Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Je mozne fretku cvicit?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moccagrande
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 19.Jan. 2009 16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja kludne lezi bruchom nahor, ked spi....ale nema rada skrabkanie po bruchu, to sa hned kruti ako dazdovka a ide do klbka...
No budem trpezliva, snad raz pochopi, co od nej chcem, sak je to inteligentne zviera.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Monika.Velamonferret
Člen SKCHF

Založený: 05.01.2010

PríspevokZaslal: Sobota 16.Jan. 2010 12:26    Predmet: Moja Alizee Odpovedať s citátom

No našej Alizee to trvalo taktyzden aby sa naucila par trikov. Ale musi stoho nieco mat. Vzdy musi vidiet ze mam maskrtu alebo pastu. Mam aj video mozes si pozriet. na
http://fretka-fretka.blog.cz/1001/video-nasa-fretka-aport
ale je zla kvalita videa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
WildSammy
Super medium
Super medium

Založený: 18.06.2008

PríspevokZaslal: Piatok 26.Mar. 2010 13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

moccagrande Napísal:
Skusal niekto vycvicit fretku na to pretocenie sa na chrbte lezmo? A ak sa vam to podarilo, ako dlho to trvalo?

Moja fretka je priserne ufrflana...jej opisujem maskrtkou pred nosom kruh a hovorim popros a trocha ju postrcim aby si lahla na zem (bo potom to uz celkom ide...len sama od seba si nelahne) a ona hned syci a za kazdu cenu sa taha za dobrotou.... Confused
Ja som si vycvicil takto Freda. Tiez som mu maskrtou opisoval pred nosom kruh. Sam od seba to nepochopil, ale potom som mu dopomohol a par krat ho pretocil vlastnorucne. Odvtedy uz chape, ze co od neho chcem a ked mu kruzim maskrtkou pred nosom tak sa sam od seba prevala. Zatial to vsak vie len do jednej strany a do druhej mu to nejak nejde Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
meried
Prima
Prima

Založený: 19.04.2009

PríspevokZaslal: Nedeľa 28.Mar. 2010 16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

tak isto moja vie len do jednej strany sa kotulat....ale je pri tom taka srandovna jak vidim ze uz jej pada hrbik ..Very Happy
marys
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 16.01.2010

PríspevokZaslal: Pondelok 16.Apr. 2012 20:33    Predmet: Bez motivacie to nejde. Odpovedať s citátom

Ak viete, co na vasu fretku plati, tak mate vyhrate, najdolezitejsia je fretcia motivacia a potom uz len panickova trpezlivost. Moj Frodo nechcel a ani nechce ziadne maskrty, ale po dvoch rokoch sme spolu nahodou zistili, ze mu chuti macacia pasta proti bezoarom (zlizana srst v traviacom ustrojenstve). No a odvtedy maju nase hry novy rozmer a z "hajzlika Froda" sa stalo motivovane "Zlaticko". Laughing Uz vie dva povely (cca za mesiac denneho opakovania). Z kobercovej rury ma tunel, ktory na povel prejde tam aj spät a vojde do klietky tiez na povel. Ale na fretku treba pomalsie ako napr. na psa. Ja som moc skoro zaradila druhy trik a teraz sa mu tie povely pletu. Musime to este utvrdit a v tej hlavicke jeho to usporiadat a az potom sa pustime do dalsieho triku. A odmenujem aj ked robi veci sam od seba a bez povelu - vzdy akonahle robi to co som ho ucila, tak rychlo poviem povel a dostane odmenu. Keby som vedela ako, vlozim aj video, ze ako nam to ide Wink . A este mi napada - ak mozem odporucit, skuste clicker - hoci som ho s Frodom este neskusila, pri psoch sa mi to velmi osvedcilo. (je to vycvikova pomocka zalozena na podmienenom reflexe: ziadana cinnost (trik) vyvola urcity zvuk ("klik") = odmena). Zvierata cez tento "mostik" rychlejsie chapu suvislosti.
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 17.Apr. 2012 7:31    Predmet: Odpovedať s citátom

A Frodovi nechuti vitaminova pasta Calopet? Bolo by dobre pri odmenovani ju striedat s bezoarovou pastou. Tej by totiz vela nemal. Ale pokial vies dat video niekde inde, tak ho daj a sem daj len link. Rada by som videjko sikovneho Froda pozrela. Wink
Návrat hore
marys
Začiatočník
Začiatočník

Založený: 16.01.2010

PríspevokZaslal: Streda 18.Apr. 2012 9:19    Predmet: Odpovedať s citátom

no, asi som velku dieru do sveta neurobila, ked som si presla predosle prispevky Rolling Eyes ale mam z neho takuuu radost...
Tu pastu dostava len v malom mnozstve pre chut, ale dakujem za tip, skusime.

Videjka su tu:
http://youtu.be/Iwnf_yPDnzU
http://youtu.be/zdcgX4miCMM
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 18.Apr. 2012 10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaky je podareny, ked sa trepe do tej klietky alebo do tej rury, Obrik maly! Laughing
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Tipy a triky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

Prejdi na: