Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Princezná MIA, Maco BRUCE a ich syn SAMKO
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 67, 68, 69  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Štvrtok 07.Sep. 2006 18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnešný deň som jej trocha rozšírila obzor.
Ehm, potrebovala som utrieť prach v kuchyni za linkou...
Very Happy

Dala som jej výbeh mimo detskej izby. To bolo zisťovania. Ale už bola skoro sivá, lebo liezla tam, kde ja za normálnych okolností prach utrieť neviem. Jedine žeby som rozoberala skrine...

Potom som ju opäť dala do jej izbičky, teda izby mojich detí a jej.
A po 10 minútach som ju opäť hľadala. Bola v perináči čo je pod posteľou, zásuvný šuflík. Spokojne na mňa vystrčila ňufák, že čo šaliem.

Joj a našla dcérinu Delisu, ktorú Nikola nestihla zjesť. Ona ju zjedla!!! Teda nie celú, len tak odštipkala zo stredu, stihla som ju načapať a zobrať. Nič sa jej nestane?
Ale asi nie. Ona je zásadne to, čo jesť nemôže.
Pche, a ked som ju chcela vylákať spoza kuchynskej linky, kašlala mi na jedlo. Objavila ako sa dostať do hrncov. Hm, budeme musieť porozmýšľať, ako to všetko zabezpečiť.
Shocked
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 12.Sep. 2006 13:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže.
Dnes som jej upratovala klietku a ona nenormálne lovila po mojich rukách. Asi sa jej páčili zelené gumenné rukavice... Very Happy

Ale nakoniec som to zvládla. Kôš odkladám na stôl, vedro s vodou tiež, lebo ona je schopná tam vliezť, len aby zistila, čo všetko odtiaľ môže vyvliecť.
Do klietky nakoniec šla až vtedy, ked som chcela povešať vyprané veci a Miuška sa rozhodla, že moje nohavičky visieť nemusia. Rolling Eyes Haha, neviem ju presvedčiť, že keď poviem nesmieš, tak nesmieš.

Do klietky som ju dala asi tak, že mi na tých nohavičkách visela Twisted Evil
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Utorok 12.Sep. 2006 14:05    Predmet: Odpovedať s citátom

To Pavluska:

Su kose, s ktorymi si fretka neporadi. Ja mam taky doma. A ten je plastovy a cele jeho vnutro sa vyklapa nohou dopredu. Takze pokial je zaklopeny, fretke sa neda do neho vliezt zhora. A samozrejme ani odklopit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 12.Sep. 2006 15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

pre Mikiho

No, takýto ja doma nemám. Ale aspoň je sranda. Odpadkový kôš, ktorý majú decká, je široký a hlavne vysoký, no ako sme zistili, trvalo jej dva dni, kým sa doň nenaučila loziť. Jeho vrchnák je taký, ktorý sa hýbe. Lenže dá sa dať dolu a ona na to prišla. Že stačí to biele zhodiť a pokojne môže skúmať, čo tam je. Dávam do tých košov sáčky a jej sa to nenormálne páči, lebo to šuští...

Dnes jej ideme čistiť ušká. Tak uvidíme, ako to dopadne. Držte palce. Bude celková očista. Pochodila si dnes veselo po záchodíku, ke´d som ho čistila. Absolútne jej nevadilo, že do čoho!!! šliape. Pche, dám jej podať športku.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Sep. 2006 17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Miuška sa dnes šalkala...
nechala som ju preliezť obývačku, dnes prvýkrát. Ešte to nepozná. Púšťam ju do celého bytu veľmi opatrne, nakoľko nemám všetko zabezpečené, takže mám obavy, aby mi nezmizla za kuchynskou linkou niekde v jadre...
Čo sa týka elektrických zásuviek, zatiaľ si ich nevšíma, len všetko sústredene oňucháva. Ňuchá tak nahlas, akoby sme doma mali medveďa... Very Happy

Postrkala sa všade, kam sa dalo. Vliezla do GAUČA!!!, čo ma nahnevalo, lebo vyliezť už nevedela. Je tam taký úložný priestor. Cez madrac dnu, no von sa nevedela dostať. Škriabala o dušu, kým som sedaciu časť nepovytiahla. A pomohlo? Ha, akurát kukla, že aha, tak takto to tu vyzerá. A liezla tam znova. Pche, keby siom tam nebola, neviem, neviem, ako by sa dostala von, potvorka akási...

V detskej izbe si našla ležovisko. Spinká tam, keď je volne pustená a nik s nou nie je v izbe. Zalezie do perináča a do prehnutého perového paplóna. Som sa zo začiatku obávala, že sa zadusí, kým som ju našla, musela som vytiahnuť celú zásuvku a ten veľký paplón prehľadať. No ona spokojne vystrčí ružový ňufák a preberie sa.
Zaujímavé, že spí len vtedy, ked ju necháme samu. Akonáhle sme tam a nejako ju preberieme, stačí nejaký zvuk, hned je hore a zas ňuchá...

Dnes namočila hlavu do vedra!!! Normálne ako potápač. To som nezažila. Mala som na zemi vedro s vodou a v ňom jej šampón. Nestrčila tam opica hlavu??? Normálne ako potápač. Nožičky na vedre a pednými labkami plávala s hlavou pod vodou. Okamžite som ju vybrala, lebo som sa bála, aby tú vodu náhodou nechľastala...

Ha, mala tú makovičku mokrú a samá pena všade. Booože...
Joj, aspoň sa človek nenudí a furt je pohybe.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Sep. 2006 17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A zabudla som na včerajšiou príhodu.
Prišiel na návštevu môj spolužiak. Akurát som bola v upratovacej nálade, lebo som čistila klietku.
Tak sme sa pochválili Miuškou.
Okamžite mu začala oňuchávať nohy, nakoľko mal len ponožky a radšej som návštevu upozornila na možné hryzance. Inak, je to poľovník.
Pozná to zvieratko, vraj či viem, ako fretka dobre vyháňa jazvecov.

Zobral ju na ruky!!! Teda, spacifikoval ju tak, že sa nemohla hýbať a prihováral sa jej. Prestávalo sa jej to páčiť, tak sa začala mrviť. Keď ju pustil, okamžite zautočila. Teda, stihla do ruky pohrýzť kvalitne.

Nastal tvrdý boj, už som chcela zakročiť, lebo som sa o malú začínala obávať. Nakoniec Mia zmenila taktiku!!! Normálne. Začala sa tváriť, že ju ten vysoký chlap vôbec nezaujíma a len tak sa motkala okolo mňa. A potom, že ide do klietky... A odrazu prusko zmenila smer a šup na nohy... Ha, bol však pripravený a musel uznať, že fretka je vskutku inteligentné zviera. Nakoniec sa s ňou naťahoval o jej opicu, takú vypitvanú hračku... Razz

By ma zaujímalo, či to bol útok na cudzieho. Nezdá sa mi, žeby som ju ja tak zaujímala ako on.
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 14.Sep. 2006 18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna nový smrad- Laughing no teda pach neznámej osoby , Laughing a samozrejme nová hračka. Laughing

Musela vyskúšať čo môže a čo nie,či je mekší ako ty Laughing Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 15.Sep. 2006 19:53    Predmet: Prvá prechádzka Odpovedať s citátom

Tááááááák. Rolling Eyes
A prvá vychádzka na vodítku je za nami. Dnes som kúpila postroj, vodítko a s deťmi sme sa chystali na prevetranie Miušky. Ha... Vôbec to nebolo jednoduché, nakoľko postroj mali len látkový s umelým patentom, nie kožený s remienkami. Musela som ho šiť, lebo Miuša sa z neho vyvliekla, prípadne vytiahla nohu a to som sa bála, že sa mi von stratí...

Jaaaj, kým sme jej to zapli, to teda bolo, normálne som sa spotila. Hrýzla opica jedna. tak rukavice na ruky a jeden držal a druhý zapínal. Po všetkých úpravách a vyskúšaní vodítka doma sme vyrazili.

Schody... Nezáujem, museli sme odniesť na rukách. Potvora, už nehrýzla, vedela, že niekam ideme.
Prvé čo bolo, že sme oňuchávali panelák. A samozrejme našli sme diery po myšiach či potkanoch, neviem... ha, bol, problém ju odtiaľ dostať, ale bojím sa ju tam nechať dlho, lebo tie diery vedú do zeme a čo keď sa mi vyvliekne z toho postroja??? To isté pri autách, lebo som si fakt nebola istá. Zatiaľ sme boli len okolo paneláka, Miuška len norila a plazila sa. Tak skrčene. Kým nenašla hlinu. Jaj, by mi to nevadilo, ale to zas bola hlina k diere, kde by sa mi stratila.

Potom sme našli garáže, sme sa smiali, že nám hľadá to najkrajšie auto. Deciek bol s nami celú húf. Zázrak, každé z nich vedelo, že je to fretka Asi moje decká už urobili osvetu...

Potom sa pristavili dospelí, suseda začala vykladať, že oni majú zajačika, či aj my našu fretuľu máme v pilinách. Reku nie. Piliny nie su pre fretku.

Jeden šofér keď zbadal, že čo za biele sa motá po ceste, chudák, pomalšie sa už asi ísť nedalo. Skrátka nebolo človeka, ktorý by sa neotočil. Miu absolútne nik nezaujímal. Ona mala svoje obrovské prostredie a kopec dier. Zajtra ju skúsim s deťmi zobrať dalej. Na prechádzku k rieke.

Doma bol povinný kúpeľ čistou vodou, ktorý z duše neznáša a verte či nie, vie vyskočiť z vane. Akonáhle bola von, bola ako z divých vajec. A samozrejme, zas hryzieme. Len vonku sme ako baránok, asi nám nechce urobiť hanbu. Decká ju chceli hladakať, no bála som sa, aby ich nepohrýzla, boh vie, či by sa nesťažovali ich rodičia. neviem, ako to je.

Takže, chvíľu sme ju potom nechali v izbe samú a keď sme sa navečerali, ona praskala tiež. Kúpila som jej dnes aj kapsičky s vitamínovou pastou. Tak trošilinka dostala. Najedla sa a zaliezla do paplonu. Spať. Chceli sme ju vybrať, no potvora nenormálne bola unavená, vycerila zuby, že idem spať...
Tak sme ju dali do klietky, zaliezla do pelecha a chrápe. Uťahaná. To ešte netuší, čo ju čaká zajtra... Twisted Evil
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 22.Sep. 2006 11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes sme Miu pustili pobehať po celom byte.

No, okrem toho, že zas začala hrýzť, to bola vcelku švanda....

Ešte že tento kôš je zatvárací, nemá takú možnosť do neho vliezť.

Ha, jej mániou je vopchať sa do akéhokoľvek vedra, vedierka, nádoby... Práve som zabudla zavrieť potravinovú skrinku a už bola v zemiakoch... Rolling Eyes
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 26.Sep. 2006 10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Joooj, tak dlho som už nič nenapísala.

Ale dnes mám vcelku zaujímavé novinky. Decká odišli do školy, manžel je na pánskej jazde a ja sama doma. Tak som upratovala kuchyňu a Miuška si pobehovala. Potom zaliezla do perináča, jej miesto na spanie, ked si môže sama vybrať a pokojne akože spinkala.

Ked som ju v spanku chcela zobrať na ruky, kdežeeee, ona predsa nespí.
No, povzbudená Henou, včera sme dlho do noci ťukali, tak som sa rozhodla, že ideme na to. Žiadne utekanie ped ňou so strachu,. Ehm, ale až taká odvážna az nie som. Nuž som si vybrala staré rukavice, také obyčajné plátené päť prstové a podho na Miu...
Zavelila som útok a šlo sa. Bože, boleli ma kolená, chrbát, pot sa zo mňa len tak lial, ale stálo to za to.

Haha, hrýzla ako šialená do rukavice, ale pomenej, hoci aj cez ne mám krvavé kusance, no nevadí... Skrátka sme sa šalili a konečne som urobila to, pre čo som doma chcela zvieratko. Silno a s láskou som ju vystískala, vyhladkala, aj spacifikovala. Čupela som na zemi s nosom pri podlahe a hrala sa s ňou. V jednej chvíli ma mala dosť, lebo až zakvokala, asi bola naštvaná, že furt do nej šprtám. Vyzeralo to skoro ako na tom videu čo má Miki, Miška bitkárka.

Potom som dala dole obe rukavice, ale to už bolo zlé, tak som nasadila pravú a ľavú nie. Mia hned vedela, že hrýzť treba tam a nie do pravej. To som jej nedovolila, ale ukazovala som jej, že sa jej nebojím, že ju pokojne chytím za ten jej čumáčik, (ehm, hoci v rukavici). No a ľavú som jej zovretu v päsť dávala pred papuľku. Takže som dohryzená, ale vcelku sa to dá, myslím, že keď ju každý deň takto vyšalím, že pravou jej nedovolím hrýzť a ľavou holou ju hladím a šteklím a šprtám, že si zvykne. Povedzte, že áno...
Ale som spokojná, tak veľmi som ju chcela mať pritúlenú, len som nevedela ako.
Tak a dnes pre mňa pripravila ešte jeden šok. V kuchyni je zatvárací kôš, do ktorého nevie vliezť. Som si myslela. Až kým sa odrazu nestratila. Podľa škrabotu som ju našla. V ZATVORENOM koši...!!! Mala som tam chlieb, ktorý obhrýzala. Okamžite som ju vybrala. A kôš je na stoličke. Potvora, prišla na to, že treba štuchať do vrchnáka, ktorý sa otvorí, teda len mierne podvihne a ona sa zaprie labkami a je tam... Pche, naučila sa otvárať skriňu v obývačke. Ľahne na chrbát a prednými labkami si dvierka kvázi vyhrabe... Rolling Eyes
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 67, 68, 69  Ďalší
Strana 2 z 69

Prejdi na: