Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Je mozne fretku cvicit?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
WildSammy
Super medium
Super medium

Založený: 18.06.2008

PríspevokZaslal: Sobota 29.Nov. 2008 23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Johana Napísal:
WildSammy, hlavne to prelož, nech sa aj my čo nevládneme AJ niečo dozvieme Razz

Posnazim sa s tym prekladom, ale chvilku to potrva Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
WildSammy
Super medium
Super medium

Založený: 18.06.2008

PríspevokZaslal: Nedeľa 30.Nov. 2008 23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Preklad stránky http://www.wikihow.com/Train-Your-Ferrets-to-Do-Tricks

Ako Naučiť Vašu Fretku Robiť Triky:

Už ste niekedy videli tancovať psa lusknutím prstov alebo delfína spraviť salto vzad? Čudujete sa ako naučiť Vašu fretku takéto niečo robiť? Čítajte ďalej a zistíte ako na to.

1) Podaj labku
- nastavte ruku(dlaň) fretke
- držte pamlsok asi 2cm ďalej od Vašej ruky
- akonáhle položí fretka jednu labku na Vašu ruku dajte jej pamlsok

2) Sadni
- podržte pamlsok nad hlavou fretky, ale uistite sa, že pamlsok nedržíte moc vysoko, ináč fretka môže vstať alebo vyskočit za pamlskom
- hneď ako si fretka čupne zadnou časťou tela, skríknite "Sadni" jasno a zrozumiteľne a hneď dajte fretke pamlsok.
- fretku pochváľte a pomaznajte, budete musieť tento postup opakovať viacej krát

3) Vstaň
- zaveľte fretke sadnúť a hneď ako si sadne jej podajte pamlsok
- teraz podržte pamlsok alebo vit. pastu kúsok nad nosom fretky a kúsok pred ním
- akonáhle sa fretka snaží vstať za pamlskom, skríknite "Vstaň" hlasno a zrozumiteľne.
- hneď ako fretka vstane jej dajte zjesť pamlsok. Opakujte tento postup dokedy Vás a Vašu fretku neomrzí

4) Poď, resp. príď
- povedzte fretke aby vstala a ak náhodou už stojí, je to super
- držte pamlsok zhruba 30cm od fretky a akonáhle sa vydá fretka pre pamlsok, skríknite "Poď" jasno a zrozumiteľne.
- postupne zvyšujte vzdialenosť pamlsku od fretky, ale ak sa fretka vydá za pamlskom skorej ako poviete "Poď", pamlsok schovajte v ruke a potom znova zaveľte príkaz "Poď" a ponúknite fretku pamlskom

5) Sadni na plece
- nájdite si miesto s mäkkou pohovkou, napr. Vaša posteľ. Keď fretka spadne, nezraní sa
- sadnite si na posteľ alebo na akékoľvek vhodné miesto, ktoré ste si vybrali
- položte fretku na svoje plecia a zaveľte príkaz "Zostaň"
- začnite pomalinky rátať do 10 a ak fretka spadne, zopakujte tento postup znova. Opakujte pokiaľ fretka nevydrží ostať kľudne na pleciach 3x krát za sebou po 10 sekúnd, čiže 30 sekúnd dokopy.
- Postupne zvyšujte čas, ale dbajte na to, aby sa Vaša fretka neprestala nudiť

6) Predložka, resp. ľahnúť
- Požiadajte fretku "Sadnúť" a dúfajte, že Vás poslúchne
- položte pamlsok na zem, ale držte ho a čakajte kým si fretka ľahne a príde si preň. Ak fretka zohne hlavu, aby zjedla pamlsok, posunťe ho bližšie k fretke, aby ste ju donútili ľahnúť. Ak si fretka ľahne, povedzte "Ľahni" jasne a zrozumiteľne
- tento postup musíte niekoľko krát zopakovať a nezabudnite dať pamlsok fretke hneď ako si ľahne

7) Pretočiť, resp. váľať sa
- prikážete fretke ľahnúť
- začnite mu mávať s pamlskom pred nosom, resp. ústami až pokiaľ nezdvihne brucho
- prinúťte fretku s pamlskom ľahnúť si
- začnite s pamlskom pred fretkou krutiť a povedzte jasne a zrozumiteľne "Otoč sa"
- ak sa fretka pretočí alebo začne válať zo strany na stranu, dajte jej hneď pamlsok!

Cool Popros
- prikážete fretke sadnúť
- vezmite pamlsok a držte ho fretke priamo pred nosom a začnite ho zdvíhať hore. Robte to pomalinky, lebo ináč fretka za ním vyskočí
- akonáhle sa fretka postaví, podajte jej pamlsok a zopakujte postup ešte raz a pritom ako fretka vstane jej povedzte jasno a zrozumiteľne "Popros"

9) Preskoč cez obruč
- zoberte obruč a postavte ju pred dvere. Spodok obruče sa musí dotýkať spodku dverí. Neskôr, keď fretka pochopí, čo od nej chcete, bude skákať cez obruč aj na voľnom priestranstve
- držte pamlsok na druhej strane obruče a akonáhle sa fretka sa nim vydá, povedzte jej jasno a zrozumiteľne "Preskoč"
- ihneď dajte fretke pamlsok, keď preskočí obruč
- postupne môžete obruč držat vyššie a pridať aj rôzne prekážky

Tipy ... Upozornenia ... Veci, ktore budete potrebovat ...

Zvyšok doplním do tohto príspevku zajtra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Soara
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.04.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Super návod! Len akosi sa ho moja fretka nedrží. Najlepšie nám ide sedenie. Prosiť o pamlsok sme sa už naučili dávno. Speedo je totiž veľmi mlsný. Na pleci nevydrží ani sekundu. Snáď iba keby som tam držala pastu. Ľahne ako kedy. Najviac sa nasmejem na skákaní cez ruku. Vôbec sa mu nechce skákať. Len tak ledabolo, aby sa nepovedalo, ju prekročí, lebo mu uteká dobrotka. Laughing V každom prípade je to super zábava. Odporúčam aspoň vyskúšať. Pobavíte sa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkový "návod" čo písal WildSammy mi príde trošku okopčený z výcviku psov Wink Lenže pozor: pes ak je správne vedený pracuje rád. Fretka nie je pes, všetko ju baví len chvíľu. A systémom pamlskov to tiež u fretky nebude asi fungovať ako u psa....keďže aktívny pes vo výcviku sa kŕmi 2x denne, ale fretka si žerie, kedy chce ona Smile
Veľa šťastia, kto toto dokážete Razz Ja som cvičila psov profesionálne, ale priznám sa, že s fretkou na toto nemám Embarassed
Návrat hore
Soara
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 20:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to zatiaľ len skúšam. A bavím sa. A Speedo je rád za každý pamlsok. Určite od neho neočakávam slepú poslušnosť ako u psa. To skôr naopak. Fretky si nás vycvičili veľmi dobre. Laughing Ale dakde na internete som videla video s cvičenou fretkou. Ak naň narazím, hodím sem link.
Návrat hore
Luciffa
Člen SKCHF

Založený: 13.10.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som nasla jeden link uz davnejsie a vtedy som zacala vikinku trochu cvicit..vie preskocit cez ruku niekolkokrat za sebou samozrejme za pamlskom, rovnako je to aj pri otocke o 360 stupnov a tiez aj otocka na chrbte funguje na ten isty system..ale prosit na zadnych dokaze hocikedy.. a pripajam link ktory ma k tomu viedol

http://www.youtube.com/watch?v=nXUr-wM40ZE&feature=channel_page
Soara
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik, presne to video som myslela.
Návrat hore
Johana
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 14.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Naučila som freťáka povely, ktoré (si myslím) sú potrebné: fuj, poď sem, ideme (znamená von, nechaj sa obliecť do postroja), pusť. A tým sme skončili. Možno preto, že psov som cvičila podľa IPO, takže panáčkovanie, prosenie, váľanie je mne ako povel cudzie, nikdy som to so žiadnym zverom necvičila. S freťákom komunikujem ako so psom a veľmi sa mi to osvedčilo.
Návrat hore
Soara
Ferret profesional
Ferret profesional

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Speedo zatial nič na povel nespravil. On iba ide za pamlskom. Necvičíme dlho.
Návrat hore
edicia
Člen SKCHF

Založený: 02.06.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 15.Dec. 2008 21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som podla toho navodu naucila Lunku dat labku... je to super trvalo to trochu kym som jej vysvetlila co od nej chcem, najprv sa len valala a lahala ( tak ona prosi) tak som jej chytila labku a povelada ,, toto je labka,, a tak nejak sa to naucila a teraz ked jej poviem daj labku tak da ale musim mat v ruke najaku dobrotku Smile))
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 6 z 8

Prejdi na: