Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Maxo :) moj hryziačik x
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 05.01.2014

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Mar. 2014 12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

No zmenili sa plany a Maxo je prave teraz na kastracii Sad aj som ho vybozkala vela ked som ho davala do toho umelohmotneho boxu Sad mi ho bolo tak luto pubertiacik malicky tak tam ostal sam. Ale uz len par hodin a sme spolu .

Prepravku sme mali pozicanu od chlapika co nam Maxa predal. Pacila sa mi velmi. Mam aj fotku. Bola plechova a vpredu takevratka . Super niet sanca na unik Smile akurat ze este s takym klincom sa musia pre istotu zaistit lebo starky povedal, ze kazda jeho fretka prisla na to, ako odtial zdrhnut Very Happy no nemiluj ich Smile

Ale Maxik bol na veterine uplne kludny aj psiky ho onuchavali a on ani nezasycal ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Mar. 2014 19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Aaaaa gulky smidli pidli? No vitam Maxa medzi kastratmi!!!! Ako sa ma malicky? Nas Jimmko to prezival velmi tazko. Sa zachoval ako chlap. Styri dni sa tvaril uboleno a chodil prikrceny. Moje malunke, som ho opatrovala ako babatenko
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Mar. 2014 20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Cami si predstav , ze o pol desiatej rano bol na operacke a o 12 uz so mnou . Jak ho dali do malej plastovej nadobky kde potom inhaloval anestetika tak som uplne , ze skoro plakala. Tak mi bolo smutno a ked som o 12 po neho prisla, to uz ma peknucko cakal v prepravke., doma som ho pustila ta nepapal ale Niki hovorila, ze to je ok . Teraz uz je ok od zaciatku si beha , ale aj oddychuje davam na neho pozor velky. Ale viacej ležka, ako predtym, ale to snad z toho , ze ma strach, ze ho vratim naspat k vetovi , tak ani ma nehryzie a konecne po mnohych dnoch kaka do noveho zachodika v ktorom ma nieco ako zverlit. Az som nemohla uverit tak som vsetkym ukazovala ake krasne hovienko vykakal. Manzel povedal, ze som fretkosibnuta Wink tesi ma to , ked mam byt uprimna Wink
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Mar. 2014 20:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Si fretkosibnuta ako my vsetci ostatni. Ja tiez vsetko so svojimi fretkami prezivam. Teda uz len s jednou Sad Tesim sa, ze to tak dobre zvladol. Uz len vydrzat take dva az tri tyzdne, kym sa mu skludnia hormony, prestane znackovat a bude vam sveta zit. Ziaden smradek a pritulny macik Smile
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 06.Mar. 2014 23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Maxík je hrdina, má to za sebou Very Happy

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Sobota 08.Mar. 2014 10:58    Predmet: noviky :) Odpovedať s citátom

taaakze, kastracia uspesne za nami. najprv som sa toho, ze Maxo bude dnu s nami 48 hodin uprimne desila... ked viem ako vystraja , ked si ho beriem domov a ako hryzie ostatnych clenov rodiny .... uprimne, fakt som sa bala.

Maxik uz dve hodinky po kastracii bol so mnou, prisla som po neho a on taky vyplaseny v tej klietke pozeral, hned som mu dala pastu a pomojkala ho. veta povedala, ze ziadna dalsia navsteva nie je potrebna, akurat iba vtedy, ked by sa nieco dialo a mam davat pozor aby si nelizal ranu... ja ze ok......

prisli sme domov a bol velmi aktivny, no v pozicanej prepravke sa mu spalo najlepsie, tak som mu dala vsetko co potrebuje, nepapal ani nepil ale pasticku si mlsal, tak aspon to.

Cami a Niki, dakujem za rady kocky, velmi ste mi pomohli. neviem, co by som bez vas robila...asi googlila a googlila Smile

No odkedy sme prisli, nehryzie dokonca som vcera umyvala riady a pozeram ,ze ma cosi stekli na malicku a Maxo miolizoval kvapky vody z noh :)ved to je na hlavu, jeho obskakovat, deti chore a este aj upratovat a to ...umyjem tanier, krmim Maxa, bezim do obyvacky, potom umyvam zase..... no aspon sa nenudim Smile

Vcera vecer som ho zobrala na prechadzku len na 5 minut vonku na dvor. uz sa tak strasne trepal von, ze mi ho az bolo luto . aj teraz sa za kazdu cenu snazi dostat vonku. este chvilku by som ho podrzala, ale viem, ze bude chciet ist vonku, je tak nauceny, tazko to zlomit. aj to, ze vydrzal 48h dnu je celkovo uspech.....

tolko som sa navymyslala roznych peliskov... a nakoniec viete kde spal ? minule este davno som kupila tunel, ale nejako som si neuvedomila, ze tunel pre zajace je omnoho vacsi ako ten pre fretku, aj ked nikde som nic take zohnat nemohla, vsetko len pre zajace. tak som ho vcera zabudla rozlozit a bol taky zlozeny. cize kruh a asi neviem 10-15 cm vysoky. a vecer pozeram, Maxo v nom zaspal, presne sa tak schulil do klbka, akurat sa tam zmestil. Smile tak som ho prelozila do klietky a on v tom spal az do rana do pol osmej. v noci vobec nebuchal, len spinkal Smile asi tusil , ze manzel nema moju trpezlivost a ze by ho dal snad do kupelne , alebo tak nejak.

dnes rano malicka sedela na zemi a hrala sa a ja som si bola ista, ze je Maxo v kuchyni. a zrazu pozeram a priblizil sa k nej, cuchal jej prsty a ona strasne silno zakvicala od radosti, ten sa zlakol a trielil prec.....

od tej chvile, doslova mu pcha prsty do papulky a on pozera , popripade ju obchadza....

ale co je najvacsia vyhra...starsia dcerka, ktora ma z neho panicky strach od momentu , co ho priniesol Jezisko a Maxo sa jej celou silou krvavo zahryzol do ruky a ona preplakala snad 10 minut..... tak vcera a dnes tiez....sadla si na zem , Maxo pribehol, ona sice s malou ustrachanou dusickou, ale konecne po dva a pol mesiaci ho pohladkala, pomojkala a on sa nechal...samozrejme,.... tak aj to je vyhra pre mna.

este stale cakam, ze sa to zmeni a zacne znovu hryzt, citala som o tom vela na fore a kde tam.... ale zatial si uzivam ten skvely pocit, ked ti nikto neutoci na nohy ruky, pri kazdom pohybe Very Happy

dufam,ze to tak ostane a ak aj nie, aj tak ho lubime xxx
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 12.Mar. 2014 13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

caute .... ja vam poviem... Maxo to je pokladik Smile to je moje krasne nehryzave zlaticko Very Happy normalne rozmyslam, ze by som mala zmenit nazov temy hahaha Smile

zijeme si spolu super. je so mnou vacsinu dna, takze si uz zvyka na to, ze ked je unaveny a chce sa mu spinkat, ze si len vlezie do klietky a ma tam ten poskladany tunel, do toho sa ulozi a spinka Smile prespi strasne vela. naposledy som naratala 19hodin-21 hodin... ale ked je aktivny tak to stoji za to Smile

a co je najlepsie 90percent hovienok kadi na zachodik a sem tam to urobi o trosku mimo... neznasa ten rohovy zachod , najradsej si vlezie do takeho pre macky a sup dvihne chvostik a pekne robi potrebu, tesim sa z neho a zakazdym , ked urobi ako ma, dostane pastu. ked pojde mimo trosku ho okriknem Very Happy

vcera vecer sa mi na sekundu zastavilo srdce. zapozerala som sa na telku a moja malicka akurat zacina chodit, tak sa drzala stola a zvykne si sadnut na zem a len tak sa s niecim hraje. naraz kuknem na nu a nevedela som ci ju ratovat, ci brat fotak.... sedela na zemi, Maxo na jej nohach lezal a ona mala prsty v jeho papulke. a on pozeral na nu, papulka polootvorena a drzi, ani nahodou nehryzie. oblial ma studeny pot , pomaly som jej vytiahla rucku, ona sa chichotala, lebo konecne sa ho dotykala..... on dostal pastu samozrejme..... a potom, zakazdym, ked sedela na zemi, pribehol ku nej , onuchal ju ona zapistala z celej radosti, ten az podskocil a trielil prec Smile

pamatam si , ked prvykrat ku nej prisiel, manzel ju mal na rukach a prisiel Maxo a okamzite sa jej zahryzol do nohy, este stastie ,ze zachytil len spodok dupaciek , takze jej nedohryzol prsty. raz ku nemu natiahla ruku a kym som zareagovala, tak sa po nej ohnal, ze uz uz jej takmer ruky pohryzol... a teraz? Maxo papal z misky a idem zobrat misku a pozeram a mala rucky v nej a olizuje tiez..no katastrofa. nasla Maxovu skrysu granuliek (to mi manzel povedal) a pozerame ze co to tak zuje a ona granulka v puse a netak si hmka mnam mnam..... este dobre ,ze starsie dcerka ma 9 rokov, lebo dve deticky v podobe Maxa a malickej Zoe mi uplne stacia.....

Prave pozeram, malicka zaspinkala, aj Maxo prave zaspal Very Happy aspon mam chvilku pokoj ... vtedy na Vianoce, ked sme ho mali par dni a chodili okolo neho v hrubych ponozkach a topankach a rukaviciach a on len hryzol a hryzol .... a aj som si pomyslela,ze bolo mi toto treba? .. a teraz Smile naozaj sa oplati cakat a byt trpezlivy ta fretulka to stokrat vynahradi potom. uz aj starsia dcerka prekonala fobiu a uz si ho aj na ruky berie...

nahanali sme sa ...prevratil sa na chrbatik, nechal si hladkat brusko. ked to robim jemne, je spokojny, ale ked sa ho snazim ja akoby nasilu prevalit a hladkat , tak hned protestne vezme prsty do papulky, akoby naznacil...chces aby som ta zakusil ? Smile no ale ked sa hrajeme a beha s otvorenou papulkou a lovi ma ..... tak sa tak rozcerti,ze niekedy keby chcel, tak budem ako sito Very Happy

velmi ho lubim, my vsetci ... uz aj manzel ku nemu pride a hladka ho a rozculuje, dcerka s bosymi nohami a bez rukavic ho mojka.... tesim sa , ze to je takto. fakt som si myslela,ze sa to nikdy nezmeni a zrazu zo dna na den je to len lepsie a lepsie.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Sobota 15.Mar. 2014 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto sa krásne čítalo. Normálne som dojatá. A hlavne ako píšeš, že Maxo mal v papuľke malej prstíky a nič jej neurobil. Ale aj tak vždy treba dávať pozor ak sa deti hrajú so zvieratami.
Rohové záchodky všeobecne fretky moc nemusia. Tiež som mala úplne prvý zrovna rohový a nestál za nič. Ešte ho mám a používam ho len do prepravky pri dlhšej ceste alebo do malej klietky na výstavy. Je to také núdzové riešenie.
A dávaj pozor, aby malá tie Maxove granulky nežula stále, nie že ti potom začne kvokať Very Happy

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Nedeľa 16.Mar. 2014 2:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Niki Smile no stale som pri nich , ked su spolu, zakazdym davam pozor, lebo predsa len aj ona ho moze chytit a potiahnut za chvost a to nie je dobre. Nemusia si navzajom ublizovat predsa. Inac, konecne sa zacal hrat! Predtym to bolo o nahanackach , ze my jeho... Ale teraz uz aj on nas. A lovi nas ako zajace Wink

Bezim za nim jak diva, on sa zrazu otoci, nepricetny vyraz v tvari , papulka otvorena, zuby vycerene , normalne killer , bezi za mnou, labky vystrete do V , prsteky roztiahnute a skace na mna Wink Very Happy normalne sa z neho valam od smiechu divoch maly.

Lahla som si na zem, vyliezol na mna a zdochliak prisiel az ku tvari, uz som ho chcela odstrcit, no lahol mi na tvar a pozeral... No ale z ust mu smrdelo Smile jedol kuracinku cerstvu Wink

Dala som mu rozslahane surove vajicko vsetko vylizal, este prisiel pytat duplu, mame taky signal, ze ked nieco chce a ja som v kuchyni a tvarim sa, ze ho nevidim , tak predne labky vyskoci a oprie o moje lytko, vtedy uz fakt neodolam a otvaram chladnicku a on nateseny, ze vyzobral.....

Darmo, ale nadherny je . Zboznujem ho divocha maleho hunateho Smile hovorim muzovi, no kupime si dom , ale hlavne s velkym pozemkom. A on, ze ved hej , som pripraveny , ze z utulku zoberies kazdeho psa a macku a ja na neho a veeela veeela fretiek ;D
Ked vidim fotky malinkych fretko babatiek uplne som cela mimo z toho , ake su prenadherne. Strasne mi je smutno, ze Max ku nam prisiel ako 5m. Musel byt krasne mimi. Napokon vsetkymoje deti su nadherne Smile

Inac, ked rolujem novinky na fore a stale ked idem na cintorin , mi az zaludok zviera, ze prosim, nech tam nie je nijaky prispevok... Dufam, ze moja laska bude s nami co najdlhsie Smile xxxxxxxx
Návrat hore
voldemortka1
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Piatok 21.Mar. 2014 1:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave mi napadlo , ze uz len 4 dni a Max je s nami 3 mesiace!!!! Ten cas tak letiiiiii Smile ved taky je aj drzy. Smile uz nas presne prekukol. Muz sa mu nevenuje, hryzie mu nohy. Dcerku vyuziva na nahanacky a ku mne je mily a olizuje mi nohy, lebo presne vie, ktora ruka ho krmi tou mnam mnam kuracinkou hahaha Wink
Rozcertil sa nam. Normalne ked sme vonku, alebo dnu, ma tolko energie, ze nechapem. Len by sa hral Smile a vystrajal samozrejme Smile lezie na neho Jar Smile to je len dobre. Nech sa tesi, ved je to mladatko prekrasne moje x
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 7 z 10

Prejdi na: