Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Maco a Aisha
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zuzana
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 29.06.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 03.Júl. 2006 18:55    Predmet: Maco a Aisha Odpovedať s citátom

Konečne som sa odhodlala založiť našim fretulám denník.

Maco má rok a necelé dva mesiace. Je celkom pokojný maznavý, i keď niekedy vie sa poriadne rozbúriť.

Náš nový prírastok sa volá Aisha má dva mesiace a Macovi pije krv. Skôr by som povedala, že ona ho provokuje a on je na ňu tiger. Momentálne sú oddelený. Tak ich pomaly zbližujeme. Maco sa na Aishu už pár krát vrhol. Aisha je veľmi zlatá, ona sa chce len trošku pohrať. No Maco to berie ako narušenie svojho pokoja. Myslel si, že dámy budú chodiť za ním len na chvíľkové návštevy. Ale pomaly zisťuje ako to bude. Twisted Evil

Držte nám palce a o priebehu ich zoznamovania Vás budem informovať. Budem sa snažiť pridať aj aktuálne foto obidvoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivka333
Člen SKCHF

Založený: 23.08.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 03.Júl. 2006 19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja Ti Zuzi gratulujem - že si sa konečne odhodlala. Dúfam , že Macko si zvykne a budú s Aishinkou super pár......... Shocked Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zuzana
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 04.Júl. 2006 17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

4.7. stav nezmenený. Maco je na Aishu stále ako tiger. Musia byť oddelený. Je mi to veľmi ľúto, tak by som chcela aby sa Maco slušne správal. Neviem do kedy to bude trvať. Sad
Návrat hore
ivka333
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 04.Júl. 2006 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Musíš mať trpezlivosť - myslím, že keď Aishinka trochu podrastie a stane sa z nej slečna - Maco sa zobudí a začne si ju všímať ako nový objekt pre - nóó nielen trhanie a hryzenie Embarassed Confused Laughing Ozaj z toho môjho postupu ohľadom vkladania fotiek - skúšala si to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.07.2005

PríspevokZaslal: Utorok 04.Júl. 2006 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zuzana aj ja musim mat Doda a Buwu oddelenych.A pritom velmi rada by som ich mala spolu.Len Buwa sa chce hrat a Dodo parit.Co by sa Dodo priblizil len na kusok k Buwe, zacal by ju nahanat a kusat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ivka333
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 05.Júl. 2006 9:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj ja len prečítaj si denník Buwi as Babulka - je to presne taký istý prípad - doniesli si malú fretulku už k väčšiemu samcovi a bol to ten istý scenár na začiatku ako u Vás : Maco tiež najprv "okoštoval " Laughing Confused Laughing Aishinke nos a pod.......Myslím že si budete môc vymieňať skúsenosti Laughing Shocked s Erikou
Návrat hore
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 05.Júl. 2006 13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

ivka333 ano, je to to iste, ako u nas.
Samec je velky ako maco a je v ruji.Mame doma male babo Buwu.Teraz je problem ich dat spolu.Robim to tak, ze Buwu zoberem na ruky a Dodovi ju dam iba onuchat.Zacne mrskat chvostom a poskakovat okolo mna.Nie vzdy ju chce kusnut, ale vidim, ako si na nu brusi zubky.Preto ich radsej spolu nedavam.Rozmyslala som nad kastraciou,ale chcem ich aspon rok chovat.Musim byt trpezliva.Buwa by mala prist do ruje okolo vianoc.Dodo ju ma uz 9 mesiacov.Dufam, ze to nebude tak, ze Dodovi skonci a Buwe zacne.Jedine vtedy ich mozem dat spolu.Ak vsetko pojde tak ako ma, tak mesiac budu moc byt spolu v klietke...Pre kastraciu som sa nerozhodla.Radsej to vydrzim Wink
Návrat hore
Zuzana
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Streda 05.Júl. 2006 19:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte pravdu, trpezlivosť musí vyhrať. Maco má 14 mesiacov a stále je v ruji. Aischu pokladá za dospelú samičku a chce sa s ňou páriť. Vrhne sa po nej a už to ide. Dali sme mu do klietky handričku od Aishy, všetko po nej ňuchá, potom označkuje. Keď Aisha podrastie určite mu všetko vráti.
Veď teraz má 2 mesiace a je väčšia lapajka ako bol Maco v jej veku. Aisha má už celý byt presondovaný, je veľmi hravá. Rýchlo sa naučila chodiť na záchodík.

Ivka fotky som ešte neskúšala dávať, lebo keď prídem z práce som taká unavená. Cez víkend sa pokúsim, no emailom ti pošlem nejaké foto.
Návrat hore
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 05.Júl. 2006 19:52    Predmet: Odpovedať s citátom

No,je to hned jasné,že nekastrovaný samci kamaráti s nikým nebudú,ani si nelámte hlavy ako ich zblížiť.Poznať sa budú to áno,ale klapať im to bude iba,ked bude samica v ruji.Preto šiel Fredy pod nôž,teraz je už s každým kamarát. Surprised)

Erika: Samica sa môže pripúštať,až ked dovrší vek, túším 9-10 mesiacov,to je hranica,ak jej ruja príde skorej čo je možné,ešte ju nepripustiť a počkať až bude mať na to vek.Ale to asi vieš.Ale čo som vlastne chcela povedať,nieje zvykom,že sa samice dostávajú do ruje v zime,ich ruja je ovplivnená svetlom a dlžkou dna,nie vekom.Takže Buwe by mala dojsť ruja až na jar,ako ostatným samiciam a vtedy už na to bude mať vek,tak sa nemusíš ponáhľať,máš ešte necelý rok času Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Erika
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 05.Júl. 2006 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

hena9: to info som dostala od Bublinky...No uvidime.Jasne, viem,co si mi chcela povedat.Aj ty uz toho mas nastudovane,Teeeda Laughing
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

Prejdi na: