Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Čipovanie fretiek
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 24.Júl. 2011 19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To bude asi podobné jako u nás. Je sice mezinárodní kód pro zemi, ale také je na trhu dost výrobců mikročipů a ty potom mají úplně jiné kódy. Platí stejně, protože většina je platná podle normy, jen nezačíbají předvolbou země.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 24.Júl. 2011 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jordi Napísal:
To bude asi podobné jako u nás. Je sice mezinárodní kód pro zemi, ale také je na trhu dost výrobců mikročipů a ty potom mají úplně jiné kódy. Platí stejně, protože většina je platná podle normy, jen nezačíbají předvolbou země.

Uvedená norma ISO 3166 by mala byť platná pre všetky členské štáty EU. Čiže je potom otázne, ak čipový kód nezodpovedá tejto norme, či je "platný".

Asi by bolo dobré, keby tú normu niekto kto ovláda angličtinu naštudoval, preložil a prípadne konzultoval s príslušnými orgánmi SR.
Ja anglicky neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Júl. 2011 8:37    Predmet: Odpovedať s citátom

těch ISO norem je daleko víc a že nepodlého zrovna ISO 3166 ještě neznamená, že není platný, většinou je tam uvedeno že podléhá normám - číslo a normám EU. jediný problém, který údajně může být u čipů bez označení státu je ten, že nikdo nezaručí jedinečnost kodu, tedy že někde po světě už něběhá zvíře, nebo není věc, označená čipem se shodným kodem..

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
nadineh
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 28.05.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 25.Júl. 2011 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked veterinarka cipovala nasu fretku, tak sa cez inernet pripajala na medzinarodny register, kde v anglictine zapisala komplet udaje nielen o majitelovi, ale aj o fretke, hadam to robia i ostatni vetovia, ci...? Potom by sa nemalo stat,ze to iste cislo uz niekto ma. Inak dost casto cestujeme do zahranicia aj s fretkou a este nikdy ma nekontrolovali.
Návrat hore
paja
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 17.12.2006

PríspevokZaslal: Utorok 26.Júl. 2011 10:30    Predmet: Odpovedať s citátom

u těch, co nemají kod země se to stát může i přes to, že bude v registru, to žádný registr neovlivní a ne všichni veterináři je do mezinárodního registru zapisují, většinou je tohle na majiteli..

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Štvrtok 05.Jan. 2012 11:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem otvárať novú tému,pretože to v podstate k čipovaniu patrí.Chcela by som sa spýtať ako si na Slovensku skontrolujete podľa čipu,alebo pasu začipovanú fretku.Na vysvetlenie:v Čechách je národný register,zapíšem si číslo čipu a vyhodí mi to meno,ale na Slovensku sa k ničomu nedostanem,akú máte skúsenosť,poradíte mi?Viem,že je možnosť aj na fretka stránkach,zapísať ju do SRF.
Návrat hore
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 05.Jan. 2012 18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Adi, malo by to fungovať tu:
https://www.crsz.sk/srz

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
aďa
Prima
Prima

Založený: 22.06.2010

PríspevokZaslal: Štvrtok 05.Jan. 2012 18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Niki dík,pôvodne som to tiež pozerala ako prvé,akurát som tam svoju fretku nenašla,ale už sa to nedorozumenie vysvetlilo a je to v poriadku,naozaj sa to na tých stránkach dá nájsť.
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 04.Mar. 2013 22:01    Predmet: cipovanie Odpovedať s citátom

Zdravim. Teraz sa zacalo zase objavovat upozornenie na cipovanie domacich maznacikov psov maciek fretiek a to do 9mesiaca tohto roku a to vsetkych.Neviem ci je to dobry napad no v kazdom pripade sa niekto nabali lebo pokuta je hooodne vysoka
Návrat hore
Mida
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.09.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 04.Mar. 2013 22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehovorím, že to je zlé mať začipované zvieratko pre prípad, že by sa stratilo, ale neviem, aký to má význam čipovať zviera, ktoré sa von vôbec nedostane. Zase raz si farmaceutologicke firmy vylobovali kšeft, asi sa im zdá, že málo zarábajú...
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Voľná diskusia Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

Prejdi na: