Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Je mozne fretku cvicit?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
noki
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 18.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 22.Júl. 2004 20:38    Predmet: Je mozne fretku cvicit? Odpovedať s citátom

Tuto temu som zacal preto lebo na nete som vela cital ze fretka sa da vycvicit aby robila co chces. Neviem co je na tom pravdi a tak sa pytam je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MajaZ
Admin
Admin

Založený: 07.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 23.Júl. 2004 7:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing ...fretka si urcite vycvici teba. Neboj sa.
Ale vazne. Niektore veci je mozne fretku naucit, dokonca aj presne vie, co po nej chces, ale je prilis inteligentna na to, aby nieco robila na tvoj poved bez toho, aby z toho nemala ziadnu vyhodu. Takze jedina cesta k vycviku vedie cez zaludok. Neocakavaj ovsem vycvik tipu sadni, lahni, zostan. Mozno sa nauci na lusknutie prstov vybehnut po nohavici, panackovat a podobne zveriny (Kuko napr. ked je v dobrej nalade, tak dokaze na pokyn ruky valat sudy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 23.Júl. 2004 9:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nasa Miska sa uz naucila pribehnut na zavolanie (11 tyzdnova), pravda hlavne vtedy, ked drzim v ruke kusok Whiskasu alebo kusok suroveho zemiaku.

Nie ze by nepocula, ona sa obzrie a vie, ze ju volam, ale niekedy si proste povie, teraz sa mi nechce, neotravuj, prave norujem v kope igelitiek alebo som objavila nove topanky a pod...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 23.Júl. 2004 10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlňák (12 týždňov) celkom spoľahlivo prída na meno a na pískanie. Dokonca aj keď sa besnie. Vtedy ovšem musím zavolať viackrát. A vždy musí dostať nejaký mls, proste na tú odmenu čaká. Prekvapilo ma, ako rýchlo sa to naučil, oveľa rýchlejšie ako psi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 23.Júl. 2004 10:31    Predmet: Odpovedať s citátom

To Johana: Skusala si ho privolavat i vonku, ked sa "skryje" do velkej travy a pod.? Nasa Miska vtedy akoby stratila zaujem o vsetko ine... Ked sa ale vyhra do sytosti, tak uz opat zacne reagovat na privolavanie.

Ake metody pouzivas?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Piatok 23.Júl. 2004 11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vonku som ho zatiaľ privolávať neskúšala, zatiaľ von nechodil, až včera mal posledné očkovanie. Ale určite ho to budem učiť, samozrejme len na navíjacom vodítku. Učila som ho na privolanie rovnako ako psov - na jedlo. Keďže miluje melón, podala som mu kúsok melóna z ruky do pusy a pri tom zavolala menom a zapískala. Zopakovala som to 2-3 krát a dala mu pokoj. Po chvíli znova, pričom som zväčšovala vzdialenosť ruka (melón) - freťák. Za dve hodiny už spoľahlivo pribehol odkiaľkoľvek. Teraz príde aj len na meno (bez pískania) s tlapnutím po stehne (ako pri psoch). Je zaujímavé, že vtedy na odmenu nečaká, ale vyžaduje hru. Ani neviem, kedy sa to naučil, niektoré povely používam akosi automaticky.
Návrat hore
noki
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 18.07.2004

PríspevokZaslal: Piatok 30.Júl. 2004 16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som sa poradit ako nato s cvicenim.
Ako ju naucim aby na povel prisla ku mne alebo sa mi vyskriabala po nohavici? Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 02.Aug. 2004 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To Noki: Fretku naučíš na jedlo. Hoď očko na môj príspevok vyššie. Takto sa to naučí podľa mňa dosť rýchlo.
Návrat hore
Mirage
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 23.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 05.Aug. 2004 11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj aj som Samanthu ucila na dobrotky a zabralo to Wink
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Utorok 14.Sep. 2004 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno som to uz pisal, ale ked chce ist Miska vonku z klietky, naucil som ju, ze prv musi dat pusu na prst, ktory jej prestrcim cez ocko klietky. Naucila sa to tak, ze mi dava pusy aj bez povelu, len aby som ju pustil.

Ale obcas da len tak ledabolo a tak ju vratim: "Miska peknu pusu." Na co sa vrati a da naozaj krasnu pusinku, ktorej neodolam. Smile

Ale ak uz je 5 cm vonku z klietky, mozem volat "Miska pusu" kolko chcem. Miska mi uz pusu neda.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 1 z 8

Prejdi na: