Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Veterina RUŽINOV BA
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Veterinári
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
maYky
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 22.08.2012

PríspevokZaslal: Streda 05.Sep. 2012 15:48    Predmet: Veterina RUŽINOV BA Odpovedať s citátom

Má niekto z BA Ružinov skúsenosť s touto veterinou?

http://veterinaruzinov.sk/veterinar

Očkujú vakcínou značky NOBIVAC, vraj je schválená aj pre fretky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 05.Sep. 2012 19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Hádam sem napíse aj Romanius, kt. na tuto veterinu s fretkami chodí.

Ja osobné skúsenosti nemám ale čo som od neho počula. P. veterinár má dobrý prístup a však strašne drahý. Ceny má drahšie ako klinika v centre mesta. Prídete na očkovanie, pýta sa Vás či fretka kaká a ciká či dobre papá a zaučtuje si 5€ za manipulaciu či vyšetrenie + samozrejme vakcína + samotné pichnutie injekcii Rolling Eyes čo mi príde až priveľmi chamtivé.

Pacienti sa u neho musia objednávať a na každú jednu hodinu si objedná len jedného pacienta, takže samozrejme si to dá aj zaplatiť. Ale čo sa odbornosti týka, veterinárny základ o fretkách + ich potreby má naštudované dobre. O vybavení prehľad nemám.

Nobivac, Eurican, Biocan je pre fretky ok,trvaj však len na očkovaní základu. Buď sa označuje puppy, alebo len DHP ( len čistá psinka, fretka ostatné prímesy pre psy nepotrebuje)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
maYky
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 05.Sep. 2012 19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za reakciu, pisal som vetovi ohladom ceny za ockovanie
..toť jeho odpoved:

"Vakcinácia fretky voči psinke (a parvoviróze) stojí 21,80€.
Vakcinácia voči besnote stojí 15,90€.

Používame bezpečné vakcíny schválené pre fretky značky Nobivac, súčasťou vakcinácie je bezplatné vyšetrenie trusu voči parazitom"

Tuto veterinu mam blizko domu preto ma zaujimal postreh, este raz dakujem Wink
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 05.Sep. 2012 19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom bývame blízko seba Wink šup šup zaočkovať a teším sa na stretká Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
maYky
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 05.Sep. 2012 19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď proti psinke pravdepodobne očkovať nebudem, toť moje rozhodnutie. Mala bude mat 8 tyzdnov. Jedine proti besnote ju dam zaockovat aj to len preto ze je to zo zakona povinne.
Poznam ludi co fretky neockuju a chodia s nimi von a su zdrave, plne zivota a hlavne bez nadorov, ochoreni srdca, obliciek, nikdy neboli chore...

Zastavam nazor ze ockovanie viac skodi nez prospieva.

Snad ma teraz neukamenujete.
Návrat hore
Romanius
Člen SKCHF

Založený: 28.09.2010

PríspevokZaslal: Streda 05.Sep. 2012 21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ako píše Heňa, prístup výborný, prehlad pán doktor má, len to trošku preháňa s cenou. To objednávanie ale zas hodnotím ako plus, pretože nečakám. Prídem a idem dnu, aj keby niekto čakal hodinu predo mnou. A nie je za to príplatok, ono je to už v cene Smile
Nobivac aspoň moji dvaja chlpáči zvládli bez problémov, hoci jeden z nich mal pred tým tuším nejakú reakciu na inú očkovaciu látku.
A práve by som možno zvolil opačný prístup - psinka sa v našej oblasti nachádza, besnota už zopár rokov nie. A psinka je moc škaredá čo sa týka priebehu ...

A mayky, ozaj by sme sa mohli niekedy stretnuť pri vychádzke, aspoň sa naše freťule spoznajú, pohrajú, vypušia, pobijú Very Happy
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Sep. 2012 7:45    Predmet: Odpovedať s citátom

maYky, nikto ta kamenovat nebude. Je to tvoja fretka a tvoje rozhodnutie ako s nou nalozis. Teda pokial sa to tyrania netyka, ale toto urcite nie je tvoj problem. Problem je ten, ze proti besnote sa ockovat zo zakona musi a proti psinke nie. Besnotu moze zviera dostat len za predpokladu, ze sa stretne s besnym zvieratom, co je nizka pravdepodobnost. Ale psinku mozes doniest domov na topankach, aj ked s nou nikam von nechodis a fretka ju moze dostat. Samozrejme nakazenie fretky psinkou je na 100% smrtelne. A fretka pri tom umiera v ukrutnych bolestiach. Na psinku staci ockovat kazde 3 roky, takze tolko tych ockovani za zivot nema. Preto by som zvazila na tvojom mieste, ci to predsa len neabsolvovat. Wink
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Sep. 2012 9:32    Predmet: Odpovedať s citátom

cami, neviem ci si to nemylis, ale besnota sa ockuje raz za dva-tri roky - zalezi od vyrobcu vakciny, psinka sa ockuje kazdy rok.

jedna poznamka - psinka tu naozaj bola,je a bude a len doslednym ockovanim sa podarilo dosiahnut, ze populacia psov je bez psinky. Je to nieco podobne, ako ked prestali ockovat proti TBC, ved bavil uz neexistuje a ajhla, po par rokoch sa v neockovanej populacii opat TBC objavila v plnej sile. Takze virus psinky je tu, len populacia je v imunite. Netreba si zamienat priciny a dosledky. Ale ockovanie je na tebe, ty si majitel, ja tiez starsie fretky ako 5 rokov na psinku neockujem. Mladsie ano, mam doma psa, takze prevencia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Sep. 2012 17:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hups, ak som sa pomylila a prehodila to, tak sa ospravedlnujem! Embarassed

V kazdom pripade by som malu fretku s ktorou chcem chodit von, dala urcite zaockovat proti psinke.
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 07.Sep. 2012 14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Cami,moc si sa nemylila...Lebo hoci sa psinka ockuje kazdy rok,vraj je to v podstate zbytocn.Lebo ked ma fretka to uplne prve zakladne ockovanie,tak vraj sa imunita drzi 2-3 roky.To som sa uz vypytovala viacerych doktorov....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Veterinári Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: