Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mia a Teo
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Sobota 29.Dec. 2012 23:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Obaja sú veľmi zlatý Smile A Miina spacia poloha ma teda dostala Laughing

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Weja
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.12.2012

PríspevokZaslal: Nedeľa 30.Dec. 2012 1:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To bola jej jediná taká podivná Very Happy . Inak je v tom expert Teo Smile . Ten ešte asi normálne nespal ani raz. Ale dnes spinká krásne tam kde má, dúfam, že mu to vydrží do rána aj po iné dni a že záchod nechá záchodom Smile . Teraz budú 3 dni bezomňa, tak som zvedavá, či nebudú urazení, že som ich opustila keď sa vrátim Razz .
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 01.Jan. 2013 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár dní odlúčenia dopadlo dobre... Ale tchoríkov zaujímala ovela viac batožina, ktorú som doniesla a kutranie sa v nej ako moja maličkosť Very Happy. Ale potom som si zaslúžila aj ja chvílu ich pozornosti Smile .

Mia má novú mániu - kradnúť šlapky a hrýzť do nôh v ponožkách.
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 02.Jan. 2013 20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Už si nemáme čo obuť keď nám je zima doma Very Happy . Mia je prefíkaná a kradne šlapky a papuče len keď sa nepozeráme a je dosť velký problém ich nájsť Very Happy . Teo je malý kazisvet! Uplne si zničil záchod v klietke. Bol z umelej hmoty a zlomil ho. Aby nebolo málo, tak v skorých ranných hodinách sa s ním začal hrať, prekacovať ho, hrýzť do ňho, hrkotať s ním. Inak som ich dnes skoro celý deň nevidela. Okrem Teovho hlučného ranného šantenia spali od večera až do 15:00, potom si chvílku pobehali a niekde obaja zaliezli spať. Teo tu teraz šmejdi, ale nemá o mňa záujem, Mia ešte spinká nevedno kde. Dúfam, že si tento lenivý deň nebudú chcieť vynahrádzať v noci Confused
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Sobota 05.Jan. 2013 13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už viem, prečo Mia kradne šlapky a len jeden druh šlapiek - penové! Ona skrátka miluje penu Very Happy . Nedávno mi prišiel balík poštou. Bol to parfém a v krabici s ním bola pena aby sa nepoškodil pri prevoze. No ked ju tá malá potvora zbadala, nikomu sa už nepodarilo k pene ani priblížiť, stále s ňou pred nami utekala. Našli sme jej ešte jednu, no a ona k živote nič viac nepotrebuje momentálne, len jej peny Very Happy.

Teo má zas nenormálne v oblube guľaté predmety Smile. Nikdy neporhdne hrou s loptičkou. Naháňa ju, potom ju dolapí a trošku poničí svojimi ostrými zúbkami Smile.

Inak, neviem čo má znamenať nový spôsob Teovho kusania do mojich prstov. Najprv mi vyoblizuje celú ruku a potom chmatne ale tak silno, že mi až slzy vybehnú. To sa stalo dnes už 2krát. Myslíte, že je to nejaká taktika aby som mu rukou neuhla a sama mu ju pripravila na "útok"? Evil or Very Mad
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 06.Jan. 2013 12:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj a vitaj v našej rodine.

Cool

Prečítala som si celý tvoj denník a tak milo si ma pobavila. Tvoja fretka má rovnaké meno ako tá moja, ktorá ale už nežije. Lenže naša Miuška bola čert, asi ako tvoj Teo, zhodou náhod, aj Mia bola albínka. Takže skúsensoti s nesktotnou fretčou Angelikou Twisted Evil máme skutočne bohaté. Niečo o tom určite nájdeš v mojom dennéku, ale ten už je dosť obsiahly, ehm...

No, skúsim to nejako zhrnúť, ak ti to nebude vadiť. Pozerala som fotky, sú nádherné, fretky fakt rozkošné, súhlasím s tým, že podľa vzrastu vyzerajú na pubertiakov. No neviem, čo sa ruje týka, naozaj to brt len ako postreh, určite môže byť, len podľa tej rozvalenej fotky v záchode sa mi videlo, že guľky má na ruju ešte malé, tak neviem. Skôr by som to jeho "rujné" správanie pripísala fáze obdobia, ktorému som ja doma vravela - predrujné. Ide v podstate o to, že aj mne prišli chalani, akoby už v ruji boli a neboli. Alebo boli, ale nie úplne. Ale keď prišla tá pravá ruja, tak som to vedela... No, ale môžem sa mýliť. To ale teraz nie ej celkom podstatné.
K hryzeniu. VYzerá dosť bojovo, teo mi strašne pripomína našu Miu, tá bola uhryzená asi do konca svojho života, ale po určitom čase sa tá agresia zmierňovala. Zvykla si na nás, hrýzla len občas a už nie tak silno. Ale napriek tomu, že som zvládla aj odchov malých, pri ktorých som sa naučila asi najviac, stále som ju hladkala holou rukou po chrbátiku, ale ruka, na ktorej ležala bola schovaná v rukáve a uzavretá päsťou. neriskovala som... Embarassed

Jej syn Samko, albín, ktorého stále máme doma, je povahou medzi Bruceom (maznákom) a Miou (killerkou). No v puberte vystkoval rožky ako diablik a hryzenie som úspešne odstránila takým zaujímavým ťahom. Chytila som mu papuľku (alebo celú hlavu, neviem to popísať) akoby do zveráka z ruky a jemu sa to strašne nepáčilo a vtedy nevedel hrýzť. Vždy, keď sa snažil hrýzť som na neho použila ten chvat a prestalo to. On to doteraz z duše neznáša. Ale je taký, že mu nedôverujem na 100%.Je z neho maznák možno väčší ako jeho tato, nechá sa hladkať, aj nás poumýva, všetko, ale akonáhle začne tak nejak zvláštne jedno miesto oblizovať, je to pre nás signál, že si pripravuje pokožku na uhryznutie, potvorka. Takže sme pri ňom na pozore, ale hryzenie z jeho strany je už tak maximálne z času na čas a aj to len aby sa nepovedalo, že nie ej fretka.
Tak držím palce, s tým zverákom som na to vlastne prišla pri malých, keď začali vystrkovať zúbky a akosi to platilo u každej. No neviem.

Miuška zlodejka. hehe, aj naša kradla topánky... Inak, moje fretky hlavne Bruce, je vysadený na gumu - presnejšie na gél. Gélové podložky pod myš, trocha gélu na odľahčenie päty vo vložke do topánky - toto všetko on okamžite vyňuchá a hrozné.
Má jednu takú hračku, ktorú stráži ako oko v hlave a vždy sa ju snaží pred nami skryť a vždy na nejaké iné miesto. No prča z neo. AK sa nedá, tak jednoducho do igelitky a bude ju strážiť celý deň. A aj ked zaspí a čokoľvek kdesi zašuští podobne ako igelitka, už kontroluje... Chúďa, vtedy sa asi poriadne nevyspí. Twisted Evil
Prajem ti s fretulkami len veľa veľa radosti, trpezlivosti a nech teo rýchlo prestane hrýzť.
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Nedeľa 06.Jan. 2013 13:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Weja, tvoj Teo zacina ist do puberty a za chvilu aj do ruje, tak zacina byt hryzavejsi. Len trpezlivost a hlavne doslednost, ked zistis co nanho plati. Co sa Miusky tyka, tak bacha na penove veci. Sleduj, ci nechyba kustik z tej peny, lebo lahko sa z nej odhryzne a moze to zjest a ucpat crievko. Uz par fretuliek na to doplatilo operaciou prinajlepsom. Wink
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 16.Jan. 2013 23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Cami, ďakujem pekne za upozornenie. Všetky peny pôjdu do koša radšej a Mia nech si hladá iné hračky Razz. Inak robíme pokroky Smile. Teo sa dá chytiť a zobrať na ruky a mne pritom ostane všetkých 10 prstov Smile . Chvílku sa nehá hladkať a vôbec sa nepokúša hrýzť. A dosiahla som to tak, že ked uhryzol alebo sa pokúšal, tak som mu len jedným prstom capla po ňufáčiku, ale nie silno. Tak aby ho to nebolelo, ale aby vedel, že to nie je žiadne pohladenie a nepáčilo sa mu to, vždy sa radšej urazil akoby mal zahryznúť Razz takže teraz ked aj nemá náladu a pokúša sa zas hrýzť, tak stačí oproti nemu vztýčiť prst a rozmyslí si to Smile. Teraz pre zmenu Mia dáva svoj nesúhlas najavo slabým hryznutím ale naozaj len veľmi slabým a bezbolestným. Iba upozorní, že teraz sa nechcem hladkať alebo byť na rukách a je to ok Smile. Sú z nich ozajstné zlatíčka. Dúfam, že to nezarieknem Smile
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 17.Jan. 2013 8:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Weja, uz vidim ako za rok budes pisat len o tom,ako je z Tea velky maznak a Miuska mala blska. Aj u nas to tak bol, ze Jimmko hryzol. A to som ho mala socializovaneho od skusenej chovatelky. Proste musel skusat, co mu dovolime. Skus prst pouzivat aj na Miu, lebo su to potvory a rady prerastu cez hlavu. Laughing
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 24.Jan. 2013 23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No, neviem čo bude za rok, ale teraz to písať nebudem... Tea som mala dnes brať k zverolekárovi, lebo sa mi zdal byť nejaký malátny, tak reku že radšej zbytočne akoby sa malo niečo stať. A on mi to oplatil túto starostlivosť a strach o ňho asi takto.. Išla som ho okúpať ráno, nech je čistý a "voňavý" u pána doktora... Nepáčilo sa mu to (ako každé kúpanie) ale s tým ako mi to dať najavo to naozaj prehnal! Zahryzol mi do gelového nechtu, rozhrýzol ho a stiahol aj s mojim. Takže tam mám len mäso... Nedala som sa odradiť, natiahla som asi troje rukavice na ruky a chcela som pokračovať, ale aj cez rukavice (dosť hrubé) mi venoval do dalšieho prsta poriadny kusanec. Tento raz našťastie len zahryzol a nepotiahol, lebo keby áno, vytrhne mi z prsta kus mäsa. Nehala som ho v sprche ukludniť sa, vydezinfikovala som si to a nemienila som dalej riešiť seba, iba to, ako ho dokúpem a že pôjdeme na tú veterinu. Ale moja zlatá starká, priatel a jeho mamina trvali na tom, že by som mala ísť ja k doktorovi, aby som nemala otravu krvi, tetanus a neviem čo všeličo a nedali sa odhovoriť, tak som im urobila po vôli. Sestrička ma zaočkovala a Teo sa na vyšetrenie nedostal, lebo som som mala ako príkaz - postarať sa najprv o seba... Musím sa priznať, že mám naozaj strach Tea sa čo i len dotknúť po tejto skúsenosti. Bol to malý lapaj hryzavý od začiatku, ale dnes to nebolo žiadne kusanie z huncútva, bola to čistá agresia z jeho strany a normálne sa bojím, že mu takto prepne hocikedy ked sa mu niečo nebude páčiť. Neviem čo mám robiť Sad
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 2 z 4

Prejdi na: