Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mia a Teo
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 25.Jan. 2013 8:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Weja, fretiak v puberte a mozno uz aj v ruji vie byt naozaj velke cislo. Toto obdobie je velka skuska pre majitelov a vela fretiek pre taketo vyvadzanie skonci v utulku alebo v horsom pripade na ulici. Je to obdobie, ktore treba preklenut. Fretak je ovplyvneny hormonmi a vpodstate za to ani nemoze. Treba ho vyblaznit, vybehat a vyhybat sa aktivitam, ktore sa mu nepacia. Kupanie fretky nemaju vobec radi, az na niektore vynimky, tak sa necuduj, ze sa branil doslova zubami, nechtami. Ja fretky kupem cca dva-tri krat do roka a nesmrdia. Samozrejme rujny samec mi smrdel aj po kupani, ale s tym sa treba zmierit. Kym sme nedali Jimmka kastrovat, tak sme smrdeli vsetci a vsetko. A dokusani sme tiez boli vsetci a odniesla si to aj sedacka. Je to obdobie, na ktore sa treba obrnit trpezlivostou. Potrva to cca dva az tri mesiace. V tomto obdobi nebude vzdy taky hryzavy a samozrejme ho vychovne musis usmernovat, ale ber to tak, ze kazdy fretkar si tym musi prejst. Hlavne u samcov, lebo maju stisk zubov silnejsi nez samicky. Ale ked toto obdobie zvladnete, potom ver tomu, ze to bude mazel. Len mu nesmies dat najavo, ze sa ho bojis. Verim, ze sa ti to zda nekonecne daleko a ze sa to nikdy neskonci, ale Teo je len pochabi pubis.
A urcite ho nekup v den ked pojdes na veterinu. Predsa je vonku zima a mohol by ochoriet. Neboj, veterinari su na pachy zvierat zvyknuti! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 25.Jan. 2013 11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Weja, freťák Ti asi ide do ruje alebo už je. Speedy, keď ešte nebol kastrovaný sem tam takto zvykol surovo pohrýzť. Inak on bol vždy maznák a dosť kľudný, nechal so sebou pekne manipulovať. Len keď bol v ruji, tak mu sem tam preplo. Neskutočne ma pohrýzol na vychádzke. Pekne sme si išli, on mii chcel ísť hore na ruky a ako som sa k nemu zohla, že ho teda vezmem tak hňap. Zavesil si mi nad palec a nechcel pustiť, pritom syčal ako v amoku. Po chvíľke sa mi podarilo otvoriť mu pusu a vyslobodiť si ruku. V tom momente mi vyskočil nad koleno a zavesil sa mi tam. Normálne som nechápala. Celou cestou domov mi z ruky kvapkala krv a doma nechápali, že mi to urobil freťák. Tie kusance sa väčšinou stali keď sme venčili vonku, takže asi keď bol rozrušený.
Po kastrácii by to malo pominúť.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.12.2012

PríspevokZaslal: Pondelok 04.Feb. 2013 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kúpala som ho skoro ráno a objednaní na veterinu sme boli až poobede. Okrem toho, on je taký blbučký... Bývajú oddelene a klietky im čistím vždy naraz. Minimálne 2x denne a ak mám čas, tak proste vždy ked zbadám, že vykonali potrebu. Mia to urobí pekne do jedného rohu a kým nejde vykonať potrebu, tak sa v tých priestoroch nezdržiava. No on teliatko stačí, že tam má bobek či moč nejaký čas a už je od toho špinavý. Neviem či sa v tom vála alebo čo stvára ale nemôžem ho potom pustiť ani behať, ani chytať a nechcela som ho tak brať ani k veterinárovi. Klietky im udržiavam čisté, ale zase nemôžem prebdieť celú noc a nechodiť z domu preč aby Teo nemal možnosť byť s tým "pokladom" zatvorený ani minútu. A keď sme pri tej kastrácii, tak v akom veku je najlepšie nechať ich kastrovať?
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 05.Feb. 2013 8:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Kastracia je vhodna u fretiek v obdobi dospelosti po prvej ruji. Fretka sa povazuje za dospelu po prvom roku zivota.
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 05.Feb. 2013 18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to si ešte počkám Sad ...
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 29.Máj. 2013 16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, píšem po dlhšej dobe a napriek tomu nemám žiadne dobré správy. Teo je stále taký istý... Ani chytiť! A keď, tak ruky samá krvavá rana. Už si s ním naozaj neviem dať rady. Pol roka je u nás a žiadne známky ochočenia. Správa sa, jak keby som ho práve chytila niekde v džungli. Okrem toho, nie je rpoblem len s chytaním ale aj s nohami na zemi. Ked je pustený z klietky von, jednoducho neprichádza do úvahy mať nohy na zemi, lebo to je potom zaručené doráňanie aj nôh, nie len rúk. Nech som sa snažila akokoľvek, neviem si oblúbiť zvieratko, z ktorého nemám nič viac len čudujúce sa pohlady ludí, že načo mi je "miláčik", ktorého sa celá rodina bojí. A ak chcete povedať, že fretky vycítia strach a nemali by sme ho dať najavo. Tak oco sa ho nebojí vôbec a nijako to nepomáha. Ani jeho nemá problem dohrýzť bez príčiny. Je to pre mňa nerieštielná situácia. Ešte stále som nepomyslela nato, že by som ho dala preč, ale vlasnte anai by som nemohla.Kto by ho takého chcel.... Čo sa týka Mii, tá je uplne bez problemov Smile
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Streda 29.Máj. 2013 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pol roka je ideálny čas na ochočenie,píšem to z vlastnej skúsenosti..nikoho nekritizujem,ani neodsudzujem,je to naozaj o tom prístupe k fretke.Jeho hryzenie má určite príčinu..Zo svojich mám štyroch takýchto hryzavcov,ktorých nikto nechcel,posledného vyhodeného albína,nedal sa vziať do ruky bez toho,aby netiekla krv,nevravím,že si neštipne,ale to len aby sa nepovedalo a pusinkuje ako o dušu.A ďalší,ktorý predchádzajúcim majiteľom prehryzol ruku skr-naskr a nevzali by ho do ruky je moja srdcovka,dokonca chodí na prechádzky bez vodítka.Nepokúšala si si ho získať aspoň nejakou pastou,alebo sušeným mäskom?Ťažko sa takto radí,každá fretka je iná a vyžaduje iný prístup...
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 30.Máj. 2013 16:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Naša Kira, teraz už 8 ročná, odmalička hrýzla. Kúpila som ju ako 4 mesačnú, nesocializovanú, kúsavú a vyhladovanú nerváčku. Prvých pár týždňov sme ju brali na ruky v lyž. rukaviciach. Potom rukavice museli preč a len sme ju hladkali a chytali. Pekne sa skľudnila ale jedna vec jej zostala a to, že stále hrýzla surovo nohy. Vliezla aj pod nohavice len aby si mohla kusnuť. Vekom to odišlo. Najdôležitejšie obdobie pre freťulku je ešte keď je pri maminke u chovateľa. A potom u nového pánička. Všetko čo freťátko vyskúša, čo sa naučí, to všetko mu zostane do ďalšieho života.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Weja
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Jún. 2013 11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte že tu ste. Vždy ked to chcem už vzdať s tým diablom, tak sa tu posťažujem, popýtam na rady a vy my vždy dáte nádej. Ďakujem. Držte palce.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Jún. 2013 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Stale neuvazujes o Teovej kastracii? Mozno by sa skludnil. Verim, ze raz bude z neho mazel, len to chce trpezlivost.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: