Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Princezná MIA, Maco BRUCE a ich syn SAMKO
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 66, 67, 68, 69  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Pondelok 09.Apr. 2012 20:15    Predmet: Fretka = škrečok? Odpovedať s citátom

Akože už by som si po tých rokoch mohla zvyknúť, že fretka nie je len fretkou, no nie?
Náš Bruce je toho skvelým príkladom, dá sa povedať, učebnicovým.
Nielenže má prívlastok KUCHYNSKÁ fretka - pre jeho sústavné obsmŕdanie a motanie sa popod nohy a nemé prosenie o pamlsok... Ani jedna zo zvyšných fretiek nie je tak zaťažená na kuchyňu ako on. Aj kď už ostatné dve odkvecnú, on ešte stále v pravidelných intervaloch príde a zisťuje situáciu... Rolling Eyes
No a okrem tohto prívlastku som ho dnes premenovala na škrečka. O jeho mánii zvliekať kadečo už viem. Aj keď to kadečo malo svoje meno - zemiaky a jeho obľúbené hračky. Občas elektronika... Niečo gumenné. A podobne.
No posledný týždeň sa prekonáva. V snahe ukryť svoju hračku, na ktorú je neskutočne citlivý neváha cestou - necestou (hlavne keď sám nevie, kam ju má ukryť)začať vláčiť aj iné veci. Napríklad dcérin mobil. Keď mu ho nedala, na ten je zas citlivá ona, tak sa pustil do ovládača na telku. Potom mi vzal ponožky, čo mi vypadli z kopy na žehlenie. Maniak maniak maniak!
pamätám časy, keď najskôr odtiahol moju nabíjačku a potom si tam ťahal aj predlžovačku... Darmo, pochopil, že bez toho to nepôjde... Twisted Evil

Jaj. ani nemám slov...Škrečok jeden.
Mia tá zas bude ťahať len tenisky, vložky z topánok a jedny obľúbené papuče. Tá je zas vyberavá v tom, čo odtiahne...
Samko - ten je taký lenivý... Kedy tedy aj niečo odnesie, ale inak sa mu veľmi nechce. Aspoň v tom sa zatiaľ na tata nepodal.
Poradca chovu

Založený: 23.11.2005

PríspevokZaslal: Streda 11.Apr. 2012 16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluš, znova super článok Laughing Laughing Pobavila som sa. Jasné, čo fretka to maškrtná huba. Vlastne nie. Samičky moc nerátam. Chalani sú taký kuchynský somráci. Len sa to bude krčiť pri kredenci, ukazovať psie oči a tváriť sa: júj, ja som ešte dnes nič nejedol, nenašla by sa piškótka, uhorčička alebo pastička?

Doris, Kira, Pongo, Speedy, Ella Fleur a Theo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 14.Apr. 2012 17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Hejže? Navrhujem, aby fretky dostali buď pracovný názov, alebo alter pomenovanie (pre fretčích mužov) - kuchynský škrečok! Twisted Evil Laughing
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.04.2008

PríspevokZaslal: Sobota 14.Apr. 2012 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Noo, robia to aj baby, to zobranie v kuchyni, ked uz sme pri tom Laughing
A inak, fakt skvely clanok, pristihla som sa ako sa pri nom dosiroka usmievam Very Happy A ponozky (tie mi mala berie aj rovno z ruky, a ten pohlad, ked nechcem pustit Laughing), topanky, gumene veci, textilne veci, okruhle veci, mobil (ak je v latkovom puzdre), podrpsenka, to vsetko dostava nohy Laughing Laughing Minule som chlpanu pristihla, ako kradne zo stola stipec na vesanie bielizne Shocked
Návrat hore
cami
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Utorok 17.Apr. 2012 7:37    Predmet: Odpovedať s citátom

U nas Jimmy na motanie sa po kuchyni vobec nie je. Zato krpana ta je kuchynova kralovna. Vecne sa mi mota pod nohami az sa bojim, ze ju zastupnem.
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 21.Okt. 2012 21:31    Predmet: R.I.P. Odpovedať s citátom

Tak, v tomto denníku tiež musím spraviť takú čiaru.... Crying or Very sad

19.10.2012 -deň, kedy sme prišli o Miušku... Našu Killerku. V denníčku už budem (hádam budem) pokračovať už len s chalanmi... Ale okrem Brucea máme aj Samka, jej syna, takže časť Miinho charakteru sa uchováva v ňom.

Miška, nezabudneme... Maj sa fajn...

-----------------------------------------------------------
Je divné dívať sa doma na dve fretky namiesto troch, ale pomaly si zvykáme, aj keď nezabudneme. Chalani sú zatiaľ v pohode, nejako nevidím, žeby hľadali Miušku. Ono boli vždy taká dvojka a ona samostatná. Tak asi preto.
Dnes som vybaľovala nejaké veci, boli celí unesení z toho, že mi môžu "pomáhať". Najviac ma pobavil samko, keď vliezol do sáčka, kde som mala šampón a pokúšal sa ho odtiaľ vybrať. Vyzeralo to dosť komicky... Potvora malá, potom som ho "strašila" sáčkom, normálne sa ho bál, ale potom začal bojovať a napadol "nepriateľa". Tak som sa vytešila ich hravosťou. Oni sú maznáci prvej triedy, takže vymojkané, vystískané.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 05.Jan. 2013 11:16    Predmet: Odpovedať s citátom

pozor, mením sa na furminátora..... Twisted Evil

By ste možno neverili a možno aj verili, ale furminátor v istom nemenovanom obchode mi išli predať za vyše 30 ečiek. Rolling Eyes
Poviem vám, úplne zadarmo....
Tak som vzala neoriginálny, za 15 ečiek ale s tým istým účinkom.

Samko a Bruce sú naň dosť zvedaví, keď ich "furminátorujem", najskôr poriadne očuchajú, potom sa nechajú. úprimne, to preto, že sme zistili, že také niečo je možné len keď sú unavení.

Potom už držia ako hluchí... Cool
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Nedeľa 06.Jan. 2013 13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavluska, poviem ti, ze kvoli tomu furminatoru by som sa rada zmenila na nejakeho chlpaca. Ja by som drzala ako hluchy dvere aj cely den!
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 07.Jan. 2013 22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Ty si asi ako ja. Tiež by som držala ako hluchá dvere, keby ma mal kto česať... Joj... Ale jak na porazenie, nikto nechce a tie chlpaté potvory a keby chceli tak nemôžu. Ak teda nepočítam, že Samko má radar na kúpanie. On presne vie, kedy sa to chystá a to už leží zalezený pod skriňou. Keď ho vytiahneme, okamžite sa zamotá dcére do vlasov a tá má teda hrivu.... Rolling Eyes Potom len počuť - Aaaaaau, Samkooooo, aaaaau, neboj sa....

Moja mamina je exot. (v tom dobrom slova zmysle).
Na sviatky sme boli vycestovaní a ona strážila fretule. Predstavte si 65 ročnú 155 cm ženu, ako ich chodila "vypúšťať na behanie" a kŕmila ich pamlskami. Hehe, keď k nám ide, tak to nesie sladkosť deťom a uhorku fretkam. Darmo, považuje ich za tiež také nejaké zvieracie vnúčatká či čo.
No a potom keď sme volali, tak úplne naštvaná, že "im sa nechce behať"! Vraj keď ich vypustila, tak len lenivo zliezli z klietky, sem tam niekde zabrdli a zas zaliezli a chrňali. Bola z toho NEŠŤASTNÁ!!! Reku, šak majú svoj vek, nemôžu byť čiperní ako za mlada. Som drzo poznamenala, že aj ona v 65 rokoch nebehá tak, ako keď mala 25, tak sa čuduje fretkám, že nechcú čulo behať podľa jej predstáv. No, cez telefón mi to uznala, ale keď sme zložili....
Rolling Eyes
Priznala sa až keď sme prišli domov.
Na kolene má modrinu a bolí ju, možno jej aj dačo mierne prasklo, či pichlo či čo... Akože chodí v pohode, len ju bolí - tvrdí, že len mierne - už, asi sa stihlo zahojiť. Ale k meritu veci.
Ona si spomenula, ako sa s chlpáčmi hrá dcéra. Na kolená a tlieska na ne. Tak moja mamina, čo má pre istotu zásoby na horšie časy, sa strepala na kolená a tlieskala na fretky. Docielila akurát to, že jej v tom kolene ruplo, fretky len kukli a bez záujmu išli spať ďalej... No uznajte... Nemám ja o ďalšie dieťa navyše???
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2013 8:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak taku zlatu maminu ako mas ty, som ja mala babku. Volakedy sme mali psa. Tiez ked prisla, tak mu nosila sunku. Lebo ved Endy (tak sa pes volal) je tiez clen rodiny. A on to vedel aj ocenit. Na rozdiel od tvojich fretul. Laughing Fretky su proste osobnosti a nie su ochotne ani trosku sa obetovat pre nasu radost. Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 66, 67, 68, 69  Ďalší
Strana 67 z 69

Prejdi na: