Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Dáška,Kiara a Ashu.
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mária.F
Člen SKCHF

Založený: 03.09.2005

PríspevokZaslal: Utorok 28.Mar. 2006 19:54    Predmet: Dáška,Kiara a Ashu. Odpovedať s citátom

Keďže mi do domácnosti pribudla nová fretka,ktorá bola v KSZV,rozhodla som sa napísať tak trošku niečo o dievčencoch.
Všetky tri sú tchorice,ale predsa každá je iná.
Dáška

narodla sa 30.mája2003,
je mamou Kiary.Dáška je úplná flegmatička,kľudná a prítulná.Voku môže behať bez postrojov.Drží sa ma ako kliešť,neodbehne odo mňa ani na 1/2 metra.

Kiara

narodila sa 23.júna 2004
Je to pravý opak mami,šidlo ako sa patrí,ale sfarbením je dosť podobná Dáške.

Ashu

Ashu je z KSZV,bola vraj nájdená v Banskej Bystrici.Vzala si ju domov jedna pani,ale že sa u nej bila s jej fretkou,ktorú má doma a tak ju dala do KSZV.
Pán v KSZV ma hneď upozornil,že malá hryzie.
Ashu má pradepodobe okolo 6mesiacov,ale to presne neviem,ale určite to ešte neni dospelá fretka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Mária.F
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 29.Mar. 2006 14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

25-26.03.2006
Sme s Kiarou cestovali do Fiľakova za Fredym.
Cesta nám ubehla veľmi rýchlo a dokoca aj Kiara ma prekapila.
Z neposedného šidla sa vykľula celkom slušnáí cestovateľka.Mohla v pohode cestovať vo vaku a nehľadieť na svet spoza mreží.Mnohým ľuďom sa páčila.

Keď sme dorazili do Fiľakova,Hena nás už čakala na stanici.
Fredy privítal Kiarušu nadšeným kvokaním.Potom všetko prebehlo tak ako malo.Fredy sa správal ako ozajstný gavalier.

Po dobre vykonanej práci si spoločne oddýchli.

... po dobrom a výdatnom spánku neuškodí sa trošku aj prebehnúť...

Po ceste do Fiľakova sme prestupovali vo Zvolene a tak som vybrala z KSZV mladú fretku/Ashu/.Bola s nami na nášteve.Fredy sa po prechádzke
chcel hneď prateľsky skamarátiť,ale malá bola ešte vyľakaná a tak na prateľsto nemala náladu.Fredy sa teda rázne rozhodol,keď nechceš tak nechceš,aspoň Ťa ovoňačkujem.Tak som mala hneď možnosť zistiť ako malá znáša vodu.Bola som prekvapená,nerobila žiadne caviky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Mária.F
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 29.Mar. 2006 14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

29.03.2006
Po príchode domov nastalo zoznamovanie dievčeniec s Ashu.Na moje milé prekvapenie pustli hneď Ashu do hojdačky.Možno je to tým,že sa správala tak suverénne.Dievčence sa totiž o hojdačku zo začatku bili.
Ashu nemá vôbec prolém chodiť na záchod,ale ani nehryzie,dokonca sa ani Daksiho nebojí.
Je to proste suverénka ako sa patrí.
Zo začiatku som sa bála,že ju bude Dáška terorizovať,ale ta ju zaúča do tajomstiev figliarstva,napr.ako otvoriť šuplík a dostať sa na linku.

Keďže neboli žiadne problémy,nechala som devčence spolu spať.Dáška poukazovala maličkej,kde čo majú.Keďže Kiara chcela spať,zchytila maličkú za kožu a uložila na handru a tak pospali.

Naposledy upravil Mária.F dňa Streda 29.Mar. 2006 21:16, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Mária.F
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 29.Mar. 2006 14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ashu uteká z klietky Exclamation
Toto nerobila ani jedna fretka,dokonca ani jejich mladé.Cez mriežky sa dostane von.Keď dievčence spali, Ashu sa nudila a tak prišla na to ako újsť a prísť za mnou do obývačky.Nechcela byť asi sama.Z bezpečnostných dôvodov musela sa presťahovať do voliéry.Nie som z toho nadšená,ale keď nechcem,aby jej Daksi nechtiac ublížil,musela som to takto vyriešiť.

Naposledy upravil Mária.F dňa Streda 29.Mar. 2006 21:15, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Besy
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 09.11.2005

PríspevokZaslal: Streda 29.Mar. 2006 15:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To teda zírááám, ako to dokázala? A prišla som na to . . . Asha je škrečok. Laughing Laughing My máme doma tiež takú istú klietku a neviem si predstaviť ako z nej Besy vylieza - asi by sa zasekla medzi mziežkami (chúďa).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 29.Mar. 2006 17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Fíha! To je výmiselník!!!!
No skús ju niak zabezpečiť ako som si ja ohla a spravila kvačky na mojej klietke.Videla si to nie? Alebo primontovať tam na krajoch tenké mriažky po okraji I I I I I I Wink
Nech nieje sama Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Mária.F
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 29.Mar. 2006 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ashu je sama, len keď dievčence spia,aj tak by ich zbytočne budila.Večer,keď sa zobudia behajú spoločne po kuchyni.
Keď babuľky spia,Ashu je so mnou,snorí po obývačke.
Práve teraz som zistla,že Ashu sa začala hárať.Takže je určite staršia ako som myslela.
Rolling Eyes
Návrat hore
Mária.F
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 31.Mar. 2006 23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

31.03.2006
Ashu ma dnes prvýkrát pohrýzla,potvorka.Začala trošku priberať,už sa jej ťažšie uteká cez mriežky,ale ešte ujde.ANF jej síce chutí,ale keď behá vbehne
Daksimu na Akanu,nevie sa jej dojesť,trošku mi to vadí,ale pokiaľ je aj ANF,tak ju nechám.Od zajtra sa ku granuliam Akana pre psov nedostane.
Návrat hore
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Sobota 01.Apr. 2006 0:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink MariaK, tak ji kup ACANU pro koťata Wink Náhodou to není blbé žrádlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Mária.F
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 01.Apr. 2006 7:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Už som a to myslela.... Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: