Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Fretka na vodítku
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
DanielaH
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 11.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 7:42    Predmet: Bez voditka Odpovedať s citátom

Nas Miso je na tom naopak...ked ideme von tak ide voditko roztrhat a ked ideme domov musime chodit inou cestou lebo tu staru uz pozna a nechce tadial ani chodit a pred vchodom si lahne a nechce sa ani pohnut,respektivne ano ale nie tym smerom ako je vchod...Maly chodi pekne bez voditka,na to ho pripinam len ked ideme v blizkosti cesty...on by totiz velmi rad lovil auta a cim vacsie auto tym vacsia odvaha..... Rolling Eyes Wink Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 8:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To DanielaH: Tak bez vodítka by som sa fretku skutočne bála vonku nechať. A návod, ako freťák pôjde tam, kam chcem ja: Treba zobrať so sebou kamarátku. Fraťáka dať na vodítko. Kamarátka pôjde pred vami, ideálne keď bude cúvať a bude lákať freťáka (kabelkou, kapesníkom atď). Pritom bude meniť smer. Funguje to, len je problém, že žiadna kamarátka to dlho nevydrží, najmä keď pri tom cúvani párkrát padne na zadok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 10:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja si neviem predstavit, ze by som Misku pustil vonku bez voditka. Ju zaujima vsetko okolo a pochybujem, ze by som bol pre nu zaujimavejsi ako vsetky podnety z okolia. Auta, smetne kose, kriky, vysoka trava...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
DanielaH
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 11:55    Predmet: Ti nado mnou Odpovedať s citátom

No ja mam Oskara od 5 tyzdnov a od zaciatku bol pri mne ..tak som asi mamicka,alebo co ale fakt aj ked ho nieco zaujme okuka to a hned sa vrati....uvidime ci mu to vydrzi ale zatial sa ma drzi ako kliest a nehne sa dalej ako pol metra odomna a ked ma nevidi zacne piskat Cool
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To DanielaH: Ako je Oskar starý? Ja by som sa určite nespoliehala na to, že sa freťák odo mňa nehne. Raz sa hne a bude neskoro, buď skončí pod autom, alebo sa stratí. Môj freťák je vonku len na vodítku a rozhodne ani nebudem skúšať, ako by sa choval navoľno.
Návrat hore
Aisha
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 13:45    Predmet: bez vodítka Odpovedať s citátom

to DanielaH: Jedna z mojich fretuliek je od jedného pána z Dolného Kubína a jeho fretka/mamina mojej malej/ stale behala po vonku,nevedeli sme to pochopit,lebo sme to nikdy v zivote nevideli, zeby fretka behala po dome,okolo domu ako...ako napr.macka.On vravel,ze ona stale takto beha/ a to okolo domu nemali ani plot/.No mala asi 1,5 roka a pred týždnom sa stratila/ myslim,ze o tom pisala Lenka/.Moja ďalšia fretka je asi stejne stara a taky poriadny maco.Ked s nou idem von,je na vodítku, ale potom ju nachvilu pustim,lebo ona nevie ani poriadne behat,iba tak cupitá.Jasne,ze vtedy nejdeme na dlhe prechádzky,iba tak sa motame okolo bloku...
Návrat hore
DanielaH
Začiatočník
Začiatočník

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 14:39    Predmet: To Aisha..and Jolana Odpovedať s citátom

Oskar ma 9 tyzdnov a je to pekne ciperny mladenec co neposedi ani minutu..ja mam nazor ze ako si kto vychova tak ma a dufam ze ho nebudem musiet menit. Twisted Evil
Návrat hore
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

To DanielaH: No neviem, ci to zavisi od vychovy. Nasa Miska je zhruba v tom istom veku a po byte za mnou stale pricupita, ale akonahle je vonku, je doslova neovladatelna. Okamzite bezi do vysokej travy alebo do krikov. Ked sa vybesnie, potom uz bezi vedla mna ako poslusny psik, alebo sa driape na ruky. Ale myslim, ze keby nebola na voditku, hladal by som ju v najblizsich krikoch, hoci v byte pomerne bezpecne pribehne na zavolanie, vonku akoby to neplatilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 15:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To DanielaH: Budem Ti držať palce, aby si ten názor meniť nemusela, hlavne v situácii, keď už je neskoro. Mala som psa so skúškami poslušnosti služobných plemien, reagoval aj na posunkové signály, proste vymakaný psík. Po skúškach mal 100% poslušnosť. To si však myslela len ja. Pri prechádzaní cez cestu (vzorne zastal a čakal až ho zapnem na vodítko!) zrazu zbadal na opačnej strane psa-svojho kamaráta. Rozhodol sa, že si to skráti pomedzi predné a zadné kolesá idúceho auta. Výsledkom bola na 4-krát zlomená zadná noha. Našťastie sa to dobre zrástlo, psík nemal následky, zato ja ponaučenie: Nikomu sa nedá veriť na 100% a zvieratám obzvlášť, najmä keď ide o ich bezpečnoeť.
Návrat hore
Lenka
Člen SKCHF

Založený: 06.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 27.Júl. 2004 15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana, hovoríš mi z duše. Zvieratká sú občas nevyspytateľné. Môžu poslúchať na slovo, ale aj tak je všade okolo toľko rôznych faktorov, ktoré jednoducho neovplyvní ani to zvieratko a ani človek. No a vtedy sa môže stať nešťastie.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 2 z 8

Prejdi na: