Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Betadine masť
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ELis
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 17.09.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 12:44    Predmet: Betadine masť Odpovedať s citátom

Niekde som čítala,že na malé a zle hojace sa rany u fretky sa dá použiť Betadine masť.Mám freťáka 3 dni po kastrácii a dosť zle sa mu to hojí.Chodím s ním k veterinárke,má lieky a aj injekcie dostával.Teploty už nemá a dá si to konečne ošetriť repíkovým čajom.Rada by som mu pomohla a dala mu na to aj nejakú hojivú masť.Je Batadine vhodná na zapálenú,opuchnutú ranu po kastrování?

http://www.lekynainternetu.cz/p/betadine-mast-20-g/

Foto:
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=4485
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Betadine som používala pre freťáka aj ja,nie masť,ale roztok,ale aj to iba preto,že si vytiahol steh.Podľa obrázka pozerám..si si istá,že je kastrovaný,alebo iba taký napuchnutý?Koľko vetov toľko spôsobov,ale moja vetka samčeka oholí kým sa pustí do kastrácie..Berie ešte ATB?Daj mu aj pastu multivitamínovú alebo calopet,aby mal teraz dostatok vitamínov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ELis
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kastrovaný je určite,má to tak opuchnuté.ATB má ešte na 5 dní.Vetka nám už kastrovala 5 kocúrov a toto je 3 fretka a vždy to bolo v pohode.Na druhý deň behali ako by ani neboli operovaný.Aj mačku nám sterilizovala.Chodíme tam už 12 rokov a je ochotná nám kedykolvek pomoct.V nedelu ráno sme jej volali,že má teplotu a okamžite prišla do ordinačky a ochotne ho ošetrila.Sama je z toho nešťastná,že sa to zapálilo.Multivitamínovú pastu dostáva,dávam mu do nej lieky,tak to bez protestov zje.Nechcem mu tou masťou zbytočne učkodiť,tak sa pýtam na vaše skúsenosti,či iné rady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
aďa
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

To je ten samček z Čiech,však?Nebol ešte v ruji,že to má tak napuchnuté?
Betadine roztok mu neuškodí,naposledy som dávala kastrovať dospelého samca v ruji a vetka mi radila ak by to bolo veľmi napuchnuté,aby som prikladala niečo studené zabalené v uteráku,aby to lepšie odpuchlo,ale nepotreboval to,pekne mu to odpúchalo,ale ak chceš za pokus to stojí..
Neviem,či ti to pomôže,ale mojim kastrovaným dáva vetka obvykle noroclav.
Návrat hore
ELis
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Noroclav užíva(2xdenen 1/4),od včera má pridaný Entizol(2xdenne 1/8 ).A dnes mu pridala nejaký sirup.Mám to nabrané v striekačke,ten dostane od zajtra(1xdenne).Včera si to dal konečne poumývať repíkom,chladí sa zatial sám.Mám ho pusteného na volno a poleháva na zemi.Sice to sa mi moc nepáči,mám strach nech neprechladne,tak ho každú chvílu prenesu na deku a on sa pomaly zas odplazí na zem.
Je to ten samček z Čiech.V ruji bol,má 1 rok a značkoval tak moc,že u mojich dvoch fretiek som to ešte nazažila.Mám teraz doma jedného 3 ročného samca kastrovaného a tak kastrácia bola potrebná.Počkali sme 2 týždne nech sa oboznámi s prostredím.
Ked som si pre neho prišla,majitelka bola mladá žaba a moc sa o neho asi nevedela postarať.Sama hovorila,že jej ho predala kamoška a ona si ho vzala len tak a o chove nemala ani predstavu. Bol tak smradlavý,celý taký umastený.No jak rujný samec.Vraj ho chovala vonku,neviem kde,priniesla mi ho na rukách pred dom.Bol celý žltý,celé brucho,zadné nohy až na chrbát.A okolo uší a očí a na krku.Doma keď ho videli,tak si mysleli,že je tak sfarbený od prírody.Na druhý deň som ho okúpala a tá voda po ňom bola fakt sila.Uši mu poriadne vyčistila až vetka pri kastrácii,mne sa moc nedržal.A jak bol hladný Rolling Eyes ten sa nevedel dojesť,po 20 minutach neskutečného jedenia som mu vzala misku aby mu nebolo zle.Teraz už si zvykol na prístup k jedlu celý deň,tak už tak nehltá.
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 19:18    Predmet: Odpovedať s citátom

nášmu leonovi to tiež takto podobne opuchlo, ale po pár dňoch to zmizlo. dávala som mu repíkove obklady.
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 08.Apr. 2013 21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi si vieš predstaviť kde ho chovali... určite v králičom chlieve vo vlastných výkaloch.
k téme:

Betadinová mať sa na otvorene rany neodporuča, v takýchto prípadoch je lepší betadine roztok. Mam za sebou vela operácii fretiek či už kastrácii alebo iných zákokov, a stále aby som predišla infekcii som im rany jemne potierala (alebo kvapkala na stehy) zriedeným roztokom, aby nebol velmi silný. Riedila som cca 1:1 niekedy aj viac od oka.

Mala som aj nejeden prípad problemovej kastrácie samca (kastrácie najdúchov). Jednak roztrhanie stehov a mieskov a následný zápal, to sa riešilo kompletnou dezinfekciou, a znovu zošitím fretiaka, liekmi a potieraním rany roztokom.

Další prípad sa hojil zdanlivo dobre, teda jeden miešok, druhý bol podobný ako na obrázku. Telo neprialo vnútorný šicí material, zapalilo sa to. Na povrchu mieška sa vytvorila síce chrasta, ale miestok bol napuchnuty, po stálačaní sa jazva uvolnila a z mieska som vytláčala hnis a dezinfikovala roztokom. Pomocou atb a dezinfekcie sa to všetko pekne zahojilo.

Ešte by som odporučala zmeniť stelivo v záchodíku- pokial mate už s gulkami problem, aby sa do rany nedostával a nerozpustal sa v nich zverlit. Vždy po kastráciach a operáciach používam dočasne Asan papierové stelivo, ale len plienku v záchodíku.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 09.Apr. 2013 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Radsej by som to riesila postrekom ako mastou. Ranu najlepsie vysusovat a mastou sa to moc nevysusi. A pri tom aj repikom vytierala. Ale nie moc macat, aby mu to nezacalo mokvat.
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

PríspevokZaslal: Utorok 09.Apr. 2013 11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Cami aj ja som myslela nato,či sa to repíkom veľmi nerozmočí..

Elis,koľko freťák váži,keď je z takých podmienok?Obvykle mojim dáva vetka 1/2 noroclavu 2x denne..

A mimo tému:ak je z takýchto podmienok ešte si ho neodčervovala?Teraz to aj tak nie je možné musí sa zotaviť po kastrácii..
Návrat hore
ELis
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 09.Apr. 2013 17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík moc za rady Smile
Repíkové obklady dávam,už to vyzerá lepšie,koža je pekne ružová a nie taká červená,zapálená.Ranu si dá aj chytiť,už sa neuhýba,už ho to asi tak nebolí.Skúsim zajtra kúpiť ten Betadine roztok,dnes už je u nás lekáreň zatvorená.
Neodčervovala som ho,váži 1,5 kg.Majitelka ho krmila Friskiesom.
Dávka Noroclavu by sa asi dala zdvihnúť,ale má ešte aj ten Entizol a od dnes aj ten sirup,tak neviem,či to nieje vela.On je teraz taký môj malý narkoman.
Aj tak sa mi zdá,že je nejaký moc ospalý.Stále len poleháva,zadné nožky má natiahle do zadu a ocásek zdvihlý hore.Prejde pár metrov a už podrimuje.Asi ho tie lieky tak utlmujú.

foto:
http://forum.fretka.sk/album_page.php?pic_id=4486
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: