Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Babulka
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mima
Člen SKCHF

Založený: 18.01.2005

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 19:08    Predmet: Babulka Odpovedať s citátom

Ahoj, urcite to ma vyznam. V "nemenovanom chovprodukte" chceli predat dvojrocnu "choru" fretku. Dnes som volala na Reg.veter.a pot.spravu a v priebehu niekolkych hodin tam poslali kontrolu. Vcera ta fretka bola v pilinach, bez cistej vody, par granuliek, v spinavej handre a vykaly vsade. Teraz som bola na "kontrole" ma cistu klietku, cistu vodu, misku plnu granul a este k tomu tam ma aj hracky ! Uplne som ostala v soku. Fretka je chora a zakazali jej predaj. Momentalne caka, kedy si pre nu pride povodny majitel. Tiez mam obavy co bude s nou dalej, ale na druhej strane, ako by k tomu prisiel konecny spotrebitel, ked mu "zamerne" predaju chore zvieratko. A to nehovoriac o tom, ze ta konkretna fretka je uz v "nemenovanom chovprodukte" vyse mesiaca....a v hnusnych podmienkach. Ja len dufam, ze v tom chovprodukte ten majitel dostal aspon riadnu pokutu a pre buducnost aspon vytvori vhodnejsie podmienky pre predavane zvieratka.

Naposledy upravil Mima dňa Streda 11.Máj. 2005 10:44, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mima, nevieš, čo jej je? Možno by ju majitel radšej daroval niekomu, kto sa o ňu postará.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mima
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Jolana, neviem co jej je. Mala na hlavicke nieco ako "vredy".....viem len, ze predavacka nieco spominala, ze to bola chovna fretka. Tusim je to samicka. V predajni maju kontakt na toho majitela. A to by bolo asi najlepsie, keby si ju niekto zobral. Tiez mam velke obavy co s nou teraz ten majitel spravi, somar jeden. Musim sa tak o nom vyjadrovat, pretoze podla toho co viem, tak si myslim, ze mu ochorela, tak ju rychlo strcil do chovproduktu aby ju predali za 1 900,- Sk. Je biela a ma dva roky. A ma strasne smutne ocka Crying or Very sad . Poznas ten pohlad choreho zvieratka.
Zajtra som chcela zavolat pani Košutovej, ci by ju aspon na nejaku dobu nemohli zobrat do utulku. Podla mna lepsia alternativa ako povodny majitel Crying or Very sad .
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 20:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Potom napíš, ako to pokračuje. Ten majitel sa mi tiež nepáči. Normálny človek choré zvieratko nepredáva, ale ide k veterinárovi. A nieže na ňom chce ešte zarobiť. Ak by ju nemala Sloboda zvierat kam umiestniť, mohla by byť dočasne u nás. Samozrejme ak nemá nákazlivú chorobu. Len si nie som istá, či by sa jej majitel vzdal bez finančnej náhrady.
Návrat hore
Mima
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

O.K. tiez som z toho zhrozena.
Ale pravdepodobne aj ten chovprodukt nesie svoju vinu. Na tej regional,vet,sprave mi ten pan co som s nim volala povedal, ze ziadne zviera nesmie ist do predaju bez veterinarnej prehliadky a bez ockovania proti besnote. Ze kazdy chovprodukt je povinny to zabezpecit a mat k dispozicii veterinara. Tak som mu povedala, ze oni nevedia ani aka je stara, ani o ockovani, tak silne pochybujem ze to chovprodukty dodrziavaju Crying or Very sad .
Slubil mi ( co aj zjavne splnil ) ze tam posle pracovnika a veterinara. Tak uvidim co zajtra povie, co si mysli o zdravotnom stave tej fretky. Ale asi nic pozitivne, ked zakazal predaj a pravdepodobne im tam toho nasli viac, pretoze uz tam nemaju ani jedneho zajaca.
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Posielam ti moje číslo na ss, keby to bolo potrebné.
Návrat hore
Mima
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

RE Jolana : prepac, ja som prehliadla jeden Tvoj prispevok. Podla mna, co sa tyka financneho prispevku za tu fretku, tak aspon ja si myslim, ze bud sa majitel dohodne a bude rad, ze sa jej zbavil a ked nie, tak ten povodny majitel ( dokazatelne ) dal do predaja chore zvieratko, tak mozno za tychto okolnosti ma Reg.sprava pravo odobrat zviera z chovproduktu. Ja osobne si myslim, ze ten majitel sa tam uz vobec neukaze a chovprodukt bude len rad, ze sa zbavi problemoveho zvieratka. Som velmi zvedava, co sa stalo napriklad s tymi zajacikmi. Zajtrajsok ukaze....
Návrat hore
Tunde
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 22:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite by to tak bol najlepsie.
Je mi mooc luto tej fretulky Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad .Dajte vediet,ako to dopadlo.
Návrat hore
zolo
Admin
Admin

Založený: 09.09.2004

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mima Napísal:
Ahoj Jolana, neviem co jej je. Mala na hlavicke nieco ako "vredy".....viem len, ze predavacka nieco spominala, ze to bola chovna fretka. Tusim je to samicka.

je to samicka a je tam uz vyse mesiaca a uz vtedy predavacky hovorili, ze ju vratia lebo ma nejaku ranu na bradavke... nechapem preco to este neurobili!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Mima
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 26.Apr. 2005 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tunde : vsetko nove sa hned objavi na webe. Neboj......
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Ďalší
Strana 1 z 37

Prejdi na: