudinovi po hlave, vyvádzala a kvokala v jednom kuse. Kvokala, až kým nedošiel ten nešťastný deň a neodišiel Rudinko po dúhovom moste. Fifi ho hľadala, nevedela pochopiť kam zmizol.
A o pár dní miesto kľudného rozvážneho Rudina, ktorému mohla skákať po hlave priniesli domov mňa- rozbláznené hravé mláďa, ktoré jej skákalo po hlave a nedalo jej pokoj. Vtedy Fifi prestala kvokať.
Tak v skratke toto bol príbeh Fifky, novšie zážitky vám postupne popisujem.
Ak budem mať čas, ešte vám napíšem aj o svojom patrónovi- Rudkovi.

18.05.2005 streda
Kinge sa nepáči môj chemlónový kožúštek,chcela mi vnútiť calopet,aby som mal aspoň ako-také vitamíny.Vie,že ho len tak nezjem,tak ho zamiešala do mliečka.Niežeby ma prekabátila,dobre som v mliečku cítil niečo hnusné,ale aj tak som ho vypil.Kinga bola celá nadšená.
Martuška skúšala vytepovať kúsok koberca.Samozrejme,že som jej pri tom asistoval.Kontrola vykonanej práce je dôležitá úloha fretiek.Chvíľu som skackal okolo vytepovanej časti a keďže po mokrom chodiť nie je nič príjemné,mokrú časť koberca som prebrázdil po špičkách,čo Kingu náramne pobavilo.Martuške som poradil,aby radšej netepovala celý koberec,lebo ho nemajú kde sušiť a smrdel by tak ako ten susedov.
Fifi mala hravú náladu a vyvalila sa predo mnou s výzvou,aby sme sa hrali.Chvíľku sme sa pekne fretkovsky hrali,ale po čase sa zas vo mne prebudil chlap.Nepomôžem si,keď Fifi je taká príťažlivá!Len nechápem,prečo ma ona nechce!Nie som pre ňu dosť príťažlivý?!

19.05.2005štvrtok
Dnes sa prejavil môj gentlemaský charakter.Fifku som jemne oblizoval .Ale ona pišťala akoby ju niekto z kožúška dral!
Tak som od nej odcupital a hral som sa Kingou.Provokoval som ju,zaliezol som do igelitky,vyskakoval som a vyvádzal rôzne fretkoviny.Kinga bola celá vytešená,že sa konečne znova hrám a nechcem len behať a behať ....

21.05.2005 sobota
Kinga ráno schmatla Fifku a dala jej medzi lopatky ten hnusný smradľavý frontline.Fifi pišťala akoby ju na nože brali.Síce neviem,prečo pišťala,lebo to nebolí,ale akonáhle Kinga schmatla mňa,že ma s tým natrie,preventívne som pišťal odušu.Viem,že frontline je dôležitý,aby do nás nevliezol kliešť Karol a blška Bibiana, ale trocha pišťania nezaškodí.
Dnes sme neboli na stretku príliš dlho,lebo bolo vonku veľmi teplo a Kristínka sa ponáhľala na vlak,ale aj tak sa prejavila naplno moja tazzovská povaha.
Barny je teraz na prázdninách u Zola.Venčila ho jeho dcéra Linda a púšťala ho na dlhé vodítko.Kinga si Barnyho pomylila s Miškou,keďže je Barny menšieho vzrastu,takže na mňa nedávala až taký pozor.Samozrejme že to bola príležitosť pre mňa,aby som mohol niekoho zbiť.No,to som nemal robiť,hanba mi!Barny je už postarší 7ročný pán,aj keď je v perfektnej kondícii,nepatrí sa,aby ho niekto bil.Navyše bol ešte na hlave ranený od zlého kusavého psa.Kinga sa veľmi preľakla,že tá rana na Barnyho hlave je moje dielo.Nechápem,ako môže také čosi o mne predpokladať!
Barny po mojej bitke plakal.Veľmi som svoj čin ľutoval,zapamätal som si Barnyho vôňu a v mozgu som si vôňu spojil s informáciou:NIKDY HO UŽ NESMIEŠ ZBIŤ!!!
Tina bola na dnešnom stretku strašne upišťaná.Zaliezla do Tinkinho vreca, ani ňufák jej z neho netrčal.Podišiel som k vrecu,aby som sa povyzvedal,čo Tinu trápi,ale spustila na mňa taký piskot,že som radšej odtiahol čiaru preč.Dvojnohí sa zabávali,že majú pištiace vrece.
No čo to vidia moje oči?Valček bije moju Fifi!!!Kinga pusť ma k nim,aby som svoju kráľovnú ochránil!Smola,nepustili ma k nim.
Pri tej bitke sa Fifi odopla z vodítka.Kinga to našťastie zbadala a Fifku stihla pripnúť skôr,než Fifi začala pred Valčekom odušu utekať.Kinga a Zuzka sa smiali,lebo netušili ,že naša malá bacuľka vie nahodiť také tempo.
Onedlho sme sa pobrali domov,Kinga sa išla rozlúčiť.Pri rozlúčke som zbadal na rukách doktorky Zuzky Valčeka .Chcel som sa pomstiť za Fifku a poriadne ho zakusnúť ,no ale zas som trafil vedľa.Miesto Valčeka sa mi podarilo zakusnúť do Kinginej ruky a nohy.Ani vám nemusím hovoriť,ako som sa zle cítil.Kingu noha veľmi bolela a mala veľmi škaredú jazvu.
Keď jej ju Tünde uvidela, pýtala sa jej,či prežila útok pitbula,či medveďa.
Ano,prežila útok medveďa Kojotovitého.
Doktorka Zuzka mi sa mi vyhrážala:“Počkaj, Kojot,veď Ty ešte prídeš do mojej ambulancie,uvidíme,aký budeš hrdina!“Obzvlášť ma toto vyhrážanie sa netrápilo,ja žijem pre dnešok,prečo by malo trápiť niečo,čo bude o niekoľko mesiacov!

29.05.2005 nedeľa
Kinga a Tünde sa dnes akosi skoro vyparili domov a ani sa so mnou nezahrali.Vysvitlo,že išli pre zahraničnú návštevu – predsedu Maďarského klubu chovateľov fretiek,ktorého kamoši volajú Gaba.
Gaba zdokumentoval svoju návštevu fotkami:
Najprv boli navštíviť Vlňáka ako vzor dobrej a milej fretky.

Potom sa pobrali k Maji ,kde sa nachádzali:
Sara a Kuko

Jolanine freťule Neri,Miška a Babulka

Cézar má tajnosti so Sarou

Sara pózuje

potom prišli k nám,Fifi sa Gabovi pohrabala v taške:

potom si nás odfotili:

Ja som sa chcel za každú cenu zapáčiť Maje,aby podala Sare o mne najlepšie referencie.Predvádzal som sa,vyskakoval som všade.Maje sa moc nepáčilo,keď som jej skočil z gauča na hlavu,lebo trochu frflala,ale Maji,musiš uznať,že som šikovný a pre Saru by som bol vhodným partnerom.
Potom sa všetci pobrali na stretko,samozrejme bez nás!
Na stretku vraj boli:
Fredík-Lojzík, z ktorého spravili punkáča:

Slečna,ktorej meno si Tunde nezapamätala:

Tina

Tinky

A Sabrina zas stavala metro:

Nakoniec prišli opäť k nám.Baby si ma chceli s Gabom odfotiť.
Ale ja som nechcel!
Gaba,už aj ma pusť!

Ale potom mi Gaba prisľúbil akúsi fretčiu slečnu z Maďarska.No tak dobre,chvíľku posedím...

... ale potom stratím trpezlivosť a chcem na zem!!

Po fotení som sa aj ja zvedavo poobzeral v Gabovej taške.Mal tam kopu zaujímavých vecí.
Potom som mu dobre pooznačkoval topánky.Gaba frflal,že to boli jeho jediné neoznačkované topánky!No a čo ma to má čo zaujímať,keď ja chcem poslať odkaz slečnám v Maďarsku!!!
A aj tak ,ostatných Gabových topánok sa ani nedotknem,sľubujem!
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Ďalší
Strana 1 z 36

Prejdi na: