Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ballou "Bruno" Serene sunset :)
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dominkaa
Člen SKCHF

Založený: 03.06.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 18:19    Predmet: Ballou "Bruno" Serene sunset :) Odpovedať s citátom

Tak som sa konečne rozhodla tomu nášmu brontofúzikovi založiť denník. Bolo už aj na čase, keďže nás tu tá potvorka terorizuje už tri mesiace a rovnako dlho trpím aj ťažkou "fretkofíliou" Very Happy Ešte pár rokov dozadu, keď sa s myšlienkou na fretku pohrávala moja sestra, som ju od nej odhovárala s klasickým názorom, že to len smrdí a hryzie. Potom som sa odsťahovala aj ja a zistila som, že mi doma nejaké zvieratko chýba a vzhľadom na to, že som niekedy z domu preč aj viac ako 12 hodín, pes neprichádzal do úvahy. Kamarát na občasné prechádzky by sa ale predsa zišiel a tak ma ešte minulú zimu fretky dostali. Začala som googliť a hľadať všetky dostupné informácie a toto zvieratko sa mi dostávalo stále viac a viac pod kožu. Keď už som bola pevne rozhodnutá, začala som hľadať CHS. Ani neviem ako som narazila na internete na Moniku a nášho Bruna som si zajednala ešte skôr ako bola Amálka nakrytá Smile Preštudovala som celé fórum a začala nakupovať výbavičku. Objednala som mu aj granulky, aby mal len tú najlepšiu výživu a nevedela som sa dočkať. Každú chvíľu som Monike vypisovala a vypytovala sa na fretiatka, fotky a tak. Bruno, ako ho voláme, sa narodil 4.5. a dostal trefné meno Ballou. Je to taký malý medvedík, celý ocko - Stinky. Už má 1450g Smile Narozdiel od môjho priateľa, som kúpu fretky nikdy neľutovala Laughing . Je to také slniečko. Vždy niečo vyvedie a o zábavu máme doma postarané Twisted Evil Najnovšie sa naučil otvárať klietku a tak si behá kedy sa mu zachce.. ale mi s ním nejak vybabreme Smile Po preštudovaní tohto fóra som sa dosť bála, či fretku zvládnem, ale mi máme doma asi fretčieho anjelika. Asi je to aj tým, že som dosť trpezlivá a tak trochu flegmoš, ale ešte sa mu ani raz nepodarilo vytočiť ma.. a hryzie len keď sa už veľmi rozblázni. Kľudne môžem chodiť doma bosá a naháňať sa s ním. Dúfam len, že to nezarieknem...uvidíme, čo nám prinesie puberta Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Vitajte medzi nami. Very Happy
hádam sa nám aj zadarí stretnúť sa na nejakej prechádzke. Wink
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

vitajte v dennicku rodinka a dufame ze s krpcom niekedy dojdete ne stretko aby som si ho pomojkala a aby sa stretol tatko so synom Smile tesim sa ze budem citat o dalsom nasom malom Smile
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 22:02    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to dúfam aj ja, že sa stretneme, Brunovi by sa zišli aj nejaký fretčí kamráti Smile Práve som si vsimla, že sa skamarátil s nie práve svojim druhom... pri večernom mojkaní som zahliadla blšku Rolling Eyes nechapem kde k nej prisiel. Ako je to so sprejmi proti blcham? Môžu sa použiť aj na fretky? U rodičov mám sprej pre psa, tak by som ho doniesla. Pipeta sa mi zdá takto na zimu už zbytočná, aj psovi ju dávam skôr v lete, keď chodíme viac na prechádzky a sú aj kliešte..
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

proti blchám používam orthosan šampon. naposledy sme ho museli použiť v lete. tiež si jedna fretka doniesla z vonka plný kožuch blch.
prezri mu pokožku na celom tele, najmä krk a za ušami, či nemá štípance od blch. tá moja mala reakciu na blšie štípance, dala som jej na to betadinu a bolo ok.
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ja davam frontline do usi aj kvapku na krk proti svrabu, kliestom a blskam, a ten je macaci, psi asi nie je vhodny, ale to neviem s urcitostou :-/ skus sa pokukat niekde ci ztu nie je taka tema... ak zistim dam ti vediet Smile
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Sep. 2010 22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

kuk aj sem http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=529&postdays=0&postorder=asc&start=80
frontline a advocate používame celý rok, nielen v lete.
Dominkaa
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 22.Sep. 2010 19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za rady Smile Ten sprej čo mám je difusil a v popise je, že sa môže používať na psy, mačky a hlodavce, tak nevidím dôvod, prečo na fretku nie... Inak Bruno si najnovšie vďaka svojim únikom z klietky už doma vyslúžil prezývku Kajínek Twisted Evil
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 22.Sep. 2010 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

najčastejšie sa používajú karabínky na zaistenie dvierok v klietkach, aby smradoši nezdrhali. Wink
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 22.Sep. 2010 19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či je Difusil na fretku vhodný, kedysi som ho používala na psov, ale na fretku nikdy a neviem o nikom, kto by ho priamo na fretku aplikoval - tož by som asi neriskovala.
Osobne by som volila skôr spot-on (Frontline, Stronghold, Advocate...) podľa toho, proti akým parazitom chceš fretku ochániť.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 1 z 10

Prejdi na: