Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Elfinorátka I.
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 18.Máj. 2006 22:28    Predmet: Elfinorátka I. Odpovedať s citátom

18.5.2006 asi okolo18:00 hodiny (nevím přesně vylíčím dále) se konečně Elfi rozhoupala začala rodit. Přišla jsem jí skontrolovat, jako už několikrát za ten den. Inu, byla jsem na trní už přibližně 2 dny, kdy jsem měla dojem, že už, už to musí přijít! Byla narvaná až k prasknutí. Pohyby freťat v bříšku byly víc, než patrné! Takže jsem byla pernamentně v očekávání.

Objevila jsem ji, jak má u zadečku pískací malé mimi a za ním placentičku. koukala a zjevně příliš netušila, co vlastně má dělat. V tom jsem si uvědomila, že něco leží mimo bedýnku. další miminko. Celé v bláně s placentou vedle, propojenou s blánou. Nehýbalo se, skrz blánu byl vidět jazýček, jak trčí z tlamičky bez života. Bylo tak studené! Pomyslela jsem si: "Je s ním ámen, ach jo." Napadlo mě, že ho ale zkusím omýt teplou vodou a trochu promasírovat prstem, jako by ho umyla matka jazykem, kdyby věděla, co má dělat. Dala jsem ho pod proud vody a omývala. blána praskla a sklouzla se dolů po tělíčku. Zdálo se mě že se snad pohlo, ale asi to byl jen proud vody, co zahýbal tlapkou. Už jsem to chtěla vzdát. Zastavila jsem vodu a říkala si v duchu: "No nic, asi je fakt po něm." Když najdnou hluboce škytl, a zalapal po dechu. A zas. Zdálo se, že se dusí, tak jsem ho začala masírovat na bříšku. Začal přidušeně škrčet. Oddychla jsem si a naplnilo mě to jakýmsi uspokojením a nadějí.

Potom jsem raději zůstala u ní a hned jak se neměla k tomu vybalit mimi, jsem se o ně starala já. Vzala od zadečku, roztrhla blánu, omyla v připravené teplé vodě mokrým hadříkem. promasírovala a řvoucí vrátila mámě. Když měla zájem, nechala jsem ji vybalit mimi samotnou. Některým jsem odstřihla pupeční šňůru já, některým ji odkousla ona. Ale vesměs jsem jim pak ještě dělala úpravu. Nechávala jim tam totiž dlouhý kus šňůry. takže jsem to zkracovala tak na 1/2 cm (odhadem, nevím přesně neměřila jsem to). Jinak sama jedla placenty, a olizovala některá mimi.

K 8. miminku už byla unavená. Bylo to na ní vidět. nemohla ho celé vytlačit. Sice bylo venku s trotrhlou blánou, ale hlavu mělo ještě uvnitř. Tak jsem ho vytáhla. Pak si dala pauzu ale nezdála se mě. Prohmátla jsem ji jemně a nabyla dojmu, že tam má ještě min. 2 na každé straně. No začala jsem mít obavy, co s ní. Takže jsem se ptala na fóru a taky Dodi (ještě jednou ji děkuji za uklidnění, fakt pomohlo Surprised). Naštěstí během mého vyptávání vyplavala obě miminka asi za ráz ven a vřeštěla mamince u zadku zamotaná svými placentami ;o)

Pomohla jsem jim, mamina už fakt neměla chuť na další placenty, takže šli do záchoda (placenty) No a miminka po úpravě a omytí k mamině, která konečně vypadala, že si oddechla. Po prozkoumání bříška se zdálo, že je to konečný počet! 10 freťat! 7 holčiček a 3 klučíci! Dej jim Bůh, ať to přežijí všichni ve zdraví.

Miminka se snaží sát a jsou pěkně čilá. Takže snad bude všechno vpořádku.
UFF

(za případné gramatické chyby se omlouvám, jsem z toho paf) Surprised)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 18.Máj. 2006 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak tohle je
Gratulujeme!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Štvrtok 18.Máj. 2006 23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

a jedna ilustrační Wink

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
ivka333
Člen SKCHF

Založený: 23.08.2005

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 0:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nech pekne rastú Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 1:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Všem děkuji za gratulace ať už v jakémkoliv mojem vlákně. Snad se nebudete zlobit, když odpovím jen v jednom Wink
Návrat hore
Lara_Ajka
Člen SKCHF

Založený: 22.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 8:19    Predmet: Odpovedať s citátom

aj ja uz chceeeeem Smile
klobuk dole - nadhera
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Niki
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 8:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Až mi mráz chodil po "zádech" keď som čítala tvoj príspevok. Jordi,zvládla si to na jednotku Laughing No neviem,neviem, či aj ja budem schopná takto pomôcť Kire ak bude treba. Ale na druhej strane viem, že človek dokáže koľkokrát aj nemožné. Našťastie moja láska k zvieratkám je dosť silná. Želám miminkám aj mamke móóóc zdravíčka a nech sú silné Wink Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lenka
Člen SKCHF

Založený: 06.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 8:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jordi, gratulujeme, sú nádherné. A ty si šikulka, fakt si to zvládla skvele. Nech pekne rastú do krásy, a Elfinka nech má dosť mliečka pre všetkých.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

děkujeme za gratulace Very Happy

(pro zvětšení kliknout na fotky)

Tak takhle to u nás vypadá po první prodělané noci. Wink
Návrat hore
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Piatok 19.Máj. 2006 12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ja se tu snad rozplynu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalší
Strana 1 z 18

Prejdi na: