Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Princezná MIA, Maco BRUCE a ich syn SAMKO
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 67, 68, 69  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Utorok 05.Sep. 2006 21:43    Predmet: Princezná MIA, Maco BRUCE a ich syn SAMKO Odpovedať s citátom

Princezná Mia sa narodila 26. mája 2006 vo Fiľakove.
Domov sme si ju priniesli 02.09.2006.
Číslo v PK: S 197
Je to albínka, jej mamka sa volá Narinka a ocko Fredy.
Starí rodičia z tatkovej strany boli: babka Desi a dedko Fajo.
TAZzzz...

Prvý deň bol OTRASNÝ!!!
Mia bola pravdepodobne vystrašená viac ako my a hrýzla tak, že mi občas preblesklo hlavou, že: "Asi to nebol dobrý nápad...!"

Ale je už u nás cca 72 hodín a už vidíme tie zmeny. Zvykáme si všetci. Je hravá, hyperaktívna, zvedavá a nedá sa zastrašiť. Nič nám nedaruje. Skrátka inteligent.

Zoznámenia s ňou prinieslo so sebou veľa bolesti (hlavne keď visela manželovi na nose), naučila nás bleskovo sa obúvať a zatvárať dvere. Sedieť na gauči nemôžeme doteraz, lebo okamžite ju máme pod tričkom a hryzanec do brucha bolí dosť. Rolling Eyes

Okrem toho aj veľa zábavy a trpezlivosti. A hlavne LÁSKY. Napriek všetkému ju máme radi a nedali by sme ju za nič na svete. Very Happy

Momentálne sme v období vzájomnej výchovy. My ju - ona nás. A ja všetkých, haha...

No, pár perličiek z jej repertoáru:
Včera som jej umývala klietku a vo vedre som mala octovu vodu. Strašne je zvedavá, keď sa motám tam, kde ona býva. Smile Zapáčila sa jej tá mokrá handra a mala som problém vôbec ju doumývať. Keď som handru hodila do vedra, nelenila a v pohode sa prekoprcla do vedra, len tak, s papuľkou... Zadnými labkami sa držala z vonkajšej strany. Bola som zvedavá, čo urobí. Namočila ňufák a zaprskala. Namočila ho znova a tu ťažkú mokrú handru s kopou vody vytiahla, poumývala podlahu, namočila koberec a spokojne si ju odtiahla pod skriňu...

Dnes objavila odpadkový kôš!!! Moje nervy. Zistila, že stačí zhodiť vrchnák a má prístup k papierikom z cukríkov, ktoré tam hodili decká. Nebolo sily, ktorá by ju odtrhla od koša. Také výskoky do výšky jej môže závidieť nie jeden športovec...

Nuž, na dnes stačí.
ZZzz... Jester

Maco BRUCE
Domov sme ho doniesli 6. októbra 2006 a 5. októbra mal presne 7 týždňov.
Narodil sa 17. augusta 2006, podrobnosti o rodičoch dopíšem neskôr...
takže ocko je GINO a mamka LARA. Sú to fretky od Aishi, teda Ingi z Košíc. Obaja sú tchoríkovia, takže máme čistokrvného tchora...

[img]http://forum.fretka.sk/album_thumbnail.php?pic_id=2614[/img]

Naposledy upravil Pavluska dňa Sobota 08.Nov. 2008 12:52, celkom upravené 5 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Utorok 05.Sep. 2006 21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Len tak dalej! Idete nanu fajn!Budete kamoši uvidíte Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 06.Sep. 2006 20:54    Predmet: taaaak Odpovedať s citátom

Dnes je Mia besnaaaaaaa.
Ach, tvárim sa, že sa chce hrať. Ale moje ruky už od bolesti brnia. Evil or Very Mad
Chudák syn, toho až do krvi uhryzla. Skrátka sa šalela.
Ja neviem, to aj vaše fretky nič iné nerobia, len všetko veľké a ťažké čo unesú v papuľke sťahujú za skriňu? Ha.
A to už nehovorím na koberec. Doteraz jej nevadil. No odrazu sa rozhodla, že ho pred klietkou nechce. Dovtedy doň hrýzla, kým z neho neostali len chlpy. Rolling Eyes Raz dva som jej to zatrhla...
Teraz som všetkých uložila do postele a je klud. Nech spia... ZZzz...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
hena9
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Streda 06.Sep. 2006 21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

No,nemysli si,že ostatné fretky také veci nerobia.Každá fretka je fretka.Hodina času+2 fretky +moja izba=upratovanie na 20 min Wink Všetko je na zemi,behajú po stolíku,po klávecnici.Quinzi sa minule snažila odstrániť aj myš.Letajú,bláznia sa,rúre dajú zabrať.aj paničke ked sa s nimi blázni. Laughing to čo máš doma je naozaj fretka,ktorá zdedila veľa otcových génov a tvrdohlavosť po matke.Všetko ako opisuješ je čistý Fredy až na tú dravosť po rukách,no to ešte nieje konečná výchova.a navyše je podla mna v predčasnej puberete ako jej segra Sára,ktorá pozdravuje!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 8:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To Pavluska:

Je to fretka ako ma byt. Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tu soplavú Miu asi roztrhnem!!!

Dnes ráno som šla do práce a chcela som ju dať do klietky. neviete si predstaviť, čo to bol za boj. Ona už nehrýzla len preto, lebo je fretka a fretky predsa hryzú, nie? Ale hrýzla zúrivo. mala som problém ju do tej klietky vôbec dať. Akonáhle som ju pustila, mala som ju zavesenú na ruke, na palci, držala sa ma nazlostená labkami a fakt som myslela, že ju do tej klietky ani nedostanem. Nemala som šancu vybrať ruku z jej úst. Keď sa mi to podarilo s jednou rukou, v momente bola zahryznutá na druhej. Ale s úmyslom zakusnúť čo najhlbšie.
Pracujem s ľudmi a vyzerám dnes ako krotiteľ divej zveri. Olepená náplasťami, škrabance sa ešte len začínajú ukazovať. A to v sobotu idem na svadbu!!! Evil or Very Mad Budem jedinečná... Rolling Eyes
Ja viem, chce to trpezlivosť. To si stále hovorím.

Hm, rozmýšľam, či to bude tým, že do klietky ísť nechce, alebo tým, že chce aj tak hrýzť. Pochopím, keď je rozbláznená.
Ďalšia vec, všetko nám vláči za skrine, čo je v pohode. Ale deti sa s ňou hrajú tak, že sa s ňou o to naťahujú. Vyzerá to pomaly ako pri šteňati.
Nemože byť aj toto dôsledok jej sústavného hryzenia? Jej sa páči sa s nimi naťahovať, lenže je tvrdohlavá a korisť nepustí. V tom prípade som aj ja, alebo my korisť a potom je problém pustiť palce. A mňa vždy trafí do dlane, na mäkké miesta... Exclamation
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To Pavluska:

Ja Misku zasadne dostavam do klietky tak, ze jej dam do misticky kusok uhorky. To ide do klietky vzdy rada. Smile

Fretky lovia, vzdy vsade a vsetko co sa hybe. To je normalne, ale ked lovia ruky, mali by lovit s citom a to ich treba niekedy naucit.

Skus si potriet ruky vitaminovou pastou (Napr. CaloPet) a uvidis ako Ta bude mat rada, dokial pastu nezlize. Smile))

Trpezlivost !!! A co najviac krmit z ruky a hrat sa s nou a navykat na ruky.
Ono to este nejaku tu chvilku potrva nez si zvykne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Lara_Ajka
Člen SKCHF

Založený: 22.11.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe to poznaam lare to trvalo dlho kym sa naucila ako silno moze kusnut aby som ju nekusla spat:)
a s tou pastou to snad zaberie ak ta nezozerie celu Smile Razz
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
hena9
Poradca chovu

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

aj to z uhorkou je super nápad.Katkina Sara tiež vláči všetko za skriňu.Raz ked som bola u nich mi za skrinu ukradla kľúče a vrchný diel plávok.Kedže sme sa chystali na kupko museli sme stenu (stena zo skríň) odtláčať,čo nešlo rozobrať.No oplatilo sa lebo o tých kľúčoch som nevedela Laughing dalej sa tam našlo: hračky,loptičky,handričky,špirála.... Laughing Wink

A ešte by som ti poradila,ked je Mia taká rozbláznená a nechceš aby ti a detom hrýzla prsty,maj päsť zovrenú,ona bude hrýsť do tvrdého čo sa jej až tak páčiť nebude a menej to bolí ,no a nič neprepichuje Laughing Wink
Návrat hore
rolko
Prima
Prima

Založený: 08.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som s Cajou nemal az take problemi, samozrejme hryzla ako diva, potom ked ma hryzla do prstu tak ten zakusnuty prst som jej strcil hlbsie do ust a hned ho vyplula - to sa jej az tak nepacilo, ked lovila na ruku tak ruka jednoznacne v past, a nohy ? na to som si uz zvikol Smile horsie bolo ked som ju raz kupal a tesne predtym som jej ostrihal pazure - bolo to tak pred pol rokom a este teraz mam jazvy Smile ale sak co o tom je fretka. U nas ked ju neviem vylovit z pod postele pomaha zelena paprika alebo calopet.
co sa tyka vlacenia veci za skrinu ... ja to mam v pohode ... vsetko vlaci pod postel to je jej miesto - popripade do krabice co ma v izbe ako utocisko ked ju nahanam - ale odtial to ide vzdy dobre vytiahnut, a dracika som uz nasiel zoparkrat aj v perinach - teda v obliecke v perinaku v zavretej posteli - neviem ako sa tam dostal Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 67, 68, 69  Ďalší
Strana 1 z 69

Prejdi na: