Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Freduška
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.01.2011

PríspevokZaslal: Pondelok 11.Apr. 2011 12:38    Predmet: Freduška Odpovedať s citátom

Tak na uvod sa vám predstavím o mesiac budem mat svoj prvý rok,Byvala som v Pezinku ale tam nemali na mna vela času.Tak som okuzlila jednu rodinku v Malackach a 18.1.2011 som sa prestahovala , no ale samozrejme som im dala najavo ze som šelma kúsava,pre istotu som si ich poznackovala všetkých štyroch aby mali spomienky na tento osudny den.Kedže bol už večer konecne sli spat.Samozrejme rano ma zvedavci skontrolovali dali mi akesi granulr pre fretky ,no musela som ich zjest ked novy pani my nechceli davat psie ako do teraz.Postupne ma začali pustat po velkej izbe to bolo super konecne som sa mohla vyšantit,kupili mi i hračky, tak som rozmyslala ze asi si nezasluzia aby som ich tolko kusala.Tak postupne ma zobrali aj k nim do domu , verte je užasny tolko novych vecí,mam sa aj kde schovávat.Len skoda že spat musim zase do svojej izby.Neuveríte dnes je pre mna velky den,dostala som novučičkú klietku ma dve poschodia a tunel a predsa sa stahujem k nim hura nebudem sama.

tak takto prešiel náš prvy mesiac, ale napíšem vam ako to pokračovalo dalej....No a zatial ma volaju Fretuška ,lebo sa nevedeli dohodnut na mene ale mne to nevadi,lebo ma maju radi.

Naposledy upravil Stanislava dňa Pondelok 11.Apr. 2011 14:14, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 11.Apr. 2011 13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sme boli u veta,že aby ma zaočkoval a hm tak som sa mu predstavila podala som mu riadny skus do palca a predsa ma len očkoval,nezlakol sa.Už budem pekna ta mama tej rodinky je fakt kamoška vždy mi dačo da ked žobrem v kuchyni tu mam naozaj rada a presvedčila ze ju asi nebudem kusat,deti len tak z radosti uštipnem.Najradšej mam ich tatka tak ho volaju deti,to vam je moja obet ten ma chutne nohy a ruky to je pochutina na kusanie,tak sa radujem ked dojde.No panicka moja sa mi zacala sparat v uškach,ale vobec sa mi to nepači,mam tam svrab a este mi tam ide rypat aj ona..

Tak zase sme sa vybrali k vetovi,kedže naša Fretuška si neda pozriet uška.

No poviem vam to bol iny veto Kápo,chytil ma ako ma kedysi nosila moja mamka tak som si kludne zaspomínala a zatial mi vysetril uska ,predpisal mi advocate proti tomu svrabu co som si doniesla.A teraz mozem cakat ze mi bude zizat stale do usiek.
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 11.Apr. 2011 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

A samozrejme je to tu je zvedava na usi,tak som ju strasitanko pokusala,chcela ma chytit ako veto ale zle ma chytila,tak ma naštvala rozkusla som jej prsta hotovo a pekne ma potrestala zatvorila ma na samotku do klietky..ććć tak toto nemamla to ma nasrala a nebavím sa snou...

Tak som skončila z rozkusnutym palcom viac ma to trapilo ako bolelo ale tiez ma nahnevala,ani ju do vecera nechcela vidiet ale potom uz som nevydržala..

HA, vidite aky ste vy ludia lutostivy,uz je tu ale odpustim to tej mojej paničke,uz naozaj nebudem na nu ,ale iba na nu zla,ved mi chce tak dobre.

Tak sme sa mi dve skamaratili ,sice deti stipka a občas i kusne ale manzel to sa asi nezmeni nikdy mazna sa snou je knej mily ale predsa njradsej a najviac kuse jeho.A ked pride domov az večer je na chodbe prva a tak vrtí ocaskom a od radosti sa takmer vznasa,prva moznost a drží ho v zubkoch.
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 13.Apr. 2011 10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to z odstupom času trocha zhrniem, po bojovnom zoznamovani sme sa asi celkom skamaratili ale iba mi dve deti obcas kusne a manzel to je obet.Samozrejme ako dospievajacu slecnu ,nas navsrivila ruja.A kedze sme deti štasteny -samozrejme nas nechcela opustit ,tak sme museli vetovi na inj.Ale ani tá nam jedna nepomohla tak az po druhej nas opustila ruja.Ale aby sme to nemali take lahke tak sme medzi tym ochoreli trochu sa nam zvysila teplota soplik,a divna stolica.Kedze jej neprechadzala tak som vzorku zobrala vetovi,ten definoval vn.krvacanie -pravdepodobne ze jej praskol vred tak mi povedal nasadil jej antib.a 2 inj. na zastavenie krvacania,takze to pekne pomohlo a satv sa nastastie zlepsoval.Tak po vyliečeni sme si dali 3 tyždnovy odstup a podstupila naša Freduška kastraciu.To sme si uzili asi sme boli v pohotovosti cela rodina,nakoniec som si zobrala aj dovolenku.Zakrok podla veta bol bez problemov tak som si ju vyzdvihla asi tak o 15:30 dosli sme domov zabalila som ju deky a sup pod perinu.Do 20:00 sa len tak trocha pomrvila ani nevstavala tak som jej davala cajik,vypila dost.Prve prebudenie te sa chcela odplazit na WC bolo okolo 23:00,stolicu mala vodnatu a žltu.Potom nasledovala navsteva WC 2x 0:30 a 3:00 jest nechcela stale spinkala zabalena vo folii co mi dal veto /na udržanie tel.teploty/Ale na zadne nozky sa nechcela ani stavat.Tak som ostala s nou doma.Kedze to bolo uz dost dlho bez stravy,tak som jej urobila vyvar kuraci so zeleninou a rozmixovanym som ju prikrmovala cez striekacku cca asi tak kazde 3-3,5 hodiny,lebo stale spinkala.Proste sa tvarila ze jej odrezali vsetky nozicky a aj zubky jej vytrhali.Tak som ju poobede pekne zobudila a postavila som ju na nozky lebo packy mala uplne biela ako mrtvolka tak som si myslela ze po tolkom lezani ich asi nema prekrvene ,ale pomalycky sme zacali chodit a na vecer si dzobla i par granuliek a hajde spinkat.No dnes je tyžden od zakroku,samozrejme hned ako sme sa trochu cez vikend rozobrali tak sme začali s faloškou,narastli nam i prsicka ako spravnej mamke,no a miminka ja som to prve mna sa nevie nabazit a keby mohla tak ma bude olyzovat cely den,a plysaciky pomaly pribudaju.Ale co mi zatial chyba to jej jasenie nahannie skakanie,to sme uz tyžden nevideli tak dufam ze sa dočkame.
Návrat hore
lulu
Člen SKCHF

Založený: 12.09.2009

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2011 8:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing urcite sa dockas Stani, je super ze Freduska sa dostala k Vam , ktori sa tak pekne o nu starate, take tretie dietatko v rodine to je Laughing tak sa tesim na vase zazitky s Freduskou a zelam jej rychle celkove zotavenie po tej kastracii
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 15.Apr. 2011 8:24    Predmet: Odpovedať s citátom

No vystihla si to presne je to nasa princezna ,no a mozno ked by dakto nechcel nejakeho Fretčieho chlapceka tak asi by sme si ho zobrali.Aby Freduška nebola sama.
Mali sme vcera opakovane vazenie a vaha bolo 735g
takze sa nam trocha zvysila,zda sa ze sa to lepsi.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 15.Apr. 2011 9:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Stani, nie je nad to mat dve fretule. V utulkoch je kopa nechcenych fretiek. A baby su velmi ochotne s dopravenim.
Návrat hore
Dodi
Člen SKCHF

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 15.Apr. 2011 10:19    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

Cami tak jak říkáš, ale má to svoje pro a proti. Jedna fretka miluje svého pána, dvě fretky si už vystačí s láskou pro sebe a pána tolik nepotřebují, seznamování starších fretek je očistec občas, smrt jedné z fretek je při několikaletém soužití riziko ohrožení zdraví osiřelé fretky.
Každopádně by to bylo krásné dát domov některé z odložených a zatoulaných fretek Very Happy
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 15.Apr. 2011 11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak predpokladam, ze Stanka by si vsetko dobre premyslela a nebrala si dalsiu fretku impulzivne. Musi vediet aj o riziku ktore hrozi, ze si fretky nemusia padnut do oka a nepadnu si hned a mozno ani cely zivot do narucia. A samozrejme starostlivost o dve fretky je nakladnejsia. Ale aspon ja protestujem, ze pokial su dve fretky, tak o mna ani nezakopnu. Kazda sa rada prituli svojim sposobom a kazda sa so mnou inak hra. A aj ked sa hraju spolu, tak aspon mojim neprekaza, ked im robim tretieho do partie. Laughing
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 15.Apr. 2011 12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem zatial je to len myslienka,tiez ma napada myslienka ci by zniesla kamarata konkurenta ,neviem budem musiet skusit stretnutie z nejakymi fretuskami aqko sa bude spravat ci bude kamaratska,nepoznam z tejto stranky jej povahu?Samozrejme ze je to nakladovejsie ale tam problem nieje.Aj psikov mam dvoch su predsa veselsi ked su dvaja.No na psov Freduska nieje agresivna ocuchaju sa a nic./jazvečíci/
Je aj tu na slovensku utulok alebo nieco take??
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Ďalší
Strana 1 z 11

Prejdi na: