Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Maxo :) moj hryziačik x
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.01.2014

PríspevokZaslal: Sobota 22.Feb. 2014 19:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a oddnes je Maxo oficialne zaregistrovany u Veta Smile onedlho ho caka kastrovanie, cipovanie a medzinarodny preukaz. Na moju otazku o ockovani mi pani recepcna nevedela odpovedat, ale mam cakat telefonat , kde si nastuduju moju krajinu, aby vedeli co tam plati a vedeli co mu maju pichnut , ak by sme nahodou isli na Svk... Spokojna som. Dokonca som sa docitala, ze Vetka pride k nam domov sa pozriet ci Maxo nie je tyrany a ze ako sa ma a kde spinka a to vsetko.... Tak som zvedava.

Nemozem ho donutit aby mi zaspal v naruci. Ak sa ho snazim tak jemne nasilu drzat pri sebe a hladkat je ochotny ma pohryzt hocikde na rukach len aby som ho pustila.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Sobota 22.Feb. 2014 21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Som zvedavá ako prebehne u vás tá vetkyna návšteva.

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Nedeľa 23.Feb. 2014 22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes bol Maxo maximalne pritulny. Zistila som., ze kozeny postroj co som mu objednala mu je maly! Ved pribral riadne. Zajtra su dva mesiace co ho mame. Ale mam taky ten nekozeny postroj tak som mu dnes obliekla a boli sme vonku no potom sa mi zacal vyvliekat tak som ho zobrala domov. Veeeeela som ho hladkala , pekne pouzival zachodik a papal pastu, pytal papat samozrejme ked sa otvorila chladnicka dokonca ked som prisla z pracovne mi bezal oproti a uplne mal taky vyraz tvare , ze som ho skoro zjedla Smile nehryzol. Raz zobral moj prst do papulky , ale nestlacil ! No a mojkala som ho vela . Teraz isiel spinkat.

Niki no aj mna to zaujima Smile
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 25.Feb. 2014 0:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes su to dva mesiace, co mame Maxa. Doslova utiekli ako voda. Blahozelam Maxulik, ze mas taku super rodinku co ta lubi a tiez , rodinke , ze ta ma ;D

Prisli sme dnes zo skoly a ako som zamkla auto pocujem taky zvlastny zvuk. Starsia dcerka uplne v nemom uzase hovori...."mamka pocujes???? Maxo kvoka!!!" Uplne vazne sa nam rozkvokal. Ale tak potichu, nie nahlas . A potom este niekolkokrat, ked som mu davala banan. Trosku ma to soklo neviem ci sa tesil, ze nas vidi,.....

Ked sa napapkal poriadne sa cely povytieral do koberca. Este sme to predtym nevideli. Uplne cely ako je dlhy sa natiahol a suchal dopredu jak divy a tiez lahol na chrbatik a riadne sa povytieral.... Smiali sme sa ako fretkomaniacky a ani mocovy puch nam nevadil. Zrejme nas omamil Wink

Pride muz z prace otvori dvere a hovori ...."ty kks to kolko fretiek sa tu vymocilo????" A ja , ze ved nic necitit a muz neveriacky pozera a hovori , ze pracuje cely den pri kravach , ktorych je 40 a pri sviniach (13) , ale takyto humus citi len doma Very Happy

Tak som mu povedala nech neprehana a isla som ho privitat bozkom a tak sa natahujem spulim pery a davam pusu a on ma zhnusene odtisol a hovori :" boze, povedz ze si TU fretku neolizovala ! Pachnes akoby si pila moc! " a ja hovorim:" moc je liecivy!" ( prisaham, ze som totalne zabudla, ze som Maxulika boztekovala ) ked on na mna tak zazera ked ho mojkam, ze sa mi paci , ze radsej kludne drzi a potom uteka Wink

Chapete? To ON priniesol Maxa na Vianoce , ze aha co nam priniesol Jezisko! To ON ma nutil Maxa chytit ! Krmit! Cistit zachodik! To ON povedal nech prekonam strach a pohladkam ho ! A teraz ? " keby ta fretka vyvrazdila cely nas klan, aj to by jej bolo odpustene....!!!" Ako take absurdnosti musim pocuvat. Ved to nie je moja vina , ze mojho krasneho anjelika tak lubim. Dufam, ze Maxo sa onedlho skludni a vsetci prestanu ziarlit a mojkat ho tiez Smile
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Utorok 25.Feb. 2014 17:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Aký ste len všetci doma zlatí Laughing Razz

Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 27.Feb. 2014 13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Niki: Wink

Vcera som Maxa vencila azda 5 hodin vkuse , islo mi o to umordovat ho tak , aby zaspal na rukach . Uz mi aj zival v naruci, no z nicoho nic vyskocil a utekalk vchodovym dveram, aby som ho dala von do klietky. A ked som akoze ignorovala a zacala ho zase brat na ruky a snazit sa ho uspat tak sa po mne ohnal, ze som myslela, ze ak by chcel urcite by mi odhryzol prst. Sice to neurobil .... Ale aspon som sa poucila.

Tolko kolko vcera vymocil som este v zivote nevidela . Strasne velke mlacky a vela na jednom mieste. Dokonca som ho prvykrat videla , ze pil svoj moc. Musim pohladat clanok o tom. Uz som to tu kdesi videla. Dufam, ze nie je chory
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Štvrtok 27.Feb. 2014 18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Už ťa mal asi plné zuby keď chcel ísť do svojej klietky Laughing
Môj Theo tiež chlípe svoj moč. A ja aj po toľkých rokoch chovu fretiek neviem prečo Embarassed Rozmýšľam či to robili aj Speedy s Pongom keď boli v ruji, neviem si spomenúť, hlava deravá.

Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Sobota 01.Mar. 2014 18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze Maxik uz je v plnej ruji a puberte. Za chvilu bude z neho velky chlapisko! Smile Das ho potom kastrovat? Uvidis, ze potom uz nebude smrdiet. Darmo, ten moc je naozaj dost silne citit. Mne to sice nevadil, ale kto k nam prisiel na navstevu, kazdy krcil nosom Smile Ale po kastracii uz ani nebolo citit, ze mame doma nejake zvieratko.
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Nedeľa 02.Mar. 2014 19:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Cami ano , dam ho kastrovat , ale chcem este pockat . Ma 8 mesiacov a 1859g odkedy je u nas , pribral cez 350 g . Tesim sa, je nadherny. Moc zapacha brutalne. Najhorsie, ked ide mimo zachod alebo sa zacne triet o koberec a nechava mlacky. Mne to ani neprekaza, ale je pravda, ze ked idem von a vratim sa, tak ten puch je brutalny Wink myslela som, ze s kastraciou pockam este dva mesiace....

Dnes : neuverite, teda ja som nemohla uverit, dnes sme s Maxom varili obed a on dostaval masko a chodil mi po nohach, s packami a hlavne pazurikmi sa mi zaryl do lytok az do placu mi bolo, lebo takto sa naucil uputavat moju pozornost , ze este chce papat Smile pocuva ma na zavolanie ( lebo vie, ze mu dam papat) , a po kazdom sa ohana zubkami a hryzie sem tam, ALE mna iba niekedy stipne, alebo uz vobec nie. A dnes som ho prevratila na chrbatik a asi 7 krat po sebe! mi dovolil hladkat mu brusko a muckat ho Very Happy ani po ruke sa mi neohnal, nepohryzol , sice vykadil sa mimo asi dva krat, ale snazim sa byt trpezliva.... Iba ho okricim a dala by som ruku do ohna, ze sa mi smeje do ksichtu Wink

To neva, ja ho aj tak lubim. Inac, vycistila som mu klietku , reku necham poriadne vyvetrat, varila som obed pridem vonku, ze to dorobim a takmer som dostala infarkt. Manzelov sef z celej radosti, aky je mudry mi do mojej uzasne vydrhnutej klietky nanosil slamu a piliny, ze to je v poho, ze nemusim sa mu nijako za to odvdacit.... Tak som mu vysvetlila, ze freta nemoze byt na slame.... Tak ze to nie je pravda, jeho kolegovia polovnici tak chovaju.... Ta dobre no.... Ked odisiel, som to vsetko vymetala a dala tam moje ciste stare tricka, ktore Maxo odignoroval, aleved on si zvykne. Tie jeho co mal uz boli dost aj napachnute aj sa mi nepacili.

Ale ten pocit, ked mi dovolil ho hladkat na brusku bol super a este sa mi paci, ked chodi, zrazu lahne a cele telo aj hlavku polozi na zem a kuka. Super je Wink
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Mar. 2014 11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

A pockaj, ked mu prejde puberta a bude vykastrovany. To bude iny macko. smradu nikde, maznak v naruci, to budes cela blazena Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 6 z 10

Prejdi na: