Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Daphne & Samo
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Ďalší

Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 22.01.2005

PríspevokZaslal: Pondelok 09.Máj. 2005 18:23    Predmet: Daphne & Samo Odpovedať s citátom

Keďže začínam dosť neskoro, uvediem základné body života mojej Daph.

Dátum narodenia: 30.máj 2003
Sfarbenie: tchor
Má rada: citrusové plody, zmrzlinový kornútok, kuracie mäso, svojho syna =)
Nemá rada: Kúpanie, česanie (najmä na hlave)
Znak: odlomený ľavý špicák

Daphniatko som si priniesla domov vo veku 5 a 1/2 týždňa. Jej matkou bola Baška (tchor) a albín, ktorého meno neviem...
Od šiestich mesiacov odmieta mäso z konzervy, zastáva názor: "Všetkého veľa škodí." (Vysvetlím: Zje mrkvu, ale len kúsok veľký ako necht. Zje mandarínku, ale len mesiačik...)
Po zdravotných problémoch sa jej 16. júna 2004 narodili tri malé fretiatka.
Bohužiaľ, najsilnejšie a najslabšie umreli po dvoch dňoch...
Z tretieho dnes vyrástol náš "malý" Samino. Meno dostal podľa toho, že ostal sám (bez súrodencov- to mláďa ostalo samo).
Daphne sa podala na matku. Je malá, šikovná, prefíkaná...
Čo sa Sama týka- myslím, že prevládajú Daphnine vlastnosti...

Naposledy upravil Lhondhoo dňa Streda 19.Júl. 2006 14:59, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 20.Máj. 2005 16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak včera, 19. mája, moje fretky objavili silonky. Skúšala som si topánky a oni nadšene priklusali...najskôr začal Samo olizovať, potom prešlo olizovanie do ohryzovania, potom sa pridala Daphne so svojimi ihlami, potom som začala skákať po izbe a brátiť seba, silonky i topánky, ktoré som si skúšala.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 21.Máj. 2005 21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

20.mája si Samo našiel nový kútik. Priestor za botníkom. Ľahol si tam a na nič nereagoval. Kričím: "Samko, po´d ku mne!" Nič. Opäť kričím:"Samo, okamžite sem poď!" Mľaskot. Kričím tretí raz, no on stále nič,tak som musela odtiahnúť botník a vyvliecť ho násilím. Mal na sebe samú chamutinu. Ten vie človeka vytočiť!

Naposledy upravil Lhondhoo dňa Nedeľa 19.Mar. 2006 10:50, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 27.Máj. 2005 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

27. máj
Zistila som veľmi zaujímavú novinku. Teda pre mňa. Ráno som dala Daphne k Samovi, do jeho voliéry. Daphne (ako vždy) vbehla do jeho búdky. Nesmierne ju fascinuje...No a začala mu robiť poriadok, prehadzovať pelech podľa seba..To sa juniorovi nepáčilo, tak vbehol dnu a o chvíľu už na mňa bezmocne zazeral pred búdkou! Daphne ho vytlačila von! Odjakživa to bývalo naopak! Malá Daphne začína terorizovať svojho "veľkého" syna! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Dnešný stav: 1:0 pre Daphne= Daphne vedie!!! Wink
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Máj. 2005 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

30.máj 2005
Daphne má už 2 roky!!! Nemôžem tomu veriť. Pripadá mi to ako včera,keď som ju doniesla od chalana, ktorý mi ju predal. Bola taká drobná,že sa mi vmestila do dlane. Prevý deň stále kňučala. Dala som jej napiť mlieka, vyliala ho. Dala som jej vodu, aj tú vyliala. Keď mi konečne došlo, že je asi hladná, zaspala.

Vonku je tak horúco, že moje zmije už len fotím v tých divných polohách, v ktorých spia. Chú´datká. Hlavne môj súdok Samko. Rolling Eyes
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 06.Jún. 2005 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

5.6. nedeľa
Prerábali sme chodbu v byte. Namiesto koberca sme dali dlažbu. Večer som zobrala tchorov do chodby...
Reakcie: Samo naježil chvost. Ukazujem to mame a tá sa smeje. Keď sa vynorila Daphka, chvost mala taký ako kefu, s ktorou sa čistia fľaše, srsť naježenú až tak, že som si ju pomýlila so Samom. Asi 15 minút chodila a snorila po novej chodbe. Nechápala alebo sa nevedela zmieriť s tým,že jej starej chodby už niet,lebo s ňou zmizol aj koberec,pod ktoým sa schovávala. Rolling Eyes
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Sobota 18.Jún. 2005 13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

16.6. 05 Samko oslávil rok Very Happy
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Nedeľa 19.Jún. 2005 13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

19.jún
Ráno som tchorom priniesla krásny kúsok kuracích pŕs. Mäso síce nejedia,ale Daphka ho svojho času milovala. No ako som sa čudovala,keď ho ani len nechceli oliznúť!Žiadne finty nezabrali ani na Sama, ktorý je ako malý buldozérik. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 20.Jún. 2005 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

20.jún
Včera večer si Samino spravil spacák, v ktorom do rána spal. Postup bol nasledovný: vytiahol si tričko,kde spáva von z búdky. Potom sa doň celý zabalil a spal vonku pred búdkou celý večer až do rána,kedy som ho prišla nakŕmiť.
Návrat hore
Lhondhoo
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Streda 22.Jún. 2005 16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

22.06.05
Samo je zase chorý.Vraj je to pleseň. Na toho drobca sa vždy všetko nalepí. Dúfam,že mu to rýchlo prejde,lebo sa asi zbláznim!
Návrat hore
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Ďalší
Strana 1 z 25

Prejdi na: