Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ako chranite svoje fretky na prechadzke pred psami
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 13.Apr. 2005 17:43    Predmet: Ako chranite svoje fretky na prechadzke pred psami Odpovedať s citátom

Na dlhociznych prechadzkach s Kojotom ma velmi trapia volne pobehujuci psi/hlavne velki/,ktorých pan je v nedohladne.Fretky su sice drze a vacsina psov sa ich boji,ale aj tak ,clovek nikdy nevie,ako sa taky velky pes zachova a ci sa neodhodla fretku ochutnat Evil or Very Mad .Treba dodat,ze ja osobne sa psov straaasne bojim.
Pri dajakom malom psikovi fretaka zdvihnem,pes nanho nedociahne,ale co keby zautocil dajaky velky pes/dufam,ze sa to nikdy nestane/.Ako by ste fretaka ochranili?Co treba urobit,aby pes odisiel?
Ja som raz pred boxerom s Rudinom v naruci vyliezla na preliezku-uplne navrch.Tí,co ma poznate,sa pri predstave musite zasmiat,no treba uznat,ptre nezainteresovanych to musela byt "podivana" Twisted Evil
Ale mam aj dobru skusenost s bradacom,ktory sprevadzal Rudina a ochranoval ho pred kazdym votrelcom.
Takze napiste svoje skusenosti-pes -fretka/aj pozitivne,ale aj negativne/ a tipy,ako fretaka ochranit Idea Question Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zolo
Admin
Admin

Založený: 09.09.2004

PríspevokZaslal: Streda 13.Apr. 2005 18:15    Predmet: Odpovedať s citátom

nooo...... po skusenostiach s Tinou, ktora uz rafla dvoch psov do nufaka skor chranim psov pred fretkami.... predsa len su fretky mensie a rychlejsie ako psy a vedia sa strafit do cumaka so snad milimetrovou presnostou... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

horsie je to s psickarmi - ti povazuju ochranu ich psa za urazku! Evil or Very Mad

a to vobec nehovorim o tom, ze psov je mozne na verejnych priestranstvach vodit iba na voditku (na co uplne kaslu) a o tom, ze zo zasady po nich neupracu... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad (cest svetlym vynimkam!)

som tot, aha, minule videl jednu staru pani s extremne vypasenym psom - a ten ked sa uprostred travnika vy... tak namiesto upratania mu zacala utierat zadok... UFFFF.... Shocked Evil or Very Mad Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
damor
Prima
Prima

Založený: 12.08.2004

PríspevokZaslal: Streda 13.Apr. 2005 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
horsie je to s psickarmi - ti povazuju ochranu ich psa za urazku!

v tomto s tebou uplne suhlasim

nase skusenosti so psami su len a len negativne, ak poprosim majitela, nech si zoberie svojho psa (ok, nech beha navolno, ale aspon s nahubkom), tak len po mne pozrie a zakroci az po x-tom varovani, akoby priestor na vencenie patril len jeho psovi Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Baronka
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 09.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 13.Apr. 2005 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno to bude znieť divne, ale ja som radšej, keď pes náhubok nemá. Lebo ako písal Zolo, fretky sa vždy trafia presne do čumáka. Twisted Evil U našich je to tak, že najprv pustia varovný signál (smrádek), a potom rafnú do čumáka. No a keď ten pes má košík, tak môže viac ublížiť, ako keby ho nemal.

Aj keď ja som mala psa, ale niektorí si naozaj myslia, že sa nič nemôže stať a ani ich to vlastne nezaujíma. To ma najviac se... Evil or Very Mad
Adri
NEPLATIČ

Založený: 29.09.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2005 7:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to už spomínala na inom vlákne, že zatiaľ si sťažovať nemôžem. Keď psíčkar vidí freťaka, takmer vždy ho dá na vodítko a príde popozerať, porozprávať a väčšinou výjde odo mňa, že veď nech sa oňuchajú, zoznámia. Chilli uteká od psa preč, lebo ho to obťažuje a nejaký "čokel" nie je na jeho úrovni a psisko zasa nevie, či výzývať k hre, štekať alebo utekať Laughing
Negatívne skúsenosti nemám asi preto, že chodím na miesta, kde je čo najmenej psov alebo sa im snažím vyhýbať. Najviac ma obťažujú ľudia, pretože každý hneď sa vypytuje, pribehuje a to nehovorím o deckách Confused
Proste na prechádzke s fretou človek nikdy nie je sám.
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2005 7:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobne ako Adri mám s psami a psíčkarmi skúsenosti doteraz len dobré. Pravdou je, že môjho freťáka som na psov zvykala od malička, takže sa ich ani nebojí, ani na nich neútočí - sú mu ľahostajní. Ak je mu nejaký pes sympatický, kľudne bude bežať vedľa neho celú prechádzku. Samozrejme, že s veľkými plemenami to neskúšam, veľký pes by mohol freťáka pristúpiť aj nechtiac, hlavne mladý pes, čo sa chce hrať. Psíčkari sú veľmi ohľaduplní, ešte sa mi nestalo, že by si niekto voľne behajúceho psa neuviazal, keď vidí fretku. Aj v mojom prípade väčšinou iniciatíva na zoznámenie freťáka so psom vychádza odo mňa, psíčkari sú skôr len zvedaví na chov, výživu a pod. fretky - čomu sa vždy poteším.

Dlhé roky som chovala psov, takže moja rada ako sa vyhnúť konfliktu fretka x pes: v prvom rade nechodiť s fretkou von v čase, keď sa venčí prevažná väčšina psov - to je najistejšia ochrana. Existujú aj "spreje proti psom", dajú sa zakúpiť v poľovníckych potrebách a predajniach zbraní (ich účinnosť nemám overenú), dá sa proti agresívnemu psovi použiť aj sprej so slzným plynom (z rovnakých predajní). Pri týchto obranných pomôckach však môže vzniknúť problém: bežné plemeno malého psíka to odradí, lenže napr. pri bojových plemenách so potlačeným prahom bolesti môže agresívny útok skôr vyprovokovať. Takže treba rozlišovať, kedy a akú ochrannú pomôcku použijem a rovnako treba vedieť rozlíšiť, kedy je pes len zvedavý a kedy sa chystá na útok (viem, že to nie je jednoduché) . Na malé plemená často stačí skríknuť FUJ, tento povel pozná skoro každý pec, záleží však veľmi na hlasovej intonácii, akou povel vydáte. Moja skúsenosť s niektorými veľkými plemenami, ktoré môj nebohý jazvečík neznášal: ak sa psisko priblížil k môjmu (ktorý bol na vodítku) a autoritatívne som zrevala napr. "VYPADNILEBOTITÚHLAVUURAZÍM" Laughing , pes sa na 90% "zdekoval"
Návrat hore
Majka
NEPLATIČ

Založený: 31.10.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2005 8:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Našu Narinka beriem na prechádzky zásadne len s priateľom. Takže ak ju má na vodítku on tak ich chránim ja a naopak. Narinku brávame na ruky ak je na okolý nejaký pes. Je jedno či je na vodítku alebo nie. S drzými psíčkarmi som sa ešte nestretla ale s bordelom, ktorý nechávajú po sebe, tak toho je hojne. Vlastne nepoznám žiadne miesto u nás v meste kde by neboli psie ho... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2005 10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

My mame rozne skusenosti, bohuzial uz aj 3 negativne.

Raz to bol navolno pusteny statny doberman, s ktorym si nevedela rady ani jeho majitelka. Nakoniec ho horkotazko odtiahla tam odkial prisli. A aj ked uz bol pes na voditku, nedokazala s nim prejst okolo nas. Nechcem vidiet co by sa bolo stalo, keby mu to voditko nebola stihal dat skor ako nas pes zaregistroval.

Potom sa nam stalo, ze ma obskakovali dva velke psy bez majitela. Majitel si isiel zabehat so psami a psy ho predbehli asi tak o 1/2 km.

A do tretice dva mlade vlciaky bez voditka a bez kosika, ktore prave isli na cvicisko okolo nas. Nastastie po mojom varovani majitel fretku dost zavcasu spozoroval a stihol ich dat na voditko.

Mame samozrejme aj dobre skusenosti, ale hnevaju ma hlavne bojove plemena bez voditka. U ktorych si myslim, ze clovek nikdy nemoze 100% vediet co ten pes urobi. A castokrat ich pustaju prave ludia, ktori si s nimi nevedia dobre poradit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
zolo
Admin
Admin

Založený: 09.09.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2005 11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

mna tot minule nastval jeden psickar - veselo sa strudloval a psiska (taky nejaky sedivy terier cca 40cm v kohutiku) mal navolno...

ten ked zbadal Sabrinu, okamzite palil k nam a ked som na neho (na psa) zreval ze nech ide prec kym sa mu nieco nestane, pan majitel si to zobral osobne a zareagoval slovnym utokom, ze co si to dovolujem, ci chcem dostat facku! Evil or Very Mad
no cumel som ako puk, tak som na neho (slusne) nakrical, ze to patrilo psovi, nech si psiska da na voditko, ze chranim jeho psa pred mojou fretkou a nech sa laskavo kontroluje... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

normalne som mal chut vypustit Sabrinu na toho psa, mozno keby musel doma liecit jeho nufak, tak by pochopil.... magor stary urazlivy...

inak Tina ma tri fazy spravania sa k psom:
1. faza: ignoracia - pes ju moze kludne onuchavat
2. faza: varovanie - ked uz ma psiska dost, nahrbi chrbat, zdvihne chvost, zaprie sa na prednych a riadne varovne zasyci a ukaze zuby...
3. faza: obrana - RAF do cumaka! Twisted Evil

co sa tyka maciek, zatial ich Tina totalne ignoruje a ked macka onuchala Tinu, tak splasene utekala prec...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Apr. 2005 11:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuko psov zo zasady hryzie, dokaze sa im dost postavit, takze tu mam skor obavy o psa, nez o fretaka. Mam jednu negativnu skusenost s farbiarom, ktory si len tak pobehoval po sidlisku, na majitelku kaslal a ked mi napadol Kuka a nebolo ho za co chytit, bolo to "vesele". Ked sa mi konecne podarilo psa oddelit od fretaka (Kuko mal vtedy cca 5 mesiacov), tak som zhulakala majitelku, preco nema toho psa priviazaneho, ked ju neposlucha. Jej argument mi vyrazil dych "je to polovnicky pes, musel vase zviera napadnut!" . Skoro ma pepka klepla a mala som co robit, aby som sa udrzala a neurobila nieco, co by ma mohlo mrziet.
Takze ak vidim volne pobehujuceho psa, u ktoreho viem odhadnut ako sa zachova, Kuka s kludom necham na zemi, upozornim majitela psa a ked mu je to jedno, tak Kuka necham, nech ho aj pohryzie.
Sara sa psovi postavi, ale ak sa k nej drzo priblizi, tak sa utecie schovat za moje nohy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 1 z 6

Prejdi na: