Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kikinka
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Cintorín
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Júl. 2012 22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Adinka, jednu radu ti napišem zo skusenosti.

Už som o moje dve zlatíčka prišla, takže viem čo prežívaš. Ale vidíš sama, že takto to dalej nejde. Nemožeš sa stápať žiaľom donekonečna, a sama si ubližuješ. Moja rada.

Ked umre fretočka - plač, smúť bude ti lepšie. Pekne si ju pochovaj, ak nie je možnosť, aspon symbolicky sviečka, pár spomienok. Všetky oblubene hračky, pelechy, miesta preč z očí. Zahodiť, vyprať a odložiť. Vytepovať všetko z čoho ich ty ( alebo ina fretka kt. smuti a kt. by ti oblubene miesto pripomenula) citiš. Fotky odstraň z očí. A ži malo by ti odlahnuť, že necitiš stres, starosti či im nie je zle, či netrpia, či necítia bolesť. Im je už dobre. Smrť predsa nie je zlá. Zlá je len choroba a samotné umieranie. A v prvom rade by nechceli aby si sa takto trápila.

Keď sa rany zahoja, otvor si fotky a spomínaj na tie krásne chvíle, možno slzičky vypadnu, to je normálne lebo spomienky budu silné, ale už to nebude trápenie.

Aby si vedela, takto sa spomienkam a trápeniam bránim ja. A pomáha to, fungujem v rámci normálne, už viem o ich smrti aj hovoriť. Pozriem si fotky, navštívim hrobček kde umiestnim kvietok a netrápim sa, lebo im je už dobre.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 31.Júl. 2012 7:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Adi, niekto sa so smrtou vyrovnava lahsie a niekto s tym bojuje dlhu dobu. Ja mam kolegynu a ta mala psa. Bol chory, absolvoval za svoj zivot dost operacii. Pretrpela si s nim svoje a ked zomrel, tak chodila v praci uplne duchom nepritomna. Niekto sa nad tym smial, lebo nechapal, ako niekto moze za zvieratkom takto smutit, niekto chapal. Ked uz sme sa na to jej trapenie nemohli dlhsie pozerat, tak sme jej zohnali dalsieho psa. Taku istu rasu. A presne v ten isty den, ked sme jej ho dali, tak jej psa kupila aj jej sestra. Teraz ma psov dvoch! Najprv odmietala a teraz pre nich zije tak ako pre toho prveho. Vie, ze uz bez zvieratka nebude moct byt. Je jasne, ze na tych, co tu boli s nimi nikdy nezabudneme, ved to ani nechceme, zadovazili sme si ich preto, aby sme mali zvieracich kamaratov. Je to jedno, ci je to myska, pes alebo fretka. Mozno by to chcelo dat dalsiemu maznacikovi domov a bola by si stastnejsia. A ked si sa rozhodla, ze zatial alebo uz mozno nikdy nebudes chciet mat zvieratko, tak treba vsetko pozahadzovat, nechat si len nejaku drobnost na pamiatku a spominat az vtedy, ked nebudes citit smutok, ale vdaku, ze si mohla svoj zivot aspon na chvilku spojit so svojim zvieracim kamaratom. Drzim palce, aby sa ti to cim skor podarilo!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vladimír
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.01.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Aug. 2012 18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Když umřel nedávno můj Sideček, tak jsem se cítil strašně mizerně. Naštěstí mě hodně pomohl nový malý freťáček, který zaplnil to prázdné místo ve mně. Snad se to taky poveede u vás. Hodně síly. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Witch
Člen SKCHF

Založený: 11.05.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Sep. 2012 18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem ako Ti je , tiez mi umreli po jednom dni po sebe, je to strasne a do teraz tomu neverim...drz sa
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
adina
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 13.03.2009

PríspevokZaslal: Štvrtok 15.Nov. 2012 0:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem vám všetkým za podporu Sad
Witch : keď sa ti to stalo ,nevedela som si to ani predstaviť ...nevedela som si predstaviť,že by som mohla prísť o jedného ,nie to ešte o dvoch tak kratúčko po sebe Crying or Very sad
Stále to nie je dobré a stále z toho nie som vonku ...
Trošinku pomáhajú babulky Kačka a Eliška ,ale ani tie nedokážu zahnať tú bolesť Sad Ešte stále si nedokážem prezerať fotky Kikinky a Ferdíka ,lebo ak sa náhodou na nejakú fotečku zahľadím ,hneď som jak slzavé údolie Sad ...je to ťažké Sad
Tiež tomu stále akosi nedokážem uveriť .. boli tak plní života ,kým ochoreli .... Crying or Very sad Zlatíčka moje úžasné ,tak strašne mi stále chýbajú ..aj teraz keď o nich píšem a myslím na ne ,tak už ani nevidím cez slzy na písmenká Crying or Very sad
Fakt ma nikdy nenapadlo ,že to bude tak ťažké prekonať to ...
Vraj je to už dosť dlho na to ,aby som to stále takto vnímala ,ale zrejme sa s takými vecami každý vyrovnáva inak Sad
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Cintorín Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: