Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mia a Teo
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Weja
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.12.2012

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 16:29    Predmet: Mia a Teo Odpovedať s citátom

Mia a Teo sú nové prírastky do našej rodiny. Sú u nás ešte len 4 dni, ale už sa stihli predviesť, aké sú to čísla. Dostala som ich ako darček takže bohužial neviem ako presne sú staré. Nie sú to už úplné miminká, ale sú mladí. Odhadujem tak do pol roka majú určite.

Takže MIA je krásna slečna farby champagne. Také malé zlatíčko Smile . Ešte stále si nájde niečo na skúmanie v našom dome, takže na rukách dlho nevydrží, ale občas sa rada zastaví pomaznať, vyhladkať a potom ide ďalej pátrať po nových skrýšach a zákutiach, kam by mohla vliezť a schovať sa pred Teom Razz .
No TEO to je úplne iná káva. Je to albín a toto na pohlad milé malé ľadové medvieďa si už získalo nové prezývky v podobe malý Hajzlík či Diabol Twisted Evil . Ten by len hrýzol, hrýzol a hrýzol. Niekedy ma prekvapí a nechá sa pohladkať, ale stáva sa to veľmi zriedkavo. Už mám od neho nejaké tie bolestivé a krvácajúce zranenia Sad . Miu sa stále snaží obšťastniť, ale ona o to nestojí, tak je z toho asi nervózny Razz . Okrem toho je pomaly vo veku keď prichádza puberta a ešte je aj u nás nový, takže asi najhoršie kombinácie. Ja len dúfam, že sa to zmení a bude z neho veľký maznák. Takže keď sme pri tom, ak niekto viete poradiť ako naňho, tak rada si vypočujem/prečítam vaše tipy Wink . Dávnejšie som chovala fretky, tiež samičku Katku a samčeka Doda a nemala som takýto problém, tak si neviem dať rady. Týmto im aj posielam božtek na ich smradľavé ňufáčiky do fretčieho nebíčka. [/b]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, vítame ťa na našom fóre Smile

No nejake rady ako na diablika : skús si riasne preštudovať poradnu a tipy a triky, možno niečo nájdeš. Ale na pubertiaka je tažko niečo napasovať. U mna vždy zabralo, musí vedieť, že sa ho nebojíš, a po kusnutí ho potrestať. Platí to u všetkých zvierat, že ti musia byť podradené. Takže za kusanie trestať. Treba ale odlíšiť kusanie zo strachu, z lásky (kedže na neho ide asi ruja) a z dominancie. Tú lasku obmedzí kastrácia, strach a dominancia sa musí vyriešiť prístupom.

Ako medzi sebou vychádzaju oni dvaja? Sú spolu? Bijú sa?

A ešte som zabudla, že základ je vždy plné bruško Smile Získavať si ich pamlskami, pastickou, pocas jedenia hladiť.Kŕmit napr. maskom z ruky a pod.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za privítanie Smile .
Čítam o tom už celý deň, ale ako vidím, tak ten istý trest na jedného tchoríka zaberá a na ďalšieho nie a tak je to s každým. Takže od zajtra idem skúšať a dúfať, že niečo pomôže. No neviem čo je dôvod jeho kusania, ale nemyslím si, že strach, pretože behá za mnou, sám príde, dokonca ked som minule čupela, tak mi vyskočil na kolená, no ked som sa pomaličky k nemu približovala rukou a chcela ho pohladkať, tak kusol do krvi ale neodišiel. Ked papá, tak ho vždy hladkám, vtedy mu je jedno, nevšíma si ma. Krmievam ho z ruky a vtedy si jedlo berie nedôverčivo ale zoberie si a nič mi neurobí. Hravé kusanie to tiež nie je si myslím, lebo hryzie aj keď je kludný a strašne silno, do krvi.

Najprv boli spolu, ale on ju stále chmatol za krk a skákal po nej, no ona nechcela, tak plakala, vrešťala alebo ho zbila Twisted Evil a ja tiež nechcem miminká, takže sú oddelene ale ked behajú tak naraz sa púšťajú a stále sa snaží s ňou páriť a stále neúspešne, tak vtedy sú bitky ale inak nemajú problém jeden s druhým. Keď čertisko práve nemá chuť, tak dokážu spolu milo spinkať a vychádzať.
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Plné bruško naozaj pomáha,je to základ.Ja mám teraz doma tiež jedného nespratného zbojníka,niekedy si myslím,že to robí už len zo zvyku,ale hryzne si.Nedočiahne mi na ruku ak ho schmatnem vzadu za krk,vyložím na ruku a hladkám,normálne sa mu to zapáčilo.A v zápale hry,keď vidím,že chce hryznúť mu podstrčím plyšák.Dávaj si pozor na ruky a nedaj mu príležitosť k hryzeniu...
Daj im však ešte čas,aby si zvykli...obaja sú spolu odmalička?Pomohla by kastrácia,ale nevieš aký je starý a navyše si aj tak musíš získať jeho dôveru.
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak hladovať určite nehladujú Smile.
No ja ked ho chytím vzadu a dám si ho na ruku tak hryzie do tej ruky, na ktorú som ho položila.
Nie sú spolu odmalička, každý je od inakadiaľ.
A kastráciu mám v pláne, ale až ked bude starší, ešte na ňom vidno, že je dieťatko, aj ked presný vek neviem.
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve sme s Teom mali zas boj Evil or Very Mad . Vliezol do skrinky ked som z tadial niečo brala a nie a nie von... Ked tam liezol, ledva zodvihol tú velkú riťku ale ked som ho chcela chytiť tak bol obratný a rýchly až-až. Hned vyceril zuby a nedal sa chytiť. Konečne som ho vyhnala a teraz sa spokojne kŕmi. Šlak ma trafí z neho. Okrem toho si všetko značkuje, takže ruja je nepochybne tu. O chvílu sa tu nebude dať dýchať. Samozrejme pomsta za to, že z neho chcem mať poslušného chlapca sa tiež dostavila v podobe bobíka v kúte izby a okolo naciké. Radosť toto Rolling Eyes
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Stiahni si rukáv až celkom na prsty,aby ti nevidel holú kožu,aspoň ja to tak robím a ak ak hryzne,cez látku to tak nebolí,len mu neukáž,že sa ho bojíš,lebo to vycíti a bude to horšie,fretky sú strašne vybabrané.

Ak nie sú spolu odmalička,tak ich nenúť,ako si napísala,púšťaj ich spolu po trochu,aby si na seba zvykli.Samičky sú dobré herečky,vreštia aj vtedy,keď sa nič nedeje.Naša malá provokatérka vždy do niektorého vyrýva a keď ju naháňa jačí ako keby ju drali z kože...na druhej strane,pustila k sebe fretku skoro po pol roku,nezniesla ani samičku ani samčeka a odkedy máme doma Gabriela je z neho celá paf Smile Fretky sú ako ľudia,musia si padnúť do oka Smile

Do kúta,kde ti spravil mláčku daj záchodík,obvykle na to isté miesto,ktoré sa im páči fretky chodia pravidelne.
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj to som skúšala a väčšinou vtedy hladá ruku pod tým rukávom Very Happy . V tom momente to síce pomôže, ale chcem aby zniesol moju ruku, nie moje oblečenie. Teraz som ho kŕmila z ruky s tým, že som volala jeho meno a potom dostal maškrtu, tak 2 in 1. Chcem ho naučiť poslúchať a zároveň zvykať si na ruku, no o 5 minút keď som ho len tak bez jedla chcela vziať k sebe, zas chcel hrýzť. No neostáva mi asi inšie, len skúšať a byť trpezlivá Rolling Eyes .

Ale ona ho berie v pohode, nevyrýva, neútočí naňho. Ani on neútočí, len ju chce obšťastniť a ona len vtedy sa bráni. Hovorím, všetko je v poriadku, dokým na ňu nezačne skákať s tým zámerom.

Tak to máš pekne prefíkanú tchoricu Razz

A čo sa týka mláčky a bobíka... Tak tie robí do záchodika, do druhého kúta v klietke, aj v treťom som už našla, do izby. Mia v klietke chodí zatial na jedno miesto, ale po byte sa už tiež podarilo nie len na jednom. To by museli byt namiesto podlahy všade záchodiky po dome Confused
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 28.Dec. 2012 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Weja, chce to len trpezlivosť, ono to určite pôjde. Obaja sú mladučký a postupne si na seba zvyknú. Naše frete sa poznajú celý život (mama a jej dve už dospelé deti, každé z iného vrhu) a stále majú chvíľky, keď na seba syčia, jednému sa nepáči to inému ono ale nakoniec sa to vždy urovná a spokojne zaspia všetci v jednom pelechu. Čo sa týka kadenia po dome, tak tiež sa vykadia kde sa im zachce. V klietke sú relatívne čistotné. Držte sa a hlavne pevné nervy pri rujnom Teovi.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Sobota 29.Dec. 2012 18:42    Predmet: Toto sme my :) Odpovedať s citátom

Tak aby ste vedeli ako vyzeráme, tu je
Mia http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/734893_2656213139993_1640652044_n.jpg
A ospalý Teuško http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/545501_2656214500027_1412763287_n.jpg

Inak s Miou všetko po starom... Stále slušná slečna z nej. A Teo mal včera dobrý večer. Kŕmil sa z mojej ruky pričom mi dovolil celý čas ho hladkať. Potom sa uložil spať a keď už bol poriadne rozospatý zobrala som si ho na kolená a tam mi chvílu driemkal a ja som ho hladkala a žiadny pokus o hryzenie. Takže som spokojná. Potom sa vypýtal naspäť do klietky a uložil sa na veľmi nezvyčajné miesto. Do záchodika! Pár krát som ho z tadial vyhnala ale napokon sa tam zas vrátil a spal tam do rána. Neviem čo ho to napadlo, dúfam, že si na to nemieni zvyknúť. Prikladám fotku krkolomnej polohy v jeho včerajšej "posteli", aj ako Mia zaspala sestre na kolenách Smile
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/155890_2656220100167_1772484143_n.jpg http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/409392_2656219380149_1781606668_n.jpg
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: