Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

hojdana
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bara
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 19.07.2005

PríspevokZaslal: Streda 07.Sep. 2005 18:52    Predmet: hojdana Odpovedať s citátom

suseda ruší práčovnu.Asi predvčerom mojej mame doniesla biele damaškové obrusy.
Tá ich potriedila.Pár si nechala,ale vačšinu z nich dala na vyhodenie.Ked som tak na nich pozerala,zasa ma "kopla múza".
Sadla som na bus a odviezla sa k babke.Zobrala som si takú starú deku s barančekovým vzorom.
Doma som sadla za šijací stroj a za polhodinu bola hojdana hotová.
snažila som si vybrať obrusy,ktoré neboli tenké a drsné ale troška hrubšie a makkšie.
Postup šitia bol veľmi jednoduchý:
vystrihla som si aj z deky aj z obrusa požadovaný rozmer(ja som si dala 35x40 cm).
Obrus som zložila na dvakrát,nech má fretátko pekne makko.Zašila som to a na to našila tú dečku.
Doma sme mali hrubšie lanko.urobila som slučky a prišila ku rohom hojdačky.
tot vsio.
Dúfam,že ste pochopili,kedže som strašne unavená a neviem dobre sformovať myšlienky do slov... Laughing .
Ak by ste sa náhodou rozhodli svojej fretke ušiť tento zázrak,tak dajte vedieť,či to má úspech...
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bublinka
E-shop

Založený: 01.12.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 08.Sep. 2005 8:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Barush mi pohodlnejsi aj ked vieme sit a mame sijaci stroj si ho nechame usit a radsej si ho kupime Laughing Laughing Laughing v mojom albume a ajna fretka.sk album bublinky mozes vidiet hojdane ktore siju madarski kolegovia su z flanelu a flausu a zatial vsetkym co som rozdistribuovala si ho chvalia lebo je fakt dobry,velky a makkkucky :0)a cena ta vyjde rovnako resp.menej ako ked si zaobstaras material /ak nemas/ a plus praca... Wink ja by som si usila aj carovny hrad ale moj stroj je momentalne mimo prevadzky a okrem toho vobec nemam cas...takze radsej si necham spravit od niekoho kto cas ma Wink Laughing este aj mne by mohli usit taku hojdanu nech sa tam vyrochnim Laughing Laughing
Návrat hore
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 08.Sep. 2005 9:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam hojdanu zo starej rifloviny a flausu, da sa na nej spat vo vnutri (ako vo vaku) alebo na vrchu. Najvacsia sranda je, ked sa jeden fretak rozhodne spat dnu a druhy von... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 09.Sep. 2005 20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocujte, bude to zniet strelene, ale moja Daphne nemala o hupacku zaujem! Cca pred rokom som jej jednu zavesila do voliery a ona NIC! Ze by sa jej nepacila alebo bola zle usita?
Návrat hore
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 09.Sep. 2005 21:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusila bych ji zavěsit třeba níž. tak 10 cm nad zem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.07.2005

PríspevokZaslal: Streda 02.Nov. 2005 19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Fride mozem urobit hojdaciek od vymyslu sveta , velke , male , vysoko, nizko , ajtak v tom nikdy nebude spat Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alica
Prima
Prima

Založený: 23.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 04.Nov. 2005 0:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nám na tento účel poslúžila kapuca zo zimnej bundy, je pekná, nepára sa, má suchý zips, prevliekli sme ju cez horné mreže a zazipsovali sme ju v podstate nad klietkou. Drobec v nej spáva, dokonca sem tam aj keď má otvorenú klietku a lieta kade tade vráti sa do klietky a šup do kapucky. Takto to riešime my hniloby.
Návrat hore
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 06.Dec. 2005 11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Samantha mala na hojdanie kosik a potom co si ukradla mamin sveter sme jej dali aj z neho kapucnu lebo bola taka obrovska Laughing
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 16.01.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Jan. 2010 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Hojdacku som tiez robil sam: z hrubsej prirodnej latky. Islo o dva zosite stvorce (30x30cm), vykrojene takmer do hviezdicky. Na jednej strane bol zips, a na rohoch nasite ocka. Hojdacka sa dala plnit roznym materialom (seno, listie..) a tak bola makka ale hlavne teplejsia aj v chladnejsich obdobiach.
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 18.Jan. 2010 20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Spoild Napísal:
Hojdacku som tiez robil sam: z hrubsej prirodnej latky. Islo o dva zosite stvorce (30x30cm), vykrojene takmer do hviezdicky. Na jednej strane bol zips, a na rohoch nasite ocka. Hojdacka sa dala plnit roznym materialom (seno, listie..) a tak bola makka ale hlavne teplejsia aj v chladnejsich obdobiach.

No ja neviem....ale pre fretku ako výplň do hojdačky seno alebo lístie? Tieto materiály (rovnako ako piliny) sú pre fretku nie príliš vhodné.
A nechcela by som vidieť na čom tá fretka leží, ak to seno a lístie v tej "húpačke" vo vonkajšej voliere prirodzene zvlhne....
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: