Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

ZOO dom- BA
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Nedeľa 16.Sep. 2007 18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

a ja som ju chcela potesit, uz som na to setrila peniaze Very Happy lebo ma chudatko uplne financne zruinovala Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xitanaf
Medium
Medium

Založený: 26.05.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 9:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No včera sme boli zase utrácať a videli sme tam tri fretky. Všetko albinkovia ale poviem Vám, že tieto určite nemali 8 týždnov, skor by som povedal, že sú to minuloročné. To, že mali podstielku nejaký kranulát to by mi ani nevadilo ale čo dostávali žrať ani nechcem vedieť lebo mali viditelnu hnačku a ten smrad...
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 10:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Boze, ani nehovor. Potrebujem tam ist aj ja na nakupy. Nasej novej slecne potrebujem klietku kupit a este nejake veci pre Jimmka. A toto ma uplne odradza! Nie ten smrad, ale ten pohlad na tie papulky! V tomto obdobi najlepsie nikam nechodit, kde zvieratka predavaju!
Návrat hore
Adelka
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 05.05.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

to je zvlastne.. mamina tam bola akurat vtedy, ked ich chovatel priniesol.. urcite su vacsie, asi tak 4-5 mesacne, mozno viac.. to neviem.. ale ked ich priniesli, boli stopro zdravi... dokonca im aj vravel, co papaju, tak nechapem preco ich krmia nejakymi patokmi... skoda reci.. inak su to vsetko samcekovia
Návrat hore
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 11:49    Predmet: Odpovedať s citátom

lebo obchodu ide o zisk a chovatelovi tiez...mozno si myslel, ze im budu davat to, co im povie, a mozno iba chcel mat pocit, ze si svoju ulohu splnil...a mozno bol len taky naivny, ze nevie ako to v takychto obchodoch chodi....v Amazone maju fretky na pilinach, co sa na to zle aj kuka Sad
A ako som tam bola nakupovat, tak teta za pultom citala nejaku knihu o chove, ale inak sa mi nezda, ze by mali potrebu vediet nieco o zvieratach, co chovaju.....a to, ze vacsinou nevedia urcit ani pohlavie, to uz beriem skoro ako samozrejmost äsme tak kupovali aj korytnacky....chceli sme samceka a samicku, jednu samicku sme uz mali vtedy doma a priniesli sme samceka, o ktorom sme zistili, ze je samicka, tak sme sli vymenit a dali nam dalsieho udajne samceka, z ktoreho sa vyklula samicka. Ale neskor sme zistili, ze povodna samicka je vlastne samcek, takze to nakoniec predsalen pasovalo, aj ked kvoli chybe vlastne, no cirkus Laughing

Ale ked som bola pred tyzdnom v Zoodome, tak som fretky hladala a nemali...iba zajace a morcata (aj jedno pre alergikov, take hole bez chlpov, no nebolo velmi esteticke, co vam poviem...)
Návrat hore
Jolana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

moccagrande, keby tam tie piliny nemali, pozeralo by sa ti na to ešte horšie. Predavači v týchto obchodoch nemajú čas čistiť neustále klietky a fretky by sa tam válali vo vlastných výkaloch. Dôležité je aby upozorňovali zákazníkov, že doma piliny používať nemajú. Najlepšie by bolo, keby sa v obchodoch nepredávali, ale o tom predavač nerozhoduje. Rozhoduje o tom majitel obchodu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Adelka
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

no.. tak ak mam byt uprimna, presne na to, ze fretky na pilinach nemaju byt, vobec neupozornuju.. my sme si v Amazone kupili nasu prvu fretulku a nakolko bola na piliny od nich naucena a nas na to neupozornili, tiez sme ju mali najskor v pilinach... potom sme ich velmi rychlo pratali prec, samozrejme..

co sa tych albinkov, no tak ano.. asi si chovatel myslel, ze sa o ne dobre postaraju, alebo mu to bolo jedno.. ja by som ich uz potom radsej darovala do dobrych ruk.. ved kolko je takych ludi, co si to zvieratko kupit nemozu a velmi po nom tuzia a urcite sa on vyborne postaraju...

no ano, to morciatko tam stale je... nikto ho, chudatko, nechce Sad keby nebolo take drahe a mali by sme este jednu klietku navyse, vzala by som si ho.. moja mama je aj tak alergik na nahodou bolo chutne.. nabuduce pripojim fotky.. mam ich na kompe Smile teda.. ak sa mi to podari ovsem.. to malicke aj trochu povyrastlo a ostatne morciatka ho asi nemaju moc v laske, lebo bolo troska dodriapane Sad
Návrat hore
Shreya
NEPLATIČ

Založený: 07.09.2007

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som tam bola minuly tyzden a pozerali sme, ci nemaju fretky a nemali ich vobec, morciatko bolo uzasne, taky potkanik Very Happy
Návrat hore
xitanaf
Medium
Medium

Založený: 26.05.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Adelka Napísal:
t.. urcite su vacsie, asi tak 4-5 mesacne, mozno viac.. to neviem..

no my samčeka albina máme tak môžem porovnávať a to čo som videl, neviem neviem. ten jeden menší mohol mať cca. 5 mesiacov ale ostatok mal podstatne viac. A tu je zasa otázka odkial pochádzajú tie fretky ked majú údajne menej ako rok ale viac ako 5 mesiacov? Ja z toho zase len vyvodzujem, že ide o tzv. druhý vrh v roku. Ale je to môj názor a špekulácia...
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Jún. 2008 21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

xitanaf, je to mozne.. ja som sa s albinmi este nazivo nestretla, takze si netrufam sa s tebou nijako hadat Smile no v kazdom pripade su nadherni.. len ma mrzi, ze o nich nie je tak dobre postarane.. pokial maju naozaj tak vela, ako pises, no tak potom by ma zaujimal tn dovod, preco sa ich majitel zbavoval... nezda sa mi normalne zbavovat sa fretky vyssieho veku
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 4 z 10

Prejdi na: