Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

ZOO dom- BA
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Joneta
Člen SKCHF

Založený: 21.10.2006

PríspevokZaslal: Piatok 14.Sep. 2007 19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

treba tam poslať kontrolu, či inšpekciu, či ako sa to volá, tuším hena to už skúšala, možno ti niekto poradí... ja sa v tomto bohužiaľ nevyznám
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 14.Sep. 2007 20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Shreya + Joneta.
Ak máte dojem, že v niektorom zverimexe dochádza k týraniu zvierat/fretiek, treba postupovať podľa zákona, ktorý som uviedla asi o 4 príspevky vyššie. Kontaktovať písomne príslušné orgány štátnej správy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Sobota 15.Sep. 2007 7:54    Predmet: Odpovedať s citátom

ok, a pomoze to? Co sa stane potom s tymi malymi?
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 15.Sep. 2007 8:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana idem si to prečítať, priznám sa, že doteraz som nemala čas Embarassed
Návrat hore
Shreya
NEPLATIČ

PríspevokZaslal: Sobota 15.Sep. 2007 10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

precitam aj ja a hned v pondelok zo skoly tam nabehnem Very Happy
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 15.Sep. 2007 14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som si to prečítala... mno je tam síce uvedené, že majiteľ zvieraťa môže byť postihnutý aj za to, že napr. nemá dostatok tekutín a výživy... to je fajn, ak som to správne poxopila... ale zároveň som sa na stránke Štátnej veterinárnej a potravinovej správy dočítala, že na vybavenie sťažnosti majú 30 dní a to sa môže stať, že tam to zvieratko už ani nebude Rolling Eyes

a teda neviem, či sa napríklad ako "dôkaz" môže použiť fotografia, ktorú by som v tom xovprodukte spravila, ale to asi ťažko a ak by náhodou medzičasom zistili, že sa niečo xystá a pripravili sa na to...

a ešte by ma zaujímalo, či je vôbec niekde špecifikované, ako má fretka vlastne žiť - teda v akom prostredí atď. lebo ak sú ľudia na tej správe informovaní tak, ako bežný veterinár, tak sa im vôbec nemusí zdať divné vidieť fretku na pilináx v malej klietke, kde fretka (ako ten freťáčik, čo sa tu o ňom písalo) zabudne normálne xodiť a skákať, s nevhodnou stravou a tak...

pýtam sa len preto, lebo do tejto problematiky vidím veľmi málo a iste sú tu múdrejší ľudia ako ja, možno máte niekto skúsenosti, rada by som sa vyhla xybám, keby išlo do "tuhého" a napríklad ma desí, že som sa dozvedela o ďaľšom veľkoxovateľovi tu kdesi blizko, len som osobu, čo od neho kúpila freťáčika zrejme poriadne "vystrašila" lebo mi nexcel povedať, adresu ani kontakt ani nič viac Sad

takisto xovateľ, od ktorého mám fretku ja, mi hovoril o "xovateľovi" ktorému v koterci behala holohlavá fretka, ktorá vyzerala ako malý pitbul a ledva že nerozhrýzla pletivo - bola strašne agresívna... čo v takom prípade, čo ak ten človek povie, že sa o ne stará dobre a s jej psyxickým stavom nemá nič? (lebo aj to sa spomína v tom zákone)

keby som vedela, že to bude mať svoj účel, rada by som poslala kontrolu/inšpekciu na takéto miesta, nex to tam zavrú alebo tí ľudia dostanú zákaz držať a predávať fretky, ak sa to dá, len by som bola nerada, aby sa tým nič nevyriešilo a mne prišiel domov účet za stratu času štátneho orgánu Rolling Eyes resp. že by som dostala odpoveď, že tam je všetko ok... tým pádom by sa ten množiteľ už fakt nemal čoho báť...

ak to niekomu pripadá infantilné, tak sa ospravedlňujem, ale akosi to inak zo mňa nešlo Wink
Návrat hore
Shreya
NEPLATIČ

PríspevokZaslal: Nedeľa 16.Sep. 2007 8:45    Predmet: Odpovedať s citátom

V ZOO dome maju taku velku gulu, v ktorej by mohla fretka behat, nieco, ako kolesa pre skrecky. Oplati sa to kupit? Ma s tym niekto skusenosti?
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 16.Sep. 2007 15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tej guly hovorím mučiareň. A je jedno, či to je pre škrečky, alebo fretky. Podla mňa to nemajú vôbec predávať. Evil or Very Mad
Návrat hore
Shreya
NEPLATIČ

PríspevokZaslal: Nedeľa 16.Sep. 2007 16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

preco, Jolana? ja som mala skrecka a on to miloval.. Ak je to na mucenie,, tak jej to nekupim, ja som myslela, ze sa jej to bude pacit Sad Naozaj nemam kupovat?
Návrat hore
Joneta
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 16.Sep. 2007 18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem, či je to zrovna mučiareň... no mne to príde, ako keď som ako krpec xodila k mame do kancelárie a doblba som sa tam točila na stoličke Twisted Evil

u škrečka to môže byť trošku iné, lebo predsalen je to hlodavček a zmýšľa inak, tak tam môže možno zblbnúť... (mala som len TV maniacke morčatá a súdim podľa ix správania)

fretka si asi skôr uvedomí, ak by jej to malo zaxádzať na hlavu... každopádne má na výber viac činností, ako škrečok, ktorý buď spí, napxáva sa alebo behá v koliesku Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 3 z 10

Prejdi na: