Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Princezná MIA, Maco BRUCE a ich syn SAMKO
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 67, 68, 69  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hena9
Poradca chovu

Založený: 20.10.2005

PríspevokZaslal: Streda 11.Okt. 2006 19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ee,von by nemali chodiť,ich organizmus sa vyrovnáva s novou látkou,a majú oslabenú obranyschopnosť Rolling Eyes Takže aspon minimálne týžden doma Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Streda 11.Okt. 2006 21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeeeej, práve v tejto chvíli sa naši fretulkovia uložili spolu spať do koietky. Tak uvidíme, ako dopadne prvá noc v jednej klietke. ha... Razz

Von teraz chodit nebudeme... Som v práci až do večera a malý je asi príliš malinký na popruhy..
A myslím, že už viem, kto si podmanil komplet celú domácnosť. Bruce!!! Už aj Mia sa mu prispôsobuje. Sla spať k nemu a nie do svojho brlohu. A pritom som ten pelech pre nu pripravila, ked sme ju domov priniesli. Nie, v zivote si tam ani nelahla!!! Len ovonavala a chodila do závesného ložka. A teraz? Ked je tam malý, tak aj toto je dobre... Haha... Ale som šťastná.
Toľko sa spolu narozprávajú, čo ma za chvíľu začnú uši bolieť, Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Piatok 27.Okt. 2006 17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Už veľmi dlho som tu nič nenapísala...

Takžemalýž už pomaly nebude malý ale len Bruce a Maco. Je z neho riadna malá potvora. Twisted Evil
Dnes v rámci hry ma totíálne pohrýzol, Nikolku tiež, chúďa, musela som jej lepiť palec. Chcela ho nakŕmiť a on naniesto hrozna skoro odhryzol palec.. Ach jaj!!!
Mia hryzie vždy, ale naučili sme sa spolunažívať tak, že sa jej hrýzť nedám. SAAAAKRA... Práve mi vlôiezli na písací stolík a su to STRAKY, nie fretky, bisťu im...

Za gaučom mám rozsypaný zverlit, ako ta povysávam, to netuším... Rolling Eyes
Mia je nádherná. Srsť má prekrásnu hustú, vyzerá ako ľadový medvedík. Bruce ešte nie, ale má len dva mesiace. Ale pekne rastie, už má dlhší chvost. A každý deň z neho vylezie jedno lapajstvo za druhým. Bože, aké zlaté to bolo, ked sme to priniesli... Haha.

Jeho náplňou práce je uštvať Miu a len behať a lietať a skákať ako žaba skokan. On je všetko možné, čo len chce. A viete čo? Čo fretka, to iná povaha. Obaja sú absolútne odlišní, no pritom rovnakí. Sranda.

Maco všetko vraždí, čo nájde. Papierik, ponožku, a hlavne nohu v ponožke. Mia sa na takéto veci nezníži. Ona nás rovno vykostí, keď môže, ale zato zbožňuje naháňačky, keď má chuť.
Naučila sa jednu vec a vtedy za mnou cupká ako psík. Keď tuší, asi má l´telepatiu, že niečo dostane, tak pekne pobehne, postaví sa vedľa a počka. Oplatí sa, nejaký ten pamlsok dostane.
A naučila sa chosiť na zavolanie. Ale nie na meno, ale také cmukanie. Toto zaberá. Dnes objavila, ako sa dostať za zabárikadovanú obývaciu stenu. Skokan je to...

Bruce práve skúma, kam všade sa dá v obývačke vyliezť. Pche... Si myslí, že je frajer.
Pekný deň všetkým fretkám aj ich majiteľom. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miki
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Okt. 2006 10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To Pavluska:

Ked chces naucit fretku na meno, tak ty na jednu stranu, niekto druhy na druhu stranu. Obaja s pamlskami v ruke. A raz zavola jeden menom, raz druhy menom. A ked k Vam pride na zavolanie, vzdy dat odmenu. Toto parkrat zopakovat.

A este je dobre fretku pred krmenim zavolat menom. Zvykne si.

Miska ked je hladna, tak staci zasepkat jej meno. Smile Oni potvory na par vynimiek pocuju dobre a aj velmi dobre vedia co clovek po nich chce, len sa im obcas nechce. Smile

No a potom je este dobre, pouzivat potom meno fretky iba na privolanie, aby potom z toho nemala zmatok v hlave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
nellqa
NEPLATIČ

Založený: 13.06.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Okt. 2006 17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som ani neucila a mariska pocuva sama a aj pribehne pekne kumne...tak drzim palce nech sa ti to podari! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Nov. 2006 19:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Smile Rolling Eyes

Haha, dnes som sa nasmiala z toho nášho fretiaka. Ehm, Bruce sa naučil, že keď som v kuchyni, stačí sa mi vyškriabať po nohavici hore na rameno a potom pohodlne zoskočiť na linku.
No, lenže dnes som mala oblečené len tenké tepláky, takže značky od pazúrikov mám všade, na lýtkach, stehnách, dokonca bol natoľko drzý, že si cestu kvázi skrátil cez moju hlavu, takže mám krk ako keby som bola v kríkoch a hlavu pomasírovanú. Twisted Evil
Keby bol v tej chvíli niekto doma, kto by ma odfotil s fretkou na hlave... To by bol záber do kalendára pre Yasmin.

On je skrátka strašne veľký huncút. Dnes som musela ratovať Miu, lebo nedal jej pokoj a ona chuďa už toho mala dosť.
Mia zato chodí pekne na zavolanie svojho mena, teda ked chce. Som si to odskúšala. Bola v skrini, norovala tašky a len chvost jej trčal. Zavolala som Mia na a ona vystrčila hlavu, že či vôbec aj v tej ruke niečo mám. Ked videla, že áno, bez uvažovania pribehla. Ale Bruce je fretka strakovska, kradol jej všetky pamlsky. Aj ked som im dávala súčasne, Mia jedla ako dáma, Bruce rýchlo zládoval a poďme na Miine. Jaaaj, aj som jej vravela, vidíš, vidíš, máme to my ženy ťažké, čo? Shocked
Návrat hore
Yasmin
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 10.10.2005

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Nov. 2006 19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak to ze nikdo neodfotil, co??

motto: Proč lhát? Stačí mluvit pravdu, aby nám nevěřili.
-- Guy de Maupassant

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 02.Nov. 2006 20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Yasmn,
lebo nik nebol doma. A ja ruky v umývadle a fretka na hlave... Rolling Eyes
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Piatok 03.Nov. 2006 9:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluska, ako to tak vidim, tak karta sa u Vas obratila. Najprv ste ratovali Bruca a teraz Miu pred nim. A to boli strachy, ze malickemu sa nieco stane. Vidis, aj u fretiek sa prejavuje chlapska natura, ze si chce Miusku podriadit. Laughing Laughing Len jej pekne vysvetli, ze nech sa neda! Exclamation Exclamation
A ako je to s hryzenim? Uz sa chodi Mia maznat, alebo este sa s laskou do Vas zakusne??? Alebo tuto pracu za nu uz vykonava Bruce???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 04.Nov. 2006 14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre Cami.
Mia sa hladiť nechá, ale len na chrbátiku, z úctivej vzdialenosti. Maznať sa nechce. A hryzie stále s veľkou láskou čo najhlbšie. Hm... Čo už, aj tak ju ľúbim. Tá rikavica mi asi na tej jednej ruke ostane.
Minule som ju vytiahla z perináča a dala na ruky ako bábätko a ona pokojne zaspala. Chcela som ju odniesť ukázať manželovi, že aha, Mia je na rukách a ona sa potvorka zobudila na pohyb. Ovoniavala, ovoniavala a ja som vedela, že už je zle. Akonáhle našla nekrsytú časť ruky, zápästie, zahryzla sa ako pes do rezňa. Okamžite som jej chytala papuľku. Mala som vlastne šťastie, že netrafila žilu, bolo to len kúsok vedľa...

Bruce síce hryzie, ale inak. Keď je na rikách, tak nie. Jeho môžem aj na hlave nosiť, teda, ka by tam vydržal dlhšie ako 10 sekúnd. Momentálne má obdobie, že sa správa, akoby vypil redbul. je nezastaviteľný. Very Happy
Takže máme takéto dve rozdielne fretky. Ak sa hrám s Miou, rukavica, ak s VBruceom, tak stačí len pretiahnuť rukáv, aby mal čo ťahať, haha... Inak zúbky má poriadne ostré. A hlavne pazúriky. Najnovšie je jeho šport vystihnúť, kedy som v kuchyni pri linke. Vtedy ho nezaujíma nič, len moja noha, po ktorej sa vyšplhá a skočí na linku a už sa trepe do drezu, kde sa snaží ukradnpť buď hubku na riad, alebo chránič drezu. No, celé nohy mám od jeho pazúrikov, potvorka.
A Mia len pozerá, pokojne a vidím jej na očiach, že uvažuje, či by to neskúsila aj ona. Booože... Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 67, 68, 69  Ďalší
Strana 4 z 69

Prejdi na: