Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek Slovenský klub chovateľov fretiek
oficiálne fórum SKCHF o fretkách a ich majiteľoch

HOMEDomov   GalériaFotoalbum   Osobné blogyBlogy   ChatChat   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   RegistráciaRegistrácia 
 Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny AlbumAlbum   NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ako sa prechádzať s fretkou
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavluska
Člen SKCHF

Založený: 24.08.2006

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 15:39    Predmet: Ako sa prechádzať s fretkou Odpovedať s citátom

Prepáčte, že možno napíšem blbú tému, ale ako sa vy prechádzate s fretkou?

Je mi jasné, že fretka nie je pes. Nepôjde poslušne okolo mňa. Ale že to nakoniec dopadne tak, že sa nevieme vymotať nikde, lebo Mia chodí zásadne iným smerom a zásadne tam, kde sa jej môže niečo stať...

Existuje návod, ako ísť s frekou von na klasickú prechádzku?
Haha, lebo mne to pripadá ako večné naháňanie a vyberanie ju z kríkov.

Mám v úmysle ju ísť ukázať istým známym, no predpokladám, že tam nedôjdeme jej tempom ani o rok. Nie je v mojej moci nasmerovať ju tým smerom, ktorým potrebujem ísť.
Privítam aj vtipné príhody z vaších potuliek... Very Happy
Člen SKCHF

Založený: 22.11.2005

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

no aj lara to obcas robi..no niekedy ked ma chut tak ma nahana ale to nevydrzi moc dlho asi 300metrov a konci--my sa prechadzame tak ze lara je na rukach kym prideme ku krtincu a potom tam hrabe asi 20minut a ideme spat domov..bezi popri muriku az k brane Smile Laughing
a iba vtedy ide kam ja chcem ked mam aj psa..pes ide pekne pri mne a lara ho prenasleduje Rolling Eyes
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Alica
Prima
Prima

Založený: 23.10.2005

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás detto, Bufina nechodí z princípu, ona sa nechá nosiť, keď som ju dala na zem, že choď, kam len chceš, tak sme si postáli zobrala som si ju na ruky a pokračovali sme. Jediný pohyb, ktorý vyvinula mimo bytu bol na stretnutí v Sade J. Kráľa, ale to tiež svojsky, prebehla všetky nosiče ostatných zúčastnených fretiek a potom sa nechala pestovať na rukách. Herečka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vevko
Člen SKCHF

Založený: 07.09.2006

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

pls help..moja potvora (este je mlada) ked snou chem von...na rukach vydrzi par sekund a uz ju mam na hlave..alebo uz je na zemi..a na voditku je nemozne ju udrzat(mam voditko v tvare H)dam jej ho ale po par sekundach(max 2min) sa sneho vyvlecie...je dost tesne upnute(viac to uz ani nejde) ale aj tak sa ta potvorka vyvlecie Confused
neexistuje dake ine voditko?..pockat kym narastie?hmm...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Haha, Alica, som sa pobavila... Ze chvíľu sme postáli...
Vevko, to ju máš doma asi krátko, čo? No, naša Mia by ťažko bola na hlave, nenormálne hryzie. Dnes normálka dcére vyliezla po nohavici a chnap do ruky.
Čo sa prechádzok týka. Asi podobne, ako Lara s krtincami. U nás sú to zasa diery. Hrabe rada. A chodiť bude zásadne okolo múrov. Nie po chodníku. Veď my nemôžeme chodiť a kopírovať každý múr! Evil or Very Mad

S tým popruhom mám podobné skúsenosti, Mia sa vyvliekala. teraz už nie, lebo som ho musela zmenšiť, normálne som zašila tie remienky. Kožený popruh si ešte len kúpim. teraz mám z látky. Ale nie je dobrý ten patent. Iný však v tej chvíli nemali.
Aj keď sa už nevyvlieka, jedna nožička sa jej z času na čas povytiahne a potom je problém. Preto sa bojím, že kleby som ju aj chcela tým vodítkom niekam inam nasmerovať, ťahom by sa mohla vyvliecť z postroja a asi by som ju ťažko von naháňala...
Tak chodíme radšej za ňou alebo na rukách, kde vydrží tak 30 sekúnd.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

no mam ju par dni..asi ten popruh na brusko trosku zosijem..ale na krcku to uz ma dost tesne..no vylezie na hlavu...ake dlho tam neostane..lebo uz ma raz kusla do ucha a mala samotku na pol dna Very Happy...mam ju par dni..ale uz nehryzie do krvi..a na 90% chodi uz na wc Very Happy... www.legolas5.wz.cz (foto)
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy jaaaj. Bola som pozrieť tu vevkovu stránku. Pekné foto, krásna fretka.

Musím uznať, keď dovolíš aby ti behala po hlave, si odvážny, či odvážna, ešte som neprišla na to, či si žena či muž. Sorry...

Ako sa ti vôbec podarí ju do toho navliecť? My musíme byť na to dvaja. Inak prídem o prsty.
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

no uz to neni odvaha..naucil som ju ze hryzie uz len..no boli to ale nie moc a neni to do krvy..ked kusla sla do klietky...tak si odvikla...uz sa da aj hladkat..treba sa snou hrat a hrat aby sa unavila..alebo ju dat na vzduch..aspon v klietke vonku..do prirody vtedy je miska kludna...a naj je ked ju kupem..staci jej namocit labky..a vtedy sa skludni a nekuse a navlecies to v pohode...a som chalan 16 old Razz
Návrat hore
Pavluska
Člen SKCHF

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha. Vdaka.
To s tou vodou mi už radila Majka alebo hena, teraz neviem. No, možno vyskúšame.
Ferret profesional
Ferret profesional

Založený: 08.07.2004

PríspevokZaslal: Sobota 16.Sep. 2006 23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze k prechadzkam:

Kopirovanie murov je uplne normalne a pre fretku prirodzene. Myslim si, ze to moze byt sposobene tym, ze na volnom priestranstve sa fretka citi neista pred "predatormi".

Na chodenie na voditku si musi fretka i zvyknut. Nikdy nepojde disciplinovane ako pes. Miska napr. zvycajne cupka za mnou a to niekedy i tak, ze keby som jej odopol voditko mozno si to ani nevsimne. Ale je to podla jej nalady a prostredia, v ktorom sa pohybuje.

Miska sa tiez rada nosi smerom od bytu a trieli domov ako diva, ked sa uz priblizujeme. Ma slusne orientacne schopnosti a ak budete nejaku trasu chodit pravidelne, je schopna Vas zaviest domov i na vzdialenost vacsiu ako 1 km. Na pravidelne trase uz bude mat svoje pravidelne zastavky a body zaujmu. Smile

Rekordnu vzdialenost, ktoru za mnou precupitala bez toho, aby sa pytala na ruky bolo cca 7 km.

Postroje odporucam klubove, skuste kontaktovat MajuZ cez SS, ak ich nema, iste Vam aspon poradi ako sa k nim dostat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky AOL Instant Messenger
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Slovenský klub chovateľov fretiek -> Začíname s chovom fretiek Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalší
Strana 1 z 18

Prejdi na: