Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kde chodí fretka na záchod
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
damor
Prima
Prima

Založený: 12.08.2004

PríspevokZaslal: Piatok 03.Sep. 2004 12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To je mozne. Kupili sme mu taky velky pre macky, kedze pre fretky tam nemali a este sme vlastne nevedeli, co je dobre pre fretky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 04.Sep. 2004 8:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Samantha uz zabudla na zachody a chodi si robit potrebu pod moj stol.
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 22.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 06.Sep. 2004 10:37    Predmet: zachodiky a kastracia Odpovedať s citátom

My mame zachodiky 3. Fredak si tiez urcil sam, kam chce chodit. Uz to bolo celkom ok, ale najnovsie zase cika a obcas aj kaka i na ine miesta. Neviem, co ho to zase chytilo. Minuly tyzden sme boli na ockovani, tak pripisujem ciastocne vinu aj tomuto faktu, ale mozno je to iba moj alibizmus. Uz si pomaly neviem rady. priatel je zurivy a ja zufala. Trestat fredaka neviem ako. Do klietky mi chodi sam, este sa vysmieva, ze on je schovany a ja mam smolu, ze som vonku Laughing . Bitho ja nebudem, a ked to skusa priatel Fredy to povazuje za vyzvu na suboj (bit znamena buchnut po zadocku, nie trieskat do krvi).
Inak s tym octom, ze ma odpudzovat fretky, som sa docitala aj ja nemeckych strankach, ale ucinok trva asi 3 sekundy. Mozno maju Nemci ine fretcie natury.

Fredak ma 3 mesiace a pomaly rozmyslam, co pride ked bude starsi. Budem ho asi musiet dat kastrovat, lebo ho mam v byte (99% volne), a tiez s nim cestujem vlakom. Dostala som trochu strach, lebo som citala hororove scenare na ceskom diskusnom fore o umrti fretcich samcekov po kastraciach.
MajaZ ma trochu ukludnila, i ked neviem, ako je to s kastraciou bez sitia.
Prosim napiste, kedy (vek smaceka, viem uz ze pred 1. rujou by to bol zasah do rastu) a kde kastrovat, potesili by ma aj nejake pozitivne pooperacne scenare z vasej skusenosti.
To Heri: Diky za prepravku (modra), super sluzi, perfektne sa nosi a paci sa aj Fredakovi.
Inak k vet - super vet je aj v Devinskej na Istrijskej. Ale neviem, ake ma skusenosti s kastraciami, takze ked na to dojde, Fredaka zverim asi niekomu inemu. Ale na ockovanie, liecenie je super. pekny pristup k zvieratkam, relativne nizke ceny a nikdy u neho nie je plno (moznost aj sa objednat).
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 06.Sep. 2004 19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Add OCOT : co sa tyka pouzivania octu, ten v skutocnosti fretky neodpudzuje, akos a vsetci milne domnievame, ale dezinfikuje postihnute miesto a zaroven neutralizuje zapach. Co v praxi znamena, ze fretka tam uz svoju znacku sice neciti a logicky by mala ist tam, kde ju citi, tj. na zachod, ale pochopil uz niekto z vas fretciu logiku? Twisted Evil Sara momentalne chodi 5 cm od misky, sak a naco do nej, ze ano, ale dali sme tam karton, takze sa to lahsie cisti a dufame, ze vekom ju to prejde. Teda Kuka to kadenie mimo misku preslo po puberte, tj. asi tak v roku aj nejake drobne. Takze vacsinou jedine co ostava, je trpezlivost atrenovat a trenovat.
Add KASTRACIA: ku komplikaciam vacsinou dochadza vtedy, ked sa zaroven operuju aj pachove zlazy. Takze Misenka, ziadny strach, dobre to dopadne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 07.Sep. 2004 7:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Add OCOT: Môj freťák (4 mesiace) chodí na záchod na 100% a používa len jeden - v kleci. Ale: občas som plastové dno klece vymyla octovou vodou, freťák vtedy okamžite urobil maličkú mláčku na čisté dno klece vedľa záchoda. Tak som usúdila, že asi chce preznačkovať ten pach octu a prestala som ocot používať. Klec vymývam 2-3 krát denne len čistou vodou a odvtedy freťák nespravil nič mimo záchod, ani keď je rozbláznený do nepríčetnosti.
Návrat hore
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 14.Sep. 2004 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak uz aj Miska zacala. Do teraz chodila takmer na 100 % na WC. Ale teraz zacala skusat nase nervy. Naposledy chodi aj v klietke 5 cm od WC, ale len niekedy, ked sa jej chce. To iste robi i na chodbe a v kuchyni (vedla WC). Da si tu pracu, ze k tomu WC zajde, ale preco vedla??? Skusal som rozne druhy WC, vysledky rovnake.

Naviac ked ju nepustime do niektorej miestnosti (V priestore kde sa Miska pohybuje mame 7 dveri.), tak sa nam vyspini pred dvere. Takze ked vychadzame z miestnosti, musime sa dobre pozerat pod nohy.

Dat plysaky a pod. pred 7 dveri, no uznate sami...

Mate nejaku radu ako na nu? Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 14.Sep. 2004 11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To Miki: Miška to asi robí natruc. A čo dať pred každé dvere rohožku? Alebo nejadú látkovú predložku? Možno by to považovala za pelech a nebude tam špiniť. Keď sa Vlňák snažil vycikať do medzery medzi linkou a chladničkou, dala som tam staré tričko a odvtedy to tam už neskúsil ani raz. Pred šporák, kam sa tiež chcel vycikať, som dala látkový obrúsok. Tiež tam prestal chodiť a nechodí tam ani teraz, keď som už obrúsok zrušila. Teraz, podľa mňa z trucu, chce chodiť v izbe za dvere na koberec, 2x som ho pristihla - tak som tam nastražila veľkého plyšáka (tam nezavadzia) a Vlňáka to prešlo.
Návrat hore
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 29.Sep. 2004 11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To Lenka: Ty si hovorila, ze Zofka Ti chodi 2 cm od WC. Toto robila aj nasa Miska od urciteho casu. Tak som jej vedla WC asi 10-15 cm dal druhu misku s granulami (len par granul). Odvtedy sa triafa do WC na 100%. Uvidime do kedy jej to vydrzi.

Ale problem s dverami este neprestal.

To Johana: Rohozky zaberaju, ale nemozem mat v byte 7 rohoziek sucasne... Smile Takze ona si vzdy najde tie, kde prave rohozka nie je. Smile Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 29.Sep. 2004 11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

To Miki:

Ver mi, že kľudne môžeš mať v byte aj 20 rohožiek, je to len vec zvyku a čiastočného potlačenia estetického cítenia. Razz Ja by som určite radšej volila rohožky, ako chôdzu po mínovom poli. Wink
Zdá sa mi, že už máme doma pubertičku. Vlňák občas s drzým výrazom začne cúvať do niektorého rohu, vždy tak , aby som ho videla. Takže je okamžite odchytený a strčený do záchoda, kde potom - nevykoná nič. Len raz urobil "trucbobek", keď mu priateľ nedal papriku, ktorej sa vehementne dožadoval.
Návrat hore
Lenka
Člen SKCHF

Založený: 06.07.2004

PríspevokZaslal: Streda 29.Sep. 2004 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To Miki, ano naša Žofka chodí na WC 2 cm vedľa toalety. Resp. chodila. Už sa naozaj polepšila, ale nemožem ju moc chváliť, aby jej nestúpla sláva do hlavy. Keď chodila vedľa WC tak som skúšala kadečo - misku s granulami, hadričky na spanie... Ale ona sa kludne vykládla vedľa misky s granulami a keď tam boli handry, tak kľudne aj do nich. Je to potvorka, ale už sa naozaj polepšila. "Nášľapné míny" nachádzam už len v chodbe na dlážke a to tak 1-2 krát do týždňa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Ďalší
Strana 4 z 14

Prejdi na: