Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Maxo :) moj hryziačik x
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.01.2014

PríspevokZaslal: Pondelok 13.Jan. 2014 12:45    Predmet: Maxo :) moj hryziačik x Odpovedať s citátom

Ahojte,
Tak sa Vam trosku predstavim Smile volam sa Lenka, zijem v Anglicku uz 8 rokov, mam dve dcerky 9 rocnu a 9 mesacnu Smile a Maxa Very Happy priniesol ho Jezisko pred tromi tyzdnami.

Maxo ma 5 mesiacov , ako som sa pred par dnami dozvedela. Ono to bolo takto. Dcerka dostala pod stromcek vsetko pre fretku a ja som tak pomaly zacala tusit, ze vonku v klietke sa asi nejaka fretka bude skryvat. Manzel ju zadovazil bez mojho vedomia. Na otazku a vies nieco o fretkach ? O ich chove, povahe o comkolvek o nich ? Mi s najvacsim usmevom odpovedal, jasne, ze nie, ale je to zvieratko, my ich milujeme a nebude to nic tazke......

No ok, ako sme ho hned po rozbaleni darcekov priniesli domov, este na rukach dcerku pohryzol, behal vsade, zistili sme, ze sa vojde snad do kazdej skary, ze strasne ale fakt strasne pachne ( moj smradosko) , ze akykolvek darcek od nas razne odmieta, vyhodili sme tolko penazi za rozne domceky a on na to uplne kasle , ale ze ho budeme lubit rovnako ako ine zvieratka.

Ako som sa dozvedela, kupili sme ho od anglicana, ktory fretky chova na lov zajacov, na ruky ich berie vynimocne, takze Maxo si zvyka. Este v tu noc som do rana citala vsetky fora a material co som o fretkach nasla, rano som to vyrozpravala rodinke. Jedno, co ma mrzi je to, ze mam male babo. A z Maxa, ktory dva tyzdne nikoho nepokusal, iba manzelove nohy a ponozky a dal sa celkom schopne nosit na rukach, sa pred dvoma dnami stalo hryzacie kadiace monstrum. Normalne, ze katastrofa Twisted Evil no asi vstupil do puberty, tak to snad prezijeme.tak ako som trvala na tom, ze fretka bude zit vonku , tak ako ju choval majitel predtym, tak teraz trvam na tom, ze moj Maxulik bude so mnou cez den od rana do vecera dnu.

Sam sa vykakal do jedneho rohu a odvtedy kadil len tam, na taky papier. No pred par dnami kadi a znackuje snad vsetky rohy...... Ked citam prispevky od inych chovatelov, je mi trosku luto, ze Maxo bol v naruci iba par sekund. Aj ked pri papani pasticky sa to nerata. Tou je uplne posadnuty Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Pondelok 13.Jan. 2014 13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

vitaj medzi nami a hodne trpezlivosti s fretošom. Oplati sa to on sa skludni /možno/ bude z neho mojkadlo
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 13.Jan. 2014 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem ambera Smile dufam, ze sa skludni, okolo roka ho dam kastrovat, ale rozmyslala som uz, ze ak by som nabuduce kupovala fretku, tak zo slovenska a z chovnej stanice. Ale takej, kde viem, ze sa malickym venuju. Nie takto nadivoko ako bol nas Maxo. A urcite by som chcela odmalicka. Nie az od 5 mesiaca....

Vcera som citala na gumtree inzeraty o fretkach a dovod predaja a darovania dokonca aj s klietkou, ze mam vela prace pracujem dlhe hodiny....... A ups, fretka ma 6 mesiacov a zbavujem sa jej nie preto, ze je v puberte a hryzie.... Ale mam vela prace.... Je to strasne nefer voci akemukolvek zvieratku sa takto zachovat.
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 13.Jan. 2014 21:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nas Maxo je taky lenivy, z ziadna hra ho nebavi, zakvokal len raz, aj to vtedy, ked som ho nechcela vybrat z klietky a pred chvilkou som mu davala kusok papriky, tak reku nech vyskoci a on tak vyskocil, ze mi takmer odfachcil z prsta..... Smile a hryzie a hryzie .... Znovu sa vykadil mimo.... A to este tak, ze som varila, cely cas dostaval maskrty, a tu zrazu sa postavil na zadne predne oprel o mna, uputal moju pozornost , ja pozeram na neho on na mna, udrzujeme silny ocny kontakt a zrazu zacal cuvat .... Ja kricim neopovaz sa, skareda zla fretka, rychlo ze tam nieco podlozim, on pozera na mna, ze ja nic ja muzikant a presne milimeter vedla handry sa vykakal! No nezabi ho! Okricala som ho , ale on ma mal uplne v pazi samozrejme....... Ale! Dalsiu kaku urobil pekne tam kde mal.... Smile manzel este len vyzul topanky uz mal dva hryzance Very Happy joj....
Návrat hore
ambera
Člen SKCHF

Založený: 10.02.2007

PríspevokZaslal: Pondelok 13.Jan. 2014 21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

asi sa mu zdalo, že sa viac venuješ vareniu ako jemu tak ti spravil pekného truc-bobka Smile
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Utorok 14.Jan. 2014 16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, to tak býva, ak si vezmeš nesocializovanú fretku. Ale v žiadnom prípade Ti nechcem robiť kázeň. Som rada, že sa nevzdávaš a budem silno držal palce aby sa mal u Vás dobre a stal sa z neho maznoško.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 14.Jan. 2014 16:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, ja som nevedela, ze ju Jezisko v podobe manzela donesie Smile ale zase na druhej strane , on od prveho dna kadi stale na to iste miesto.... Az pred par dnami zacal takto pomimo Smile okrem ineho tu v Anglicku ich chovaju hlavne na lov, cize sam majitel nam odkazal, ze na ruky ho ani nebrali , ale zato na zachod vedel kam ist Smile toto forum som si nasla hned ako som sa dozvedela, ze uz ho mame doma a citam vsetko zaradom a neviem si predstavit, ze by som ho len kvoli tomu, ze kadi mimo dala prec. Nedala ani za svet. Zboznujem ho od prvej chvile aj od tej druhej, ked sa mi neskutocne silno zahryzol do dlane a nechcel pustit a bolest som prirovnavala k tej pri porode Very Happy

Jednu vec strasne neznasam a to su nechcene vianocne darceky v podobe zvierat. Chovala som uz kadeco, okrem ineho zijem na farme, len pozriem z okna a mam tu kone, vedla o dva metre kravy. Ovce su snad vsade, tesim sa hlavne ked soferujem. Húsky a sliepky mi uz snad nakadili kde mohli. Majitelove kolie ma strazia tak, ze ani pradlo do pracky v klude nedam...... Smile mam to tu pestre a moj Maxulik je ceresnickou na torte Smile ja si ho vychovam, nech to stoji co to stoji Smile

Akurat pozeram, ze pocujem taky znamy zvuk a Maxo pije vodicku, sme tak prepojeny , ze nanho myslim a uz ho mam pri sebe Very Happy nezbednik jeden
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 14.Jan. 2014 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Vitaj na fore! V prvom rade vam vsetkym zelam krasny zivot s Maxom, ktory vam urcite prinesie kopu radosti a lasky, len treba byt velmi trpezlivy. Ono je to zial tak, ze ked nebol zvyknuty sa maznat od malicka, potom to oo to dlhsie trva, kym si zvykne, ze ludska ruka nie je na hryzenie, ale na laskanie a krmenie. Ale urcite ten cas a obetavost stoji za to. Verim, ze ked si takto o rok precitas tieto riadky, tak sa budes smiat, ze aky bol Max diablik. To uz bude taky vas maznos, ze ani sa ti nebude chciet verit, ze vobec niekde mimo kadil a niekoho hryzol. Chce to naozaj len trpezlivost a trpezlivost a trpezlivost a........ Ste ho dostali naozaj v tom "najnevhodnejsom" obdobi. Ide do ruje a zacina puberta. Ked toto prezijete, tak prezijete s velkou lahkostou aj pubertu svojich deti Wink My sme mali fretaka odmalicka a pocas puberty sme si s nim uzili tiez dost, ale vsetko sa da zvladnut. S laskou k zvieratam to ide. Tesim sa na vsetky zazitky, co sem budes pisat. Drzim palce vo vychove. Hlavne bud dosledna a vsetko co ti dnes vyvedie sa ti v maznani za par mesiacov vrati Wink
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 15.Jan. 2014 1:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem Smile si predstav, ze dnes bol uplne skvely po ruke mi rafol iba raz, po muzovych nohach isiel len tri krat..... Dobre skore na dnes a ziaden kusanec Smile naucil sa velmi ucinne zobrat o jedlo, neskutocna vydrz Smile dostal kadejake maskrty, ale ked sa postavi na zadne a predne zaprie o mna a pozera s takymi ockami, normalne z neho nemozem. Dokonca sa nechal pohladkat po brusku ale len na sekundu Smile dnes bol dobry den , dokonca sa vykadil presne na svoje miesto.... Uvidime, co prinesie zajtrajsok Smile
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 15.Jan. 2014 12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite pridu aj dni, ked sa ti bude zdat, ze je vsetko v starych kolajach a maxo je nezvladnutelny. Ale ver, ze ich bude stale menej. Bude z neho zlaticko, len si musi na vas aj on zvyknut. Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 1 z 10

Prejdi na: