Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Alfred as Dodo & Buwa Daksi - Dawa as "Babulka"
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.07.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:16    Predmet: Alfred as Dodo & Buwa Daksi - Dawa as "Babulka" Odpovedať s citátom

Dennik Doda a Babulky

Datum narodenia: 1.Maj 2005
Sfarbenie: Tchor
Ma rad: Cesanie,hrabanie novin Evil or Very Mad kornutok,kuracie maso,skrabkanie bruska... Laughing Malt-Soft
Nema rad: kupanie,chytanie za usi,cistenie usi.
Znak: Hyperaktivita
Meno: Dodo
Kupeny: Bratislava, Aupark
Cislo v PK:S 202
Cip:ano
Kastracia:nie
Dlzka: od lopatiek po chvost cca.37
Kilo:(v zime) 2 110 g (v lete) okolo 1100g
Zradlo:ANF,Sluis,Vitakraft,mlsky a ine
Dodo sa narodil v maji.Kupili sme ho v Auparku (Amazon).Povodne sme chceli samca,ale v obchode nam povedali, ze maju iba samice.Tak dostala meno Frida.Po pol roku sa prislo na to, ze je to samec tak sa premenoval na Alfreda - Dodo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Meno: Buwa & Babulka
Datum narodenia:5.Maj 2006
Sfarbenie:champagne (sampanske)
Kupena: od chovatelky Maria.K s Banoviec nad Bebravou
Cip:ano
Kastracia:nie
Cislo v PK: S 186
Nema rada:cistenie usiek,kupanie
Ma rada: dobrovolne cvachanie vo vode Twisted Evil Malt-Soft,kuracie maso...
------------------------------
Matka:Kiara Daksi-Dawa
Sfarbenie:tchorovite sable
Narodenia:23.6.2004
Chovatelka:Maria Kotercova -Banovce nad Bebravou

------------------------------
Otec:Fredy
Sfarbenie:champagne
Narodeny:26.5.2005
Chovatelka: Henrieta Vegesiova - Filakovo

Taaaakze prvych par minut sa Babulka triasla.Chudatko,bolo jej smutno .Dostala granulky,vodu ,poukazovala som jej novu klietku,zachod...Ani som netusila, ze vie chrcat.Chrcala,chrcala na nasho psa.Pricom bola v klietke Na prvy pohlad nie moc dobry kamarati.Mame sa strasne zapacila.Ja uz nesiem nasledky.Prve kusance.Ved napokon som sa na ne aj tesila.Tak isto ako aj na Babulku.
Je taka drobnucka,ze sa ju bojim chytit.Celu cestu mi prespinkala vo vaku.Pokusam sa robit prve fotky,ale marne.Neda sa ...Krpana malicka nasla si bydielko pod kobercekom.Aby ju nik nevidel.Strasne sa boji.Zobrala som si ju na kolena.Piseme spolu dennicek Ani sa mi nechce ist zajtra do skoly Pretoze mi bude chybat,ajked na par hodin.Myslim,ze uz sme sa celkom dobre spriatelili.Dovolila mi ju zobrat na ruky a momenalne spinka na mojich kolenach

viac fotiek najdete na : http://album.fretka.sk/?alb=Erika_II&salb=3438&sstr=1 alebo na mojej stranke.

Naposledy upravil Erika dňa Štvrtok 31.Aug. 2006 11:59, celkom upravené 8 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

18.10.2005
.Boli sme s Dodom na ockovani v Karlovej Vsi.Dodo sa celu cestu klepal a stale natahoval krk aby mu nahodou nieco neuslo.Pani veterinarka bola ochotna zaockovat aj smradlavu fretku Evil or Very Mad Very Happy
V ordinacii.
Dodo videl uplne nove prostredie.Hlavne stol sa mu lubil, na ktory si lahol a nie a nie sa pohnut.Drzal sa ho ako kliest
Sak pomsta bude sladka Twisted Evil
Ako zbadal, ze pani veterinarka vytahuje nieco zvlastne , nieco co Fred nepozna, skoro mu oci vyliezli.Take velke ich snad nemal este nikdy Shocked
Trhal , krutil sa , v jednom kuse mäkkal sa , (xixi, sam dobre vie, ze na styroch ludi nema ziadnu sancu)...Mily Dodo, za pokus ti to nesalo... Laughing
Zdrapla som ho jednou rukou za zadok, druhou za hlavu , preistotu ho este veterinarka chytila a netrvalo ani sekunku a vsetko bolo vybavene.
Dodo ver alebo nie o mesiac sa vidime znova!!!
Zo stola sa pratal sam.Netrebalo mu ani pomoct.Tak rychlo sa pratal.
Sestricka vydala preukaz a dalsi termin.
Cestou domov pieklo v aute priserne slnko.Dodo vyzeral konecne byt unaveny.To som si vsak iba myslela.V aute na kolenach zaspal ako babatko.Po prichode domov som ho zahnala do klietky , jeho prva cesta bol zachod a neskor miska.Doma ho cakala odmena.Cukriky pre macky.A plno zeleniny.Samozrejme, nemohli chybat granule Whiskas a Duo Ferret.
Po napapkani sa som ho pustila von.Behal ako splaseny , sem a tam , vsade narazal, vliezol pod gate , kvokal jeho najoblubenejsia cinnost.Motanie sa po pod nohy inym. Twisted Evil
Vsak ja som hovorila : '' pomsta je sladka'' . Uz parkrat som kvoli jemu skoro spadla.Vzdy to nastastie dopadlo dobre. Laughing

19.10.2005 (streda)
Dnes nic zaujimaveho sa nestalo.Po odchode do skoly 06:50 Dodo stale spi.Do misky som mu nasypala za hrst granul a frcala som do skoly.
Po prichode zo skoly 16:00 uz Dodo stal v kute ( s ktoreho ma vyhlad na vchodove dvere) a cumakoval kym pridem.Tak som ho pustila na chvilu sa vyblaznit.Ako vzdy vsetko vsade rozhadzoval a robil strasny bordel.Samozrejme sa hrabal v novinach Twisted Evil Sak panicka nema co robit , tak nech aspon zdvyhne zadok zo stolicky , nech si po mne poupratuje uzked ma tak veeeeeelmi chcela.
Dodo:
Lietal som , jasil som sa a blbol som.Do zachoda som sa zial netrafil Embarassed Vsak ja sa to uz naucim Rolling Eyes
Prekvapim panicku ,aby sa na mna tolko nehnevala.
Bolo 21:00 odrazu som dostal priserny hlad.Nieco ma prepadlo....Hmmm zvlastne, miska je prazdna.Hmmmmmm, zeby hladovka? To snad NIE.Alebo sa Erika chcela pomstit zato, ze som sa netrafila na zachod? Confused NIE,NIE,NIE.Nakoniec som zacal okolo Eriky kvokat a ona uz tusila o co ide.S plnym bruskom som sa isiel maznat Erike.Stacilo mi 5 minut, kym ma prepadol opat hlad.Erika ma drzala ako klieska.Tak som zacala uvazovat, ako sa jej vykrutit.Hmmmmhhhh, skusim sa tocit ako cervik.Zabralo to Wink Odporucam kazdym fretkam.Po papani som isiel ulozit , oci som mal uz privrete.A co nevidim?Erika prichadza s taskou a lopatkou v ruke.Rada by som sa jej opytal, co robila cely cas.Pozerala Vyvolenich. Evil or Very Mad Za toto by som vrazdil. Twisted Evil Musela ma chytit na ruky a premiestnila ma na handru , kt. bola na zemi.Erika vsetko vycistila...(toho bolo strasne vela) tak to chvilu trvalo.Zaliezol som do klietky pod spacak a zacal som snivat o fretkach... Razz
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

20.10.2005
Dnes bolo rano krute.Netusil som , ze sa dostanem von az o 18:00.
Po prijemnom rannom prebudeni panickou som dostal do misky granulky Whiskas tuniakove.
Erika sa cudovala.Ci som skrecok , alebo som predsa iba fretka.Pred spanim mi dala pllllnu misku granul s mlieckom.Rano Erika pozrela do misky, samozrejme miska prazda.Potom hodi kukuc na mna , ako keby som jej ranajky zjedol a hladala , kam som tie granule poskovaval.Pozrela sa na zachod.Okrem naspineneho nic.Pozrela pod koberec.Okrem rozmrvenych granuliek nic.Nadvyhla mna, okrem plneho bruska a fretky nic.Take mala oci Shocked
Otazkou ostavalo, kde su granule , ktore som ti dala vcera do misky???
Odpoved jednoducha.Zjedol som ich.Ale to jej nepoviem.Lebo nabuduce nedostanem nic Rolling Eyes
Po Erikynom prichode zo skoly , som cakal , ze ma ako obvykle pusti von.Stal som v kute a prosil.Erika prisla ku mne a povedala:''Dodo, tak skoro ta nepustim ....idem prec, aj s maminou''. Erika a mamina isli nakupovat.Teeeda za to cakanie to stalo.Dostal som granulky Whiskas a vrecko kuracieho masa k tomu zadarmo.Este do teraz sa oblizujem.Ked sa vratili pustili ma von.Aby som sa nehneval.Mamina zobrala nasho dunca Dustyho a mna na sice kratku ale peknu prechadzku.Konecne som ockovany a mozem chodit pokojne von. Cool
Prave som dostal fazulovu polievku.Bez fazuliek Evil or Very Mad Co je to za fazulovu polievku bez fazuli? Mad Iba voda a slize...ALe mnaaaam to nemame kazdy den Wink
S plnym bruskom sa idem ulozit spinkat Wink
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

21.10.2005
Dodo stale spi.Ujasnim to.
Rano dostal granulky . Ponukla som mu nech si rano pobeha...
Kaslal na mna .Dvere na klietke mal otvorene pol hodinu.Ako som odchadzala do skoly ospaly Dodo vyliezal s klietky s ospatymi ockami.
akurat , ked odchadzam.Nacuval na spat do klietky (zavrela som)a odisla do skoly.Po prichode zo skoly Dodo stale psi.Priblizim sa k nemu.Skontrolujem ci dycha.Dychat dycha , vsetko je v normale.
14:45:30
Dodo stale spi.Velmi stastno si musi snivat , pretoze hybe fuzami.
Aj ja mikam fuzami ked spim?Snad nie.
Cely den som na inernete.Dodo ma cely den otvorene dvere v klietke.Este sa mu leni , vytiahnut zadok s klietky.Porebuje schudnut, nech sa tesi na vecer.Dnes som rozhodla kvoli nerpiaznivemu pocasiu ostavame doma.Inac by ste isli cakat brata pred dom.
Uvidime ako to bude pokracovat zajtra.Budeme behat 300 metrov aby sa trosku prebral.Pokom je taky lenivy?
17:00 Dodo akurat papa a klietka je stale otvorena ...
17:05 Dodo spi
Cely den si sunky vala Laughing
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

22.10.2005
rano som si spomenula, ze Dodo potrebuje novy zachod.Pretoze stale mu ho vyrabam s krabic od topanok.
Nastastie sme dnes mali naplanovane ist do Ikei.
Celkom dobre veci.Nakoniec som mu ho kupila.
Bolo tazke s vyberom.Nie , zeby toho mali vela, prave naopak ,skoro nic Very Happy Asi vsetci fretkari vsetko vykupili.Zapacil sa mi jeden , nie velky ani maly akurat do klietky (modry) Super cena 99 Sk...No nekupis ho??? Laughing Zataku cenu aj dva Smile
Dodo cely stastny.Hned ho musel vyskusat.Nema ziadny otvor proste ako krabica od topanok.Hehe takze Dodo skoncil so spankom vo vlastnych hovienkach... Embarassed Twisted Evil
Dodo
Dnesny den bol nezabudnutelny.Konecne som sa citil ako filmovy herec.Erika ma zobrala von pretoze hovorila , ze dnes je pocasie na toto obdobie pekne.Zo zaciatku bolo teplo, az vecer zacalo byt chladnejsie.Von sme isli bolo presne 16:30.Prechadzali sme sa , ani neviem kam.Stale ma to tahalo k nakladnemu autu.Ale Erika ma nie a nie pustit Twisted Evil Evil or Very Mad .Nakoniec som za nou chodil ako ovecka.Vsetci ludia sa na mna pozerali , ako keby podaktory este nevideli fretku (sak ani nevideli) Evil or Very Mad Teraz uz hej.Vela ludi sa pristavilo a pytali sa Eriky co som zac , co zerem,kde spim a neviem co vsetko mozne...
Nakoniec sa odhodlali take deticky prist ku nam a spytali sa Eriky , ci si ma mozu pohladkat.Musim povedat , ked som bol este na zaciatku puberty velmi som kusal.Priam az do krvy.Odkedy mi je 6 mesiacov , je zo mna pritulny macko maznavy a hlavne nekusavy.Teraz uz ani nasho psa nekusnem. Rolling Eyes Embarassed Erika povedala , ze ano.Zobrala si ma na ruky a deticky zacali hladkat.Juuuj, bolo to prijemne... Razz Keby ma tak aj Erika stale hladkala.Slubil by som jej , ze uz jej nikdy neukradnem cukriky pre mna.Ale to jej nepovedzte, pretoze o tom nevie.Ale vzdy nadava (na mna) ked ich ma hladat ale ich nikde niet.Stale ku mne prichadzali psickari a ja som sa s nimi hral ako maly pes ,,,tak som si aj pripadal.Nakoniec pozera Erika na hodinky a hovori:''Dodo je cas uz konecne ist domov.Rozmysli si to. Bud po dobrotky ale na ruky...''
Samorejme pocul som a pekne som odcupkal sam domov.Teraz uz trafim Embarassed Rolling Eyes
Nakoniec som dostal doma kalerab a isiel spat.Bol som, uplne hotovy s krasnej prechadzky Wink
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

31.10.2005
Dodo:
Dnesna noc bola kruta.Bol som pravouhly fretak.Hmmm cely dolamany.Erika sa stale cuduje, ci nahodou som bez chrbtice...
No nic Erika mi rano otvorila klietku.Samozrejme este som spal.Ked som sa zobudil, chcel som vystartovat von.Samozrejme , to by nebola Erika keby neprisla a hned mi klietku nezavrela.Povedala : 'Sorry Dodo , mal si ist von , ked bola klietka otvorena!!!'
No sak neva .Zabudla zavret vrchne dvierka.Snazil som sa ich otvorit a cudoval som sa , preco to nejde...Az som si spomenula , ze Erika mi na klietku dala asi 7 kachliciek (tazkych) lebo ked mi sibe lomcujem s klietkou.Teraz nie vlastne ked som bol maly Embarassed Ale stale ich tam mam.Erika stale striehne kym urobim macaci chrbat aby ma zdrapla a odniesla do klietky na zachod.Musim povedat, ze chuda.bol som vonku.Erike bolo zle ale ajtak striehla.Podobala sa mysi.Lenze odysla na chvilu do detskej izby a ja som to zatial pustil na kachlicky pred dvere Embarassed To ste mali vidiet Eriku.Stal sa z nej tiger Twisted Evil Normalne som sa jej zacal bat.Rozbehla sa po mne ako macka po mysi.Ja som nastartoval motor a to ste mali vidiet ako som frcal prec , len aby ma nechytila...Ale nakoniec bola rychlejsia.Zdrapla ma a odniesla do klietky.Zatvorila ma a uz ma nepustila!!!!!

Aj takto viem byt zly Twisted Evil

A takto kusem Twisted Evil resp. kusal som , pokial ma Erika neskrotila takto:

Ale , kazdy koniec je dobry.Nakoniec mi da dobrucku maskrtu a vsetko je odpustene Wink
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

13.11.2005
Stretko.
Dnes sa v Sade J.K. Dodo prvy krat stretol s jeho rovesnikmi.
Pritomny boli : Baronka s fretkami Sendy a Kira.
Zolo s fretkami Bigi a (nepamatam si druhu , je mi to luto) asi Sabrina ???
Cestou do Auparku na zastavke si kazdy vsimal iba Doda...V autobuse, to nemusim ani opisovat, vsetci hadzali kukuc len mna a Doda.Cudovali sa , ci mi nesibe, ked nosim lasicu vo vaku??? Rolling Eyes
V Sade sme to dlho nehladali.Ked na zemi dom zbadala ostatne fretky, vybrala som ho s vaku nech sa pohra.Druha najvacsia freka na stretku.Jasne, sak je s neho poriadny maco.Hned sa Dodo vrhol na ostatne fretky a zacali sa hrat.Sak ked som uz tu , tak sa s nimi poriadne pohram Twisted Evil Bol pocut sami piskot a kvokanie.Nedala sa urcit, ci sa hrali alebo bili.Jedno s druhym do kopy.
Bolo super.Ta cesta za to stala.Dosli sme dost neskoro, takze sme neboli ani dlho vonku, pretoze ostatnym fretkam bolo uz zjavne zima, ked sa mi zavrtali do vaku a lenesilo.Este sme boli v Auparku s bratom a samozrejme , neusla pozornost na Doda.Fretacia kengura.Az nato , ze mam cele ruky doskrabane ako sa drapal s vaku von za ostatnymi fretkami.Potom sme uz isli domov.V autobuse , cestou domov vsetkym oci vyliezali Shocked niektory sa aj bali Twisted Evil Mna??? Takej miluckej a pritulne fretky bat sa Twisted Evil kdeze , ja nekusem Twisted Evil Smile
Nakoniec sme dobre dosli domov.Vletel do klietky na zachod a uz odtial nevysiel...Dostal vzorku granul, kt. nechcel zrat, ale nakoniec nimi nepohrdol a s chutou ich vsetky spapal... Laughing
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2.1.2006
konecne som sa rozhodla napisat par riadkov, na uvod vam chcem oznamit, ze povodne sme chceli samca ale v ochode nam povedali,ze to bude samica.Nevadi.Po dlho badani 6-7 mesiacov za pomoci MajiZ sa prislo na to, ze to neni samicka (Frida) ale pritulny samcek Dodo .Cely mesiac ubehol ako kazdy iny.Fred sa jasil a samozrejme robil neplechy.Sak to by nebol on, keby nieco nevystrajal.Nakoniec uz bol december.Dlho ocakavane vianoce su tu.Pre Doda som chcela obrovitansku klietku.Taku ,kt.by nemohol zdemolovat.Ale taku asi nenajdem.Nakoniec pod stromcek dostat velku klietku (modru) myslim si , ze je rad.Ajked sa tak netvaril Very Happy Hned som mu ju zariadila.Ale musel si zvyknut.Este stale spi skruteny.Sak je to mega maco Laughing dosla aj jeho kamaratka s Rakuska.Pes menom Anja je to Sibirsky husky...Takze je dost velka.Ale Dodo strach nema.Hrali sa spolu ako male deti Laughing Najlepsie bolo, ked Anja sa na neho zvalila.Nevieme , preco to robi.Mozno mu chce iba vyznat lasku... Wink
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2.1.2006
Bola som pozret nasho samca Doda.Spi a vyzera byt taky stastny , cim to asi bude.Chudak,teraz si moze vydychnut,uz ho nikto nebude volat Frida...On vedel, ze je samec.Tak preco nam nic nepovedal? Laughing a preco nam v odchode povedali, ze je to samica? Ja som este nevedela urcit, ci je to on alebo ona, pretoze som este nemala nic nastudovane.Ale taku chybu uz neurobim Wink
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Jan. 2006 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

MajaZ Napísal:
Erika Napísal:
2.1.2006
On vedel, ze je samec.Tak preco nam nic nepovedal? Laughing a preco nam v odchode povedali, ze je to samica? Ja som este nevedela urcit, ci je to on alebo ona, pretoze som este nemala nic nastudovane.Ale taku chybu uz neurobim Wink

Nuz a potom nakupujte u "odbornikov"... Evil or Very Mad
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 1 z 10

Prejdi na: