Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Maxo :) moj hryziačik x
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Jan. 2014 12:57    Predmet: maxo Odpovedať s citátom

Vsetci sme si tym presli. No malu poznamku. Tiez mi tu vela pomohli a poradili. Fretulkam davame vodu do napajacky nie do misky. To bolo kupalisko v klietke ked mali vodu v miske. Neviem ale vzdy sa uteka napit do klietky. Tam ma dve napajacky aby jej to stacilo cez leto ked je zatvorena v klietke.A v hamaku spinka len ked trucuje alebo sa tak rozhodne. V kosiku ma kusok starej deky a v rozku opotrebovany uterak.ten si vlaci po celej klietke.Sama sa rozhoduje pod cim bude spinkat.Ked jej robim poriadok lieta okolo mna a caka co si to bude moct upratat podla seba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.01.2014

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Jan. 2014 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem Maria Smile napajacku ma vo vonkajsej klietke. A doma ma misticku na vodu a na granulky. Lebo doma bol iba tak na volno. Tak sa mu inac nedalo dat. No a ked sme vcera kupili klietku "nadoma " tak som uplne zabudla dokupit napajacku a samozrejme to Maxo vyuzil... Ako inac. Urobil si tam totalny bordel ... :/ poucenie pre mna. Vsimla som si, ze ked uz chce ist vonku do klietky tak sa postavi k dveram a skrabe a ked ho dam vonku, tak hned zalezie spinkat. Max cas s nami vkuse su dve hodinky. Potom ho prinesiem znovu ..... A dufala som, ze zaspi v novej klietke, ,ale nechcel. Za kazdu cenu sa trepal vonku.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 27.Jan. 2014 17:46    Predmet: Odpovedať s citátom

On si zvykne, neboj.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 30.Jan. 2014 0:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Minulu noc som mala sen. Sedela som vo velikanskej klietke a bolo tam vela fretiek. Nas Maxo prisiel ku mne a samozrejmes a ma snazil pohryzt no nejako sa mi podarilo mu to zakazat a naraz som mala v rukach malu fretocku tchorika, maska bandita a ona sa tulila a tesila zo mna.... A tak som dnes muzovi navrhla ci nechce este jednu fretku k Maxovi tak ako som chcela uz od zaciatku a on ze ci mi sibe..... Ta tak

Confused Shocked Rolling Eyes
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Štvrtok 30.Jan. 2014 16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

ha ha Laughing pekný sen. A chceš ďalšieho? Neboj, to sa uleží a manžel potom dovolí. Ono to tak býva, najprv jedna, potom ešte jedna, nech nie je tá prvá sama, ale veď tretia sa nejako stratí a štvrtá - no čo už Very Happy

Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 31.Jan. 2014 1:09    Predmet: Odpovedať s citátom

No ked priniesol Jezisko Maxulika, tak som povedala , ze este jedneho nech prinesie, ale chovatel povedal, ze dvoch samcekov nie je dobre mat a zase ze so samickami je vela starosti. Ze najprv samceka odchovat a vykastrovat a ked tak potom samicku... To ked som este o fretkach nic nevedela.... Ale zistila som, ze som uplne posadnuta fretkami co su tchoriky. Tmave banditaky, uplne ma fascinuju. Aj Maxo je nadherny, ale ked vidim tie male samicky chudulinke tmavucke, uplne ze len zobrat a vela boztekovat Smile

Ale...co sa mi dnes stalo.... Som strasne smutna
Maxo si behal , tesil sa , strasne vela jedol , uplne ze brusko velke ako sud.... A uz tak kratko pred ulozenim spinkat reku dam mu este trosku pasty, nech sa potesi ... Tak papal a som ho jemnucko dala na chrbatik a hladkala brusko ..... V siedmom nebi som bola , chytala aj zadne labky, ale on tak trosku mykal s nimi.... Ked dopapal pastu, skusila som este trosku ho prevratit a pohladkat brusko , ale ohnal sa po mne tak ze sa s nim trosku pohrajem, priskocila som k nemu, ze ho ponahanam, a vykrikla ty ma budes hryzt? A v tej chvili sa schoval pod stol , nechcel vyjst, cely chvost sa mu zjezil, bol totalne akysi prestraseny, ani pastu nechcel ani nic prebehol do kuchyne skryl sa za chladnicku a az ked som odisla do druhej castii domu vysiel von a muz ho mohol odniest do jeho domceka. Ja to nechapem ved ked sa hrajeme kricime ako najati vsetci tak preco sa ma zlakol? No a aj muz povedal , ze bol ako otapeny. Ze akoby ina fretka. Tak ma to trapi, ze ani spat nemoyem. Ved aj modre z neba by som mu dala.

Pozerala som inzeraty na bazosi niekto dal link na facebooku. Ty kks 1600 kc za fretku? To fakt? My sme Maxa kupili za 10 libier Wink aj to by bol zadara, ale my sme nechceli darovane, ale kupene. Alebo je to preto, ze uz je aj zaockovana? Veterinar stoji asi vela, ze?

A Niki, urcite bude dalsia fretulka. Len nasi tlacia , ze by chceli maciatko alebo psika, alebo najlepsie vsetko. Tak som povedala, ze ak bude dalsia fretka, tak potom uvidime. Mam len dve ruky ..... No ked malicka podrastie, tak poriesime ine zvieratka.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Piatok 31.Jan. 2014 19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, nemohla si Maxa nejako silnejšie potlačiť alebo nejako chytiť až tak že mu to bolo nepríjemné a preto sa zľakol? Nespinkal keď si ho škrabkala? Tiež sa mohol rýchlo prebrať a preľaknúť. Ten naježený chvost svedčí o vzrušení alebo strachu.
Tiež som mala dvoch samcov ale jeden bol kastrovaný. Druhého som dala kastrovať až po 3 rokoch, takže keď prišiel do ruje vtedy sem tam otravoval toho staršieho kastrovaného. Ale oni boli od malička na seba zvynutý. Nekastr. samci sa zvyknú počas ruje mlátiť. Po ruji dokážu spolu vychádzať v pohode. Neplatí to na každého.
Tak isto sa ti nemusí zniesť samička so samcom. Mám doma 5 ročnú Ellu a puberťáka Thea. Theo je u nás mesiac a stále majú medzi sebou nejaké nezhody. A pritom Ella by nemala mať problém s cudzou fretkou lebo celý život mala okolo seba svoju fretčiu rodinku.

Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Pondelok 03.Feb. 2014 19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera vecer som tu napisala clanok na pol strany a nakoniec mi to z telefonu neodoslalo, ze cosi spam neviem co ......

Niki ako som uz pisala predtym, neviem, ci som ho vystrasila tym skriknutim, alebo ma uz len mal dost.... Co ja viem Smile

Mimochodom, vcera Maxo kvokal, ked som to zacula, letele som do kuchyne a si predstav, ze kvokal na zemiaky, este aj chvost sa mu najezil.... Tak teraz neviem , co ho tak vzrusilo Smile vies ako sa hovori, sto fretiek, sto chuti Smile

Hrali sme sa cely vecer, taky bol akysi pritulnejsi, neviem. Aj z ruky jedol , aj pasticku pekne papal.... Oblubil si iny roh, teraz tamrobi potrebu, tak som tam uz dala papier, nech predidem skaze Smile kupila som mu nove granule, som sa tesila, ze ake drahe, tak ze ako mu budu chutit. No po prve vonaju cisto ako tie pre psy, ale co je este horsie, Maxos a ich ani nedotkol.....parada, mozem ist kupit druhe. Ked do zajtra nic nezje, urcite musimist do obchodu.

Inac, dost ma deprimuje, ked na fb vidim ako ini chovatelia boztekuju svoje fretky a lezia na chrbate a oni im hladkaju bruska.... A moj Maxo absolutne ziaden zaujem o mojkanie. Sa mi teraz naskyta otazka ako z Madagaskaru : ako dlho to este potrva??? Very Happy ale v poho, snads a to uz coskoro zmeni Smile
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Pondelok 03.Feb. 2014 22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Voldemortka, nebuď smutná. Maxík je ešte mladý a potrvá chvíľu než sa skľudní. Zober si odkiaľ prišiel. Tam sa s ním nikto nemojkal, nikto ho neškrabkal. Myslím, že aj tak je to veľký úspech, že ste sa skamošili. On bol vychovávaný inač než mnoho fretiek na Slovensku a aj v Čechách. Ja som nikdy nemala fretky, ktoré by sa nechali dlho vyškrabkávať a nechali sa nosiť na rukách. Proste ich to nebavilo a radšej sa jašili a behali. A to som mala freťulky z vlastného odchovu.

Ak ideš meniť granulky za iné, tak len postupne. Primiešavaj vždy ku starým trochu z tých nových a tak postupne vysadíš tie staré. U fretiek je známe, že často nechcú jesť veci, ktoré nepoznajú. Stačí trochu trpezlivosti a naučia sa aj na nové chute (ale to tiež nemusí platiť na každú fretku Wink )

Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 04.Feb. 2014 19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Niki, miska je prazdna, tak snad ho hlad dohnal..ale aj tak mu kupim nove krmivo, teda to stare , co papal a mu dam. Alebo budem miesat. Maxo tak smrdi Wink prave beha okolo mna, a normalne taky zapach .... Ze jeden by neveril Very Happy ho volam, pozeram, ze kde je a zrazu vykukol Smile az ma rozosmial . Sa mi paci ako poslucha na zavolanie Smile inac hrali sme sa ... Nahanala som ho s plysakom. Starsia dcerka na neho ziarli..... Mna z nich raz porazi Very Happy

Moze fretka krupicu? Lebo sme jedli a Maxo tak pozeral s takyyyyymi velkyyyyymi ocami.... Tak som mu trosku dala a papal .

Ked som ho priniesla, tak sa plazil po zemi, ale tak divne, cuchal si bradu o zem....akoby ho svrbela...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 4 z 10

Prejdi na: