Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ballou "Bruno" Serene sunset :)
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Dominkaa
Člen SKCHF

Založený: 03.06.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Máj. 2011 22:44    Predmet: Odpovedať s citátom

nooo, a vies ako krasne mi este smrdi postel? Very Happy no ale nelub ho smradocha jedneho Smile povodne som nevedela a ja to teda aj znasam celkom statocne, ale asi koly okoliu ho kastracia neminie, len neviem ako to nacasovat. teraz je hrozne chudy aj po chorobe, aj rujou, potom uz za chvilu pride ockovanie a kym sa odhodlam, bude uz aj jesen a brunko sa hadam skludni Very Happy tak najneskor na jar asi Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Utorok 17.Máj. 2011 8:57    Predmet: Odpovedať s citátom

pravdupovediac, tú aromatickú postel Ti nazávidím Wink Ozaj úžasný odor od nekastrovaného samca Very Happy Klobúk dole pred Tebou.
Ja by som ho dala kastrovať asi keď sa zotaví. Teoreticky na jeseň by mal začať pomaly naberať tukovú vrstvu - toť dobrý čas na kastráciu. Na jar Ti zase bude v ruji a pochudne.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 17.Máj. 2011 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo ešte je vhodne obdobie zaciatok ruje na jar, nechat ho týžden, dva kym sa rozbehne do tej dobrej kvalitnej ruje a kastrovať. Ja tak mam Quilasa a neschudol nejak rapídne Smile

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 17.Máj. 2011 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze kastracia je pre neho dobra, ak nechce male po nom Smile uz kedy sa rozhodnes tak vtedy ho pripravis o jeho muznost, je to len na tebe... aaale ked je po tatkovi z klietky bude utekat furt Smile teda stinkymu to ostalo Smile

co sa tyka vahy ja mam na to iny pohlad ako mozno ostatní, mam 3 samcekov kastrovanych v uplne odlisnych obdobiach a musim povedat, ze ani jeden nie je vychudnuty ale ani niesu tucny 2 a pol mackovia (co neboli ani pred rujou)
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 17.Máj. 2011 14:32    Predmet: Odpovedať s citátom

pri ockovani sa este spytam veta a keby bol v dobrej kondicii, tak to skusim vyriesit na jesen. Len vcera som ho kupala a zostala som zhrozena, aka kostricka je pod tymi chlpami. konecnce sa rozpapal po antibiotikach, takze sa bojim zase hladovky pred operaciou a aj po nej kym zacne normalne jest... to by mi zase este viac schudol. A klietka zostava u rodicov, v novom byte bude mat volieru, tak tu sa nam snad podari urobit tak, aby z nej neunikol Twisted Evil
Návrat hore
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Utorok 17.Máj. 2011 16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

před kastrací není potřeba nijak extra dlouhá hladovka, my měli vždycky max. 6 hodin a to i před daleko vážnějšími zákroky než je kastrace, po příchodu z veteriny, kdy už byli probraní, se hned začali nacpávat a o nějakym zákroku ani nevěděli. kluci mi už cca hodinu po kastraci doma běhali a žrali...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Dominkaa
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 25.Jún. 2011 10:20    Predmet: Odpovedať s citátom

vcera som si pri upratovani vsimla nejak vela chlpov, potom som sla Brunka okupat a zistila som, ze konecne uz aj moja fretka presrstuje Smile na chrbatiku ma taky pas kratuckych chlpov pod zimnou srstou, este som to nevidela, tak sa z toho teraz vytesujem :)len mi bude asi smutno za tou prijemnou makuckou srstou Smile
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Sobota 25.Jún. 2011 16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved na zimu zase bude mat kozusisko hunaty! Wink
Návrat hore
Dominkaa
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 24.Júl. 2011 22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som brunka vycesala "iba" 3 krat a aj tak mam jeho chlpy este aj v nose Smile niekedy mu zo srsti normalne vtrca cely chumac, fakt tie fretky plznu viac ako psy Smile teraz sa vyskriabal na mna, zalahol a rozprava zo sna. Aj by som uz isla spat, ale je to take krasne, ze sa mi nechce ho budit, asi budem musiet pockat, kym sa nezobudi sam Smile
Návrat hore
Dominkaa
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 24.Júl. 2011 23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

a co som mu vyviedla chudakovi prave Very Happy vyzera ako nejaky pankac Smile ma zatial len taky cierny pas novej srsti v strede chrbta a ako na mne lezal, vytahovala som mu odtial tu staru bielu zimnu srst, lebo ta tak dobre pusta a teraz tam ma taky pas Very Happy a ja poriadnu gucu chlpov na stole... to presrstovanie ma bavi Very Happy
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 6 z 10

Prejdi na: