Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Začíname s chovom Mii
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Sobota 02.Sep. 2006 22:31    Predmet: Začíname s chovom Mii Odpovedať s citátom

No, dnes sme konečne malú princeznú priniesli domov. Ooooooo Very Happy strašne zlaté, kým sme to nepustili von. Veru, verte či neverte, veľmi rýchlo som začala uvažovať nad tým, čo teraz, nakoľko Mia hryzie ako divá. Príšerne. A aké na to používa triky. Pche. Hotová bosorka. Manžela len ovoniavala, ved nechaj, nech si ťa obzriem a kým sa spamätal, mal ju na nose. Rolling Eyes Ako piraňu. A ona sa aj tak správa. Zahryzne a nepustí. Možem ju nosiť ako prívesok. Twisted Evil
Stále si opakujeme, že je to ešte len pár hodín. Na ruky sa ju ani neodvažujeme vziať, zatiaľ si robí čo chce. Je pustená v jednej izbe, máme tam aj klietku, inak krásne chodí na záchodík.
Syn to zvláda, dcéra ju obdivuje z postu poschodovej postele.
Verím, že všetko to, čo som tu študovala ako teóriu mi pomôže v trpezlivosti. Lebo práve v tejto chvíli sme ako obete malinkej fretulky albínky Mii. Evil or Very Mad
Keď je pustená, zásadne chodíme v botaskách a s nohavicami v ponožkách, lebo má tendenciu sa vopchať pod nohavicu a hrýzť do lýtka... Vyzeráme akoby sme ušli z blázinca... Cool
Verím, že ma povzbudíte, lebo Mia onedlho ak už nie predčasne začína s pubertou...

Pre bývalú majiteľku:
Majka, vdaka, to pomenovanie Ježibaba jej asi ostane, haha... Smile

Naposledy upravil Pavluska dňa Štvrtok 26.Apr. 2007 10:28, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Alica
Prima
Prima

Založený: 23.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 02.Sep. 2006 22:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluska, pri čítaní tvojho príspevku som sa spomienkach vrátila do obdobia, keď sme doviedli domov Buffynku. Pôvodne mala nejaké iné meno, už si neviem spomenúť aké, Buffy zdedila po tej lovkyni upírov ako krvilačná šelma. Neboj, to všetko prejde. Hlavne si pamňtaj, keď zakusne, neťahať, najprv otvoriť papuľku, až potom.
Inak ako čerstvej chovateľke dovolím si radu - čerstvé poznanie u nás doma a to máme fretky 4- rok. Nedovoľ jej pričuchnuť k pračke. Pred cca hodinou som ju našla zabávať sa v bubne - výsledok, mám obožranú tesniacu gumu. Som myslela, že ma švihne. Keby som si t nevšimla a pustila ju, asi by ma susedia pod nami zožrali.

Naposledy upravil Alica dňa Sobota 02.Sep. 2006 23:05, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 02.Sep. 2006 22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre alicu:
Ach jaj. keď v teoretickej rovine to vyzeralo inak, ako reálne. Ale samozrejme, rátali sme s tým, len reálne je to vždy iné, nech sú očakávania akékoľvek. nak, dobre som sa zasmiala nad tou práčkou. Zatiaľ kým je takáto, nebudeme ju púšťať inde. V tej izbe pre deti je pre nu bezpečne. Aspoň zatiaľ sme nenašli nič, čo by jej mohlo ublížiť. preliezla každý jeden kút. A našla mäkkú loptičku, V ten moment ju mala v papuľke, začal sa divoký boj a už ju schovávala. Cupká to ako... Ani neviem, ale podarene to skacká. A aká je nahnevaná, keď jej beriem sáčok, ja sa mojím, aby sa v nom neudusiala a ona sa v pohode zahryzne do ojej ruky (už aj ja mám rukavice, aspon v takýchto prípadoch) a spokojne drží.
Naozaj ju to prejde? Alebo budem vykostená? hahaha...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Alica
Prima
Prima

Založený: 23.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 02.Sep. 2006 23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vieš spomenula som si ako kúsala. Už som vedela, že nesmiem ťahať kvôli tržným ranám, aby tie kúsnce neboli so škarabancami. Pracujem s ľuďmi a nemôžem v práci vyzerať dokrvavená ako krotiteľ tigrov. Ale pamätám si, ako mi prehryzla kĺby na prstoch, nepreháňam, asi na všetkých a písala som na počítači palcami a malíčkami, ostatné som nemohla ohnúť.
Oni sú mršky dominantné, a veľmi inteligentné. Oni sa rýchlo učia, keď sa im to oplatí. Ak ti môžem poradiť, u nás zabralo jedno. Silno zakusla, išla do klietky. Naše fretky sú na voľno, pochopila, že je to trest. Teraz, keď idú do klietky, sú v pohode, dávam ich tam, keď potrebujem vetrať, upratať, návšteva a pod., neberú to ako ujmu. V momente sa uložia a driemu, ale ako výchovný prvok nám klietka veľmi pomohla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Majka
NEPLATIČ

Založený: 31.10.2004

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 8:06    Predmet: Odpovedať s citátom

S tou klietkou súhlasím. Hneď ako spraví zle ju treba potrestať.
V zásade by som nikdy nespravila to, že ju klepnem na zadoček! Je to pre ňu výzva do hry! Wink
Rukavice by som vynechala... my sme ju tiež používali na Narinku (na začiatku) a teraz je na ňu agresívna...
Vezmi ju do ruky a ak sa ti bude vytáčať za rukou s jednoznačným cieľom uhryznúť, prstom jej švihni na noštek. Rob to dovtedy, kým s tým neprestane. Potom ju polož a po nejakom čase zopakuj. Vezmi na ruky, hryzie tak ju ňufni ak nie tak ju hladkaj a prihováraj sa jej. U našich to zaberá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Majke:
No, úprimne, ona sa vôbec neda zobrať na ruky. Okamžite po nich chniape. neviem, ako ju mám chytiť. Keď som ju včera brala, ešte to šlo. teraz nemám šancu. Crying or Very sad
Tak ju len zatvárame. Alebo si ju envšímame a začali sme využívať to, že sa ju snažíme unaviť hračkami. Vyblázni sa, vylieta a potom zaspi.
Hm, dnes sa plazila po koberci.To čo znamená?
A ešte jedna vec. Ak bude takto hryzť a nezlvadneme to, teda nebudeme ju tak často hladkať, môže sa stať, že sa nebude chcieť dať pohladkať vôbec? Už teraz máme krvavých hryzancov aj škrabanov dostatok.
hráme sa s nou, ale snažíme sa ju nebrať na ruky. zatiaľ. Hryzie všetko. prsty, ruky, pulóver. Netuším, či je to normálne alebo si ešte nezvykla.
Návrat hore
Majka
NEPLATIČ

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno skúša dokedy môže zájsť. Evil or Very Mad Nám to robili všetci naraz. Len sa nebáť. Exclamation
Žeby som ju mala zobrať na prevychovanie?!
Návrat hore
Majka
NEPLATIČ

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Plazila sa ako had??? Ak áno je to normálka. Masírovala si bruško!
Návrat hore
Jordi
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 20.01.2005

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 14:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
No, úprimne, ona sa vôbec neda zobrať na ruky.

Já nevím, ale já jsem vždycky mohla na ruky vzít každé ze svých freťat kdykoliv jsem chtěla. Pokud kouše do krve a silně, tak to moc normálně nevypadá.
Citácia:
Tak ju len zatvárame. Alebo si ju envšímame a začali sme využívať to, že sa ju snažíme unaviť hračkami. Vyblázni sa, vylieta a potom zaspi.

No jak jsem psala už ve více vláknech. U nás je zavírání do klece k ničemu. Alespoň u nás k ničemu nevedlo. Navíc já ani nechci aby klec brali jako vězení. Hlavní je dát ji najevo, že se jí nebojíte a že kousáním ničeho nedocílí. Pokud kousne dát ji pohlavek. Pokud se ještě víc rozčiluje, tak pak naopak pomohlo znehybnění až dokud se neuklidní.
Citácia:
Hm, dnes sa plazila po koberci.To čo znamená?
A ešte jedna vec. Ak bude takto hryzť a nezlvadneme to, teda nebudeme ju tak často hladkať, môže sa stať, že sa nebude chcieť dať pohladkať vôbec?

No nemám zkušenost. Podle mě, pokud zjistí, že kousáním vás má v šachu, myslím, že toho klidně může zneužít stejně jako pes, který zjistí, že je pánem on a ne jeho majitel.
Citácia:
hráme sa s nou, ale snažíme sa ju nebrať na ruky.

To není dobrý postoj k dané situaci. Moje fretky ačkoliv dorážejí třeba na druhé lidi, vědí, že jakmile je i cizí člověk vezme na ruky, tak nemají kousat. Považují to za dostatečný důkaz toho, že ti lidi se jich nebojí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 03.Sep. 2006 14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Uff... Tak držte palce. A poradte, ako ju mám chytiť. teda, pod bruško? Alebo ako? Ked ju pohladkáme po chrbte, otočí sa chňapne. Nik ju u nás nebije, a ked ju jemne nohou odtlačím, vrhne sa späť. predpokladám, že sa hrá, ale vyzerá to, že ma v tej chvíli začala loviť. Najviac sa jej aj tak páčia manželove nohy. V jednom kuse je na nich nalepená.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalší
Strana 1 z 12

Prejdi na: