Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ake su?
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Wolfgar
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 02.02.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Feb. 2006 17:56    Predmet: Ake su? Odpovedať s citátom

Prosim vas, este nie som rozhodnuty, ale zacal som rozmyslat o nejakom zvieratku, ktore by ma potesilo...

Rad by som vedel, ake fretky su? Su inteligentne, daju sa cvicit, vraj je pre ne charakteristicky isty zapach, atd.?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Feb. 2006 17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Troska si popozeraj forum a najdes tam vela odpovedi na svoje otazky..
Návrat hore
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Feb. 2006 18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Precti si info - vsude je ho dost.. Smile
Fretky jsou neco mezi psem a kockou, cvicit se nedaji, ale nauci se zaklady jako kocka - ale muzes je vencit a jsou pritulnejsi a hrave Smile

fretka.kom.cz - zde najdes urcite info. na www.fretka.sk je taky 100% neco Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Feb. 2006 18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To Wolfgar:
Citácia:
Prosim vas, este nie som rozhodnuty, ale zacal som rozmyslat o nejakom zvieratku, ktore by ma potesilo...

Rad by som vedel, ake fretky su? Su inteligentne, daju sa cvicit, vraj je pre ne charakteristicky isty zapach, atd.?

Informací je habďej, ale rychlý přehled:

>Su inteligentne? - Protože jsou to šelmy, mají tudíš vyšší inteligenci než třeba hlodavci. (Tím ale nemyslím, že by všichni hlodavci byli hloupí. V porovnání fretky třeba s křečkem je obrovský rozdíl - to se nedá popřít.)

>daju sa cvicit? - Podle toho, co si pod tím představuješ. Máš-li na mysli povely psa - potom NE nedá se takto cvičit. Je příliš chytrá na to, aby mechanicky opakovala něco, co ji třeba zrovna nebaví. Sama si učuje přijde-li na zavolání. Pokud ji z toho něco kápne (odměna) potom přijde, ale jen jestli ona bude chtít. V tomto směru je spíš jak kočka. Samozřejmě se naučí na povel Fuj, to ano ale chce to hodně motivace.

>vraj je pre ne charakteristicky isty zapach? - Samozřejmě, že ANO, stejně jako je typický pach psa, kočky, králíka,... (Pach fretky je pach šelmy - mnohým lidem toto dělá problém. Pokud vypustíme pach v období říje, tak dle mého to není nic hrozného, jen to lidi neznají a tak na to reagují Tak to je, a bude!) Wink

A proč je milujeme, na to ti neodpovím jednoznačně, protože pro každého je to PROČ, různé. Někdo kvůli výhodám nečeho, co pes nebo kočka nemá, někdo z náhleho vzplanutí, někdo pro jejich temperament, prostě je toho hodně. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 03.Feb. 2006 9:30    Predmet: Re: Ake su? Odpovedať s citátom

Wolfgar Napísal:

Ahoj

Fretka je predovsetkym zvedave a podla mojho nazoru dost spolocenske zviera. Sudiac podla nasej Misky, ktora ani chvilku nevydrzi sama. Takze je treba ratat s niekolkymi hodinami denne, aby ste sa jej mohli venovat.

Co sa tyka inteligencie, ano su inteligentne, niekedy az prilis. Smile)) Hlavne ked treba vymysliet nejaku neplechu. Nikdy nebudu posluchat ako pes na slovo. I ked povely sa ucia pomerne rychlo, oni sami zvazia, ci ich posluchnu. Nasa Miska napr. ovlada 6 povelov (Pod sem alebo aj Pod, Pusu, Popros, Na WC-ko, Hladaj, Fuj nesmies), ale ked sa jej nechce, tak sa jej nechce. Proste to neurobi. Ale ked ma chut na dobrotku tak urobi cokolvek, aby uz nieco dobre dostala pod zub. To napr. bude chodit na WC-ko aj sama a tvarit sa, ze nieco bude a urobi to aj 5-6 krat za sebou, to vsetko pre kusok zelenej uhorky. Smile Ale nemysli si, ze sa to nauci raz a koniec. My ju cvicime dennodenne. Dennodenne dostava povely a odmenu, ked ich dobre urobi.

A o zapachu a to ostatne najdes na tomto fore, odporucam Ti prestudovat si minimalne nasledujuce temy:

http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=162
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=110
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=42
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=208
http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=218
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 03.Feb. 2006 9:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetko si nájdeš na stránkach. Len som chcela ešte povedať toto: Keď mám blbú náladu a zoberiem si fretky dnu na hranie, tak v tom momente ako ich chytím do náručia sa mi nálada otočí o 180 stupňov a je so mňa opäť ten normálny usmiaty človek. Usmiaty je slabé slovo, skorej vyrehotaný človek Laughing Laughing a to len za to, že pri nich sa proste nemôžeš nerehotať. Stvárajú také kusky, že sa mi niekedy až rozum pozastavuje kde na to chodia. Milujem psov ale ešte nikdy som sa pri nich toľko nepobavila ako pri fretkách. Wink
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Piatok 03.Feb. 2006 18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Uplne suhlasim s Niki. Najma Daphne je moj "maly psycholog". Laughing
Návrat hore
Lara_Ajka
Člen SKCHF

Založený: 22.11.2005

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 12:09    Predmet: Odpovedať s citátom

milujeme fretocky lebo su tie najgenialnejsie potvorky na svete.

ODPORUCAM TI FRETKU NA ZAMILOVANIE Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Alica
Prima
Prima

Založený: 23.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

My sme došli k fretulke kompromisom, nakoľko je prekrásna a kvôli alergii syna sme nemohli mať ani mačku ani psa.
Keď nám nešťastnou náhodou uhynula, skoro som skončila na psychiatrii a jej absenciu sme museli ale doslova museli okamžite nahradiť kúpou novej. A bolo by jedno, či by bola bez nohy alebo zelená. A teraz sa už nevieme dočkať prírastku a to nie sme nejakí zanietení chovatelia.

LEN NÁS OČARILI
Návrat hore
Mária.F
Člen SKCHF

Založený: 03.09.2005

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som vám odporučila ísť na návštevu k niekomu kto doma chová tieto roztomilé zvieratká.Ono sa to dobre píše a číta,ale treba sa presvedčiť o tom na vlastné oči a nos,aké sú to zvieratká.Ide o to,aby ste si nepriniesli domov zvieratko,ktoré bude na vás až moc temperamentné,alebo po pár dňoch zistíte,že to neni to pravé orechové. Wink
Nechcem nikoho odrádzať,ale toto radím všetkým,ktorý chcú si zadovážiť domov fretku.Najlepšie je vidieť,počuť a cítiť.Fretky sú miláčkovia,ale pre nás,ktorý sme si ich obľúbili a žijeme pretože oni žijú pre nás.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: