Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Freduška
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 9:08    Predmet: Freduška Odpovedať s citátom

Stanislava ak chces dalsiu fretulku nevahaj. Ucit sa budes stale a to ze sa uci iba teraz chodit na zachodik to nehra rolu lebo ak budu dvaja oni si to budu riadit aj tak podla seba. A ucenie sa zacne znova. Ja som sa tiez veeelmi bala nez som si dovolila druhu fretulku a vobec nebanujem je to krasne ako si nas trenuju. Ver ze odkladat ze az to alebo ono sa neoplati. Tak vela stastia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.01.2011

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 9:20    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som tak rozhodnuta na 85%,deti asi viac ako 120% len chudak manzel zatial ma s tym problem ma ju strasne rad aj ona dojde za nim ale nikdy si neodpusti donho kusnut tak preto by som chcela taku co vobec nekuse len kvoli nemu a mozno tam mam malu nadej ze mozno by sa zmenila aj freda. Laughing to si len slubujem, zatial este mame falosku uz sa zdalo par dni ze ju opusta ale to bol len klam.Myslim ze by to teraz nebolo vhodne ,neviem ako reagovala na druhu fretku ci by ju prijala ako mlada alebo soka,tak radsej pockam.Dakujem za radu
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 9:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Stani, najlepšie je to rozhodnutie o ďalšej fretke nechať tak nejako dozrieť. Ja v takýchto prípadoch osvojenia si zvieratka verím na osud alebo šiesty zmysel. Síce sa mi to stalo u psa ale bolo to osudové stretnutie. Išli sme 400 km do českého útulku s tým, že som mala popredu podľa fotky vybranú fenku. Prišli sme tam, pracovníčka útulku otvorila veľký koterec s asi 10 psami a Nukka sa s hrozným strachom prirútila ku mne. A bolo rozhodnuté. Vyzerala o dosť úbožejšie než tá pôvodne vybraná fenka ale jednoducho som sa rozhodla pre ňu. A toto sa stalo viacerým psíčkarom. Fretku som si zatiaľ neadoptovala, asi nie je ten správny čas a aj doma mám full.
Musím prezradiť, že Stanka už skúšala kontatovať útulok v čechách a dosť bola prekvapená jednaním (teda v tom horšom slova zmysle). Takže Stanka, vidíš že je to tak, že aj majitelia útulku si dávajú poriadne pozor komu fretku dajú. A nebojím sa vôbec o to ako by sa mala u Teba. Stačí si porovnať Fredušku keď si ju priniesla a teraz. A dúfam, že ma Tvoj muž nezabije, ale vyzerá to, že jeho budú fretky asi stále "terorizovať". Neviem prečo ale do chlapov sa im lepšie hryzie Twisted Evil (že by sladká pomsta za ich manželky? Mr. Green

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

No prave niesom presvedcena ze uz je cas,a musim dat cas aj jemu ,ale nemozem povedat nato ako freda ublizuje on ju asi tym viac lubi,ale stale dufam ze raz najde cestu aj knemu.Teda ona ju najde vzdy Laughing
A ako pises Niki Freda je u nas pre mna najvdacnejsim clenom rodiny.Mame za sebou nove kusky musim sa ti pochvalit vcera absolvovala dva super velke skoky vonku mi vyskocila z ruk smerom do na schody ku dveram ako sme sa vracali z vonku, to ma riadne sokovala,najprv si to natrenovala vnutri zo sedacky na stolik samozrejme za rukavickou.Mam pocit ze uz nemame fretku ale vevericku.A zacina pekne pocuvat na meno Laughing
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja polovička tiež nebola nadšená,že naraz dve,ale už máme tri a všetky z útulku.A terorizujú ho všetci.Baby v útulku sú fajn,len už asi akosi podvedome nedôverujú ľuďom.Už sa vrátila zo Slovenska späť jedna fretka,lebo slečna si zmyslela,že ju už nechce a bol problém s dopravou,teraz posledný freťáčik,čo bol na adopcii mesiac,skoro zomrel,keby sa Alena nepostarala o dopravu späť do útulku,je v nemocnici a ani nevedia,či prežije..majú toho tiež a dosť nepodarené adopcie si sami vyčítajú,aj keď do ľudí nevidieť...
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte som chcela dopísať,že pre baby z boleslavského útulku sú fretky ako ich deti,tak by pre ne chceli iba to najlepšie,aby sa mali dobre.Ja osobne Alenu obdivujem,chodí do práce popritom sa stará o nechcené fretky,prebdie s nimi nejednu noc,keď sú choré,alebo po kastrácii a zas ráno do práce...Klobúk dole.
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 06.Máj. 2011 11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No nasa Freduska nemala asi velky luxus 8 mesiacov v klietke vonku v slame.Ale to je uz minulost dnes ma aj volierku a cely dom k dispozicii ,sledujem ju asi viac ako deti papanie dostava prva z rodiny,ked sa nam vyskitol nejaky problem hned mastime vetovy aj niki mi povedala ze ju moc sledujem,a boli uz aj dlhe vecere i noc ked bola po kastracii som ju mala v posteli pri sebe a len som pocuvala ci dycha a mali sme pohotovost obidvaja a na druhy den dovolenku ,aj teraz ked ma chut spinkat somnou dovolim jej ,takze myslim ked by sme si zobrali nejaku nechcenu fretku ze zle jej nebude.A ked mozem pomoct preco nie???? Cool
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Sobota 07.Máj. 2011 11:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Mojim je niekedy málo aj celý dom Razz Prvá fretka bežne spala v posteli,tak aj títo to majú dovolené a Elvis to plne zneužíva,hlavne keď sa mi v noci driape na ruky.Stačí,keď kašlú a už volám veterinárke a ráno ich najprv nakrmim a až tak si robím kávu Rolling Eyes Tretieho som si vzala s vedomím,že keď hryzne,tak to stojí za to,ale keď som ho videla na fotke,vedela som,že bude náš,aj keď moja polovička zo začiatku o tom ani nechcela počuť a potom hryzavých si vezme málokto,takže super,že si si vzala Fredušku a vidíš sama,že keď sa jej venuješ,odvďačí sa ti Razz
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Sobota 07.Máj. 2011 23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No vhupla som do toho uplne slepo chcel ju syn po tom co mu stare morske prasiatko poslo na druhy svet,bol nan dost naviazany a potom prisiel ze chcel by fretku ,čo neurobime pre svoje deti ,aby im znovu ziarili ocka??? tak sme v january nasli inzerat a sup pre nu vobec sme neriesili ci kuse ,to nastalo az doma a po par tyzdnoch sa mi podarilo nakontaktovat na Niki bola mojou velkou podporou a vyzvou do boja ,tak som studovala co najviac o fretkach a denodenne som snou rozpravala ,hladkala ju ukazovala pomaly som prestala pouzivat lavu rukavicu,potom om nabrala odvahu odlozit i tu pravu ,ale dlho som s tym bojovala a mas pravdu vypaltilo sa mozno keby mali i ostatny clenovia mojej rodiny viac odvahy mozno by to bolo ine,no uvidime Rolling Eyes
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 13.Júl. 2011 8:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No konecne mame cas vam daco pisnut,takze nasa Freduska je zatial zdravucka plna elanu ,hlavne vecer v tychchto teplach spinka cely den a vecer ju chodia deti vyvencit kde sa riadne vysanti .Potom niekedy sa jej od unavy nechce ani do peliska tak zaspinka na kozusinke pred krbom a ked ju prenasam do jej postielky niekedy ani o tom nevie.A predsa len nastala ocakavana zmena uz ani deti nekusne,tak sme to na 90% zvladli,este jej ostava manzel,sice aj s tym je kamoske ked daco chce a vo chvily ked ho nepotrebuje tak ho stipne vzdy.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Ďalší
Strana 4 z 11

Prejdi na: