Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Lili z CHS Didlley ferrets
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zaza03
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 30.12.2010

PríspevokZaslal: Utorok 20.Dec. 2011 17:12    Predmet: Lili z CHS Didlley ferrets Odpovedať s citátom

15.12.2011

Predstavujem Vám môjho drobčeka, fretečku Lili. Pricestuje k nám 16.12.2011 z Považskej Bystrici. Je to poloangorská samička champagne s harlekýn znakmi (bledá náprsenka, kolienka a ponožtičky.) Narodila sa 27.5.2011 v chovateľskej stanici Diddley ferrets, ktorej majiteľkou je Dominika Tarbajová. Rodičia maličkej sú terapeuti v zooterapii. Mamina je angorská samička Blanche cherry ferrets sfarbenia DEW (biela dlhá srsť s čiernymi očkami), ocko Blondi boduleferrets - sfarbenie albín poloangora (biely s červenými očkami a s trošku dlhšou srsťou). Foto rodičov si možete pozrieť http://www.unasdoma.estranky.sk/fotoalbum/fretka/rodicia-lili. Maličká vyrastala na kvalitných nemeckých granulkách, kuracom mäsku a vitamínových doplnkoch. Príde ku mne vo veku 6 a pol mesiaca - naočkovaná proti psinke, besnote, leptospiróze, odčervená a ošetrená voči ušnému svrabu. Dominika opísala Lili ako veľmi živú, hravú, veselú a ukecanú freťulu, ktorá bola najmenšiu z vrhu. Po takej živej spoločníčke práve túžim Wink . Už sa tej malinkatej neviem dočkať...

16.12.2011

Cesta sa nakoniec presunula, posmútila som si, ale našťastie sa posunula len od dva dni, tak dúfám, že toho 18.12.2011 to výde, a môj drobček bude doma.

18.12.2011

Konečne DEŇ D! To dlhé čakanie bolo hrozné, ale konečne je doma Je nádhernučká Wink . Dvojhodinová cesta domov prebehla v poriadku. Maličká sa pozerala cez prepravku alebo spinkala. Napriek tomu, že som sa jej bála (fretku som predtým ešte nikdy nedržala, ani poriadne nevidela, tak som nevedela, čo môžem čakať), som jej skúsila dať opatrne multi-vitamínovu pastičku z prsta a ona je pekne zlízala. Keď sme ju priniesli domov, vypustili sme ju z prepravky, pomaličky vyliezla a šmejdila po izbe. Jediný kúsok nezostal nepreskúmaný. Mňa si zo začiatku nevšímala, zaujímalo ju len nové prostredie, ale za takú polhodinku, už keď mala pocit, že všetko je preskúmané, začali sme ju zaujímať ja s priateľom. Zistila, že priateľ má na nohách len ponožky, a viac jej ku šťastiu nebolo treba... Potom sa so mnou hrala na ,,hryzenú,,zistila som, že ma riadny stisk. Žiadne hračky ju nezaujímali, aj keď sa ich tam na zemi válalo asi 15, zaujímala ju len moja holá ruka, príp. noha. Akonáhle som si stiahla rukáv cez ruku, to ju už nebavilo a snažila sa dostať ku koži. A keď som sa postavila nebol pre ňu žiadny problém po nohaviciach vyjsť úplne hore. Zatiaľ tresty nepoužívam, najprv si musí na mňa zvyknúť. Aj keď plachá nie je vôbec. Môžem pri nej rozprávať, jesť, chodiť, môže vonku pes štekať, auto ísť, hocičo-ničoho sa nezľakne. Hneď prvý deň nám ukázala, aká je šikovná kuchárka. Vyliala vodu do granuliek a kapsičky, a labkou pekne pomiešala. Ale ešteže to po sebe aj spapala. Po dvoch hodinách ,,hrania,, (teda chránenia si mojich rúk od jej zúbkov) sa rozhodla, že sa ide spinkať. Bolo už pol 10, keď sa rozhodla, že je na čase si ísť lažkať (som sa aj potešila, lebo už som bola strašne hladná Smile ale nemohla som sa od nej odtrhnúť Wink pekne sa schúlila v klietke do klbka, ja som si ju vytiahla na dečku na kolená a pri hladkaní zaspinkala. Potom som ju ešte pred spaním chodila pozerať, ale vždy iba zdvihla hlavičku, a keď videla, že iba stojím pri dverách a nič nerobím, tak si ľahla ďalej. Záchodík ani nemusím spomínať, na ten chodí stopercentne, či už v klietke, alebo mimo klietky. Je veľká šikulka Wink . Vždy, keď potrebuje tak si odbehne do kúta do záchodíka, nejde ani o cm vedľa. Zatiaľ má záchodíky dva+jeden v klietke.

19.12.2011

Je ráno, pol 7, idem pozrieť, čo robí freťulka a akú spúšť po sebe z prvej noci nechala Smile Na moje prekvapenie bola klietka úplne čistá - záchodík a misky na mieste, granulky nevysypané. Ale dečka mala rožtek namočený v miske s vodou a nasiala jej celú vodu do seba. Stojan s nerezovými miskami sa mi neosvedčil, naštastie mám dnes v pláne ísť do mesta, kúpim jej nové misky (také, čo sa uchytia na mreže). Tie nebude môcť posúvať a budú aj umiestnené vyššie, a teda voda a granulky zostanú na svojom mieste. Dnes už som schytala oveľa menej hryzancov Very Happy dnes si všímala aj hračky, teda zatiaľ len jednu - gumové prasiatko. S tým sa aj celkom hrala, vydržala niekoľko minút do neho hrýzť (ale iba keď som s ním hýbala, nehybné veci si nevšíma vôbec). V priebehu piatich minút som ju odučila hrýzť do prstov. Vždy, keď ma išla rafnúť, som jej strčila prst do hrdla, čo sa jej samozrejme nepáčilo a snažila sa mi ho vytlačiť von. Len škoda, že toto funguje iba pri prstoch. Ďalej do dlani sa hrýzť snaží, obľúbila si najmä miestečko medzi palcom a ukazovákom, au. Tam mám asi najviac škrabancov od jej zúbkov Very Happy Ale našťastie hryze len keď sa hrá. Keď niečo skúma, keď papá alebo ju kŕmim z ruky, tak ju kľudne môžem hladiť, vtedy neuhryzne. Na záchodík aj dnes chodila ukážkovo, veď je to predsa šikovná slečna. Stále sa na ňu nemôžem vynadívať, taká je krásna. Má nadherný golierik a ponožtičky, a na každom kúsku tela má ako keby iný odtieň hnedej.

20.12.2011

Nové misky sú už umiestnené v klietke, zatiaľ plná spokojnosť. Aj dnes som jej ponúkla mäsko, ale ani sa ho nedotkla. Len si ho odniesla do kúta a celý deň tam ostalo, príp. ho preniesla inde. Zato pastičku by lízala celý deň. Dnes už sa hrala poriadne, ako pravá fretka Smile . Pobehovala, cúvala, sem-tam si niečo zamrmlala, už sa asi udomácnila. Prišla som na to ako jú rozblázniť, naháňam ju s ponožkou plnenou tesco taškami (má kopec mačacích hračiek, ale najviac ju dokáže rozblázniť stará deravá ponožka:D), ohlasujem ju, šuštím ponožkou, to sa jej veľmi páči a pritom jej dávam hrýzť do už spomínaného gumového prasiatka. Dnes ma do prstov kusla už len cca 2x, ale do ruky viackrát. Zapamätala si zo včera, čo bude nasledovať po pohryzení prsta. Zase sa snaží pchať pod nohavice alebo do rukáva a hrýzť, toto vôbec neviem ako ju odúčať Sad Neviem si predstaviť, aké to bude cez leto, keď budem mať holé ruky a nohy. Dnes bola maličká prvý kráť v postroji. Keď zaspinkala, opatrne som ju do toho navliekla, pripla vodítko a preniesla som ju do obývačky (tam ešte nebola). Horlivo všetko skúmala, postrojček si nevšímala, iba sa sem-tam pošuchla po zemi, ale viac sa sústreďovala na okolie. Teším sa, že s postrojom problémy nebudú. Dnes som skúšali jej škálu chutí. V priebehu dňa som jej ponúkla papriku, pomaranč a žĺtok. Zistila som, že paprika, ani pomaranč jej nechutia, ale žĺtok spapkala v priebehu dňa celý. Večer o pol 10 zatváram klietku a odchádzam - občas sa treba aj priateľovi povenovať Laughing
Dominkaa
Člen SKCHF

Založený: 03.06.2010

PríspevokZaslal: Utorok 20.Dec. 2011 19:18    Predmet: Odpovedať s citátom

tak vitaj medzi nami Smile ja mam tiez prveho fretucha, ale uz rok a pol a uplne si mi pripomenula, ake to bolo cudne, ked sme spolu zacinali, ani som nevedela ako ho chytit Very Happy ale postupne si ma vycvicil a uz sme najlepsi kamarati Smile prve tyzdne som ho chudacika nenechala ani vyspat, stale som sa s nim chcela hrat Very Happy a teraz som rada ked spi a mam klud Smile s hryzenim si starosti nerob, postupne sa nauci, ze nesmie tak velmi stlacat. Aj ked, sem-tam sa kazda fretka pozabudne Smile Mne sa najviac osvecilo, chvilu ho ignorovat a po case zisti, ze s uhryzenou fretkou sa nikto nehra Smile neviem ci su take vsetky fretky alebo je to moja vychova, ale ked ho chytim pod prednymi labkami, tak je z neho hocikedy handricka, aj ked je akokolvek rozblazneny, prestane hryzt Smile prajem vam vela zabavy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 20.Dec. 2011 23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vitaj Lilinka medzi ostatnymi fretulkami tu na fore!!! Dufam, ze panicke budes robit len samu radost a ona sem bude pisat krasne zazitky, ktore spolu zazijete a my si to tu budeme radi citat!!! Wink
Návrat hore
zaza03
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 21.Dec. 2011 20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za privitanie Smile
Do ruk uz ani tak nehryzie. Staci, ze jej dam pred papulku prst a uz aj je klud. Vie co znamena, ked zahryzne do prstu Laughing no mne dvihanie za nozickami nepomaha, vtedy sa vselijak vykruca a snazi sa kusnut do zapästia alebo hocicoho makkeho, ale to len par sekund, potom nucha do vetra a obzera sa kde ju to nesiem Laughing
Stisk ma stale rovnaky-silny, takze radsej sa priamo s rukou nehrám nou, vzdy jej podstrcim jej oblubene prasiatko a s nim ju nahanam alebo ju necham nech ho hryzie a pretahujeme sa o on Wink z rukou malicku iba hladkam alebo krmim, nech si ju spoji s prijemnym a nech si zvykne, ze tam sa nehryzie. Je to ucenlive zlaticko, kazdy den mam uz menej a menej kusancov, ale mozno som aj ja sikovnejsia, viem ako s nou narabat, a teda ako sa vyhnut hryzancu Laughing
Dneska som jej opat ponukla masko a mandarinku, a dnes uz si dala povedat. Ale musela som jej masicko uplne na drobno nakrajat, tak pol cm x pol cm. Vtedy ho hned na mieste zje. Keď je príliš veľké, tak si ho niekam odnesie a už sa ho ani nedotkne. Aj z mandarínky si dala kúsok, síce takým svojským spôsobom, ale dala si Very Happy rýpala do nej pazúrikmi, olizovala štavičku, sem tam si z nej odhryzla a pustila, takže celý mesiačik len rozrýpala.
Dnes sa nám stala, prvýkrát, taká úžasná vec. Sedela som na zemi, ona na mojich kolenách a kŕmila som ju z ruky, a zrazu sa len rozvalila, a zostala na mne ležkať. Bola takto asi 5 minút, možno aj viac. Síce nespinkala, iba si asi chcela oddýchnuť, lebo mala otvorené oči, ale zostala pri mne dobrovoľne ležať a nechala sa škrabkať. Bolo to krásne Embarassed
Myslím si, že to bude super partáčka, akurát náš problém zatiaľ je závislosť na holú kožu. Zakaždým, keď za ňou v priebehu dňa prídem, si hneď skontroluje, či náhodou nemám voľné nohavice, a nedajbože, ak by som ich nemala zastrčené v ponožke. Už aj by som mala piraňu v nohaviciach Laughing Ale do leta na tom popracujeme, budem skúšať postupne pri nej nosiť napr. vyhnutý rukách, alebo tri/štvrťové gate, nech jej tá koža na jar (keď už budú tričká) nie je taká vzácna
zaza03
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 21.Dec. 2011 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som trošku maličkú pofotila, pol hodinu som jej behala za zadkom a čakala na momentky Twisted Evil
Foto sú ale veľmi nekvalitné. Foťák je pokazený, fotky sú robené kamerou, ale aspoň nejaké, dokým si kúpim vlastný foťák Wink
http://www.unasdoma.estranky.sk/fotoalbum/fretka/lilinka---bezny-den
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 21.Dec. 2011 23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre vidím, že ma misku s granulkami v záchodíku, preco? Very Happy

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Štvrtok 22.Dec. 2011 0:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Krasna fretulinka. Neviem ci aj ostatny maju dobre skusenosti z pelechama na zavesenie a napajackou. Zavesny pelisek si nenamoci do ziadnej misky a rada sa do neho schova. Napajacku si nerozleje a nema v klietke mokro.
Nesa dievcence na sikpackach nasili krasne zavesne pelisky skus sa opytat ci by este nemali volny ak by si chcela. Uzivajte si krasne spolocne chvile.
Návrat hore
zaza03
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Štvrtok 22.Dec. 2011 10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej hej dobre vidis...stiesnene podmienky Laughing
Granulky mala v takej závesnej miske, kde ma aj vodicku, ale papala tak, ze si zobrala jednu granulku do zachodika, tam ju spapala, potom si preniesla druhu-spapala, tretiu atd. Z vyvysenej misky sa jej ocividne zle papalo, tak som to zatial vyriesila takto, a drobcek nema ziadne problemy. Kaka do jedneho rohu a papá z druhého.
Dakujem Maria za tip Wink ale mám šikovnú sestraničku a hamak mám už u nej zajednaný, takže už len čakám na telefonát, kedy si môžem prísť poň Wink
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 22.Dec. 2011 21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Lilinka je velmi krasna slecna. A ako pekne na tebe lezka. To moja opica na take nema vobec cas. Jedine nasilu a to ja zas nemam srdce. Kusanie urcite za chvilu prestane. Ked je takato pritulna, je to len otazka kratkeho casu. Wink
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 22.Dec. 2011 21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, ako ste dopadli u veterinarna?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 1 z 7

Prejdi na: