Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Maxo :) moj hryziačik x
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Sobota 18.Jan. 2014 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani ten náš puberťák Theo sa nehrá. Neviem odkiaľ prišiel, v akej rodine žil. Vyzerá to, že sa s ním nikto nehral. Väčšinou len pochodí po dome a hľadá si miestečko kde zalezie spať. Ale je to už lepšie, snažím sa ho naučiť, že hra je super zábava. Už sa aj pohrá s hračkou na gumičke alebo sa ponaháňame. Zatiaľ sa s mojou freťulkou samičkou Ellou sem tam pobijú ale našťastie to nie je z agresivity, skorej sa jeden druhého ešte boja.
Nemyslím že by sa fretky v puberte nehrali. U nás sa vždy hrali a vymýšľali. Skôr by som povedala, že ak sú v ruji, tak sa možno menej hrajú. Vtedy skôr všetko očuchávajú, značkujú a hľadajú si partnera. Dokonca často ako keby zosmutneli a sú taký zasnení Wink
Neskúšala si Maxovi dať na hranie sáčok, papierovú tašku, krabice? Fretky to majú radi.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.01.2014

PríspevokZaslal: Utorok 21.Jan. 2014 0:30    Predmet: :D Odpovedať s citátom

Tak sa musim pochvalit Smile vcera a dnes sme sa s Maxom hrali tak velmi, ze uz sa len pred nami schovaval , mal nas plne zuby. Vcera hryzol len trosicku, ale predsa. ALE dnes..... Smile hned ako sme ho priniesli dnu, samozrejme onuchaval co mohol , vyjedol celu misku a zakazdym ,ked sa otvorila chladnicka, alebo mraznicka, bol tam ako prvy. Vcera sme boli v KFC a tolko sa obsmietal popod nohy, ze manzelovi spadol cely kusok obalovaneho kurata, a uz som len pocula krik fuj Maxo! Zla fretka! Smile a pozeram a Maxo o dusu uteka z kuchyne a kura v papulke, az ho prekotilo Smile no on je taky smiesny a robi nam taku radost uz len tym ako sa pozera Smile no ale k veci. Tak po hodinke manzel hovori, Maxo ma este ani raz nepokusal do palca Smile a ja, ze no asi nema svoj den. Beriem ho na ruky, bozkam na hlavicku a Maxo drzi, sice pozera, ze uz by som aj prestat mohla, ale oproti vcerajsku nehryzie. Tak hovorim, uz je cas na to, aby olizal pastu z prsta a muz hovori, no aby to nebolo to posledne co urobis. A ja, ze ved uvidime. Tak som s takou malou dusickou mu pomaly dala a NEPOHRYZOL ma!!!!!! Ten jeho malicky ruzovucky jazycek !!! Nadherny. Krasne pooblizoval a ked citil moj prst, jemnulinko zobral do zubkov a hned pustil. Boze spominam na prvy krvavy kusanec! Toto bolo uplne skvele. Dostal takto este 5 krat a stale to iste... Bola som v siedmom nebi. Manzel sa smial, ze sa tesim presne ako v den, ked som mu po osmich rokoch konecne oznamila, ze budeme mat druhe babo Very Happy

Inac, Maxa som si doslova privlastnila. Odkedy ma olizal a uz je to nejaka ta chvilka, nerobim nic, len ho beriem na ruky a pusinkujem... Dokonca robim take cmukanie a volam Maxo a on kdekolvek je, bezi ku mne. A ja mu zakazdym dam uhorku, masko, alebo cokolvek. Dnes mi pomahal piect pizzu Smile boze, dufam, ze to nebol len skrat, ale ze uz pochopil, ze sme jeho rodina a ze nas nemusi hryzt az do krvi. Inac, to s pastou som citala kdesi tu na fore.... Aj som sa toho bala, ze zase ma dokuse .... Inac Niki, ano s taskou co susti sme sahrali odkedy prisiel, ale vobec ho to nelaka. Iba ked na chvilocku. Do krabice vojde vyjde.... Ale to nic. Nahanackou akoby sme ho len otravovali Rolling Eyes Ale dnes sa nahanal viac. Akoby sa trosku obcul. Smile snad si zvykol . Uvidime. Chce to este cas, ale uz sme na dobrej ceste dufam Smile
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Utorok 21.Jan. 2014 16:18    Predmet: maxo Odpovedať s citátom

Mila priatelka fretacka asi si na omyle. Maxo si privlastnil vas a dovoli vam aby ste ho krmili a robili dobre.Su to prefikane nadherne kozusky ale to zistite.Krasne citanie.Ked ma fretulka laskavych a trpezlivych panickov je z nej alebo neho vychovany mazlos.Je nadherne ked pobehuje po byte a vymysla ale este krajsie ked sa mi stoci na gauci vedla mna pod deku a spokojne spinka. Uzivajte si s Maxom .Vela zdravia vsetkym
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 22.Jan. 2014 12:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Maria, velmi dobre a vystizne napisane. Myslim, ze je to skutocne tak... Zo zaciatku Maxo nekvokal, teda ani teraz nekvoka, ale som nevedela, ze nemusia vsetky fretky kvokat a cela rodina sme na neho druzne kvokali a muz hovori, boze keby nas tak teraz niekto videl.... Smile co s nami dokaze urobit jedna mala drza fretôčka Smile Very Happy a nemozem ho poriadne sfotit Smile stale sa rychlo hybe .

A este Maxo je chovany vonku ... Teda cez noc a uz tolko som sa snazila ho unavit a aby zaspal dnu, ale on nechce....akonahle je unaveny postavi sa ku dveram a tam na nich skriabe a musim ho odniest do klietky. Potom ho kontrolujem a on sa ulozi spinkat a hned spi. Ale preco doma nechce ? Nikdy nebude?
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jan. 2014 13:22    Predmet: maxo Odpovedať s citátom

Asi vam to kvokanie velmi neislo ked sa Maxo nepridal Very Happy . Kazda fretlka je jedinecna a neva ze nechce spinkat dnu.Dobre vie kde ma svoj pelisek a urcite je mu tam dobre ked sa tam sam chce ulozit na spanie. Ved aj Niki ma alebo mala fretulky vonku. Nasa Jessienka zacala spinkat pri mne vtedy ked nam navzdy zaspinkal Higinko. No aj to spinka so mnou len cez den ked som doma.Ked je urazena ide sama spat do svojho kosika v klietke a ked sa veeelmi hneva tak si vlezie aj do vaku. Vtedy viem ze sa budem musiet veelmi snazit o reputaciu.
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 22.Jan. 2014 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Aka zlatulinka Smile ze ked sa velmi hneva hahaha . Bombulka moja krasna Very Happy je chovany vonku v zateplenej velkej budke , ktoru manzel sam postavil .... Moj obdiv jednoznacne ... Ma tam moje tricka a deku a zachodik a hracky.... Ale hladam klietku, co mu kupim nadoma snad bude chciet . Skoda, ze ho tu nemozem mat nonstop, ale mam 9 mesacnu dcerku a Maxo je este trosku divy. Bojim sa, aby ju nepohryzol.

Vcera sa po mne trosku ohnal tak som ho vzala strcila prst do ust a hovorim mu, no len si daj, uz ma nebavi, ze raz si super a raz sa len ohanas. Asi som ho vyviedla z miery, lebo sice ho mal v ustach, ale nestisol. No so zubkami mi presiel po ruke a zostali mi take celkom jemne skrabance. Teraz neviem, ci je to celkom normalne, ci nie. V ramci hry...
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jan. 2014 16:42    Predmet: maxo Odpovedať s citátom

Urcite ano. Uz som to hooodne davno pisala ked bol este Huginko pubos on ked zistil ze za kusanie dostal tak mna stipal zubkami na lytko. Ved nekusal tak nemohol vyfasovat. Vsetky huncutstva su normalne do urcitej hranice
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 24.Jan. 2014 0:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Maxulik papa pekne z ruky Smile to je ale pokrok . Mam pocit , ze stmavol. Ja si sice nie som uplne ista, ale myslim, ze jeho sfarbenie je champagne. Nemozem sa na neho vynadivat aky je krasny Smile
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Sobota 25.Jan. 2014 0:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupila som Maxovi hamaku a on ju klasicky uplne odignoroval. Neviem, preco mi to robi. Inac, ma 6 mesiacov a 1540 g .. Nie je to vela? Dnes som ho vazila Smile zabava, ako vzdy Very Happy teraz tu beha okolo mna, sedim na zemi , fotim ho. Neviem, ako sa tu davaju fotky... Skoda. Na zemi je taky bordel, trebalo povysavat, ale ze reku zbytocne, ked Maxo vo velkom pomaha robit este vacsi bordel Smile dostala som predcasny narodeninovy darcek , orbitrek a bicykel v jednom .. Tak sa tesime vsetci aj Maxo, treba vsetko sustajuce poroztahovat po celej izbe Smile
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Nedeľa 26.Jan. 2014 23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes dostal Maxo krasny darcek : velku super klietku,aby mohol byt so mnou cez den co najviac,aby som ho kludne pustala,ked mala spinka aby si pobehal.... No, ked ju uvidel,ovoniaval,hned si dnu vliezol,hamaku odignoroval a samozrejme mal vodu v misticke,tak ju rozlial, bol cely cas v tej klietke,vsetko vyjedol. Vysiel von, privreli sa dvierka a tak sa do nej snazil dostat,ze len do toho kusal a kusal.tak som mu pomohla,dvierka nechala otvorene. Potom som mu dala pastu z prsta a v nejakej slabej chvilke som sa zapozerala na telku a on ma tak uzral , nebol to silny stisk,ale potiahla som prst a so zubom mi urobil uzasne krvacajucu 2cm ranku... Az mi slza vyhrkla... A este predtym sme mali navstevu: kamosovi hryzol nohy ako besny (nas sa ani nedotkol) a kamoske ,ktora mala kedysi fretku a ktora ju NIKDY ani raz nepohryzla,ani ine deti ,ani nikoho, tak uzral do prsta ,ze sa jej urobilo zle,lebo je tehotna a rana jej zacala krvacat... No super :/ este som ich upozornila,ze Maxo hryzie.aj ked nas uz nie, ze radsej ho zavriem do klietky a oni ,ze nie ,ze to je ok. Ze im nevadi..... No co uz...stava sa ....
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 3 z 10

Prejdi na: