Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Princezná MIA, Maco BRUCE a ich syn SAMKO
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 67, 68, 69  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Utorok 08.Jan. 2013 18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi tak... Fretky sú skrátka úžasné zvieratá. Len nie každý si ich obľúbi, lebo skrátka ich nechápe. Mám jedného dobrého známeho, ktorý keď sa ma opýta na fretky, nevie ma zastaviť, veď sú to moje ďalšie detičky, tak ako správna matka ovládam všetko a teším sa zo všetkého. Lenže my fretkári si tak trocha neuvedomujeme, ako pôsobíme na ostatných. Cami, divne. On ma nechá kecať, vypočuje si všetky hrôzostrašné príbehy (hlavne od našej Miušky), porozčuľujem sa nad tým, ako sa im v poslednom čase nechce ísť na záchod do záchodu ale len vedľa alebo pred dvere, šak na privítanie, nie? A takto pokračujem s láskou v srdci, oduševnením v hlase a iskrou v oku a on ma len ticho pozoruje a na konci to ubije vetou - Asi by som nevedel žiť so zvieratkom, ktoré ma hryzie, neposlúcha, a bál by som sa to vziať na ruky. Rolling Eyes
Vtedy mi dôjde, že som s láskou opísala malé kilové "beštie", ktoré ja zo srdca milujem, ale v očiach nezainteresovaného to vyznieva, že doma chovám sedemhlavého draka... Laughing
Potom zvyčajne spustím ďalšiu prednášku o tom, aké= sú milé, hravé, prítulné, ale tá nedôvera v jeho tvári za toho svätého nechce zmiznúť. Tak to nakoniec zaklincujem tým, že fretku skrátka nemôže mať každý. A že to nie je také hrozné - a tu sa musím krotiť, lebo obvykle spomeniem, že najhoršia je puberta - no a zas som pri neposlušnosti, hryzení a to už ho presvedčiť, že to vôbec nie je hrozné už je ťažké. Akurát súhlasí, že nie každý môže mať fretku, ale ja nie som blbá, hehe, každý z nás to myslíme inak. Ja že na to ľudia nie sú pripravení a on, že to môže mať len "samotrpiteľ"...
Člen SKCHF

Založený: 14.06.2006

PríspevokZaslal: Streda 09.Jan. 2013 9:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, fretky maju svoju osobnost a kto ich nepochopi, ten ich nemoze chovat. Ale ti, co raz fretku mali a zamilovali sa do nej, tak je to celozivotny postih. My ich doma vsetci volame detinky, dokonca aj nas syn. A priznavam sa bez mucenia, prisposobujem im vsetok svoj cas. Proste fretkomil. Ale ako sa poznam, to by som robila aj keby som mala doma ako mazlicka napr. dazdovky. Proste som zoomil. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 09.Feb. 2013 12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

O tom, že Bruce je maniak na vytváranie hniezd, som už niekde v denníku písala. Dnes sa však prekonal.

V poslednom čase je taký nijaký. Unudený, smutný, v jednom kuse sa dožaduje buď toho, že všetky dvere musia byť otvorené, inak sa zabáva tým, že ich demoluje alebo si schováva svoju hračku. Dokáže to robiť celé hodiny. Prevláča ju hore dole, nikde sa mu nezdá dosť dobrá skrýša, hľadá niečo, kde by ju schoval lepšie a hlavne, aby sme mu ju preboha nevzali. Rolling Eyes
Objíme ju labkami, spí s ňou, žužle, no úplne akoby to bolo jeho mláďatko alebo čo.

No, dnes som ho pustila do mojej spálne, kde nemá často prístup. Nakoľko spálňa je o veľkosti dlane, pre fretiaka je to plno možností, ako po kútoch a medzierkach medzi posteľou a nábytkom "norovať".
Tak reku, maj radosť, objavuj svoj raj...
Aj začal. všetko prehľadal, myslím si, tam sa nedostanem, aspoň mi utrieš prach... Vadil mu koberec, škriabal všetko a potom sa dostal medzi nočný stolík a posteľ, tam je fakt medzera tak maximálne na jednu ruku a mam tam schované nepotrebné veci, lebo vybrať ich aj tak neviem. Pre "veľkosť" medzery sa nedá. Fretiak sa tam ale odrazu cítil ako doma a začalo sa horúčkovité "hniezdenie". S dcérou sme obe ležali na posteli a mali divadlo, ja aj mierne šoky. Najskôr si tam odvliekol celú predlžovačku aj s nabíjačkou na mobil. Potom sa zahryzol do kábla na nočnú lampu a strhol ju zo stolíka (je to taká tá na štipec) a snažil sa odvliecť aj ju. Potom našiel plyšáka, ale ten mu nešiel, šak bol 20 násobne väčší než Bruce. keď mu dcéra čímsi zamávala pred nosom, tak sa zahryzol do plachty na posteli a aj s nami sa ju pokúšal tam zatiahnuť, potom do napínacej plachty, spravil mi tam dieru, čo som išla do vývrtky... Twisted Evil
Všetko čo sa mu mihlo pred očami tam ťahal. Nika mu zo srandy ukazovala takého zhruba jemu podobného medvedíka, jedžiš, jak ho začal loviť za ucho a úplne sfučaný ťahal do tej medzery. Tašky, sáčky, všetko... Hovorím, že doma nemám fretku ale STRAKU!!!!
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Sep. 2013 14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Crying or Very sad
Dnes naposledy zavrel očká náš Maco Bruce. Mal krásnych 7 rokov a staroba ho dobehla. Nemohla som ho nechať trpieť. Už nevládal ani jesť ani piť. Celú cestu na veterinu mi umieral v náručí. Bolo to pre mňa neskutočne ťažké. Ale teraz už ho nič nebolí. je vo fretčom nebíčku s Miuškou.
Brusko, ľúbime ťa.... V našom srdiečku budeš navždy.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Sep. 2013 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nam starnu nase lasky a pomaly nas opustaju. Drz sa Pavluska!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Maria
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 07.10.2008

PríspevokZaslal: Pondelok 30.Sep. 2013 21:23    Predmet: macko Bruce Odpovedať s citátom

Ako tazko sa citaju take spravy. Je mi to luto ale verim ze nase kozusky su tam stastne.
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Utorok 01.Okt. 2013 20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za všetko... Život ide ďalej, aj keď tak nejak smutno a prázdno.
Aj dnes som sa rozplakala pri obyčajnej večeri. Akosi som zabudla na to, čo sa stalo a podvedome som očakávala, kedy tá moja kuchynská vydieračská fretula dobehne. On mal neskutočný radar na jedlo. Vedel, že v kuchyni dostane najviac pamlskov, tak tam stále oxidoval. Keď mi došlo, že už nepríde, že necinkne zubami o podlahu, že nevyleje vodu z mištičky, osolila som jedlo slzami. Človek by neveril, koľko spomienok sa v hlave odrazu vyrojí. Ak som dúfala, že jeho odchod zvládnem, tak som sa mýlila. Zatiaľ to zvládam ťažko, ale snažím sa. Aj kvôli dcére. Ale ona sa zatiaľ drží, pre ňu to bolo najťažšie včera. Nechcem jej to pripomínať, tak plačem potajomky pri PC.
Chudák Samko.
Ten akosi je z toho celého mimo. Stále len spinká a spinká. Občas pochodí po byte, ale baví ho to len pár minút. Dnes mu vlastne ani nechceme dať spať, raz ho stíska dcéra, potom ho budím ja... Máme obe nutkavú potrebu sa uisťovať, že ešte niekoho doma máme. Chúďa moje, odtrpel povinné mojkanie a schoval sa predo mnou v klietke. Dúfal, že z pelechu ho už nevyberiem. Sad
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Štvrtok 03.Okt. 2013 17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte...
Podávam ďalšie správy čo u nás doma nové. Nuž, tak nejak je ticho a pokoj. Samko v jednom kuse spí, ak sa zobudí, spraví si krátku obhliadku po byte, nájde si miesto (zásadne mimo jeho WC)kde hodí "bobek" alebo zavlaží podlahu. Rolling Eyes
No a tak trocha sa rozhodol, že nám svojským spôsobom bude pripomínať jeho tata, macka Brucea. Začína vydierať pamlsky. Ale takým tým psím spôsobom, ticho, len stojí a kuká a kuká a kuká....
Videla som na nete jedno video, kde mladá slečna cvičila fretku. Tak som sa nechala inšpirovať, šak samko nie je horší ako nejaká cudzia fretuľa.
Nakoľko som pochopila, že fretka nie je pes a na povel mi nič nespraví, že musím byť inteligentnejšia a využiť jej úplatnosť, (trocha som to odkukala z toho videa), tak som dala na prst pamlsok a pekne sa krútime a váľame sudy... Že som na to neprišla skôr... Laughing
Moje prvé úspechy hneď po pár sekundách. Darmo, talent sa nezaprie. Very Happy
Akurát je mi ľúto, že s Bruceom som cvičila len slalom pomedzi nohy a prosenie im ide tak nejak prirodzene samo od seba.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 11.Jún. 2014 21:05    Predmet: Uzatváram denník Odpovedať s citátom

Oznamujem, že dnešným dňom sa uzatvára denník mojich fretiek. práve dnes nás opustil posledný fretiak v rodine, u nás narodený a odchovaný ľadový medvedík Samko. je mi ťažko, ale viem, že teraz je za dúhovým mostom, kde je so svojimi rodičmi a zas môže pokojne naháňať a mlátiť sa s tatom Bruceom. Kto ste ich poznali za tých čias, keď to boli ešte fretky plné sily - spomínajte na nás len v dobrom.... Crying or Very sad
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Streda 11.Jún. 2014 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Spominat budeme stale. Tvoj dennicek je uzasne pisany. Vzdy som sa tesila, ako kvetnato opises nejaky zazitok s tymi nasimi laskami. Najviac si pamatam Miuska verzus veterinar. Na to nikdy nezabudnem. Nech sa tym nasim kozuskom sladko spinka. A ktovie. Mozno budeme este niekedy zdielat spolocne zazitky pri dalsich nasich fretkach. Pretoze fretka je zvieratko, ktore ked sa raz zahryzne pod kozu, clovek ostane navzdy fretcinou nakazeny!
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Denník našej fretky Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 67, 68, 69  Ďalší
Strana 68 z 69

Prejdi na: