Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ake su?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Baronka
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 09.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím s Máriou. Aj podľa mňa je to najlepšie, keď si človek môže fretulku u niekoho pozrieť a sledovať chvíľku jej správanie.

Ale mám šte jednu prosbu na vás. Ak si zadovážite fretulku (čo dúfam, že hej a že si ju zamilujete), tak sa nezľaknite hneď prvého kúsanca a nedávajte ju preč. Sad My sme našu Kiru kúpili v chovprodukte a trvalo nám niečo vyše mesiaca, kým si na nás zvykla ( aj preto je lepšie brať fretku priamo od chovateľa). Ale trpezlivosť sa vyplatila. Teraz je z nej taká maznavá fertulka, že to by som vtedy vôbec neverila, keby mi to niekto povedal. Shocked Hovorím to len preto, lebo to je asi jeden z najčastejších dôvodov, prečo ľudia vracajú fretky, alebo sa ich zbavujú. Zo začiatku treba trochu trpezlivosti, kým si na seba zvyknete, ale potom je to zvieratko k sežrání. Laughing Laughing Laughing
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Baronka,

ked uz si to nacala. Smile Mam pocit, ze Miska bola jedina selma na stretku, ktora skrvavila hned 2 ludi. (Jeden som bol ja.Smile) Takze treba ratat s tym, ze nejake tie hryzance mozu byt i po dlhsej dobe, nez po mesiaci. Skrabance po zubkoch sa obcas zadaria este i teraz. Nie, ze by bola taka nevychovana, ona nas tak lubi a to myslim doslovne. Ona sa dokaze maznat aj 2 hodiny a nakoniec zacne hryzkat, hryzkat az sa zahryzne ako buldog (niektori to poznate) doslova z vdaky. No a potom sa na nu hnevajte, to sa neda. SmileSmileSmile Ale nechcem tu otvarat novu temu hryzenie. To len som chcel povedat, ze to nemusi trvat len mesiac a ze s nejakymi tymi hryzancami treba ratat. A ako hovori MajaZ, co nie je do krvi to sa nerata. SmileSmileSmile

Naposledy upravil Miki dňa Nedeľa 05.Feb. 2006 11:43, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
zolo
Admin
Admin

Založený: 09.09.2004

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Miki Napísal:
A ako hovori MajaZ, co nie je do krvi to sa nerata. SmileSmileSmile

ne-e.... MajaZ vraví: "Čo nie je na šitie to sa neráta!" Twisted EvilTwisted EvilTwisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Baronka
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 09.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 04.Feb. 2006 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To Miki: No, jaska. Kuskajú a kúšu aj neskôr. Laughing Twisted Evil Som to zle napísala. Ja som len chcela povedať, aby to ľudia nevzdávali hneď. A že sa dá trpezlivosťou naučiť, aby to vedeli ovládať. Len aby sa fretúl nezbavovali hneď po prvom kúsanci, alebo nezdare pri výchove. Wink Sú to úžasné tvory a škoda je, keď sa dostanú do útulku, alebo naspäť do obchodu len preto, že sa majitelia zľakli. No nie? Sad
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 05.Feb. 2006 11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To Wolfgar:

A zabudol som pripomenut, ze si mozes pozriet aj nejake videa s fretkami:

http://www.fretka.sk/ranajojky.php
http://www.fretka.sk/video.php

To Baronka:

No jasne, taka divoka fretulka dokaze novacika poriadne vystrasit. Hoci je len malinka. A co potom statny samcek. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Besy
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 09.11.2005

PríspevokZaslal: Streda 08.Feb. 2006 9:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To Wolfgar:
Ešte stále rozmýšlaš, či je fretka pre teba vhodné zvieratko? Naša fretočka bola na začiatku divoká. Dosť hrízla, nedalo sa s ňou hrať a vôbec nepočúvala. Máme ju asi päť mesiacov a už nič z toho čo som písala predtým neplatí. Teraz sa trochu bojím, čo bude v puberte a potom kým bude mať jeden rok. Dúfam, že to prežijem v zdraví, ale určite si ju necháme - ona už patrí k nám.

Ja som sa rozhodla pre fretulu z niekoľkých dôvodov. Netreba ju venčiť tak ako psíka, čo mi vyhovuje, nemusím sa ponáhľať domou z práce. Je to veselšie a zábavnejšie zvieratko ako napr. mačka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 08.Feb. 2006 13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Besy - ted sem cetla na jinem vlakne ze tve fretce je 8 mesicu. CHci jen upozornit, ze do puberty se fretky dostavaji kolem 5 mesice a uklidni se kolem roka.. Takze ted uz ti do puberty neprijde Smile myslim ze to hryzani a kousani byla u ni puberta, pokud to bylo nekdy kolem pul roka..
Jinak u mych fretek sem pubertu nepoznala - moje holky Tappi a FLo jsou hodne a mile (Flo je rarasek, ale i tak pubertalne nekousala) Mladata (hlavne kluci) pomerne kousali jako mali, Silver mi nekolikrat prokousl ret, ale ted jsou hodni a puberta se taky nekona - jen rije. Spis naopak me "pubertaky" lide chvali coby perfektni mazliky Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Besy
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 09.11.2005

PríspevokZaslal: Streda 08.Feb. 2006 13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To Yasmin: Uf, tak to mi odľadlo. A ja som sa tak bála, čo to bude u nás za cirkus. Takže už by som mala mať to najhoršie za sebou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 08.Feb. 2006 16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze ano Smile
Návrat hore
zdenka
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 10.02.2005

PríspevokZaslal: Sobota 18.Feb. 2006 22:40    Predmet: Aké sú? Odpovedať s citátom

My sme mali prvú fretku pred 3 rokmi a bola s ňou veľká sranda, nekúsala lebo sme ju mali od 4 týždňou. Chovateľ nám ju predal (ešte bola slepá) s tým, že je to ten pravý čas na to aby si zvykla na ľudské ruky, čo bola aj pravda, pretože nás nikdy nepokúsala, až na jeden krát ale to sme jej chceli zobrať mäsko z papuľky, lebo sa s ním drhla. Zažili sme s ňou veľa srandy, je až neuveriteľné ako dokážu fretky vystrájať. Žiaľ podarilo sa jej neakým spôsobom zmiznúť. Jednoducho jej zrazu nebolo. Môj muž dlho odolával mojim nátlakom aby sme si kúpili druhú. Zlomiť sa mi ho podarilo až pred rokom, keď som apelovala prianiami naších dvoch detí, že by im to urobilo najlepšiu radosť k vianociam. Stalo sa. Laughing Keďže pred vianocami, už nieaký veľký výber nebol, podarilo sa mi kúpiť našu fretku Lindušku( v tedy mala 8 mesiacov - podľa predavačky v chovprodukte). Deti dostali pekný vianočný darček. Keď jej muž chcel upraviť volieru, samozrejme, sme ju vypustili s tým , že veď ju chytíme a dáme potom dnu. Ako prvá som dostala očkovanie od nej ja a to hneď nekoľko krát (do nôh a do rúk). Postupne si nás označkovala všetkých. Keď sme sa s ňou chceli hrať tak len v rukaviciach(lyžiarských), trvalo to asi mesiac a potom sa dala chytať už aj rukami. Dnes ju môžeme pomaly "natrieť na chleba", okrem manžela, pretože stále spolu "bojujú". Ale keď jej je dobre tak sa hraje so všetkým a všetkými a dokonca, keď sa nudí tak nás začne nútiť k hraniu, tým, že začne tanec Sväté Víta a vyskakovať, prípadne ak ležíme, tak si vylezie na sedačku a začne nás obkusovať. Skrátka je to nový člen rodiny, nie je to pes, netreba s ním chodiť nevyhnutne von, ale keď sa človek chce prejsť, aspoň má inšpiráciu a vezmeme si ju zo sebou. Vonku zažijete s ňou opäť srandu, lebo ľudia, ktorí ešte fretku nepoznajú ju označia za rôzne iné zvieratá (veveričku, krtka, atď...). Skrátka je to zaujímavé zvieratko po všetkých stránkach. Very Happy
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: