Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Freduška
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.01.2011

PríspevokZaslal: Pondelok 05.Sep. 2011 23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera som bola donutena odvaziz Huga lebo sa mi zdal akosi tazky
teda aj je uz ma 920g rastie ako z vody
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Nedeľa 11.Sep. 2011 21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No ako tak pozeram presiel dalsi tyzden a zacala sa mi zdat Freduska velmi lahka tak som ju pre istotu vazila tak ma 670 g trocha sa nam podarilo pribrat a samozrejme vazenim presiel aj Hugo ten uz vazi 1030g.
Su z nich v celku dobry kamosi ,a najkrajsi su ked spolu spinkaju to su na zozratie.Samozrejme Freda je velka herecka pisti ked sa klbcia a zachvilu ho provokuje.Je to fikana zenska ked uz sa nechce hrat spusti nahanacku po celom dome samozrejme na poschodie a dole a cca 15 minut a Hugo zajde od unavy do pelecha sam v momente spi.Tak a potom ma ona polhodku pohody a mazlenia viac nechce potom sa napapa a ide spat aj ona.Ani by som v zaciatkoch neverila ze bude dakedy taka vzorna.Aby som nezabudla Hugo ma noveho kamosa Viktora/nas jazvecik/ ale musi davat na nich pozor lebo Hugo si nanho dovoluje viac a viac ale najradsej sa snim nahana.A manzel Huga uplne zboznuje a to z Fredusky mal paniku.A tak sa zvykol Wink
No Niki ,pisala ze pride pozriet malinkeho ale neviem ako by som zastavila jeho rast Smile
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 12.Sep. 2011 16:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Embarassed
zastaviť rast ..... že by skrátiť nožičky? (jazvečíkovitá fretka - nový druh) Wink

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 12.Okt. 2011 22:32    Predmet: Odpovedať s citátom

No Niki rast sa nam nepodarilo zastavit,zdalo sa nam akoby Freduska sa zmensovala tak pre istotu sme sli na vahu tak Freduska ma 700g a Huginko nam zase narastol na 1400g,je to stary hlados a ked sa mu nic neujde ked som v kuchyni tak mi aj posykoce a ked je moc nahnevany tak si pekne po mne aj vysplha sa pozriet ci fak nemam daco aj pre neho.A mame doma boj o ten pelech co sa sil na packach Freduska ho priam miluje a rada sa prikriva a Hugo jej tam tiez rad chodi,tak cez den sa tam striedaju a vecer idu spinkat spolu,zaujimave ze vecer sa znesu a nebojuju o pelech.Taktiez mame problem pouzivat jedno wc akonahle Hugo cvrkne do zachoda freduska tam uz nechce ist a ide mi vedla.Tak neviem co teraz ci mam dat aj kazdemu extra zachod,mysku maju kazdy svoju ale Hugo jej vsetko aj tak vyzerie,ale to nieje taky problem ako s tym zachodom ked ich mam volne len nam po dome pribudaju zachody ale aj tak si da Hugo tu namahu a do kazdeho cvrkne a sme tam kde sme boli,tak mi poradte co teraz??? Rolling Eyes
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 15.Feb. 2012 0:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Caute kozusky ,no uz sme tu davno neboli zatial si nazivame v plnom zdravi,sice Hugo nam prekonal zapal mocovych ciest ale zvladli me to a rada by som touto cestou podakovala Niki a pani Mvdr. Puncocharovej za radu a pomocnu ruku,sice omluvam sa neskoroale nezabudli sme,tak velmi pekne dakujeme.Tak a teraz nam Hugo dosiel do puberty a zacal nam aj dospievat tak mame Fredusku oddelene , lebo ju lebo ju len obtazoval tak sme ju vyslobodili vlastne aj seba lebo ked sa mu branila alebo sa schovala kam sa on nedostane tak ked nezabralo sicanie tak nam poprdkaval.Teraz vsetko znackuje a len po nom upratujem.A mame dalsi pokrok sice po roku ale vyzera to tak ze nasa Fredusenka sa zacina kamaratit i s manzelom a uz ho kusajka nekuse, ale idu na to obaja pomali.Tak prajem vsetkym macickom zdravicko Razz
Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 31.Júl. 2012 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No ako pozeram trocha sme zanedbali forum, ale uz sme aj zostarli trocha zatial sme zdravucky.Freduska je ako vzdy male zive zlaticko a Huginko to je maly zlobrík,lebo za ním horí,uz mame za sebou 2 uteky nastastie sme ho nasli tak uz mame vonku s nim respekt.Hugo ma uz aj po kastrácii zvladol to velmi vyborne,pan aktivista.No ale teraz museli ist varovat Niki az boli prekvapujuce ich reakcie.Fredunka zacala behat u Niki a nasledovalo velke kvokanie asi sa tesila na prazdniny u tety ale Hugo uplny opak ten si aj do prenosky naliezol len aby som ho tam nenechala a ked som ho zobrala na ruky drzal sa ma nechtíkami ako kliest.Tak som zvedava ako pocuvaju, ci nerobia zle u tety Niki,tie moje babenka rozmaznane Laughing Laughing
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Utorok 31.Júl. 2012 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Stanka, Tvoje babenka rozmaznané nerobia zle. Pozri sama:
http://nikitka1.rajce.idnes.cz/Freduska_a_Hugo_na_prazdninach
Ale náramne sa nudia, hlavne Hugo. Predsa len u Vás behali celé dni po dome a tu majú vychajdu doobeda a večer. Akurát Hugísek robí poriadny randál so svojimi plyšovými macíkmi. S mackom v puse trasie hlavou. Asi toho plyšáka za chvíľu zabije Twisted Evil A tie kovové krúžky na zavesenie čo majú, tak s nimi pritom trieska o klietku. V nedeľu som mu ich zobrala z pelecha lebo som išla čistiť klietku a tak som plyšáčka vyložila na ňu a ten prďola normálne na mňa syčal Mad A vyliezol v kuchyni na okno lebo chcel ísť na dvor. Fero vyrovnával včera stenu na chodbyčke s klebrom a Hugísek mu to tam s pazúrkami vyrýpal. Moja, a dvakrát. Ale neboj, nie je v tom sám. Predtým mu to vyrýpal Speedy Smile
Včera večer, asi o desiatej som išla nakuknúť, čo robia tchory a Freduška vzorne hajala a Hugo oči ako trnky Shocked Neodolala som a tak som ho zobrala do obývačky, že ho budem škrabkať. No iste, pánečkovi sa chcelo snoriť. No a dnes večer vybehol na podkrovie. Zniesla som ho dole. Potom tam vybehol ešte asi dvakrát a tak som to vzdala Wink Otvoril si skrinku a vyramoval veci. Skrinka je povolená, robí to aj Ella. Freduška kadí do záchodíka ale jedno hovienko vždy nechá vedľa (to aby som nezabudla, že je tu Very Happy ) Idem spať, ptrebujem načerpať silu do boja s tchormi ZZzz...

Návrat hore
Stanislava
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 01.Aug. 2012 2:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem dakujem asi tisic krat,ze mozu byt u teba na prazdninach,velmi mi chybaju moje srdiecka malinke, cely den som cakala kedy sa ozvete a dockala som sa milo ma prekvapilo ze si mi poslala i foto az mi vypadla slzicka ked som ich videla.Ved Freduska je zlate dievcatko az na ten zachodik ,sama teraz vidis ze je to tak ako som ti rozpravala.Asi jej prekaza ze nema stale ciste wc tak potom mi to tiez supne vedla, asi je nadmerne cistotna.No a Huginko to sa ti zase potvrdilo ze to je neobvikly aktivista a ked sa mu nepaci alebo nema naladu tak ti to povie.S tym klebrom vie robit od malicka ked som ho pred rokom doniesla Jozefovy klebroval na teraske murik a huginko mu pomahal klebrovat tak sa tam motkali cely den,aj si pospal a potom pokracoval v klebrovani po Jozkovi opakoval.A ako sa dostal na okno,to je presne to cio som ti spominala bud lezi pri dverach alebo pri terase aby mohol ist von, on je na to dost inteligentny aby si vydobil co chce lebo sme mu od malinka davali co by chcel.Oni dvaja su tak rozdielny on je od mslicka rozmaznany a ona je vdacna za blahoyt.Dakujem za foto , vystiskaj ich a posielam im backo,dakujem.pa pa
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Streda 01.Aug. 2012 11:51    Predmet: Freduška a Huginko Odpovedať s citátom

To snad neni pravda Shocked vsetci Huginkovia su rovnaky. Nas Hugco robi to iste. Ma svojich macikov ktorych ma na svojom mieste a ked Jessienka ich premiestni uteka chmatne jedneho po druhom do papulky poriadno s nim zatrasie a ulozi na jeho spravne miesto.Ked sa to opakuje ze niesu na svojom mieste zasyci na Jessienku aj na mna a bude tu poriadok.Potom zaleze do skrine kam mozu a sleduje ci dodrziavame jeho nariadenie a tvari sa strasno unudene.Stanka neboj u Niki sa maju ako v bavlnke. Urcito na taku dovolenku budu z laskou spominat.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Streda 01.Aug. 2012 12:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Maria, dobre sa určite majú ale je mi ich veľmi ľúto, teda hlavne Huga, ktorému pobyt v klietke moc nevyhovuje. Už som si povedala, že nebudem už nikomu žiadne zvieratko varovať a to práve kôli tomu, že v podstate prežívajú stres, ak sú v inom prostredí a bez svojich páničkov. Ja som taká ťava blbá, včera volal brat, že potrebuje na tri dni postrážiť Havinu (psa) a čo som mu povedala?"Tak ju teda privez" Znova stres pre ňu ale aj pre naše psice.
Stanka + rodinka, užite si dovču. Bábenka sú v poriadku. Freďa je bombová, perfektne sa tu adaptovala. Pred hodinou sa nenormálne nabaštila mäsa až som sa čudovala. Hugo to znáša trochu horšie, chýba mu poriadny výbeh. A nechce ani uhorku, ani melón. Granulky a mäsko papá.

Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Ďalší
Strana 9 z 11

Prejdi na: