Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

ZOO dom- BA
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Nedeľa 21.Jún. 2009 20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ahaaa tmavooka biela Smile) uz mam jasno Smile) dakujem Smile)
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 21.Jún. 2009 21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa nie je nič zlé na tom mať hluchú fretku...tiež som si najprv myslela že Lara bude hluchá...kvôli blaze znaku...a sa tak celkom dosť javila. A aj preto som si ju chcela nechať...a postupom času sa ukázalo že nie je(aj keď niekedy o tom aj celkom pochybujem Very Happy )....a keď svet fretka inak nepozná tak sa naučí reagovať napríklad na vibrácie alebo tak Smile a fretky aj tak väčšinou úspešne ignorujú volanie Razz
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 21.Jún. 2009 21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hluchá fretka môže mať pri dobrom majiteľovi rovnako kvalitný život ako fretka počujúca. Len podľa mňa by sa na hluchej fretke namali odchovávať mladé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wiwa89
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 01.03.2009

PríspevokZaslal: Pondelok 22.Jún. 2009 0:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana: Ja nie som tá wiwa89 ale ten wiwa89, viem že to je z nicku dosť nejasné ale som ten, som chalan. To len tak pre presnosť, nepišem to v zlom Smile
No o genetickom zloženy a podobnych veciach neviem nič moc, ale tak albin je preto albin lebo mu chýba pigment, v každom druhu existuju dokonca aj ľudia albíni sú. A DEW je proste DEW ale je to veľmi zriedkavé sfarbenie, ale naozaj veľmi krásne.
To, že je matka chluchá nemá na mladé žiadny vplyv, jedine ak by mali po matke biele znaky na hlave (blaze, panda a podobne alebo dokonca by boli DEW). Chluchota nie je dedična, teda aspoň ja to tak chápem. Ak sa milim tak sa ospravedlňujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 22.Jún. 2009 0:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre upresnenie, DEW je biela preto, lebo celá fretka je vlastne jeden biely znak, vačsinou sa farba DEW urcuje podla jej chvosta, lebo tem býva bez bieleho znaku a zobrazuje sa na nom pravá farba fretky Wink

Mnoho pánd, a progresívne šedivejúcich fretiek časom vybelie na DEW ,ale samozrejme su take, ktoré sa tak rodia....žeby boli zriedkavé, ani velmi netvrdím Rolling Eyes

Hluchota dedicna ako taka sama o sebe nieje, len sa prenaša s tými bielymi znakmi Wink

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 22.Jún. 2009 12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa to Johana s tým odchovom myslela skôr tak, že hluchá matka sa tak nedokáže postarať o mladé ako tá počujúca. Nepočuje keď plačú a tak im môže ľahko ublížiť, nepočuje keď ju volajú...atď
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 22.Jún. 2009 17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som povedala, že u hluchej matky je predpoklad, že bude mať hluché mláďatá. Rozhodne by som nemnožila fretky u ktorých je predpoklad, že budú nejako postihnuté a hluchota postihnutie je. Hluchá fretka, tak ako aj inak hendikepovaná môže mať u dobrého majitela krásny život, ale nikdy by sa nemali cielene množiť, ak majú predpoklad, že mláďatá nebudú vporiadku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 23.Jún. 2009 17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Taaaak dnes som bola v zoodome. Freťuška už má takú istú klietku ako tie dve albínky Smile ... mala tam jednu rúrku na lozenie a tak sa v nej hralááá...strašne zlatá bola...som to riskla a dala jej tam ruku a ani sa nesnažila kusnúť...asi aj cítila moje baby Smile zlatučká bola...Síce nemala papanie ale aspoň už mala peknú klietku Smile
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Utorok 23.Jún. 2009 18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

no super to ma tesi, a tie albinky tam este boli???
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 23.Jún. 2009 23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dve tam ešte mali určite či tam bola aj tretia to neviem
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> ZOO predajne a internetové obchody Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 9 z 10

Prejdi na: